Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

fuzja pekao-bph a posiadacze rachunkow

fuzja pekao-bph a posiadacze rachunkow

kjd2 / 2007-12-03 18:27
Dobrywieczor wszystkim. posiadalem rachunek brokerski w BPH , przed fuzja zapewniano mnie ze wszystko bedzie ok. Rano gdy chcialem sie zalogowac do systemu przez podana strone niemozna sie bylo zalogowac.Jakos to przebrnolem a tu kolejne klody z notowaniami w czasie rzeczywistym. O co tu chodzi?gdzie szacunek do klijenta,jak narazie wszystko na beznadziejnie niskim poziomie .Jak Pekao szybko nie zrobi czegos w poprawie sytuacji ,to napewno straci przynajmniej jednego klijenta.Ciekawy jestem ilu bylych klijentow BPH mialo tak s......y ranek jak ja. zastanawiam sie nad powrotem do bph prosze o opinie
Wyświetlaj:
broker / 2007-12-28 17:50 / Szejk
a ja własnie stracilem ok 30% dzisiaj tylko dlatego ze nie mogłem się zalogować do maklera24 tego ich systemu i nie mogłem wykupić nowych akcji dostepu telefonicznego nie używałem i nie mam
myślę nad skierowaniem sprawy do sądu
Sfiks. / 193.151.50.* / 2007-12-28 00:04
Ręce i nogi opadają - co oni zrobili z tej fuzji??!! Kilka dni przed fuzją zgłosiłem chęć pozostania w BPH. Miało być OK! Niestety po godzinie "zero" okazało się, że konto mam w BPH, a rachunek w PEKAO. By ponownie mieć rachunek w BPH poradzono mi bym poszedł do BPH i założył sobie nowy rachunek. Tego już nie wytrzymałem i wypowiedziałem umowę. Tego, że przez tydzień nie miałem dostępu do rachunku nie będę wspominał - bo kogo to obchodzi??!!!
AREKJ / 83.22.86.* / 2007-12-20 16:54
PRZESTRZEGAM !!!! OD TRZECH DNI USI;LUJE SPRZEDAC SWOJE AKCJE,NIE MAM DOSTEPU DO PODPISOW INTERNETOWYCH NA SWOIM WLASNYM RACHUNKU,MIMO ZE AKTYWOWALEM W BIURZE.!!!!!!!!!!!!!!!!!
sPRAWA ZAJMIE SIE ADWOKAT!!!!!!!!!!!!!!
PRZENOSZE PAPIERY DO INNEGO BANKU
ZLOT / 2007-12-20 21:23 / Bywalec forum
ja dalem im czas jeszcze chwile a po nowym roku juz mnie tam nie bedzie zabieram wszystko konto osobiste plus brokera sprzedajac sukcesywnie akcje w momencie pozytywnym dla mnie only - co wiecej zrobia im kolo dupy jak wreszcze wyjdzie program w tv i wio z dziadostwem, klienta maja za gowno i tyle wiec mojej kasy juz za chwile nie beda dotykac rowniez - a tak w ogole powinno powstac lobby plus skargi z wnioskiami od nas klientow i zrobic im kolo d/////
szybki Jack / 2007-12-18 16:26 / portfel
Pekao uznało moją reklamację dotyczącą braku natychmiastowego połączenia i możliwości zasilania rachunku brokerskiego z konta sezam, jak dotąd było w BPH.
Bolo 30 / 87.96.36.* / 2007-12-18 20:45
Uznało co to znaczy. Jakie zadość uczynienie ??? Czy tylko się przyznali do błędu !!!
rdudi / 217.172.247.* / 2007-12-12 01:32
http://bramborowo.myminicity.com/
teka / 83.26.181.* / 2007-12-11 20:29
Mnie też to się nie podoba,PKO było i jest zupełnie nie przygotowane,no ale jak ma Jan Krzysztof Bielecki jako były drwal zarządzać tak dużym bankiem.to ,że włada angielskim to niczego nie czyni ..Ja otrzymalam pismo 11 grudnia i tam jest jasno napisane ,,,,,,ze 14 dni od daty doreczenia pisma i teraz to juz d..a blada.Sprzedawac na stratach bezsens. Mnie nic nie pozostaje jak czekac i uciekac z PKO gdzie pieprz rośnie.Taki sam system jak BPH ma bank ochrony środowiska .Oplaty niskie.
Były klient BPH / 83.26.232.* / 2007-12-15 12:58
Ja zwinąłem manatki już pół roku temu do mBanku (praktycznie wszystkie usługi w koncie). Jedyne czego może mi brakuje do placówek, ale da się żyć. Polecam Wam ten bank. Generalnie to współczuję wszystkim którzy nie uciekli, żeby przeczekać ... Jakoś ja osobiście nie wierzę w polską myśl informatyczną ( a tym bardziej włoską)... Sprzęgnięcie dwóch systemów? Mamamija .....
needle / 2007-12-11 18:40 / Bez rangi
już jest prawie ok...
...ale nie wykluczam powrotu
Bolo 30 / 79.162.11.* / 2007-12-11 21:03
"PRAWIE OK"
15 min temu się zalogowałem do PEKAO patrze w aktywa a tam BIOTON po 0,97 myślę K.......a coś się stało na koniece sesji bo nie obserwowałęm jak sprawdziłem to do tej pory nie wiem z kąd wzieli tą cenę. Ale jak mają problemy z takimi p********* to strach się bać !!!!
arek_krak / 81.219.244.* / 2007-12-11 16:53
W dniu 29.11.2007 r., czyli w granicznym terminie określonym przez banki, do kiedy można było wnioskować o przeniesienie się do odpowiedniego dla nas oddziału, odwiedziłem moją placówkę w Krakowie, gdzie złożyłem wniosek o przeniesienie konta i karty kredytowej. Przedstawicielka banku (znana oczywiście z nazwiska) na moją prośbę zadzwoniła do Biura Maklerskiego, gdzie w mojej obecności poinformowano ją o tym, że rachunek brokerski przechodzi razem z rachunkiem rozliczeniowo-oszczędnościowym. Jednak chcąc dalej zabezpieczyć się przed różnego rodzaju przewidywanymi perturbacjami, w tym samym dniu zgłosiłem się również do nowego oddziału, gdzie z kolei złożyłem wniosek o przeniesienie rachunku brokerskiego. Również w tym samym czasie zadzwoniłem do DM (rozmowy nagrywane), gdzie makler również przedstawił mi sytuację w ten sam sposób (o tym samym informowano zresztą na stronach internetowych banków). Największe jednak moje zdziwienie wzbudziło to, że powiadomiono mnie o przeniesieniu mojego rachunku do DM Pekao na kilka dni wcześniej przed prawnym podziałem NIE CZEKAJĄC NA OKREŚLONY TERMIN ZŁOŻENIA WNIOSKÓW, który upływał przecież w dniu 29.11.2007 r.! Nie zamierzam tego tak zostawić, złożyłem m.in. zawiadomienie do mojego aktualnego oddziału Banku BPH, który przesłał reklamację do Banku Pekao SA , a także zgłosiłem na razie reklamacje w formie pisemnej na konta mailowe obu DM. Nadmieniam, że odwiedziłem również osobiście DM Pekao, gdzie odbywały się sceny prawie dantejskie, tj. zastałem tam kilkunastu wzburzonych klientów, którzy nie zamierzali opuścić stanowisk bez załatwienia sprawy itd. A wszystko to odbywa się z tej przyczyny, że Pekao chce za przeprowadzenie czynności przeniesienia instrumentów finansowych z powrotem pobrać naprawdę wysokie prowizje. Jeśli nie pomogą podjęte przeze mnie kroki, to będę stopniowo wycofywał środki finansowe ulokowane w akcjach - oczywiście w momencie opłacalnym dla mnie i sukcesywnie lokował je na nowootwartym rachunku brokerskim w BPH. Po tych wszystkich niedogodnościach, które zafundowało nam Pekao, zlikwiduję również konto wspólne, które posiadam w tym banku oraz konto firmowe (zresztą doszedłem w końcu do prawidłowego wniosku, że wielkim bezsensem jest trzymanie swoich środków na kontach oprocentowanych w wysokości 0,01 %).
arek_krak / 2007-12-21 17:35
szczęśliwie się udało i to bez żadnych prowizji, jestem z powrotem z rachunkiem brokerskim w BPH. Huurra !
lola33 / 2007-12-22 11:12
ludzie nie cieszcie sie ze jestescie znowu w BPH, przeciez pozostałe placówki tez zostana sprzedane, tylko innemu bankowi. tacy z was inwestorzy ze nie wiecie?
reszte oddziałów BPH w niedługim czasie ma przejac GE money bank. dlatego tak teraz znowu reklamuja BPH zeby pozyskac naiwnych klientów po czym znowu postawic ich w beznadziejnej sytuacji!!!!!
Pachu 09 / 79.162.8.* / 2007-12-10 23:29
Czy ktoś coś wie co się dzieje z jednostkami PIONIERA nie mam ich w BPH w Sezamie ani na Rachunku brokerskim w PEKAO ku....a ten Burdel to mnie rozp........ala

Czy to kiedyś zadziała ????

Leci 2 tydzień a w PEKAO kicha
kris_s / 2007-12-11 06:57 / Bywalec forum
W BPH w sezamie mam PIONEERA. I nie miałem żadnych problemów związanych z fuzją. Ale z PKO uciekłem dawno.
sack / 77.114.18.* / 2007-12-07 06:14
a ja mam swoje BM w KREDYT BANKU i jest wszystko ok., system super.
broker / 2007-12-06 22:17 / Szejk
Podobno da sie ominąć opłaty za przeniesienie walorów tylko trzeba napisać pismo jakies..
pisał ktoś może pismo do pekao o niepobieranie prowizji z tytułu przeniesienia walorów?
jeśli tak to jakiej mniej wiecej treści to pismo było?
edi1 / 83.28.18.* / 2007-12-09 18:05
tak dopisałem przy zleceniu transferu papierów. transfer dokonano bezpłanie powołałem się na 14 dniowy termin wypowiedzenia umowy z nowym bankiem. Papiery miałem tego samego dnia na nowym racgunku
ts / 2007-12-08 12:53 / "Trial na giełdzie"
pytałem u siebie w banku, ale nie jest to takie oczywiste.
na razie napisałem ogólną reklamacje.
w której opisałem brak średnich cen zakupu, historii transakcji, oraz braku powiązań rachunku ror z maklerem (czyli uniemożliwienie szybkich przelewów między rachunkami).
na razie bez odzewu.
przymierzam się do następnego pisma dotyczącego właśnie przeiesienia papierów.
byłem też w bph i dowiedziałem się że stary rachunek maklerski został zamknięty.
także wcale nie jest oczywiste jeśli nawet przeniosą mnie do bph bez kosztów do będę miał historię rachunku i ceny zakupu.
tak na marginesie w bph teraz jest promocja, przez rok rachunek bez opłat, a w pekao nic.
broker / 2007-12-08 16:49 / Szejk
na decyzje czeka sie do 2 tyg ja skladam w poniedzialek dopiero ale lepiej pozniej niz wcale..a przed zlozeniem takiego pisma trzeba miec nowy rachunek zeby mieli gdzie przeniesc papiery
edi1 / 83.28.18.* / 2007-12-09 18:07
to nie prawda można to zatatwic od reki tj. 1 dzień dotyczy Lublina
aneka / 85.193.241.* / 2007-12-09 17:23
Żeby dokonac przeniesieniA praktycznie tydzień przez nie można wykonywac żadnych transakcji. Po ostatniej transakcji jak wiecie 3- dni trwa rozliczenie , a bez tego nie przyjmą zlecenia ana transfer ,no i transfer dzień dwa. Ja towszystko przeszł am i nie mogłam zlecic w piątek transferu bo kupowałam , mogę to zrobic w srodę , sądzę że rachunek może byc dostępny w następny poniedziałek. W pko
twierdzą ,że zbierają uwagi i dopasują program do bph. Drugi sposób to sprzedawac i przenosic do BPH.
ZLOT / 2007-12-06 22:11 / Bywalec forum
ja jutro chce wywalac z tego go... pekao ,,, absurd zero historii, notowania dramat systemowy ale podobno zeby wywalic sie od nich i znowu wrocic to zadaja prowizji za zmiane , kto juz wyszedl niech da info kur.... jak to zalatwili - nie dosc ze dupa po zmianie to mam placic - za co - nie daruje tym specjalistom od gowna
Stella / 85.31.255.* / 2007-12-13 22:15
Witam pokrzywdzonych !!!
Jestem pracownikiem byłego Banku BPH obcnego Pekao(niestety) W pracy mamy totalny mowiac brzydko r*********, nic nie dziala, nie ma procedur, systemy sa do dupy- co poniektore dzialaja na Dos-ie z 1973 rok produkcji. BM to koszmar, apel do wszytskich ktorzy sa posiadaczami linii kredytowej dla inwestorow gieldowych- prosze sie zainteresowac prolongata bo nie ma na to jeszcze procedury i moga straszyc sprzedaza portfela. Osobiscie to czekam na otworzenie nowych oddzialow BPH pierwsza uciekne z Pekao- myslalam ze fuzja jest solidnie przygotowano-a to lipa, w sumie nie ma sie czemu dziwic skoro ludzie odpowiedzilani za sprzedaz graja pierwsze skrzypce; dziwie sie ze ludzie maja tam jeszcze konta osobiste.
egon69 / 83.4.83.* / 2007-12-06 22:44
rozmawiałem z byłym maklerem BPH aktualnie jest maklerem PEKAO (po fuzji)
jedno rozwiązanie:
-sprzedać wszystkie akcje
-po 3dniach przelać swoją kasę na inne konto.
-złożyć wniosek o zamknięcie rachunku brokerskiego
....i to wszystko.
nie musisz nic płacić.
ja już jestem z powrotem w BM BHP :-)
pozdrawiam.
edi1 / 83.28.18.* / 2007-12-09 18:09
lepiej dokonać transferu papierów będzie szybciej na nowy rach. w BPH
ZLOT / 2007-12-07 07:56 / Bywalec forum
super to to ja tez wiem, ale akcji mam duzo i nie chce teraz sprzedawac - bo to nie kwota za 10 k tylko sporo wiecej - i pytanie a dlaczego nie moge przerzucic z powrotem jesli mi ich usluga nie daje podstawwowych info - kur... nie mam zadnej historii, program prymityw, zero kontaktu z maklerami ciagle pozajmowane telef itd
jesli ktos juz wyskoczyl od nich prosze o info czytalem ze w ciagu 2 tyg nie robia zadnej laski i mozesz isc sobie z powrotem i naturalnei ze bede sprzedawac i wychodzic do innego dzisiaj ide robic wniosek do bph z powrotem
blower / 145.237.46.* / 2007-12-07 11:20
ja takie pismo napisałm-po prostu reklamacja. Ze to g...nie dziła, nie działją lucze elektronczane i wyliczyłem im swoje starty!!!!!(teleofny na ifolinie która ku..... nie dziła i wylaczenie klucza elektroniocznego do dokonywania zlecen!
i teraz czekam! ja nic nie da rady i beda mie chcieli obciazyc to musze znalezc dobrego prawnika. Popatrz w stara umowe z BPH i tam chyba sa jakies zapisy ze oni odpowiadaja za to ze nie dziala (chuba ze bylo tzresienie ziemi!)
aneka / 85.193.241.* / 2007-12-07 11:45
Hasło do systemu czy klucz do zatwierdzania. Jeśli hasło poproś telefonicznie to ci umożliwą zainstalowanie startera i wprowadzenie nowego hasła. .klucz pozostaje taki sam , jesli klucz musisz go sam wygenerowac .Miałam podobną historię , prawie zawał , dlatego rozumiem. Postaraj się uspokoic, bo to nie pomaga, tosą nerwy. Przygotuj hasło telefoniczne stare z bph. Najlepie załatwiac z panem , bo panie są z bph i prawie nic nie wiedzą
gp555 / 83.13.161.* / 2007-12-07 12:10
:) ja też im wymalowałem miela po kilkunastu zajętych telefonach do konsultantów... konto mi się blokowało, następnego dnia próbowałem, trzy razy hasło i od nowa... w końcu po 3 dniach udało mi się zalogować i tu uwaga mimo, że godzinę wcześniej dostałem komunikat, że konto zostało zablokowane!!! ;) Następnie dalej schody nie mogłem przez cały dzień odpalić platformy... następnego dnia miałem dzwonić do administratora ale platforma jak niby nigdy nic zastartowała... [nie skomentuję jak ją oceniam bo nie byłbym oryginalny] Sprzedałem pakiet akcji i wystawiłem zlecenie kupna... niestety wywaliło mi bo środki przez kilkanaście min. były nie dostępne... wreszcie są lecz kupno mi wywalało z 5 razy wkońcu się udało... NĘDZA!!! Zakładam rachunek w BPH, wyprzedaję wszystko i wracam. MNIE NIE KUPILI !!!
Zbynio Lonas / 91.94.144.* / 2007-12-06 18:29
Dzisiaj dostałem prezent na Mikołja od BPH +> List z BM jak się logować do systemu
Kur... rychło w czas szkoda że nie na Gwiazdkę oni są Poje....

Pozatym same H**.... infa w liście odnośnie przelewów i autoryzacji zleceń

Jedno dobre to 14 dni na wypowiedzenie umow :0
fuck / 83.4.83.* / 2007-12-06 18:49
chyba mieszkasz na jakimś za przeproszeniem zadupiu, gdzie listonosz chodzi raz w miesiącu!
Zbynio Lonas / 91.94.204.* / 2007-12-06 19:00
A co ty dostałeś szybciej

Mieszkam w Trójmieście i to w centrum!!!
fuck / 83.4.83.* / 2007-12-06 19:37
ja dostałem 28.11.07r. hehe....i to ja mieszkam na wsi...:-)))) a Ty w mieście:-)
aneka / 85.193.241.* / 2007-12-06 21:59
Taki ranek mieli chyba wszyscy. Ale teraz to działa i nie jest tak zle.Transakcje można dokonac na stronie głównej aktywa , tylko zaznaczy walor podobnie ja w bph. i w notowaniach, tylko tam gdzie sprzedaż jest kupnm i odwrotnie , zaznaczając walor uaktywnia się zlecenia ,ikona u góry , klikną 2 -razy , sprawdzic na stronie główej -zlecenia aktualnne , będzie coś podobnego do monitora .
pomimo to przechodzę do bph , mam wrażenie ,że program jest bardziej prosty i przejrzysty. Notowania z listy zaznaczyc krzyzykiem walory przechodzą z wykazu , ok i we własciwosciach podpis.
Olo 21 / 91.94.64.* / 2007-12-05 21:46
Jestem od 3 dni w DM PEKAO i w dalsym ciągu średnia cena zakup "0" !!! do Kur....y Nę...Y Kiedy to będzie działać
menager / 2007-12-05 21:55 / "Mikro Milioner"
chłopie......to nie zadziała nigdy!!! nie licz na cuda, to jest beznadziejna platforma.
jedynym rozwiązaniem to złożenie wypowiedzenia umowy i powrót do BPH!!
nie zastanawiaj się.....będąc w PEKAO.....dorobisz się ...ale siwych włosów i nerwicy.
pozdrawiam
Zadowlony / 91.94.199.* / 2007-12-04 21:48
A wiesz co mnie najbardziej wk............wiło to że prezes Bielecki jest zadowolny jak czytam na WP w jakim on Kur.....a świecie żyje albo gdzie on ma Kont bo chyba nie w PEKAO może też z Matką jak Jarek były premier.
SKANDAL a w telewizji z****...........sty PR nowe możliwości chyba takie kór...........a że aby kupić papiery albo je sprzedać to trzeba z******..........ć do BM PEKAO może jeszcze z gotówką bo kórw....a bo niema opcji przelew M@kler
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy