Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Wyświetlaj:
nieważne / 193.22.252.* / 2015-06-12 15:00
Jak czytam niektóre komentarze to nie mogę uwierzyć ile w was jadu... masakra. Chyba nie macie pojęcia o czym mówicie ja płacilam ratę 600 zł a nagle 1200 tu nie chodzi o 200 zł, tylko o raz tylegdyby kredyty w euro czy w złotówkach też wzrosły o 100 %, to wtedy byście zrozumieli...
nie pozdrawiam
q716 / 83.7.198.* / 2015-06-12 15:00
dla mnie to jest glopota nikt nie zmuszal ich do brania we frankach ja tez pare lat temu mialem kredyt na samochod we frankach raz rata byla 350 zl a innym prawie 500 i nie latalem po ulicach proszac o pomoc takie sa zasady brania kredytu w obcej walucie i kropka.
746KL / 195.20.110.* / 2015-06-12 15:00
Te wszystkie kredyty CHF wywindowały ceny nieruchomości w kosmos. Przez to teraz normalnie pracującego człowieka nie stać na mieszkanie.
Co niektórzy cwaniaczki pobrali kredytów w CHF, bo taniej, śmiali się z PLNowców, pokupowali duże metraże, bo stać takiego to niech teraz płaczą i płacą. Chytry dwa razy traci.
Obserwator. / 193.34.47.* / 2015-06-12 14:59
Całe zamięszanie,robi prawo bankowe.Jest nie dobre bo można nim,manipulować do woli.Prawo bankowe było i jest,nie czytelne,dla klienta.Na dodatek,każdy bank,ma swoje prawa.Waluty,jak gumki od majtek.A co najgorsze,że za tym kryje się Mosze,lub jakiś Icek.Tak więc,jak na jarmarku.Przy tym mamy,PO i PSL przychylne,do takich interesów.Zyskują na tym,tylko nie liczni a raczej sami swoi,przy współpracy.
pjn / 31.61.138.* / 2015-06-12 14:59
to państwo ma największy wpływ na tą sytuację - pal przewalutowanie - to są techniczne sprawy. Chodzi o równe traktowanie stron umowy. Jeżeli bank wymyśla sobie maszynkę do zarabiania a klient nie ma ochrony prawnej - bank doprowadza klienta do ostateczności takiej jak w bielsku. wystarczy prawo klienta do oddania zastawu jakim jest mieszkanie/dom co skutkuje wyzerowaniem zadłużenia - jeżeli by wartość kredytu przekroczyła wartość zastawu, klienci masowo by oddawali bankom mieszkania i domy - tak jak to stało się w stanach - wtedy część ryzyka za maszynkę do zarabiania ponosiły by banki - tak sobie wyobrażam równe prawa stron zawierających umowę bankową - obecnie przypomina to umowę z mafią.
szymon26 / 109.243.27.* / 2015-06-12 14:59
Ja wzięłam kredyt w złotówkach i koszt tego kredytu był znacznie większy niż we frankach ale wolałam nie ryzykować. Frankowicze zaryzykowali to teraz niech płacą. Jeżeli frank byłby teraz po 1,50 to z pewnością siedzieliby cicho nabijając się z tych co wzięli w złotówkach.Jestem przeciwna wykładania z państwowej kasy pieniędzy wszystkich podatników dla ratowania frankowiczów.
Tomasz89_ / 79.110.205.* / 2015-06-12 14:57
Tak wygląda banda ludzi, którzy nagle dostali bólu du*y ponieważ trafiła ich rzeczywistość. Ryzyko istnieje wszędzie gdzie operuje się obcą walutą, tak przy inwestycjach jak i przy kredytach. Sam otrzymuje wypłatę w obcej walucie i co miesiąc się zastanawiam ile tym razem mi wyjdzie na życie w dany miesiąc.

Teraz jednak frankowicze mają źle, bo trzeba dużo więcej oddawać. To trzeba było nie brać tych kredytów, a najlepiej nie opuszczać przedszkola. Rzuciliście się na rząd gdy ten już upada, jak hieny jak poczują krew, żałosne. Podobnie jak górnicy czy nauczyciele chcecie coś ugrać, bo przecież wam sie należy. Właśnie w tym problem, że się należy. Moje pieniądze zamiast na służbę zdrowia czy szkołę mają iść na jakiegoś pana Zdzisia, któremu nagle zabrakło szczęścia i nie wie jak wiązać koniec z końcem - absurd.

Jeżeli ten lub przyszły rząd w taki sposób będzie operował moimi pieniędzmi to niech się nie zdziwią jeżeli emigracja jeszcze wzrośnie. Ja osobiście wyjadę pierwszym autobusem, a gdy czas będzie odpowiedni to zrzekne się obywatelstwa. Kraj mamy piękny, naród piękny, ale ludzie ku*wy, parafrazując Piłsudskiego.
Antek472 / 83.9.16.* / 2015-06-12 14:56
ze złodziejami ekipy rządzącej czas porządek zrobić ,
ZADŁUŻONY / 145.237.2.* / 2015-06-12 14:56
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

A w jaki błąd zostali wprowadzeni frankowicze? bo nie rozumiem. Przecież wiedzieli, że kurs waluty zmienia się przez cały czas, a na tą okoliczność podpisali stosowną umowę (może był zapis, że kurs się nie zmieni? i dlatego mają teraz żal).
Jak oni cieszyli się niskimi ratami przez 10 lat, ja spłacałem swój kredyt w PLN, w związku z czym może mnie ktoś pomoże, bo zostało mi jeszcze kilkanaście lat spłat. Dlaczego społeczeństwo ma spłacać kredyty osób, które świadomie podjęły decyzję o kredycie w obcej walucie? TO BEZPRAWIE WOBEC OSÓB MAJĄCYCH KREDYTY W ZŁOTÓWKACH!!!
Orysstoteles / 31.61.138.* / 2015-06-12 15:04
Po pierwsze zostali ordynarnie wprowadzeni w błąd, że kredyt jest kredytem we frankach podczas gdy okazał się w kredytem w złotówkach waloryzowanych do franka. Jest to kolosalna różnica na niekorzyść kredytobiorcy, który przy takiej opcji może tylko tracić na wahaniach kursowych a nigdy zyskać. Gdyby kredyt był we frankach - ponosiłby ryzyko straty, ale miałby też szansę na zysk. Po drugie bank nie wyjaśnił klientom ile czynników tak na prawdę może wpłynąć na kurs CHF. Ja biorąc kredyt myślałem, że kurs zależy od siły gospodarek. Tymczasem przede wszystkim, jak dowiedziałem się później, jest to efekt spekulacji i handlu walutami. Tych bandytów należałoby powywieszać na pierwszej lepszej na latarni. Ale ponieważ mamy żyć w państwie prawa - wystarczy długoletnie więzienie, konfiskata majątku i zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez co najmniej 5 lat.
ZADŁUŻONY / 145.237.2.* / 2015-06-12 16:18
"Po pierwsze zostali ordynarnie wprowadzeni w błąd, że kredyt jest kredytem we frankach podczas gdy okazał się w kredytem w złotówkach waloryzowanych do franka"
Jak ktoś nie umie zadać pytania przy tym jak zadłuża się na kilkaset tys. to dla mnie jest najzwyczajniej ułomny ;)

"może tylko tracić na wahaniach kursowych a nigdy zyskać"

tutaj widać jak na dłoni właśnie ułomność.....CZY NISKA RATA NIE JEST ZYSKIEM? zastanów się człowieczku co piszesz...

"bank nie wyjaśnił klientom ile czynników tak na prawdę może wpłynąć na kurs CHF"

Przepraszam, ale nie powinieneś brać żadnych kredytów, bo nawet moje małoletnie dzieci wiedzą jakie to mogą być czynniki.....

Dalej nie komentuję......ułomność, to tyle
Rączki w górę! / 83.28.165.* / 2015-06-12 14:54
Przestańcie płakać. Frankowiczom mają pomóc banki, które są komercyjne, Państwo nie ma tu nic do dopłacania. Banki nie podniosą żadnych kosztów dla pozostałych klientów, bo nie wszystkie udzielały kredytów we Frankach, a tylko kilka z nich ma dużo takich kredytów. Gdyby zdecydowali się cokolwiek zmienić to konkurencja wykluczyłaby je z rynku. PANOWIE BANKOWCY PRZESTAŃCIE STRASZYĆ LUDZI I NASTAWIAĆ ICH PRZECIW SOBIE, BO TO SIĘ ŹLE DLA WAS SKOŃCZY!
Lukasz W / 94.78.191.* / 2015-06-12 14:54
Skoro banki nie pożyczały Franków tylko kredyty indeksowane to banki dzisiaj nie mogą stracić 40 mld PLN. Mogą jedynie nie zyskać 40 mld PLN. A to znacząca różnica.
Zamiast w bankach pieniądze Frankowiczów lokowane byłyby w rynek poprzez zakup towarów...
AGA11694 / 195.216.219.* / 2015-06-12 15:24
W JAKI RYNEK, W PORTFELE KILKU AKCJONARIUSZY. dO NICH Z PRETENSJAMI A NIE DO RZĄDU.
Romcia / 89.161.28.* / 2015-06-12 14:54
Proponuję powołać natychmiast na Marszałka Sejmu wypróbowanego człowieka, cieszącego się powszechnym szacunkiem i ogromnym autorytetem członka Platformy Obywatelskiej, Pana NIESIOŁOWSKIEGO, a na PREMIERA bardzo zdolną i powszechnie lubianą, wykrywająca natychmiast wszelkie nadużycia,np.ze skandalem oszustw dorszowych, również z Platformy Obywatelskiej Panią PITERĘ.
pietya tarnów / 176.115.243.* / 2015-06-12 14:54
Jeżeli państwo chce dołożyć do kredytów na mieszkanie osobą , KTÓRE DOBROWOLNIE brały kredyty w frankach - czym przyczyniały się do wyprowadzania pieniędzy z Polski - to ja chcę dopłaty do mojego kredytu na samochód. Właśnie tworzy się stowarzyszenie osób przeciwnych dopłatą do kredytów w frankach.
- Gdzie tu demokracja ?
- gdzie tu kapitalizm ?
- gdzie wolny wybór ?
Ludzie gadają , gadają .. a dalej chcą komuny. Jak dobrze to ja a jak źle to do państwa, księdza itp. Buraczarnia. I znów wygrają wybory oszołomy i muzycy z kontem kilkumilionowym.
Kukiz zrobi taki porządek w Polsce jak Korwin - Mikke w Parlamencie Europejskim - zgarną kase. Kukiz ma przecież trzy córki i duże potrzeby.

Pozdrawiam

Polsk dalej słoma z butów wystaje.
waldek111 / 109.243.1.* / 2015-06-12 14:54
raty będzie należało spłacić zgodnie z obowiązującymi wtedy oprocentowaniami złotówkowymi. Wtedy będzie to sprawiedliwe dla wszystkich kredytobiorców.

Najnowsze wpisy