Fundusz na 3 lata

yst / 83.22.12.* / 2007-08-14 11:43
Witam :)
Mam sposobnosc (i potrzebe:) )odlozenia okolo 500-600 zl miesiecznie przez okres okolo 3-5 lat. Zamierzam zaczac, gdy skonczy sie obecna korekta. Moim celem nie jest ochrona pieniedzy, lecz wyduszenie jak najwiekszych zyskow - wiadomo, ze nic nie jest pewne, ale istnieje duze prawdopodobienstwo, ze polska gielda bedzie piela sie w gore przez najblizszy czas. Po tym okresie planuje wraz ze znajomymi otworzyc malutki (poczatkowo:) ) biznesik.. Minimalny zysk jaki satysfakcjonowalby mnie to okolo 30 % rocznie. Wiadomo, ze im wiecej tym latwiej, dlatego mam pytanie do starszych stazem inwestorow : kupowac jednostki funduszy akcji MiS czy WIG20 ? W czasie korekty chce przenosic czesc jedn. f. akcji do Stab. wzr. (to tylko okolo 2 % + podatek straty), Ktore TFI polecacie (na dzien dzisiejszy) (- zauwazylem, ze pojecie 'najlepszy' jest wzgledne w czasie..)
Z gory dziekuje za odpowiedzi i ewentualna KONSTRUKTYWNA krytyke tego planu.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
cortez / 2007-08-14 20:49 / Bywalec forum
Bardzo pazerny plan: 3-5 lat, zysk roczny minimum 30%. Bardzo ryzykowne podejście. Tak samo ryzykowne jest stwierdzenie, że jest duże prawdopodobieństwo wzrostów na naszej giełdzie w najbliższym czasie...
Prawdopodobieństwo może i jest, ale czy duże...? Tego nie jestem pewien.
Jeśli przy Twoich założeniach weźmiesz również pod uwagę fakt, że również możesz stracić, to moja propozycja:
30% w 3 akcyjne po 10% (LM, UniKorona akcji, aig akcji)
20% bph dyn spółek lub pzu miss
10% seb4
10% UniAktywna alokacja
10% bph eur wschodzącej/ uniakcje NE
20% stabilny
To jest moja propozycja dla Ciebie, masz tu jednostki różnych funduszy, powinno być dobrze, pozdrawiam.
yst / 193.219.28.* / 2007-08-16 11:53
Dziekuje za dokladna wypowiedz - Cortez. Faktycznie 30 % to nieco pazerny plan.. Rozloze portfel tak jak radzisz... Zalezy mi by nie stracic, ale mimo wszystko zaryzykuje w koncu nie jest to 10kk ... Coz.. Wydawalo mi sie, ze zeszloroczny boom jest spowodowany poczatkiem hossy, ktora bedzie trwala przez kilka lat... Ale patrzac na dzisiejszy (godz 12) 5% spadek... Aha... Dotychczas kupowalem jednostki tylko w i przy pomocy strony Pko/cs tfi.. Zwazajac na to, ze bede je kupowal co miesiac, czy dobrym pomyslem jest zalozenie konta w mBanku i kupowanie przy uzyciu SFI?
Pozdrawiam
lordangol / 81.76.83.* / 2007-08-14 21:25
A co na ten temat inni myslą
czy to jet dobrze zdywersyfikowany portfel bo mam podobny plan inwestycjii moich 100k
i kiedy to kupic bo ja sie wstrzymam jeszcze i poczekam az kilka dni pojdzie w gore
Trade / 2007-08-14 21:37 / Bywalec forum
jeżeli chodzi o dywersyfikacje to cortez bardzo dobrze rozłożył portfel. Duże bezpieczeństwo mniejszy zyski/straty większe ryzyko większy zysk/starty
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy