Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Wyświetlaj:
raf1231243 / 194.126.80.* / 2015-06-13 14:28
dodatkowym przewalem bylo to ze franki mozna bylo kupic tylko w bankach w mysl umowy , gdzie sorry ale przelicznik jest istne lichwiarski. Po drugie zakup w kantorach tak ogromnej ilosci frankow nie spowodowal ogromny wzrost tej waluty jako ze jej praktycznie nie bylo. Pytnie nastepne czy w ogole banki mialy faktycznie tyle frankow ile kredytow udzielily. Wydaje mi sie tyle kredytow udzielily banki ze zabraklo by w szwajcarii im tej waluty. NAstepne pytanie szary Kowalski skad ma wiedziec ze tak czy owak pojdzie waluta w gore. Banki zatrudniaja ludzi od ryzyka ktorzy powinni przewidziec takie zdarzenie placa im ogromne pieniadze ale banki w zakresie rzyka zatrudniaja ktore pisza klauzuly ze w razie czego wszelkie konsekwencje ponosi kredytobiorca. Wydaje mi sie trzeba ograniczac dzialalnosc bankow do minimum - udzielanie kredytow i to w zlotowkach jak kogos nie stac na zlotowki to albo kupuje tansze mieszkanie albo nie bierze kredytu. Polski d... rzad powinien wziac przyklad z wegier. Oni wiedza jak pomoc ludziom
raf213423 / 194.126.80.* / 2015-06-13 14:17
skoro to jest koszt 40mld tzn ze tylez to banki zarobily wiecej. To byla celowa akcja bankow tak jak opcje. Jak sie problem rozwiazuje brac przyklad z wegier. Jak sie bankom nie podoba moga zamknac oddzialy w Polsce. 90 % kapitalu bankowego jest kapitalem opcym. Pieniadze wyjezdzaja za granice. Powinien nastapic przewalutowanie po takim kursie jakim bylo kupione a oprocentowanie w zlotowkach nie moze byc tak ze pasozyty rzadza w Polsce.
alle / 46.112.80.* / 2015-06-13 13:36
czy to jest uczcie,że wzięłam 400tys.kredytu,spłacam już 7lat,a mam do spłaty samego kapitału 560tys,dochodzę do wniosku,że nigdy nie dogonię tego kredytu,bo kapitał cały czas rośnie.I nie chodzi tu o wys rat,które są coraz wyższe,chodzi o spłatę kapitału NIESPŁACALNY,gdzie jest Państwo i rząd,czy nas nie słyszy? czy ma gdzieś,że obywatele mają dość tych grabieży?Nie głosuję na PO,głosuję na tych co konkretnie zadeklarują rozwiązanie tego problemu,a sprawa jest pilna.I niech banki przestaną się wypowiadać w tej sprawie,bo one mają tylko dostosować się,do decyzji przyszłego rządu.Miały czas aby dogadać się z nami ,teraz nie będzie żadnych warunków.
Nabitywefranka / 83.7.138.* / 2015-06-19 09:12
To jest rodzaj współczesnego niewolnictwa - przywiązanie kredytobiorców do banku. Chciwi bankierzy, tacy jak Czarnecki udzielali kredytów w walucie, której nie posiadali, zakładając firmy naganiające, zachęcające do brania kredytu niskooprocentowane w stabilnej walucie. Teraz prawda wyszła na światło dzienne, tylko na chciwych bankierów nie ma bata. Państwo chroni ich, bo to jest ich, a nie obywatelskie państwo!
aen / 46.112.80.* / 2015-06-13 11:57
czytam te wypowiedzi i muszę z przykrością stwierdzić iż ,wy trole jesteście też w sytuacji bez wyjście, bo któz inny zgodziłby się na taką pracę?,ale przykładajcie się,niektóre wpisy przepisane żywcem spod wcześniejszych artykułów
żal mi was ,ale pamiętajcie jad przejdzie na was
micho969 / 188.252.18.* / 2015-06-13 11:02
Państwo powinno zmusić banki do przestrzegania prawa, a nie musi za to nic płacić.
Hucpą jest to, że banki nie stosują ujemnego oprocentowania, chociaż takie jest na franku, a zmienili to regulaminami których to posiadacze kredytu we frankach nie podpisywali. Gdzie jest Minister Szczurek i Belka byli pracownicy banków?
Czy posiadacze kredytów w złotówkach, mają zawyżone oprocentowanie? Nie słyszałem...
Skandal i bezprawie
olek4 / 89.64.211.* / 2015-06-13 10:30
Polska szczyci się, że jest jednym z państw Europy posiadających najwyższy procent ludzi z wyższym wykształceniem. W większości te osoby zaciągnęły kredyty we frankach. Niestety jak rozmawia się z nimi, to w zakresu matematyki pozostali na poziomie przedszkola. Nie są w wstanie nawet policzyć jaką zapłacą ratę przy danym oprocentowaniu. Dlatego trudno wymagać zrozumienia jak wpływa na ratę wibor, czy kurs waluty.
Dziennikarz artykułu pisze, że przy przewalutowanie kredytu po kursie z dnia zaciągnięcia, rata spadnie z 1800 do 1400.
Pytanie co stanie się jak za kilka lat wibor skoczy z 1.7 do 6.7 jak w 2008 r. Odsetki wzrosną o 5% od kwoty pozostałej do spłaty. Mimo, ze po przewalutowaniu kwota pozostała do spłaty wyniesie tylko 260 tys. za to odsetki z niej będą o 13 tyś rocznie wyższe. Czyli co miesiąc ponad 1000 PLN dodatkowo. Rata wyniesie 2400 zamiast obecnej 1800. Na jaką walutę będa chcieli frankowicze przewalutować wtedy kredyt, jeśli przyjdzie im płacić o 600 PLN więcej niż obecnie.

Frankowicze nie rozumieją co znaczy płacić raty w złotówkach. Nie płacili ich w 2008 r, gdzie same odsetki od analizowanego kredytu 300 tyś PLN wynosiły około 2000 PLN miesięcznie plus rata kapitałowa.

Życzę rozsądnych decyzji
frankowicz / 46.179.229.* / 2015-06-13 22:59
Dzieki olek4, w koncu jakis jeden trafiony komentarz!
Banki zarabiaja tylko na marzy, ktora jest jedna ze skladowych raty kredytu. Duzo szumu w prasie i na forach na temat roznicy kursowej, natomiast wiekszosc osob nie bierze pod uwage oprocentowania kredytu.
Jezeli w ktoryms momencie mialbym podjac decyzje, czy przewalutowac kredyt na zl po kursie z 2008, nie wiem czy sie na to zdecyduje.
Natomist sa banki, ktore nie graja fair i probuja maksymalizowac swoj zysk i wyzyskiwac swoich klientow, ktorzy ze wzgledu na zadluzenie przewyzszajace wartosc nieruchomosic, nie moga sprzedac mieszkania i splacic kredytu. Na tych bankach nalezaloby sie skupic.
Kilka lat wstecz mnial miejsce proces frankowiczow przeciwko bankowi, ktory nie obnizal oprocentowania kredytu, gdy libor sie obnizal.
Moj bank ma zarowno uczciwy spread, jak i uwzglednia ujemny libor. Nie moge na nich narzekac, no moze z wyjatkiem tego ze co chwila nowy produkt chca mi dosprzedac.
olek4 / 89.64.211.* / 2015-06-14 14:09
Jestem jak najbardziej za walką z bankami odnośnie nieuczciwego postępowania w zakresie: ujemnego oprocentowania, spreadu, czy egzekucji sądowej jeśli wartość kredytu przewyższy wartość nieruchomości. Niemniej większość kredytobiorców we frankach nie rozumie podstawowych zależności między kursem waluty, liborem czy wiborem, a płaconą przez nich ratą.
Jeśli nie są wydolni finansowo spłacać teraz raty, to maja małe szanse, że będą je mogli spłacać w złotówkach, gdzie rata w przeciągu kilku lat od analizowanego kredytu może wahać się nawet w granicach 10000 PLN. Raty we frankach nie mają tak dużych fluktuacji, choć przez ostatnie lata są niestety w trendzie rosnącym.

Myślę, że każdy frankowicz, który nie radzi sobie z ogarnięciem wpływu kursu waluty i wiboru na raty spłacanego kredytu, powinien skonsultować sie ze znajomym, który to umie przeliczyć. Może okazać się, że po przewalutowaniu nawet po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu, za dwa, trzy lata nie będzie go stać na spłacanie nowej raty w złotówkach.
marian33 / 37.31.16.* / 2015-06-13 08:01
Z wyrachowania a nawet z chytrości wzieli kredyt w frankach,zrobili to ludzie świadomi i nie pod pistoletem przyłożonym do skroni a traz,nagle to państwo polskie ma im płacić ??hucpa sięgnęła zenitu.Pogonić ich a nawet karać za prby wyłudzenia nienależnych świadczeń.!!!!!!!!
marian66 / 37.131.138.* / 2015-06-13 09:59
A moglo byc tak: Z wyrachowania a nawet z chytrości udzielali kredyt w frankach,zrobili to ludzie świadomi i nie pod pistoletem przyłożonym do skroni a traz,nagle to państwo polskie ma im płacić ??hucpa sięgnęła zenitu.Pogonić ich a nawet karać za prby wyłudzenia nienależnych świadczeń.!!!!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gwarna / 178.42.161.* / 2015-06-13 08:45
A ty umiesz czytać? nie Państwo ale banki które naruszyłI prawo mają za to odpowiedzieć. W tym Państwie są chorzy ludzie ścigani za kradzież batonika a skandaliczne afery zamiatanie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pozdrawiam / 89.79.46.* / 2015-06-13 07:45
Oszukali się przy zaciąganiu kredytów, to jako partia w sejmie nie dadzą się oszukać, naciągnąć, wyprowadzić w pole? Ja tam na nich głosować nie będę! Sama spłacam kredyt we frankach zaciągnięty w 2006 r. po kursie 2,2. Wartość mieszkania od tego czasu wzrosła, ja wtedy byłam początkująca na rynku pracy (teraz zarabiam już więcej niż wtedy). Na warunkach z 2007 r. nie odwarzylabym się na kredyt! Po tak znacznym wzroście cen mieszkań i spadku kursu franka?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
skandal454 / 178.37.133.* / 2015-06-13 06:21
A co z rodzinami, którzy mają kredyty w złotówkach
czy też im banki pomogą
gwarna / 178.42.161.* / 2015-06-13 08:47
dołącz cię do naszej walki. Razem łatwiej
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
trochę_prawdy / 83.9.224.* / 2015-06-13 00:24
Pamiętajmy, że:
- nie było kredytów walutowych, na konta kredytobiorców wpływały złotówki;
- banki nie miały pokrycia w walucie na stosowane instrumenty pochodne (nazywane dla zmyłki kredytami), sprzedawane przez agentów bankowych (nazywanych dla zmyłki "niezależnymi doradcami");
- kredyty indeksowane i denominowane pojawiły się Prawie bankowym dopiero w nowelizacji z 2011 r. a tzw. „boom frankowy” miał miejsce w latach 2006-2008;
- umowy z bankami pełne są klauzul abuzywnych, których banki nie chcą usuwać pomimo wyroków sądowych;
- bankowe kartele manipulują kursem franka szwajcarskiego i stopą LIBOR, co potwierdzają aresztowania banksterów oraz miliardowe odszkodowania płacone rządom USA i Wielkiej Brytanii;
- polski rząd i instytucje nadzorcze nie zrobiły nic, żeby chronić obywateli, w efekcie nieuzasadnione rynkowo zyski obcych banków powstają ze strat oszukanych Polaków.
Yo / 82.160.207.* / 2015-06-12 23:07
Kredyt we frankach to najlepszy dowcip bankserów na kredytobiorcach - w świetle POwskiego prawa - POLegający na tym że: ani bank, ani kredytobiorca, ani odbiorca nie widział ni dotknął w żadnym momencie udzielania, czy trwania, czy spłacania kredytu zaciągniętego we frankach nawet koloru tej waluty - wszystko to zawsze złotówki przeliczane na franki i vice versa - najzwyklejszy to wałek nastawiony na zysk, bo banksterzy doskonale wiedzieli że bańka za chwilę pęknie i teraz POwinni tę kasę oddać bo zarobili ją na najzwyklejszym oszustwie.
kapelan_frank / 213.158.219.* / 2015-06-12 22:50
Kiedyś małżeństwa trwały aż śmierć ich nie rozłączyła - współcześnie gdy dla lemingów pieniądz stał się bogiem - będą trwały aż do końca spłaty kredytów. Amen.
oniwam / 91.193.160.* / 2015-06-12 22:03
hej lemingi, nie róbcie paniki! Nie świrujcie!! Za chwilę przyjdzie belka i zrobi franka po 20 groszy!! Musi tylko dopić koniak w knajpie
"sowa i przyjaciele". Taka to ona jest ta belka!Banki będą wam płacić raty, a nie wy im!
Jk770 / 188.252.18.* / 2015-06-12 21:27
Przesłuchać brokerów finansowych odpowiedzialnych za transakcje bankowe na frankach i wtedy sprawa się wyjaśni jak to było naprawdę.Jak na razie jest zaburzona relacja bank i klient, ponieważ banki nie stosują oprocentowania ujemnego na frankach, co jest działaniem na niekorzyść klientów.
rycho1781 / 83.27.166.* / 2015-06-12 20:42
Czy "frankowicze" zapomnieli już o swojej euforii płacąc niższe odsetki niż osoby, które wzięły kredyty w złotych polskich? Chwaliły się swoim sprytem i mądrością. Ale kto już o tym pamięta ??
mmm843 / 91.231.100.* / 2015-06-13 10:09
To może Ty masz jakichś porypanych znajomych, co się chwalą byle czym. Ja wziąłem franka z konieczności, bo inaczej musiałbym mieszkać z teściami do ósrany dópy...

Najnowsze wpisy