Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Czy wolność słowa zwalnia od myślenia?

Gałązka: Czy wolność słowa zwalnia od myślenia?

Wyświetlaj:
acomitam / 83.25.210.* / 2007-12-19 06:01
Oficer frontu ideologicznego niezawodnie na służbie. Czy ja autora poniżyłem, czy może naraziłem na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia słuzby?
georg / 2007-12-19 01:33 / Bywalec forum
Znieslawienie konkretnych osob powinno byc scigane, ale prawem cywilnym a nie karnym.
Tzw. "ponizenie" nie powinno byc scigane, bo nie bardzo wiadomo, co to jest. Czy np. nazwanie kogos "kartoflem" jest obrazliwe? To zalezy calkowicie od interpretacji i nie moze byc powodem postepowania sadowego (np. bez kartofli i Polska i Niemcy by mizernie wygladaly). To zupelnie nie to samo co pomowienie kogos np. o oszustwo.
A sciganie za "poniżenie instytucji" to juz traci ZSRR-em lub PRL-em ("szkodzenie dobremu imieniu wladzy radzieckiej czy ludowej" itp.) Anglie i jej instytucje wolno obrazac, ile wlezie (nie istnieje tam prawne pojecie znieslawienia instytucji, tylko ludzi). Wezmy z nich przyklad.
A poza tym, nie nalezy sie tak oburzac, gdy ludzie nie podporzadkowuja sie zlym prawom. Prawo i sprawiedliwosc to czesto dwie calkiem rozne rzeczy. Np. ow art. 212 KK ma bardzo niewiele ze sprawiedliwoscia (i jest spolecznie szkodliwy).
No i jak, obrazilem juz obecne panstwo polskie, czy jeszcze nie?
DA-old / 195.225.71.* / 2007-12-18 21:52
Od myślenia zwalniać chce polaków Wyborcza i je środowisko. Money.pl jest w tym gronie.
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2007-12-18 20:43
Tak . Ja nie chce odpowiedzialności karnej za słowa .
Tak , ale przy normalnej Prokuraturze i Sądownictwie z
instytucją Sędziego śledczego oraz odszkodowaniami , w wysokości Jak w USA, a nie "inaczej rozumiejącej demokracje EURODEMOKRATOW .


Natomiast karę za oplucie Prezydenta należ podnieść do
10 lat bewzględnegp pozbawienia wolności.

Obraza Prezydenta jest obrazą NAS WSZYSTKICH OBYWATEL i i żadne PITOORZENIE MNIE nie przekona.
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-19 08:10
Obraza flagi.
Obraza godła.
Obraza prezydenta.
Obraza Sejmu, Senatu.
Obraza urzędu.
Obraza funkcjonariusza.
Obraza urzędnika.
Obraza munduru.
To może jeszcze gazetą nie będę się mógł podetrzeć, bo to będzie też obraza.
Ten kto obraża Państwo, obraża siebie i kropka. Za obraze siebie samego nie ma kar.
szanuj bliźniego / 81.210.19.* / 2007-12-19 08:35
A co z obrażeniem uczuć patriotycznych innych osób? Dla mnie trzy pierwsze symbole są bardzo ważne.
Krzysztof23 / 213.77.171.* / 2007-12-24 18:27
A dla mnie nic nie znaczą.
dwa różne pojęcia / 83.31.22.* / 2007-12-18 18:17
Wałęsa, czy mędrzec? Tyle dobrych wiadomości przytłoczyło nas ostatnio, że aż człowiek zaczyna się niepokoić. Europa podpisała traktat, w którym przemyciła w nieco innej formie to, co obywatele odrzucili wcześniej w referendum jako projekt konstytucji. Oznacza to, że demokracja europejska wchodzi w kolejne stadium, w którym najważniejsze sprawy w ponadnarodowych gremiach rozwiązywali będą mędrcy dla dobra obywateli, nie fatygując ich przy tym bez potrzeby. Żeby wszystko było jasne, powołana zostanie po prostu "grupa mędrców", która zaprojektuje dla nas i za nas przyszłość Europy. Na jej czele stanie były premier Hiszpanii Felipe Gonzales, który w czasie swoich rządów doprowadził kraj do takiego stanu, że sporo czasu zajęło jego następcy Jose Aznarowi wyciąganie go z gospodarczych tarapatów. Jednak to nie Aznarowi zaproponowano przewodniczenie tej grupie. Nie jest socjalistą. Ale to nie koniec dobrych wiadomości. W grupie mędrców Polacy mają mieć swojego przedstawiciela i będzie nim... Lech Wałęsa. Na początku ucieszyłem się. Delegowanie Wałęsy oznacza, że nikt grupy tej na serio nie traktuje. Potem jednak usłyszałem premiera i przeraziłem się nie na żarty. Tusk przekonywał, że Wałęsa za granicą cieszy się "autentycznym autorytetem". Wiem, że to prawda, jestem z tego zadowolony i dlatego boję się jeszcze bardziej. Czy ktoś, kto choć chwilę słuchał Wałęsy, może go traktować jak autorytet? Musimy bronić naszego żywego symbolu, naszego narodowego dobra! Najlepiej byłoby zamknąć go w muzeum, ale podniósłby się krzyk o łamanie praw człowieka. Może więc chociaż nie dawać mu tłumacza. Wałęsa żadnego – nie wyłączając polskiego – języka nie zna, a więc właściwie nie ma znaczenia, po jakiemu mówi. I tak nie sposób go zrozumieć. I nie ma co liczyć na to, że zechce w gronie mędrców wyniośle milczeć. Już zdążył ogłosić, że owa grupa jest jego pomysłem, który teraz "podłapali" Europejczycy. On jednak nadal ma zamiar dzielić się z nimi swoimi refleksjami i pomysłami na temat przyszłości naszego kontynentu. I co my teraz zrobimy?!
Wesołych Świąt!:) / 81.210.19.* / 2007-12-19 08:41
Jest dla nich "autorytetem", bo nie rozumieją o czym mówi.
Tłumacz przerabia te mądrości na myśli powszechnie zrozumiałe, a gawiedź woła: autor! autor!
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-19 08:14
A który pomysł Wałęsy ci się nie podoba?
mało?:) / 81.210.19.* / 2007-12-19 08:46
Np. 100 milionów dla każdego, II Japonia, puszczanie w skarpetkach. To ostatnie szczególnie, bo dotyczy niemal wszystkich.
DRZAZGA / 83.8.190.* / 2007-12-18 14:16
gałązka odkrył sie?!-oczywiście !!-to zwolennik P R L -u i III RZECZPOSPOLITEJ!!
exxel / 83.11.42.* / 2007-12-18 16:35
nie zauważyłem tego "zwolennictwa"

sorry za dziwoląg słowny .. ale tak mi podpowiadają gapie
gałązkaatocidobre! / 83.24.224.* / 2007-12-18 13:21
ot i dylemat dla gałązki. A ktoby podejrzewał, że gałązki myślą. Może odrastają z jakiegoś zmutowanego drzewka?
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-18 10:33
Jakoś nie wierzę w przeprosiny, kolumny ogłoszeń, paragrafy. Wierzę, że są (będą) gazety, które nie ośmielą się napisać bzdur, bo ich marka na to nie pozwala. Wiem też, że zawsze będą gazety, które będą pisały, że listonosz pogryzł psa i będą miały swoją klintelę.
Nie przeszkadza mi to. Będę czytał swoje gazety "małobzdurne", a nawiedzonym nieudacznikom pozostawiam metafizykę etyczną licznych gazet epatujących czymś tam.
Sabre / 2007-12-18 09:08 / Tysiącznik na forum
Dlaczego PiS tak nagle przepoczwarzył się w obrońcę niedawnych "ścierwojadów"? Odpowiedź jest prosta: z chwilą przegrania wyborów, skończyły się złote czasy dla ich Departamentu Przecieków. Oni już nie mogą (a boją się że PO może) serwować bzdur, które są łapczywie chwytane przez dziennikarska sforę.
A gdyby tak to Lis lub Sekielski z Morowskim nie stawili się na rozprawę i wyrokiem sądu zostali na nią doprowadzeni, czy PiS wówczas ująłby się za "wolnością słowa"? Oczywiście że nie. Kalego Kaczyńskiego jego własne zasady zobowiązują. Walczyć można, ala za swoich. Za tych co Leppera wychwalali jako wytrawnego dyplomatę, gdy Kaczyński budował pakt stabilizacyjny.
Artykuł 212 powinien niewątpliwie zniknąć. Ale najlepszym wyjściem byłby zapis, wprowadzający surowe sankcje finansowe, które najlepiej się pamięta.
............................. / 213.158.197.* / 2007-12-18 10:16
Za to GWniana pod niebiosa wychwalała Leppera jako sprawnego polityka (sic!) i lała za nim swe krokodyle łzy dokładnie wtedy, gdy Kaczyński usunął go po raz pierwszy z rządu. Nic na to nie poradzisz, że niektórzy to nadal doskonale pamiętają.

Klasyczna michnikowszczyzna - źdźbło w oku bliźniego, a gruba, śmierdząca bela we własnym...
KAP / 2007-12-18 13:35 / Tysiącznik na forum
masz jakis straszny kompleks wyborczej kolego. A poza tym skads juz wiesz ze Lysiak napisze w nastepnej ksiazce, ze Leppera do rzadu wzial Michnik. Traktuje wiec Twoj komentarz jako dzialanie promocyjne nowych dubów smalonych zdolnego skad innad pisarza.
Sabre / 2007-12-18 14:28 / Tysiącznik na forum
To ostatnio dość powtarzalny schemat - odszczepieńcy wszelkiej maści nagle okazują się być członkami partii opozycyjnych wobec PiS.
Tymczasem prima nocte już było, związek Kaczyńskiego, Leppera i Giertycha został skonsumowany, nawet mamy jego "owoce" - jedną scaloną partię, która przejęła oprócz elektoratu, wszelkie przydatki swoich byłych oblubieńców.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-18 15:09
Jeśli oczywiście mnie pamięć nie myli, Nominativus to "prima nox", nie "prima nocte"?
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2007-12-18 20:52
Panie co Pan się czepia autorytetu.
Pan Tusk Wskazał Pana Lecha Wałęsę na mędrca .
Pozytywne w działaniu Pan Tuska jest to ,że działanie
powoduje moje podejrzenia iż Pan tusk czytał Heraklita ,który(Heraklit) wiedział o tym już ho, ho jak dawno.
A jak dalej tak będzie to zamiast odpowiednich studiów,
będzie wystarczało poświęćenie wodą świętą jakiegoś ogólnie uznanego w badaniach ateisty lub co najmniej
agnostyka.
Sabre / 2007-12-18 16:07 / Tysiącznik na forum
Niestety nie jestem zbyt biegły z łaciny, stąd ten błąd (?).
Sabre / 2007-12-18 10:36 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy lała łzy, nie czytam "GWnianej" (jak ją uroczo nazywasz), także nie pamiętam tego ciągłego wychodzenia i wchodzenia Leppera do rządu (nawet nie wiem, ile tych jego "przejść" było).
Tyle tylko wyłapałeś z tego komentarza - Leppera?
A chodziło mi o traktowanie dziennikarzy jako swoich i obcych:)
Ty swoimi "źdźbłami" niechcący przyznałeś mi rację.
.............................. / 213.158.197.* / 2007-12-18 10:51
Wyborcza wychwalała swego czasu Leppera jako wytrawnego dyplomatę
+
Kaczyński walczy za tych, co wychwalali Leppera jako wytrawnego dyplomatę
=
Kaczyński walczy za dziennikarzy Wyborczej


Gratuluję sformułowania tezy prowadzącej wprost do absurdalnych wyników.
Bez odbioru / 83.22.197.* / 2007-12-18 11:17
Ja tam nie przypominam sobie aby Wyborcza wychwalała "swego czasu Leppera jako wytrawnego dyplomatę". Przypominam sobie za to jak to właśnie Wyborcza wydrukowała pierwszy tekst na temat seksafery z udziałem członków Samoobrony oraz jak była za to krytykowana ( pisało się wówczas ,że Wyborcza chce w ten sposób koalicję rozwalić).To wszystko zresztą można sprawdzić w archiwalnych wydaniach Gazety ,nawet w necie. Przypominam sobie za to jak Leppera wychwalał J. Kaczyński . Mówił coś o ewolucji Leppera , że koalicja z Samoobroną dobrze służy Polsce i inne takie śmieszne choć straszne rzeczy.
PiS miał dwa lata aby zmienić ten głupawy przepis. Przez te dwa lata nie zrobił nic w tym kierunku. Obecnie wygląda na to ,że ubrał się diabeł w ornat i na mszę ogonem dzwoni.
Co do Wyborczej to warto wspomniec ,że ta gazeta krytykowała przedmiotowe przepisy oraz ściganie dziennikarzy Gazety Polskiej co stanowiło konsekwencję istnienia tych przepisów.
Argumentacja typu GWniana, michnikowszczyzna jest niezła. Obecnie każdy matoł jej używa dodając niejednokrotnie terminy typu Ubekistan i esbecja , Kiszczak- człowiek honoru itp.To dobre jest lecz mało merytoryczne. Lepiej ,według mnie, trzymać się faktów a nie tworzyć własne rzeczywistości podług wskazań wątpliwej jakości autorytetów, przywódców oraz publicystów.
........................... / 213.158.197.* / 2007-12-18 14:31
Gdy mieliśmy do czynienia a "aferą taśmową" to w "Gazecie Wybiórczej" ukazała się notatka z wypowiedzią "anonimowego źródła z Unii Europejskiej" w której to Lepper w samych superlatywach opisywany był przez unijnych biurokratów jako "sprawny polityk"

Niektórzy pamiętają to co chcą pamiętać. Zdarzeń niewygodnych nie pamiętają. Strasznie to wygodne - pozdrawiam takich wykształciuchów z gumowym kręgosłupem.
Goofer / 83.238.1.* / 2007-12-18 16:21
Rany! Ale znalazłeś sobie dowód! Notatka z anonimowego źródła?! To wprost nie do wiary! I to w gazecie wyborczej? Toż to dwód na kolaborację z Lepperem!

Przestań już się ośmieszać .. :-)
........................... / 213.158.197.* / 2007-12-19 08:20
baranie - tę notatkę pamięta wielu, którzy z obrzydzeniem wzięli tego dnia GWnianą do ręki, by się pośmiać
Sabre / 2007-12-18 11:06 / Tysiącznik na forum
Ale to są twoje "wyniki".
Mnie tylko chodziło, że ta niespodziewana dbałość o wolność słowa, pojawiła się nagle w PiS, gdy dziennikarze jej przychylni zaczeli mieć kłopoty. A powinni być raczej ... nie, to zbyt skomplikowane, próżny trud.
Spróbuję prościej:
Nasi być karani - źle, karaniem innych Kali Kaczyński się nie przejmować. Zrozumieć teza, do cholery?
............................. / 213.158.197.* / 2007-12-18 08:21
"Przepis ten umożliwia karanie dwuletnim ograniczeniem albo pozbawieniem wolności wszystkich, którzy za pośrednictwem środków masowego przekazu rozpowszechniają informacje mogące poniżyć inne osoby i instytucje w opinii publicznej, lub narazić je na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności."

...nawet, jeśli napisali szczerą prawdę - tak jak to miało miejsce w Gazecie Polskiej - nt. zdegradowanego już na szczęście dyrektora programowego Milana Subotica - prawej ręce agentury w TWN Walter.
KAP / 2007-12-18 13:38 / Tysiącznik na forum
wszedzie widzisz agentów, wspolpracowników, zydów i masonów. Nie masz latwego zycia .... a konkretnie brakuje ci go by obserwowac spoza urojen i omamów cokolwiek poza swoja zloscia. zycze kariery w 'zakonie'.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-18 08:57
Subotic?
Czy chodzi o sprawę "przyszedł Lipiński do Begerowej"?
Na którą to sprawę merytorycznym argumentem miała być agenturalna przeszłość Subotica?
No tak, prawy obywatel, patriota, IV Rzeczpospolitej nie dopuściłby do ujawnienia "przyszedł Lipiński do Begerowej".

A co proponował Lipiński Beger? spłatę długów, weksli pieniędzmi podatnika? Mogę prosić o przypomnienie?
Do tego dopuścić mógł tylko agent WSI, WSW i KGB! Subotic!
Wasserman i Ziobro do tego by nigdy nie dopuścili.
............................ / 213.158.197.* / 2007-12-18 10:11
To analogicznie jak w przypadku akcji CBA z Sawicką. Lewy obywatel Najjaśniejszej złości się z powodu ujawnienia łapówkary wśród Platfusów.

Nie wspomnę o tym, jak PO kryjomu Platfusy zaproponowały Zalewskiemu szefowanie Komisji Spraw Zagranicznych.

Korupcja POlityczna jak malowana.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-18 11:55
Analogicznie?
Sawicka miała plenipotencje PO do pośrednictwa w sprzedaży działki?
Coś wiesz o tym? Wywalili ją z partii .

Bo Lipiński upoważnienie PiS do rozmów z Begerową miał. A cały PiS solidarnie go bronił. Do tej pory jest prominentem tej partii.

Nie wspomnę o tym, jak PO kryjomu Platfusy zaproponowały Zalewskiemu szefowanie Komisji Spraw Zagranicznych.

Tak, a co w tym złego? Czy powinni najpierw zapytać się Kaczyńskiego o pozwolenie?
Ale jeśli wiesz, że "platfusi", jak sie wyrażasz, proponowali Zalewskiemu w zamian np. spłatę długów lub weksli (jeśli Zalewski je ma) pieniędzmi podatników, to zgłoś to gdzie trzeba.
Koniecznie! Bo to jest korupcja!

Nie wiem, czy masz krótką pamięć, kłamiesz, czy rozumu los ci poskąpił. Dla mnie to niewielka różnica. Ręki bym ci jako oszczercy nie podał.
łysy prawnik / 83.18.204.* / 2007-12-18 21:10
Panoooooooowie.
Jesteśćie krewnymi którejś ze stron.
W ferworze "WALKI"pamiętajcie iż Te mądre posły są
reprezentantami narodu.
Jeśli PiS popełnił zaniedbania to należy wyjaśnić w jakiej
chwili było to działanie bezprawne. Jaka była przyczyna
(przepis, regulami lub zaniedbanie) i to należy zmieniać.
W wypadku przeprowadzenia takiej akcji,po godzinie 6.00
wobec innej osoby żadne szlchetne dziecie dzinnikartswa nie napisałoby nawet jednego przecinka.
Może jednak warto przywrócić instytucje"śedziego śledczego" zlikwidowaną po "zjednoczeniu PPS i PPR w roku 1949.
Ludzie, ci mali jak ja, napadają na siebie , obrażają, i w tym
rozgardiaszu najlepiej ma Pan TUS i jego kompany.
Przecież Pluł na przeciwnika , a nam frajerom obiecywał

gotowe plany, gootowe gabinety cienii programy naprawcze.
Ciekawe czy obecna Pani Minister Zdrowia , z równym zapałem będzie biła w pustą bytelkę plastikowa pod Sejmem.
A my walczymy , z sobą----- może razem pogońmy np.
Pana Chlebowskiego - był niedojdą na niskim stanowisku,
wić z ajkich powodów ma obecnie fruwać wysoko.
Kupił skrzynke RED BULLA.
Może tak jeśli ktoś nie jest Katolikiem, to z jakiego powodu Poucza mnie i moją instytucje.- w tonie ja wiem lepiej bo nie wierze w boga.OK. i dobrego zdrowia bez bulu.
Bez odbioru / 83.22.197.* / 2007-12-18 11:22
Należy zgodzić się z argumentacją Wykropkowanego. Propozycja dla Zalewskiego ( jawna zresztą gdyż o tym pisały media zaś jeden z członków PO twierdził że Zalewski jest bardzo dobrym kandydatem na to stanowisko z uwagi na swe kompetencje) to korupcja polityczna jak malowana w przeciwieństwie do zwykłych "negocjacji politycznych" w pokoju posłanki Beger z zapowiedzią próby rozwiązania problemów bratniej partii ( chodziło o weksle Samoobrony) z wykorzystaniem publicznych środków.
idk / 88.156.87.* / 2007-12-18 08:11
Zero przemyśleń, garść modnych bzdur (z przepisami politycznymi à la Pomysłowy Dobromir) i tekst gotowy. Że też takie rzeczy wypisują ludzie formalnie wykształceni...
KAP / 2007-12-18 13:42 / Tysiącznik na forum
o jaka ladna PiSfraza: -"formalnie wyksztalceni"-.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-18 08:47
Bardzo proszę podzielić się z nami swoimi przemyśleniami!
Domyślam się głębszymi?
Domyślam się, że ten wpis to zaledwie ostatnia linijka, argumenty były wyżej, tylko z braku czasu nie zostały umieszczone, prawda?

Najnowsze wpisy