Forum Forum dla firmDotacje

Europosłowie kłócą się o przyszłość atomu

Europosłowie kłócą się o przyszłość atomu

kri / 95.49.181.* / 2011-04-08 03:03

Odejście od energii jądrowej, czy też stawianie nierealistycznych warunków tej części naszej energetyki nie zlikwiduje żadnego problemu. Tuż za naszymi granicami powstanie jeszcze więcej elektrowni pozbawionych naszych norm bezpieczeństwa i kontroli ze strony naszych organów regulacyjnych

Same atesty bezpieczeństwa stosowane do elementów automatyki są elementem niewystarczającym. Nie da się utaić tzw. norm bezpieczeństwa i kontroli. Sedno polega na tym ,ze nie da się przewidzieć możliwych awarii. Procedura ograniczania kosztów spowodowanych awariami przekracza koszt samej awarii. Sytuacja ta zmusza nas do rezygnacji z energetyki atomowej na rzecz TRADYCYJNEJ.
Trzeba zaznaczyć, ze fałszerstwo naukowców lobujących za regulacja CO2, jako sposobem na regulację temperatury jest szkodliwe i nieuzasadnione. Kraje wykorzystujące gaz tez przecież produkują CO2 obok H2O czyli dwukrotnie mniej niż z wegla. Właściwym sposobem regulacji temperatury jest udział w powietrzu pary wodnej w obszarze podzwrotnikowym wysokiego nasłonecznienia, zaś w obszarze pozostałym przy mniejszym kącie padania promieni słonecznych wystarczy regulacja powierzchnią obszarów zielonych polegającym na pochłanianiu CO2 których intensywność działania dodatkowo można regulować nawadnianiem z retencją. W obszarach miejskich z niska emisją kompensację można stosować przez zastosowanie ekranów ogniw słonecznych. Energetyka oparta na węglu ma swoje miejsce pod warunkiem kompensacji roślinnej i stosowaniem efektywnych wskaźników odzysku ciepła, zmniejszania strat oraz utylizacji pyłu. Należy jednak efektywnie wykorzystywać zasoby węgla w połączeniu z gazem jako źródło zastępujące ropę naftową.

kilku posłów z różnych grup politycznych opowiedziało się w Strasburgu za ideą tzw. wzmocnionej współpracy dla 9-11 krajów UE, by do roku 2050 energię czerpały całkowicie ze źródeł odnawialnych

Za źródło odnawialne można uznać energie: wiatrową, słoneczną, wodną, zasoby geotermiczne oraz drewno opałowe i biogaz. Surowców takich jak węgiel gaz, ropa naftowa, uran, gaz łupkowy i skalny oraz woda ze studni głębinowych nie da się odnowić:
Zasada zrównoważonego rozwoju środowiska wymaga kompensacji wprowadzonych szkód z pozyskiwania energii. Energia wiatrowa i wodna jest traktowana jako odnawialna , ale jej uzyskanie prowadzi do kosztów ingerencji w środowisko i powinno się je kompensować. W przypadku wody kompensacją przeciw powodziową i retencyjną, a w przypadku wiatru stosowaniem wiatraków przepływowych (strumieniowych) bez dyfuzorów ciśnieniowych o konstrukcji wolnoobrotowej zapobiegającej szkodom ptactwa i owadów, a także hałasu oraz prowadzonej w sposób nie szpecący okolicy – prawie niewidzialnej lub maskowanej roślinnością i ukształtowaniem terenu w formie kanałów nawiewnych.

Najnowsze wpisy