Forum Polityka, aktualnościKraj

Fedak: Będę walczyć o logiczny system emerytalny

Fedak: Będę walczyć o logiczny system emerytalny

Wyświetlaj:
mskdj / 31.174.168.* / 2011-10-28 13:12
Tak oto widzimy wpływ naszego głosowania na dobór ministrów. Wyborcy tej pani już podziękowali, ale "ciamcia ramcia" i "chłopki" dla swojego spokoju rządzenia i załatwiania własnych spraw, będą rękami tej pani skubać zmuszonych do płacenia zus-u. A ich właściwi mocodawcy, nandal będą pracować 15 lat, mieć emerytury po 15 000, nauczyciele 3 miesiące wakacji itd. Tak będzie do czasu aż "ruch oburzonych" przejdzie w "ruch jakuba szeli".
Leniwiec12 / 2011-10-28 14:20
System emerytalny w obecjen formie już dawno stracił jakąkolwiek logikę...
Wapniak / 2011-10-26 23:29 / Tysiącznik na forum
Walczyć może tylko kto go wypracuje...
PROTESTUJĘ! / 81.210.19.* / 2011-10-26 10:33
Pojawili się następni kretyni głoszący hasło o jednakowych żołądkach? Waloryzacja kwotowa? Czemu nie - ale pod warunkiem jednakowej składki emerytalnej dla wszystkich! Emerytura obywatelska? A po ilu latach pracy? Po co pracować 50 lat, gdy i po dwudziestu emerytura będzie taka sama!? Fedak już zwariowała, czy to dopiero początek?
bernard+ / 188.117.142.* / 2011-10-24 18:53
Fedak jest z PSL i stara się ciągle odwracać uwagę od KRUS-u Który należy zlikwidować. Star sie odwracać uwagę od prawdziwych przyczyn braku pieniędzy w ZUS czyli od przywilejów emerytalnych dla 35 do 45 letnich emerytów. Zamiast zmniejszyć liczbę uprzywilejowanych i zmniejszyć wysokość ich bajońskich emerytur pani Fedak szuka ciągle sposobu jak okraść z emerytur Polaków pracujących i płacących podatek emerytalny i rentowy do 65 lat życia bez jakichkolwiek ulg i przywilejów!!! Skandal co to za minister pracy który nic prze 4 lata nie zrobił dla wzrostu liczby miejsc pracy a tylko miesza w emeryturach nieuprzywilejowanych i okrada przyszłych staruszków emerytów. A może by tak prokuratorom co mają 14500 zł miesięcznej emerytury obniżyć je do połowy co za 7250zł to by nie mogli żyć? Jeżeli Prezydentowi rzeczpospolitej posiadającemu już wiek emerytalny Lechowi Wałęsie wypłaca się 50% uposażenia prezydenta to dlaczego prokurator na emeryturze ma otrzymywać 100% uposażenia w wieku 45 lat? A byłemu agentowi Tomkowi to 40% emerytury by nie wystarczyło? po zaledwie kilku latach pracy? Co pani Minister zacznij od tych najbardziej kosztownych osób utrzymywanych z podatków a potem można rozważać inne rozwiązania dla biednych pracujących od 16 roku życia do 65 lat czyli przez 49 lat zanim otrzymają emeryturę bo kto dożywa 65 lat jeżeli od 16 roku życia musiał pracować ciężko fizycznie w bardzo złych niezdrowych warunkach!! Co to za logiczny system, który jednym polakom obijającym gruszki przez kilka lat daje wysokie emerytury a drugim pracującym 40 do 49 lat daje ochłapy???
amelie2 / 81.219.62.* / 2011-10-24 14:50
Pani FEdak to przykład chłopskiej logiki i niekonsekwencji. Chce podwyżek kwotowych - a niby dlaczego, aby było z czego dokładać do rent chłopskich, które zawdzięczają Gierkowi i które w dużym stopniu tworzą dziurę budżetową.
Żadna podwyżka emerytur nie pokrywa się z inflacją. Czyli w imię niesprawiedliwości społecznej należy zubażać dalsze grupy starych, spracowanych biedaków. Po to aby ludzie, którzy nie płacą składek jak reszta społeczeństwa dostawali swoją kasę i byli wiernym elektoratem PSLu.
Gdyby nie to, że nadal pracuję (zagranicą) nie mógłbym utrzymać z emerytury domu i rodziny!
Na domiar złego za przysparzanie dewiz krajowi i płacenie podatków jestem zmuszony płacić haracz na ZUS, w postaci składki zdrowotnej. Składka ta jest mi potrącana z emerytury i dodatkowo płacę za każdy miesiąc gdy pracuję prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą.
Jestem normalnym emerytem, nie żadnym sędzią, czy prokuratorem (ich emerytury to skandal), mam 73 lata i po przepracowaniu 50 lat w kraju - ta chłopka chce mi drastycznie obniżać poziom życia!
.doradca. / 81.190.72.* / 2011-10-07 13:00
Przede wszystkim należy najniższą emeryturę ustanowić na poziomie obecnej najniższej pensji. Tzn. przyrównać do poziomu UE !
Następnie , emerytury rewaloryzować kwotowo (!) , a nie procentowo.
- To pierwsza czynność ,jaką należy niezwłocznie w sejmie wykonać , co by Polska przestała być ubóstwem Europy wschodniej.
wsx / 31.174.145.* / 2011-10-07 09:57
Pomysły tej pani są odrażające, obrzydliwe, nielogiczne, krzywdzące tych którzy płacą ZUS. Jej działania są zasłoną dymną dla KRUS-u, mundurówek i przywilejów emerytalnych. Nie maja nic wspólnego ze sprawiedliwością konstytucyjną i dziejową. Nic dziwnego że nie ma ani jednego popierającego ją wpisu.
jur73 / 89.229.102.* / 2011-09-30 15:34
Tylko , że Dania odkłada na rezerwę demograficzną ogromne pieniądze
uzyskiwane ze sprzedaży gazu i ropy . Chyba , że pani Fedak już teraz
uwzględnia ogromne środki uzyskiwane z wydobycia gazu łupkowego . Tylko
czy to nie za szybki marsz przed szereg .
Diudiu / 83.18.164.* / 2011-09-30 14:27
Żałosna postać. I jeszcze jedno jak niewielka emerytura to niech składka też taka będzie
wzór umowy społecznej / 178.37.128.* / 2011-09-30 11:50
Ewa chce spać
Ewa chce spać – komedia produkcji polskiej (1957), reż. i scenariusz Tadeusz Chmielewski.
– Panie szanowny! Kup pan te cegłę! Odpalasz pan stówkę – ocalasz pan główkę! Cegła tańsza od kapoty, kup pan cegłę od sieroty! No co jest, jak pragnę zakwitnąć?! Dawaj pan stówę i spływaj w podskokach! Bo tak ryło przenicuje, że będziesz nosem gwizdał!
– Uciekaj, chuliganie, bo zawołam policjanta.
– Otwórz tylko dziób, ty gnoju śmierdzący, to już go nawet na klamkę nie zamkniesz!
– Czego się pchasz, łapciuchu, pod ręke?! W makówke chcesz zafasować, kozaku szarpany?! Widzisz, jak łatwo możesz w ryło oberwać?! Ech, żesz ty! (Do „studentów”): I cóż widzieliśmy, prosie wysokiego audytorium? Student Lulek pcha sie pod łape klientowi, któren z rozpaczy może studenta chromolnąć tak, że aż ten dany sie skicha. Owszem, nie moźna powiedzieć, mowe zakłada na medal, kultralnie, z wierszykiem, bo to nieprawda, że do klienta trzeba chromolonem językiem zaznaczać, tu nie sklep i grzeczność w naszem fachu obowiązuje. Aćkolwiek, co sie dotyczy praktyki, no to kolega Lulek poniekąd jeszcze zielony i fetniak z niego nie będzie.http://pl.wikiquote.org/wiki/Ewa_chce_spa%C4%87
rząd sam się wyżywi / 83.31.24.* / 2011-09-30 11:05
Zajmij się ciociu cerowaniem skarpet, a emerytury zostaw w spokoju. Pod hasłem logiczności zdemolujesz te resztki, które ludzie pobierają na chleb i mleko. Okradacie społecześntwo na każdym kroku i obiecujecie cuda. Ale naród już nie da się nabrać. Emeryci 9 października wrzucą Dopnka do śmietnika. Tak samo jak kibole, tak samo jak pracujący miast i WSI, tak jak młodzież, studenci, ludzie normalni i uczciwi. Możecie liczyć tylko na kryminalistów, wszak już w poprzednich wyborach na nich skorzystaliście. Ale czy Miro i Zbiro jeszcze na was zagłosują nie wiem. Ale to wasze zmartwienie.
pajchiw / 2011-09-30 10:56 / Tysiącznik na forum
O ja.
No to ja tej Pani już od razu mówię, żeby sobie poszła szukać innej pracy.
alleluja / 77.253.151.* / 2011-09-30 10:27
PO po cichu zmieniła przepisy uzyskania rent,aby ją dostać musisz mieć stały ubytek zdrowia czyli bez rąk, nóg,/z jedną mogą przyszyć/najlepiej bez głowy,lub przecięty na pół piłą motorową,a młodym jurnym życzę dużo zdrowia by udało im się spłacić zaciągnięte kredyty,choroba nie wybiera.
.obiektywny. / 81.190.72.* / 2011-10-07 13:04

PO po cichu zmieniła przepisy


Tak najlepiej. Nikt nic nie wie ,a rząd cacy.
Tylko później dowiadujesz się ,że nic nie otrzymasz ...
bsf / 217.98.34.* / 2011-09-30 09:59
Aż strach się bać ...co z tego wyniknie przy takich kwalifikacjach
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy