Forum Forum dla firmZakładanie firmy

EWDENCJONOWANIE PRZYCHODU???

EWDENCJONOWANIE PRZYCHODU???

pietrek01 / 83.21.76.* / 2011-01-10 19:54
Witam,
mam kilka pytań:

1. do jakiego ( około ) procentowego udziału kosztów w przychodzie opłaca się rozliczać za pomocą karty podatkowej ? Czy np. przy 60% udziale kosztów w przychodzie jest to jeszcze opłacalne?

2. jak udokumentować koszty uzyskania przychodu przy prowadzeniu księgi przychodów i rozchodów? czy tylko poprzez faktury? czy możnaby również poprzez paragony fiskalne albo cywilne umowy kupna-sprzedaży?

3. czy jeśli nie posiada się ani faktur ani nawet wspomnianych paragonów czy umów na towar to nie da sie go odliczyć jako koszt uzyskania przychodu? i czy tym samym przez to nie można już korzystać z kpir - i pozostaje do rozliczania tylko karta podatkowa albo ryczałt ewidencjonowany?

4. Czy jeśli nie mam żadnego potwierdzenia zakupu środków ( towaru, materiału itp. ) to nie moge go dalej sprzedać jako firma - mimo, że rozliczam się ze sprzedazy?
Np. Pan X rozlicza się za pomocą ryczałtu i kupuje od osoby prywatnej 100 cegieł - pan X nie ma na potwierdzenie kupna tych 10 cegieł ani faktury, ani paragonu ani umowy kupna-sprzedaży, po czym sprzedaje te cegły np. w detalu.
Pan X rozlicza się ze sprzedaży każdej cegły.
Pytanie brzmi: czy jest to mozliwe w swietle prawa - czy jest to legalne?

Prosze o odpowiedź.

Najnowsze wpisy