Forum Polityka, aktualnościKraj

Frasyniuk nie przeprosi PSL

Frasyniuk nie przeprosi PSL

Money.pl / 2009-03-20 14:40
Komentarze do wiadomości: Frasyniuk nie przeprosi PSL.
Wyświetlaj:
ztur / 83.16.86.* / 2009-03-23 21:19
nie wiedziałem ,że to taki niedouczony q ..as!!!
patriota 2 / 83.31.255.* / 2009-03-20 19:35
Pan Frasyniuk powinien sobie poczytać historię zanim powie coś publicznie !!! Chłopi zawsze walczyli i przelewali za Polskę krew i to od niepamiętnych czasów !!!, wspomnę tylko powstanie kościuszkowskie czy inne powstania. Tak samo Bataliony Chłopskie podczas II wojny światowej. Są to wielcy bohaterowie, którzy oddali swe cenne życie za naszą Ojczyznę, za nasz Kraj, za Polskę !!! Panie Frasyniuk pomyśl pan zanim coś powiesz !!!
hipoteza / 79.184.10.* / 2009-03-21 20:17
Gdy Stanisław Mikołajczyk UCIEKŁ ! do USA po sfałszowanych powojennych wyborach, ruch ludowy w Polsce został " zamordowany " dosłownie i w przenośni !
Lokalnych działaczy ludowych mordowały bojówki PPR , NKWD oraz LWP (pod radzieckim dowództwem ) !!!
Na początku lat '90-tych PAWLAK ze swoim ZSL - em przejęli, nie pytając nikogo, tradycje przedwojennego PSL !?
Jak ZSL-owskie kolesiostwo całe życie współpracujące z PZPR, następcami morderców z PPR-u może być dzisiaj wiarygodne ??? Przed 1989 r. ręka w rękę kręcili lody z komunistami !!!
Akurat dzisiejsi predstawiciele PSL-u nie muszą być za nic przepraszani !
To " zdrajca " Frasyniuk nie zrobił dekomunizacji !
Działaczom współczesnego PSL-u oraz Frasyniukowi życzę podzielenia politycznego losu znanego spółdzielcy , członka PZPR - Andrzeja Leppera !!!
Przeprosić należy wszystkich POLAKÓW, w tym wypadku szczególnie mieszkańców wsi !
Pokolenia chłopów pańszczyźnianych dawno przeszły do historii, w każdym zaborze ich losy wyglądały inaczej !?
Wątpię, żeby wśród forumowiczów przeważali potomkowie arystokracji i drobnej szlachty !???

P.S. ( W powojennych wyborach wg. prawdziwych danych PSL zdobył około 2/3 % głosów !!!
Koalicja komunistów i partii lewicowych ok. 1/3 % )
Cały mój głos w dyskusji gwoli obrony prawdy i dziejowej sprawiedliwości !
To nie specjalnie moja działka !?
szer / 83.5.63.* / 2009-03-20 17:31
Frasyniuk, wszyscy Polacy żydowskiej nacji a wśród nich i Ty się mieścisz od wieku pałają nienawiścią do wsi i chłopów. Lepiej pilnuj swoich prywatnych interesów które także powstały z nienależnych Ci dolarów. Nie pamiętasz ?
issael / 94.254.193.* / 2009-03-20 17:07
ot i polskie piekiełko,
tak sie zastanawiam czasami, czy wy sami polacy nie staracie sie o to aby inne nacje traktowały was pogardliwie?
Frasyniuk swoje frustracje, spowodowane niezrobieniem kariery w polityce, stara sie zrekompensowac takimi kontrowersyjnymi wystapieniami,
to czego mozna oczekiwać od innych frustratów którym w zyciu powiodło sie mnij szczesliwie niz Frasyniukowi?
Pozatym zanim cos powie sie tak kontrowersyjnego , to warto troszke zastanowic sie i odwołac do logiki i wiedzy jezeli taka sie posiada.
no chyba ze osobom pokroju Frasyniuka jest na reke aby wypowiadac sie w stylu gwazdeczek sezonu, jakich niemało na scenie polskiej rozrywki.
jakby Frasyniuk zastanowił sie troszke, to moze zauwazyłby ze, wiekszośc tzw szarego zołnierza, to chłopi, nawet w powstaniach, to chłopi byli delegowani czy raczej wyznaczani z majatków do wojska, jak szedł pan to wyznaczał tez odpowiednia ilośc chłopów którzy szli z nim,
oczywiscie tródno mówic o swiadomości chłopskiej w tamtych czasach, szli bo musieli,
chłopstwu było obojetne, wszak często gorszym gnebicielem był własny pan i mitologiczny car.
Swiadomośc narodowa u chłopoów zagosciła wraz z wolnoscia jaka otrzymali, wczesniej ich status niewiele róznił sie od statusu niewolnika.
lolek000 / 2009-03-20 17:34 / portfel / Tysiącznik na forum
W Powstaniu Warszawskim nie było chłopstwa.
issael / 94.254.193.* / 2009-03-20 17:44
nie znam całego wystapienia Frasyniuka, ile i jakie powstania miał na mysli
ale nawet biorac po uwage oktes II WŚ , to partyzanktka bez wspólpracy wsi, nie miała by szansy przetrwania, chocby sprawa aprowizacji, a była to spora partyzantka,
jezeli chodzi o powstanie Warszawskie to trudno wymagac aby chłopi brali w nim udział, ale tym bardziej smieszne i niepowazny jest zazut ,ze to chłopi powstańcom warszawskim sciagali kamasze,
czy kedys bzdura przestanie gonic bzdure?
lolek000 / 2009-03-20 18:00 / portfel / Tysiącznik na forum
Słusznie, ale ja nie dzieliłbym wysiłków wojennych Polaków na wieś i miasto. Dla mnie Polska to całość i bez współdziałania wszystkich warstw społecznych nie osiągnelibyśmy i nie osiągniemy niczego.
A zazut ,ze to chłopi powstańcom
warszawskim sciagali kamasze,
przypomina mi ten z gw, że powstańcy i AK zajmowali się eksterminacją żydów.
andowc / 83.30.82.* / 2009-03-20 17:15
Ale naczytałeś się "bzdur" historycznych",- (Chłop miał się lepiej u "Pana" jak na Swoim).
Jak tak uczą historii,- to nie "dziwota", że taki "biedny" (godny pożałowania) naród Polski.
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-20 17:32
domyslam się że wg andowc chłop pańszczyźniany miał u pana lepiej,
czy w okresie powstania Listopadowego duzo było tzw wonych (niepańszczyźnianych) chłopów?, ja nie znam zbyt dobrze waszej historii, ale ktos wspominał mi ze dopiero ukaz carski zniósł pańszczyznę,
jeżeli tak to komu chłopi mogli byc bardziej wdzięczni?

pozatym dalej jestem zdania że wy polacy nie sznujecie siebie, to co dziwic się że nie szanują was inni.
andowc / 83.30.82.* / 2009-03-20 17:50
Pańszczyzna sama się zniosła (nie ukaz Cara,Kościuszki,Sejmu,Króla,itd..), - bo brakło "Panów" (powodem Zabory,- Rosja,Austria,Prusy,itd...).
Chłop pracował na Pana,- Pan na Chłopa (brakło Pana).
Pracowali na Zaborców (mądrzy Politycy Panowie).
Socjalizm wprowadził nowe "niewolnictwo" (poddaństwo).
Panem "ustrój polityczny" (socjalizm,kapitalizm,itd...), Obywatele są pańszczyżniani (dla ich dobra).
Pańszczyżniani t.zn. nie od ziemi (jak dawniej),- ale od "widzimisie" państwa (organizacji politycznej).
issael / 94.254.193.* / 2009-03-20 17:35
axxel , andowc tylko ironizuje, nie biez tego zbyt powaznie

w kazdym razie ja wziąłem sobie twoją uwage o tym "poskim piekiełku"
tanks
axxel / 83.143.213.* / 2009-03-20 17:11
issael, na polskie piekiełko nie poradzisz

lepiej zostaw je w spokoju, to zaraźliwa choroba :)
lolek000 / 2009-03-20 16:23 / portfel / Tysiącznik na forum
Skąd wziął kasę na stworzenie od zera firmy transportowej i czy podobno nie podwędził kasy ze zbiórek Polonii dla Solidarności?
A wspólników tego procederu było więcej....
bugajski / 2009-03-25 13:21
takich jak on jest multum w kraju. biorą do dziś. rządowi nie bardzo się chce zaglądać do przeszlości bogaczy w krutkim czasie ponieważ, sami też biorą nasze pieniądze bez pozwolenia. weźmy panią prezydent Walz. 8,5 miliona na premie i co! czy ktoś jej zabroni!
na pewno nie Tusk. Każdy z nich chce przetrwać 4 lata i nachapać się jak najwięcej.
żaden z poslów nie myśli o spoleczeństwie i jego dobru tylko o sobie.
andowc / 83.30.82.* / 2009-03-20 16:26
"Lolek" gdzie jest "Bolek" ?
lolek000 / 2009-03-20 17:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Powinien siedzieć na Polanki i trzymać język za zębami; ma te same tajemnice co Frasyniuk.
andowc / 83.30.82.* / 2009-03-20 16:10
"Tępić" wszystkich byłych "partyzantów" (złodziei i grabieżców),- mało ludzi straciło przez nich życie.
Emol / 90.156.60.* / 2009-03-20 16:05
Władek, nie przepraszaj! Pamiętaj, żebyś nie przeprosił - to za mojego młodego wujka Janka, który walczył o wolność. Ten, który nie walczył, sąsiad wujka, poszedł na niego donieść. A potem, gdy wujka niemcy wywlekli z domu i zabili, sąsiad poszedł na pogrzeb i nawet świeczkę zapalił, bo taki obyczaj, a obyczaje chłopi lubili szanować.
prawdatoprawda / 79.185.236.* / 2009-03-20 14:46
Patriotyzm w formie znanej nam obecnie to "wynalazek" bardzo nowy. I tak właśnie bywało. Chłopstwo nie identyfikowało się z państwem bo tego państwa nie było obywatelem. Łącznikiem spajającym społeczność była bardziej wiara i lokalny patriotyzm niż ogólne przywiązanie do Ojczyzny. To nie dotyczy tylko naszego chłopstwa lecz ogólnie tak było. Oczywiście nie miejsce na wnikliwe analizy lecz fakt niezaprzeczalny że chłopi częściej łupili i rabowali niż uczestniczyli. To dość niedawno ukuto hasło iż żywią i bronią. Tak i teraz ci "przedstawiciele ludu wiejskiego z PSL czy Samoobrony" to bardziej oprawcy i łupieżcy niż obrońcy czy żywiciele.
Behalior / 2009-03-20 14:40
i bardzo dobrze o chłopach powiedział
````` / 77.253.141.* / 2009-03-21 12:20
Frasyniuk inteligencja ???
historyk / 83.23.106.* / 2009-03-24 16:31
W wypowiedzi Frasyniuka jest ziarno prawdy. Chłopi mieli swój interes w "dobijaniu powstańców", bo to car ich uwłaszczył i dał przywileje.

Najnowsze wpisy