Forum Forum inwestycyjneFundusze

Fundusze zagraniczne ML - a DOLAR

Fundusze zagraniczne ML - a DOLAR

logina / 2007-11-12 12:30
Część swojej kasy ulokowałam w funduszach zagranicznych ML i Temp . Wzrosty mają całkiem ciekawe, jednak czy przy obecnej cenie dolara warto jeszcze w nich siedzieć? Co sądzicie na ten temat? Z drugiej strony nie mam pomysłu juz teraz na co by je zmienić. Nic się nie kręci?!!
Wyświetlaj:
jacek_k / 212.182.117.* / 2007-11-12 13:49
Dla funduszu inwestującego poza USA nie ma to chyba wielkiego znaczenia. W końcu ten sam fundusz w dolarach ma wycenę wyższą niż w euro.
max1224 / 83.29.251.* / 2007-11-12 12:38
i chyba teraz trzeba przeczekać też to mam i podobne myśli
ile ten dolar jeszcze poleci
z drugiej strony jak odije dolar to spadnie złoto, ropa i inne surowce,
na naszej giełdzie bryndza totalna
generalnie klimat nieciekawy
w tej sytuacji sięgam po zaskórniaki i powoli dokupuję jutro wejdę z pierwszą ratą i podejmę decyzję o dalszych zakupach
logina / 2007-11-12 13:50
co prawda nie wiadomo, jak długo dolar będzie tak nisko, co niektórzy przepowiadają dość długi jego taki poziom , o ile nie docelowy. JAk fundusze rosną to przelicznik dolara wcina cały zysk. W dodatku obawiam się dość szybkiego spadku na surowcach - wtedy nie będzie czasu na reakcję.

A mam jeszcze trochę kasy w akcjach Polskich - Arka - i tutaj rozważam , czy nie wycofać się np. w fundusz ochrony kapitału na przeczekanie sytuacji na rynku polskim, bo o ile fundusze zagraniczne robią mi przyrost, to polska arka mi go pochłania. Co sądzisz o tym?
max1224 / 83.29.251.* / 2007-11-12 14:14
no ja akurat myślę odwrotnie z zagranicy kupić coś u nas bo u nas bardziej spadło co sama zauważyłaś co do surowców prawda mam tam niezłe plusy i można by to zamienić na większą liczbe polskich jednostek
ale na razie jeszcze czekam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy