Forum Forum prawneGospodarcze

Firma prowadzona w domu a programy freeware i gpl.

Firma prowadzona w domu a programy freeware i gpl.

koszalek / 2009-05-25 01:56
Witam
Nie wiem dlaczego ale gdy wysyłam w tym temacie:
http://prawo.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/jeszcze;raz;freeware,watek,533047.html
wiadomość to pojawia sie pusta strona... Więc założyłem nowy temat, nawiązując do tamtego.

Czy prowadząc firmę w domu, trzeba mieć dwa osobne komputery- jeden prywatny i drugi firmowy, czy można mieć jeden? Problem w tym że trzeba mieć chyba wtedy tylko na dysku to co jest dozwolone do zastosowań komercyjnych. Więc w gry nie bardzo można sobie pograć na tym komputerze? Muzyki ściągniętej z internetu posłuchać też chyba nie, bo można taką ściągniętą z dowolnego źródła tylko mieć do prywatnego użytku osobistego zgodnie z prawem... Jak to jest? Hmmm no i nawet na youtube wejść nie można chyba bo filmy sie ściągają do cache przeglądarki i w firmie nie jest już to użytek prywatny.

Jeśli nic z komputera firmowo-osobistego to w przypadku dwóch (...kurcze, potrzebuje np mocny sprzęt do grafiki w firmie i muszę drugi taki sam sprzęt kupować...) może być tak że jeden pokój to firma a drugi pokój to pokój w którym może przebywać komputer prywatny, czy go też będą sie czepiać?

A jeśli pracuje sie w domu na zlecenie to też trzeba korzystać z programów które mogą być wykorzystywane komercyjnie? czy to już jest domowy użytek?

Najnowsze wpisy