Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Wyświetlaj:
JanFlavio / 159.205.42.* / 2015-06-12 16:53
Kredyt we frankach = rata we frankach, nie piszcie tutaj proszę o ratach w PLN i wzroście zadłużenia w PLN, bo nikt nie każe płacić tym kredytobiorcą w PLN! Ci klienci zadłużyli się we frankach i ich zadłużenie jest zgodne z zadłużeniem z harmonogramu, ale w CHF!!!
Majster2014 / 83.243.38.* / 2015-06-12 17:31
To były kredyty w złotówkach denominowane do CHF, a nie kredyty w CHF. Widziałeś kiedykolwiek taką umowę człowieku?
DeBLAN / 82.177.79.* / 2015-06-12 16:47
Nikt nie chce od nikogo pieniędzy. Kredyty frankowe w polskim wydaniu to było zwykłe oszustwo. Nawet przewalutowując po kursie zaciągnięcia NIE STRACI NIKT - w tym banki. Po prostu banksterzy zarobią nie dziesiątki miliardów, a kilkanaście miliardów. I to nie-polscy banksterzy. I tyle.
pisimwpo / 87.206.102.* / 2015-06-12 16:37
Przecież w obecnym Sejmie jest > 160 posłów z kredytami w CHF, więc po co tam kolejni zadłużeni?
W Parlamencie powinny zasiadać wyłącznie osoby, które sobie radzą z czytaniem, pisaniem, zawieraniem dobrowolnych umów, podejmowaniem trafnych decyzji długofalowych, taktycy i stratedzy myślący o zapewnieniu ojczyźnie i krajanom jak najlepszej przyszłości i pozycji w świecie, a nie ciągle zastanawiający się nad tym jak spłacić kolejną ratę. Najlepiej gdyby byli przy tym majętni lub o odpowiedniej wiedzy i pozycji zawodowej, tacy, którzy sobie w życiu dobrze radzą bez dojenia budżetu, tacy których stać na myślenie o innych i pomoc innym.
niktważny493 / 178.235.0.* / 2015-06-12 17:08
Może i powinni zasiadać, ale nie zasiadają. Sejm jest emanacją społeczeństwa i zawsze tak było. Teraz jak mleko rozlało nie ma co pisać o utopijnych wizjach tylko temat załatwić bo w sądach i tak frankowicze swoje wywalczą, są już pierwsze wyroki, nie mówię już nawet o orzeczeniu ETS.
nikt. / 2.126.211.* / 2015-06-12 16:35
Ekonomistą nie jestem, na finansach się nie znam za bardzo, na giełdach nie gram. Ale mam swój rozum i nigdy bym się nie dał na takie coś nabrac. Trzeba się z choinki urwac żeby myślec że bank udzieli kredytu na 30 lat za tak małą marże. Przeciż biorac kredyt na tyle lat trzeba się liczyc z tym że oddac trzeba drugie tyle. Żaden rząd nie dostanie mojego głosu który zechce wyciągnąc moje pieniądze i dac tym nieodpowiedzialnym ludziom co pobrali kredyty we frankach. Pamiętajcie frankowicze że dom nie jest dobrem wam danym, jest dobrem luksusowym na który wiele osób pracuje całe życie. Rządy PO stworzyły wam zieloną wyspę, dawały kredyty żebyście się cieszyli jak dobrze macie, głosowali na nich (dzieki temu że cała Polska żyje na kredyt bo dług pobliczny rośnie, a do tego wzieli kase z unii w zamian za sprzedaż zachodowi wszystkiego co jeszcze było polskie) wygrali drugie wybory i rządzili dwie kadencję. Jedyną ulgę jaką dostaliście "drodzy" frankowicze jest nowe prawo do bankrutowania. Teraz możecie szybciej ogłosic bankructwo. Niech nikt nie myśli że będzie możliwe przewalutowanie kredytu po kursie z dnia podpisania umowy. Żaden bank na to się nie zgodzi, a nie wyobrażam sobie żeby z budżetu miała byc wyrównana róznica w kursie. smieszy mnie także jojczenie że mają więcej kredytu niż warte ich jest mieszkanie... A co żeście sobie myśleli? Że z tak ważnych decyzji życiowych można sobie zrobic spółkę z ograniczoną odpowiedzialnościa? Sprawdzcie sobie ile do spłaty ma złotówkowicz który to pobrał np 300 tyś na dom lub mieszkanie. Sprawdzcie ile ma do spłaty (pewnie koło 500tyś) i jakoś nie placze że to więcej niz wziąl kredytu bo to rzecz oczywista że więcej się oddaje niż pożycza.
niktważny493 / 178.235.0.* / 2015-06-12 16:47
Nie da się ukryć, że nie znasz się na finansach...
Powiedz skąd twój pomysł, że Państwo ma dokładać jakiekolwiek pieniądze z budżetu? Nie słyszałem żeby kiedykolwiek frankowicze o tym mówili. Oni nie chcą też przewalutowania, to skrót myślowy, którego używają na własną zgubę. NIKT IM NIGDY NIE POŻYCZAŁ FRANKÓW tylko złotówki indeksowane do CHF. Frankowicze chcą zniesienia niezgodnej z polskim prawem klauzuli indeksacyjnej. Oznacza to, że banki nie będą miały zysków na każdej racie w wysokości 70% - 90% tylko mniej. Uwierz, jakoś to wytrzymają:)
A i jeszcze jedno, to wcale nie tylko za PO udzielano kredytów w CHF.
nikt. / 2.126.211.* / 2015-06-12 17:10
A co złego w tym że były indeksowane? Co to zmienia? Jakby panienka z okienka im pokazała fizycznie franki to by nie były już to transakcje nielegalne? Tacy jesteście nowocześni a nie znacie się na niczym. A powiedz mi jaki zysk mają banki na ratach złotówkowiczów skoro oni i tak więcej płaca? bo wygląda na to że wg ciebie panie ekonomisto że większy. Żeby bank wypracował zysk to musi pozyskac pieniądze od ludzi czyli lokaty itp itd a to bank kosztuje bo muszą dac te 2-3% żeby ktokolwiek im te pieniądze przyniósł i dopiero wtedy mogą pożyczac, a wiadomo że muszą pożyczac na wyższy procent.
santos / 82.177.90.* / 2015-06-12 16:33
Ja proponuje nie pomagać nikomu w Polsce.
Jak będą powodzie to nie pomagać bo przecież wiedzieli na jakich terenach się osiedlają.
Jak urodzi się dziecko chore/niepełnosprawne to nie pomagać bo przecież wiedział, że szansa na to jest.
Jak była wcześniej możliwość dofinansowania Państwa na "Dom na swoim" jakoś żaden z was nie marudził ,że idzie to z naszej kieszeni.
Ludzie weźcie się puknijcie w te wasze puste łepki.
Ja mam kredyt w PLN ale jak widzę jakie wałki i manipulacje robią z kursem Franka to z chęcią ich wesprę bo może w przyszłości mnie będą chcieli wyd.. na czymś.
wczesny gierek / 89.64.47.* / 2015-06-12 16:32
wszyscy klienci banków którzy mają lokaty , wyjdźmy też na ulicę żeby banki wróciły do oprocentowania z przed lat czyli 10% w stosunku rocznym a nie 2.5% lub 3% i niech rząd nam pomorze a czemu tylko frankowcom trzeba też pomóc wszystkim kredyt owcom a co a na poważnie to widziały gały co brały chyba że to małolaty albo niedorozwoje
to_ja / 95.49.222.* / 2015-06-12 16:30
Muszę pozwać Totalizator Sportowy, bo nie informowali mnie, że w totolotku można przez kilkanaście lat grania utopić większą kasę, niż wypłacają za trafienie "piątki". Frankowicze poskładają pozwy, a jedynymi wygranymi będą ich adwokaci, którzy dają im złudne nadzieje za realną kasę.
niktważny493 / 178.235.0.* / 2015-06-12 16:27
Tępe pały i bankowe trolle za kasę bardzo dzisiaj, aktywne, plują jadem jak zawsze. Wszyscy tacy mądrzy i tak bardzo się znają na wahaniach kursów i przepełnia ich miłość bliźniego i empatia.
Frankowicz - cwaniak, bank - uczciwy i pokrzywdzony.
Rozejrzyj się jeden z drugim idioto ilu takich frankowiczów masz wśród swoich znajomych i jacy są z nich cwaniacy, którzy się chcieli dorobić kosztem innych. Ręce opadają.
Mirek_S61 / 66.249.93.* / 2015-06-12 16:37
Nikt nie twierdzi,że banki są takie uczciwe chciały zarabiać i potrzebowały naiwniaków do interesów. Trzeba było się wówczas zastanowić. Czy zawsze godzinie się na telefoniczne oferty, których zapewne macie po kilka w miesiącu. Zapewne nie bo w przeciwnym razie wszyscy byli by ubezpieczenia na każda okoliczność po stokroć.
to_ja / 95.49.222.* / 2015-06-12 16:23
Załóżmy, że dostaną się do Parlamentu, przewalutują kurs franka i spłacą kredyt kosztem innych obywateli. Jaki mają program na resztę kadencji?
To co chcą zrobić, to zamiar jawnego wykorzystania stanowisk we władzy ustawodawczej dla własnych korzyści materialnych, czyli oficjalnie lobbują za korupcją i kumoterstwem. Ja też mam kredyty i trudną sytuację materialną - też mam założyć partię i dostać się do Sejmu, żeby sobie poprawić?
edek502 / 193.41.170.* / 2015-06-12 16:24
dlaczego kosztem innych obywateli? jak mi to sensownie wyjaśnisz to może zacznę z tobą dyskutować
JanFlavio / 159.205.42.* / 2015-06-12 16:59
Teoretycznie w takim wypadku jakaś grupa ludzi w rządzie będzie musiała się tym zająć pobierając wynagrodzenie z budżetu państwa, zajmować się będą tym, żeby sobie pomóc, zamiast pomocy innym, bardziej potrzebującym... A więc będą za pieniądze podatników naprawiać błędy spowodowane własną głupotą...
to_ja / 95.49.222.* / 2015-06-12 16:34
A kto za nich te kredyty pospłaca - towarzysz Putin? A może Merkelowa przeznaczy jakąś kwotę na ten cel? Jeśli zrobią to banki, to odbiją sobie w inny sposób - na przykład podnosząc prowizje od operacji bankowych.
iksi / 89.64.207.* / 2015-06-12 16:22
Czytając poniższe wypowiedzi stwierdzam, że są tow większości wypowiedzi gówniarzy albo działania bangsterów.
Dla mających problemy z prostym myśleniem wyjaśniam, że kwoty wpłacane przez frankowiczów do banku są transferowane, znikaja z naszego obiegu gospodarczego. Jeżeli frankowiecze bedą płacic mniej to oznacza to, ze na rynek wypłynie kilkadziesiąt milardów złotych co bedzie z korzyścia dla wszystkich obywateli,
nikt. / 2.126.211.* / 2015-06-12 16:46
Genialne. Weź krydyty we wszystkich bankach, parabankach, u rodzicy i sąsiadów i nie oddawaj. Wtedy jak je wydasz to na rynek wpłynie kupe kasy i dla wszystkich będzie to pożytek. Tak sensowna jest twoja wypowiedz.
Qferek / 213.186.79.* / 2015-06-12 16:18
Przez swoją głupote, naiwność, chciwość, pychę i nieuctwo wpadli w pułapkę ryzyka kursowego. Narobili sobie poważnych problemów. Teraz chcą władzy w Polsce aby takie samo albo jeszcze gorsze bagno zrobić wszystkim Polakom. Tego to już się robi za wiele.
niktważny493 / 178.235.0.* / 2015-06-12 16:37
"wpadli w pułapkę ryzyka kursowego" - cytat z ciebie. A nie sądzisz, że chociaż trochę, odrobinę, nieco winy jest po stronie tych, którzy chcą uchodzić za instytucje zaufania publicznego i pułapkę na nich zastawili czy może to zbyt trudne dla tak oświeconej osoby jak ty?
samson4 / 88.156.134.* / 2015-06-12 16:14
nikt im nie przystawial pistoletu do glowy w banku by brali kredyt we frankach, sami chcieli brac, jest jedna zasada bierz kredyt w walucie w ktorej masz wyplate.
23423 / 77.79.237.* / 2015-06-12 16:07
frankowicze to buraki i cwaniaki i teraz mamy im pomagać? kosztem pozostałych obywateli? nie ma takiej opcji.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - tomeq10.]
nutka25 / 178.37.133.* / 2015-06-13 06:04
Dlaczego do usunięcia napisał prawdę
Prawnik401 / 91.90.165.* / 2015-06-12 16:07
Mają Państwo polisolokatę, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego, kredyt we frankach? Zapraszam do kontaktu z Kancelarią Lex z Wrocławia. Przy minimum formalności ze strony Klienta jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces związany z dochodzeniem roszczeń od ubezpieczycieli i banków. Tel. 531 151 536, email: d.spilnyk@kancelaria-lex.org
osama / 91.115.58.* / 2015-06-12 16:05
kazdy odpowiada sam za swoje czyny to samo frankowicze stara zasada mowi ze kredyt bierze sie w tej walucie w ktorej sie zarabiaa pozqa tym to moze teraz mi pomoga bo mialem za male dochody i nie moglem wziac kredytu to niech teraz mi dadza za friko pieniadze

Najnowsze wpisy