Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Frankowicze chcą dobić PO i zdobyć Sejm. Dzień gniewu

Wyświetlaj:
re775 / 78.35.87.* / 2015-06-12 15:06
chyba WSZYSTKICH FRANKOWICZÓW POPIER....czy wy żeście poszaleli ????? dlaczego ja albo ktoś inny ma do was dokładać żebyście mieli gdzie mieszkać trzeba było myśleć!!!! zanim żeście wzieli kredyt w walucie obcej na którego tak naprawde nie było was stać ,Jak franek kosztował niecałe 2 zł.to zeście się smiali z tych co wynajmują a nie biorą kredytu ,co się stało z tymi pieniędzmi które tak naprawde powinniście zaoszczędzić z różnicy pomiędzy walutą a złotówką ??? sorry ale RADŹCIE SOBIE a nie róbcie protestów
RAV2 / 92.40.249.* / 2015-06-12 15:11
Nikt nie chce dokladania czegokolwiek bucu! frankowicze chca zlikwidowania opcji walutowej, ktora jest przekrentem jawnym! Wielu ludzi nie mialo mozliwosci wziac kredytu w zlotowkach, jakims cudem we franku zdolnosc byla. Jakim cudem?! NA KONIEC. ZADNYCH strat bank nie ponosi, nastapi zaniechanie zlodziejskich potencjalnych zyskow. Kredyt byl udzielony w oparciu o prowizje i WYSTARCZY!!! Zyski ze spekulacji na walucie nie naleza sie bankom!
Frankowicz / 192.162.147.* / 2015-06-12 15:09
Dlaczego WSZYSTKICH?
adalbert75 / 2015-06-12 15:05
Frankowicze to ci co myśleli że PO da im tanie mieszkania głosowali na nich lat kilka temu a teraz obudzili się z ręką w nocniku...zarabiasz w złotówkach bierz kredyt w złotówkach , Wspólna Europa to tylko w mowie a rzeczywistość pokazała frankowiczom
afery podsłuchowe pokazały obecny stan Państwa Polskiego
pozdrawiam i współczuje
bankrut724 / 88.199.11.* / 2015-06-12 15:05
Frankowicze to ludzie zamożni bogaci i dobrze sytuowani większość po wyższym wykształceniu to są zagrywki przed wyborami żeby dostać się do sejmu może to lud kupi . Nie pojadą na wczasy na Karaiby to nic się nie stanie Bałtyk zaprasza . Fura też nie musi być wypasiona
GNB / 217.99.49.* / 2015-06-12 15:05
Rząd tak jak banki symuluje dobrą wolę w rozwiązaniu BEZPRAWIA BANKÓW a w praktyce wszystko odbywa się na niekorzyść POSZKODOWANYCH . AKTUALNIE PRZY TEJ WŁADZY PRZYJAZNEJ BANKOWYM ZŁODZIEJOM, NICZEGO UCZCIWEGO NIE MOŻNA OCZEKIWAĆ.Ta władza dopuściła do skrzywdzenia milionów Polaków system ZNIEWOLENIA EKONOMICZNEGO który od lat działa bez zarzutu, a oszuści bankowi mogą dalej BEZKARNIE OKRADAĆ polskie rodziny. Dlatego trzeba tym nieudacznikom podziękować JESIENIĄ i nie można wierzyć w uczciwość PO i PSL.
bankrut724 / 88.199.11.* / 2015-06-12 15:09
kiedy będziecie na listach wyborczych widzę że kampanię już zaczęliście dużo macie czasu na protesty kiedy inni muszą ciężko pracować żeby spłacić raty w złotówkach
niebieski86 / 2015-06-12 15:04
nam nikt nie pomaga spłacać kredytu w złotówkach to czemu maja pomagać im? Wiedzieli co podpisują a jak nie to maja nauczkę. Jak rzad pomoże Frankowicza to może my tez zaczniemy strajkowac?
zenek-zenek / 89.77.166.* / 2015-06-12 15:04
To banki zapłacą te koszty!!! Wystarczy aby PO jedną uchwałą nakazała bankom przewalutowanie po cenie franka z dnia kredytu, a natychmiast jej słupki wzrosną do dziesiątki %
eurowicz / 77.253.3.* / 2015-06-12 15:03
Pytanie do dziennikarzy . Czemu nikt nie mówi o innych kredytobiorcach i innych walutach ? Czemu ktoś ma płacić za kogoś? Poniżej napisałem , że mam kredyt w euro . To ja podjełem taką decyzję i nie chcę nikogo naciągać aby za mnie płacił . I tak przeciętny Kowalski nie ma za bogato w domu więc czemu ma mi dopłacać . Moja decyzja wiem co brałem i podpisałem . Nie chce niczyich pieniędzy . Trudno, mam więcej do spłaty więc musze się z tym pogodzić i czekać na obiżenie kursu . Ale skoro mają pomagać za moje pieniądze frankowiczom to niech za pieniędze frankowiczów pomagają i dla mnie . Reszta polaków, którzy nie mają kredytów nie mają prawa za to płacić.
inny541 / 31.183.106.* / 2015-06-12 15:03
Ten artykuł mówi o tzw kradzieży. A banki zabierają kasę, która należy do nich i którą ludzi muszą oddawać. Jeśli nie są w stanie spłacić to własnośc może zostać przez nich zabrana po załatwieniu odpowiednich formalności. Ludzie myśleli, że pozyczą kasę i nie będą musieli oddawać??? Nieźli debile
ada700 / 46.238.72.* / 2015-06-12 15:02
Oddajcie frankowicze moje 30 tysięcy PLN które nadpłaciłem za kredyt w PLN. Bo nie byłem taki cwany ja WY. Załóżmy stowarzyszenie przeciwko próbą wyłudzania i zbiorowej odpowiedzialności za prywatne decyzje!
Jak brałeś to wiedziałeś co bierzesz!!!
zadłużony w PLN / 77.254.74.* / 2015-06-12 15:02
Pozwólcie obywatelom ryzykować - tak krzyczeli w 2006 roku osoby którym KNF chciał zablokować możliwość brania kredytów we frankach-chy ktoś to jeszcze pamięta???
Przykro mi że tak drogi jest frank, ale ryzyko było niby mało prawdopodobne,ale znane!!!
Tom999 / 77.254.74.* / 2015-06-12 15:11
pamiętam, pamiętam - tak było. Podejmowaliście ryzyko to niestety trzeba teraz ponosić konsekwencje!!! A czy jeśli frank byłby po 2 zł dołożylibyście Państwu to co zarobiliście??? niesądze!!!
dydziuuu / 77.254.74.* / 2015-06-12 15:19
Pewnie że by oddali Państwu.
Byłyby też protesty "zarobiliśmy na tanim franku" zabierzcie nam chociaż połowe tego zysku hehe.
Albo śmiali by sie z głupich, co brali kredyt w złotówkach i mówiliby dlaczego mamy im dopłacać? mogli wziąć kredyt we frankach jak my!!!
betty255 / 80.53.14.* / 2015-06-12 15:01
"....Gdyby te wydatki obciążyły wyłącznie banki, to kilka z nich mogłoby znaleźć się w poważnych kłopotach...." --- A KOGO INNEGO OBCIĄŻYĆ - OCZYWIŚCIE ŻE BANKI - TEN PRECEDER BYŁ ZAPLANOWANY. kiedy ja chciałam przewalutować franki na złote w 2008roku w lato (frank ok. 2 zł) to siedziałam ok poł godziny w banku bo panienka z okienka odradzała mi to na wszystkie strony jak mogła i pokazywała ile na tym stracę. Kredyt brałam we frankach 1,5 roku wczesniej za ok 2,7 za franka. No i co? dlaczego miałam nie wierzyć osobie która tyle lat pracuje w banku- przecież oni "uczciwie" doradzali klientom swoim....
woo / 213.62.126.* / 2015-06-12 15:10
Mi też pracownicy banków i ubezpieczeń ciągle coś doradzają. Po to mam głowę, komputer i kalkulator, żeby sprawdzić czy rzeczywiście mi się coś opłaca czy po prostu ktoś mnie chce naciągnąć. Złota zasada jaką wyznaję to: "jeśli ktoś kogo nie znasz mówi ci, że coś ci się opłaca, to na pewno jemu opłaca się to bardziej"
betty255 / 80.53.14.* / 2015-06-12 15:22
i nie przemądrzaj się tutaj jak ciebie coś nie dotyczy......
betty255 / 80.53.14.* / 2015-06-12 15:20
ja pie...dole a czy wiesz że pracownicy banków mają specjalne szkolenia po to aby omamić klienta????? nawet jakbyś użył dwóch swoich głów przemądrzalcu to byś wiedział o czym mówię.......
tu nie chodziło o przeliczanie do końca - bo ja to dokładnie przeliczyłam ale chodzi o to w jaki sposób była przekazywana informacja ze strony pracownika.
Maniek414 / 46.229.158.* / 2015-06-12 15:25
a co myślałeś, że specjalnie dla jaśnie państwa zamrożą kurs franka? szkoda że w rublach nie wziąłeś :)
e985 / 77.254.248.* / 2015-06-12 15:01
Wziąłem kredyt hipoteczny w złotówkach. Buliłem raty jak za zboże. Spłaciłem. Żądam 50% zwrotu nienależnie nadpłaconych rat!!!
teresa3519 / 91.193.208.* / 2015-06-12 15:04
ty gamoniu do czego ty porownujesz
TIFANY / 195.216.219.* / 2015-06-12 15:15
TERESKO, DŁUGI WŁASNE SPŁACA SIĘ OSOBIŚCIE A NIE KOSZTEM UBOGICH
Tede / 195.117.227.* / 2015-06-12 15:01
A co Pan SADLIK chce wjechać na plecach frankowiczów do ,,żłoba,, żeby się nachapać i mieć za co spłacać swój kredycik ???
Jeśli kogoś stać na kredyt to go bieże i spłaca ,jak nie to niech nie cwaniakuje i teraz płacze jaki on biedny gonić tych cwaniaków.
kibic-emigrant / 84.101.101.* / 2015-06-12 15:01
~Marta do ~AS:
Cytuję zapytania jednego z forumowiczów, może na nie odpowiesz??
"Nie jestem prezesem największego banku w kraju, ani prawnikiem, ani nawet nie mam kredytu ale nurtuje mnie kilka pytań, na które banki ciągle unikają odpowiedzi.
1) Jak wyglądały prowizje za sprzedany ”kredyt” w walucie a jak w złotym?
2) Czy kilkukrotnie wyższe prowizje dla pracowników banków i pośredników nie wpływały na obowiązek rzetelnego informowania klientów o oferowanym produkcie?
3) Bank jako profesjonalista posiada wszelkie środki aby szacować ryzyko dlaczego w takim przypadku całe ryzyko jest po stronie klienta?
4) W przypadku tzw. „kredytów walutowych” klient może ponieść NIEOGRANICZONĄ stratę! Tego nawet nie ma na giełdzie papierów wartościowych! Pożycza 10 tys. zł a oddać może w teorii miliony! Czy to nadal jest kredyt czy instrument finansowy.
5) Czy jakikolwiek bank w Polsce notuje straty na kredytach walutowych? Czy jest wręcz przeciwnie-banki świetnie zarabiają a całe ryzyko i straty są po stronie klientów?
6) Czy w związku z powyższym jakikolwiek bank w Polsce respektował zapisy dyrektywy MIFID i badał wiedzę i doświadczenie klientów związane z „kredytami walutowymi”?
7) Czy umowy zawarte z naruszeniem prawa mogą być uznane za wiążące?
8) Dlaczego Pański ban był jednym z 4 najgłośniej domagających się ograniczeń w udzieleniu „kredytów walutowych” argumentując, że są zbyt ryzykowne a potem bez ceregieli zaczął rozdawać te kredyty na prawo i lewo nie informując należycie swoich klientów o skali ryzyka?
9) Jakim cudem zdolność kredytowa w walucie obcej była większa niż w złotym?
10) Jeśli uznać że „kredyty walutowe” nie są instrumentami finansowymi a kredytami na jakiej podstawie pobieracie wynagrodzenie z tytułu różnic kursowych i zarabiacie jak kantor skoro art. 69 Prawa Bankowego mówi wyraźnie, że w przypadku kredytu klient płaci odsetki i ewentualną prowizję? Jakim prawem zarabiacie na spreedzie?
11) Na jakiej podstawie Banki udzielały „kredytów indeksowanych” w sprzeczności z ograniczeniami, zawartymi w Prawie Bankowym.
12) Niemal każda umowa o „kredyt walutowy” zawiera klauzule abuzywne w punktach dotyczących spreedu- w świetle unijnego prawa zapisy te są nieobowiązujące-czy jakikolwiek bank przestał pobierać i zwrócił nienależnie pobrane pieniądze?

Nie widzę najmniejszego powodu aby banki dalej zarabiały a TRACILI TYLKO ich KLIENCI którym profesjonaliści wcisnęli toksyczne produkty.
Ale wy bankowcy robicie wszystko aby się sprawy przedawniły jeszcze 3 lata i problem zniknie-chyba, że do tego czasu dostaniecie po łapach od polityków albo ETS. Jak ETS uzna że kredyty musiały być objęte MIFID- wtedy same się przewalutują po kursie zaciągnięcia.
I jak to jest, że jeszcze rok-dwa lata temu straty Banków z tytułu przewalutowania oceniane były nawet na 60mld zł a teraz gdy CHF podrożał o 20% straty te miałby wynieść 30mld zł “
zlotowkowicz / 37.248.255.* / 2015-06-12 15:00
Przepraszam bardzo banki dokładnie informują kredytobiorcę jakie sa realne zagrozenia związane z wzięciem kredytu w obcej walucie,nikt ich nie zmuszal do brania we frankach,pozatym gdy przez pare lat płacili dużo mniejsze raty od zlotowkowiczow to było ok????????

Najnowsze wpisy