Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Gałązka: Kogo drażni Orkiestra Owsiaka?

Gałązka: Kogo drażni Orkiestra Owsiaka?

Money.pl / 2010-01-12 09:02
Komentarze do wiadomości: Gałązka: Kogo drażni Orkiestra Owsiaka?.
Wyświetlaj:
acomitam / 83.11.113.* / 2010-01-16 07:26
Kogo drażni Owsiak i jego nadymana za publiczne pieniądze Orkiestra? Np mnie.
adam t / 80.50.180.* / 2010-01-13 17:59
kiedy słyszę Owsiaka zawsze zadaje sobie pytanie
czas w mediach, światełka do nieba a wcześniej pokazy ogni, sale w bankach, obsługa konta itp koszty imprezy oczywiscie ponoszą je podatnicy czy nie mogą być przeznaczone na inny cel,
koszty woodstoku czy jak tam inaczej nazywaja się te zgromadzenia, do szczytnych celów niezbednych nie należące
wynagrodzenie Owsiaka pochodzi zapewne z orkiestry
sprzęt kupowany dla szpitali które bedą biorąc pod uwagę zadłuzenie prywatyzowane za grosze
takie pytania bez odpowiedzi hamują moje poparcie dla tej imprezy
żyjący w próżni / 77.253.98.* / 2010-01-12 20:48

kształtuje świadomość obywatelską młodych ludzi

Róbta co chceta, ale najpierw.....
Te młody, ani mi się waż patrzeć na ręce złodziejom z NFZ,
kradnącym miliardy !!!!
Masz tu puchę i w żebry !!!!
3% dla pana Owsiaka !!!!!
poltymaseka / 79.186.31.* / 2010-01-12 20:58
JESTEŚ POSPOLITY CHAM!
nokryd / 2010-01-12 20:18
Akcje typu WOŚP wybitnie mnie wkurzają i powodują frustrację. Bo WOŚP to dla mnie nic innego jak ogólnonarodowe żebractwo, które uprawiamy po to, by zapewnić dzieciom opiekę medyczną, która w innych krajach jest standardem. Frustruje mnie to, że moja pokaźna składka zdrowotna idzie się z przeproszeniem j.... - co miesiąc ją płacę, a gdy idę ulicą, zaczepia mnie co chwilę ktoś, kto zbiera kasę na jakiś szczytny cel - najczęściej leczenie. Po prostu uważam, że wspierając tego typu akcje, tylko się pogłębia wszelkie patologie, jakie mają miejsce w naszej kochanej służbie zdrowia. A co do samej WOŚP - przez ostatnie lata narosło zbyt wiele kontrowersji wokół tej imprezy: artyści biorący kasę za wstęp, problemy z przekazaniem sprzętu, konflikty z MZ itp. itd. Dlatego po raz drugi z rzędu nie wesprę WOŚP i daruję sobie to czerwone serduszko.
acomitam / 83.11.113.* / 2010-01-16 07:28
Ja tam nigdy nie dałem grosza na WOSP i nigdy nie dam.
virdZin / 212.76.46.* / 2010-01-12 20:48
obys kiedys sie przejechal na tym co tu napisales..jak bedziesz zdychal w szpitalu (bo nie zycze tego nikomu z Twojej rodziny)
Pablo lpg / 87.205.154.* / 2010-01-12 19:16
Kochani, w tym tekście nie chodzi o to, by przypiąć łatkę politykom, księżom, czy komukolwiek innemu, ale o to, byśmy spojrzeli na siebie JA i TY. Spójrzmy, czy nie jesteśmy takimi małymi żuczkami, które zazdroszczą, że komuś się coś dobrego udało zrobić. I od tego zacznijmy "naprawianie" naszego społeczeństwa. I przestańmy zionąć na siebie nienawiścią. Proszę.
edek345345 / 85.221.177.* / 2010-01-12 19:44
Pablo masz może rację ale cytat o duchownym jest właśnie taką małą polską zawiścią "że jak mu się udało to mu dopier......" , a atakowanie prasy ? no cóż , czasy Lenina i Bermana się skończyły, prasa jest taka i owaka, nie wszystko musimy czytać. Wystarczy nie kupować . Ale ogólnie się zgadzam z twoim spostrzeżeniem :)
edek345345 / 85.221.177.* / 2010-01-12 18:37
ZRÓB COŚ KIEDYŚ DLA KOGOŚ mały człowieku zanim zaczniesz krytykować. Owsiak jest OK, ale nie należy nim się onanizowac czy robić z tego religię smutny ateisto.
103 / 188.146.237.* / 2010-01-12 16:06
Ale małe katolickie kundelki ujadają. Ile by to mogło pomóc biskupom i całej czarnej mafii. A tak to cholera jakimś tam dzieciom JUREK OWSIAK pomaga. JUREK, jestem z TOBĄ. Ja bardzo lubię jak czarni czerwienieją ze złości. Alle jaja.
kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-12 19:06
Jurek przekazuje CZĘŚĆ kasy nie jakimś dzieciom tylko
kupuje u konkretnych dostawcow sprzęt dla konkretnych szpitali, ktore wg PO mają niedługo przejść w prywatne ręce.
Ciekawe gdzie kasa zostanie wpakowana i jak szybko te placowki zostana sprywatyzowane (czy nie o tym mówila poslanka Sawicka?)
uczulony na Polskę / 95.108.22.* / 2010-01-12 21:22
Ten sprzęt nie jest własnością szpitala, tylko fundacji. I nie ma go w spisie inwentarza.
Jezeli zmieni właściciela, znaczyc to będzie, że został skradziony.
Kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-12 23:39
Ciekawe , szpital jak rozumiem placi np.za prad, konserwację,naprawy, obslugę sprzetu ktory nie jest zainwentaryzowany i nie jest wlasnocia szpitala? Na jakiej zasadzie? Czy te slynne darowizny "na rzecz dzieci" to jedynie uzyczenie i na jakich zasadach Orkiestra ten sprzet zabiera?
Jezeli uzycza to znaczy że kupuje nie dla siebie i jest włascicielem dobra o wartosci jak rozumiem kilkuset tys.zł.
Sprawozdania finansowe nic o tym nie mówia.
Coraz ciekawiej, proszę o wiecej szczegółów.
kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-12 23:41
oczywiscie literowki- jak rozumiem kupuje dla siebie i jest włascicielem uzyczonego dobra wartosci kilkuset mln zł?
A. miłościczka PEło / 83.29.13.* / 2010-01-12 15:55
A mnie się wydaje, że Gałązka wszystkich Was zrobił w konia!
I tych zwolenników Owsika, których na forum ze świecą szukać i tych przeciwników.

Dzieją się ważne sprawy. Minister Kapica zeznaje, że dzień po rozmowie Chlebowskiego i Tuska, przychodzi do niego Chlebowski i mówi, że on na nic nie naciskał. Skąd wie? Ano tylko od Płemieła!!!

Czyżby płemieł był zdrajcą? Zdradził tajemnicę p[aństwową?
Za coś takiego jest bardzo poważny wyrok. Nawet Małpa trzynasta zrudzieje!

A Gałązka Was naciąga na pisanie o dyrdymałach.
Nie wiecie,ze to stare SBeckie metody?
jotka1 / 78.31.91.* / 2010-01-13 11:10
Właściwie to byłoby nudno, gdyby wszyscy i wszędzie pisali na jeden ważny temat. trzeba by ustalać, który temat zasługuje na poruszanie...
Rotua / 89.188.192.* / 2010-01-12 15:10
Odpowiadając na pytanie zawrte w tytule (bez wdawania się w czytanie jak zwykle bredzenia pana Gałązki): mnie przeszkadza. I to z trzech zasadniczych powodów.
1. Absolutnie nie mam zaufania do człowieka lansującego przez lata filozofię "róbta co chceta".
2. Akcja WOŚP utrwala i pogłębia patologiczny, socjalistyczny system tzw. opieki zdrowotnej oraz relacje w szpitalach, rządzonych przez ordynatorsko-profesorskie mafie.
3. Instytucje państwowe i samorządowe zdzierające ze mnie haracz w postaci podatków sypią Owsiakowi tak dużo szmalu, że gdyby to dotyczyło świata zwierząt, to każda świnia w chlewie już by zdechła z nadmiaru takiego jedzenia.
qqqwww / 156.17.187.* / 2010-01-12 23:28
W ciągu ostatnich 3 lat ktoś bardzo mi bliski ciężko chorował. Przeszedł 4 operacje, których koszt prywatnie wynosił od 20 do 40 tys każda. Do tego leczenie, rehabilitacja, leki itp. Część sprzętu która była uzyta do ratowania jego życi miała naklejone serduszka więc pewnie była fundacji. Szczęśliwi udało się i jest teraz lepiej ale bluzgać na system i "mafie" profesorską to nie mam odwagi - proponuje chwilę refleksji bo nieżyczę Ci aby to życię Cię zmusiło do zmiany myślenia. Choć z doświadczenie wiem, że radykałowie jak Ty którzy nic nie dają w chwilach trudnych bez skrupułów biorą.
Esthera / 62.93.44.* / 2010-01-13 09:33
Z tego co napisałeś(aś) qqqwww wynika, że Rotua miał(a) rację. Właśnie dlatego ktoś Ci bliski nie zapłacił z własnej kieszeni za operacje, bo systematycznie jest okradany w postaci podatków i dlatego jest na tyle biedny, że nie mógł zapłacić sam za leczenie. Gdyby nie ten haracz i przymusowe ubezpieczenia, koszt operacji byłby przynajmniej o połowę niższy, a Ty nie musiał(a)byś liczyć na wyżebrane od innych pieniądze.
kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-12 14:47
Wydanie 50mln zł by zarobić 30 to nie jest dla mnie działanie charytatywne,
tylko działalność promocyjna wykorzystująca przy tym najczulsze ludzkie uczucia (tym razem chore dzieci, nigdy nie zbiera się na mniej medialne cele-od 18 lat!) Większość ludzi nie wie że znaczna część kasy idzie np.na Jarocin i bojówki Owsiaka ( ostatnio rozwalające wystawę antyaborcyjną poza terenem koncertu) Większość kasy zbiera się w niedzielę pod kosciołami (bo ta część społeczeństwa jest bardziej ofiarna) a jednocześnie emanuje się antyklerykalną retoryką. Krowa która dużo ryczy zwykle daje mało mleka ... i tyle.
Andrzek / 95.41.79.* / 2010-01-14 09:44
Dzięki, że w końcu mi ktoś wyjaśnił na czym polega ten przekręt finansowy Owsiaka. Dobrze by było, aby można dotrzeć do konkretnych cyfr i źródeł.
Cele WOŚP są niewątpliwe szlachetne przynajmniej w hasłach i bardzo dobrze podane. Normalny zjadacz chleba nie jest w stanie zanegować Orkiestry.
Poza prawdopodobnie nieczystą grą Owsiaka i możnych, którzy go wspierają moim zdaniem najgorszą rzeczą jest deprawacja polskiej młodzież, która tłumnie ściąga na Przystanek Woodstock. Tam oprócz alkoholu, narkotyków i przyjemnego błotka czeka ich indoktrynacja ideologią Owsiaka i przedstawicieli sekt, głównie spod znaku Hare Kriszna
wrocławianin / 83.27.16.* / 2010-01-12 14:59
I bardzo dobrze Owsiak ma to dzielić jak tylko chce. Mam do niego zaufanie. Cenię go za antyklerykalna retoryke jak piszesz bo zło i obłude nalezy zwalczać.
kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-12 16:30
Antyklerykalizm za panstwowe pieniadze( wszak na orkiestre daja min. spółki skarbu państwa)? myślałem ze jest to kraj
wolny swiatopogladowo a okazuje sie że nadal komuna
i oprawcy ks.Popieluszki (min. ) rzadzą.
efd / 156.17.187.* / 2010-01-12 23:30
Rzucasz mocne oskarżenia - może podaj fakty: które spółki ile? I podpisz się pod. Bo wygląda na zwykłe brednie zawistnego człowieka.
Kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-13 00:00
Wojsko Polskie( nagrody), Policja Panstwowa ,
PKP Cargo (nagroda), TVP (oprawa,transmisje itd)...itd mało?
Kukariusz / 88.220.40.* / 2010-01-12 23:50
Trzeba było ogladac przedstawienie efd, ciekawe ze nie masz zastrzeżeń co do meritum czyli motywów grupy aktualnie trzymajacej władze i rząd dusz (niektórych)
maly kazio / 2010-01-12 13:52 / Bywalec forum
Ani Caritas ani Mops ani Polsat czy Tvn nie wyposaża placówek medycznych w sprzęt nowoczesny.Dary Caritasu czy Zakonu Maltańskiego do stare łóżka z demobilu i szafki,ale nie o tym chciałem. Owsiakowi raczej zwiędłym kalafiorem powinny wisieć oceny kolegów dziennikarzy w stylu Faktu czy Rzepy że o Starozakonnej nie wspomnę.Orkiestra jest to ewenement na skale światową a Owsiak jest jej założycielem i twarzą.Prosze nie obrażajcie setek tysięcy wolontariuszy,uczestników orkiestry.To że osobiście nie trawie dyrektora pana z tororunia nie znaczy że jestem antyklerykałem ale fałsz i obłude trzeba nazywać po imieniu.
wióry lecą / 79.188.238.* / 2010-01-12 12:21
kto mi może wyjaśnić rzecz nastepującą:

otóz wczoraj w migawkach dotyczących WOŚP pojawiło sie ujęcie ze studia na którym stały dwa manekiny , jeden ubrany w mundur SS a drugi w mundur Wermachtu , międy nimi było duże serce , Logo Orkiestry.

Owsiak wszystko może, nie ma żadnych ograniczeń, moze obrażać uczucia tych co II WŚ zamieniła ich zycie w niewyobrażalny koszmar .
O co tu chodziło ", "co miał "poeta na mysli" ?
Skandal
koniec , wykreslam ten projekt ze swojego zycia
GYNA / 89.77.124.* / 2010-01-12 11:20
NO na pewno biednych,słyszę co mówią na przystankach A U. I TR.
Mówią o szantażu i dziadowiznie o przystanku-Łudstok -pijaństwo-narkotyki
O zakupionym sprzęćie który idzie potem w prywatę za który trzeba
płaćić za odbywane leczenie,itd.trzeba przyznać że nie jest to smaczne.
man13 / 2010-01-12 11:39 / Tysiącznik na forum
A tymczasem, "Przyszli proboszczowie będą zgłębiać tajniki finansów, rachunkowości. I uczyć się, jak pozyskiwać fundusze na remonty zabytkowych budynków sakralnych. Ale nie tylko.”
ferbenks / 79.188.238.* / 2010-01-12 12:23
człowieku zanalizuj swoim trytonowym mózgiem religie muzułmańska lub naszych braci starozakonnych. W tym temacie pokaz swoja odwagę.
sql / 83.15.9.* / 2010-01-12 12:15
man13, ty masz zaawansowaną klerofobię, nie potrafisz o niczym innym pisać?.
Musisz się udać do spec. lekarza, bo później może być za późno!.
fred / 2010-01-12 12:45 / Bywalec forum
man13 porusza ważki problem panoszenia się szeryfów zamocowanych na południu Europy .
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2010-01-12 13:33
"Kiedy budowali meczety, milczałem - mamy przecież wolność wyznania.
Kiedy wzywali do zabijania niewiernych, milczałem - mamy przecież
wolność słowa. Kiedy wysadzili wieżowce, milczałem - to byli chorzy
ekstremiści. Kiedy wywołali zamieszki, milczałem - to wina systemu i
błędnej polityki. Kiedy uzyskali większość w parlamencie, milczałem -
mamy przecież demokracje. Kiedy wprowadzili w państwie prawo
koraniczne a moja żona została ukamienowana za brak chusty na
głowie, milczałem - już nie wolno było krzyczeć"


TAK ŻE NIE MARTW SIĘ PRZYJDĄ LEPSI SZERYFOWIE CI OBECNI - DOGORYWUJĄ
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2010-01-12 11:18
Orkiestra Owsiaka drażni wszystkich "urzędowo charytatywnych", którzy widzą, że ktoś robi to lepiej od nich. Szczególnie drażni Caritas i starego grzyba z Torunia.
polak mały / 213.77.7.* / 2010-01-12 12:55
Za dużo czytasz GW i kultura kuleje
wyrwidąb / 79.188.238.* / 2010-01-12 12:25
która z innych incjatyw ma tak olbrzymie medialne poparcie we wszystkich mediach ?

cel nardzo dobry ale otoczka mało ciekawa.

15% na cele fundacji
arch / 2010-01-12 11:56 / Tysiącznik na forum
Otóż z prostych rachunków wynika, że “Wielka Orkiestra” nie zarabia na siebie ulicznym kwestowaniem - lecz że państwo do niej dopłaca, co roku subwencjonując ją sumą rzędu 25-30 milionów złotych, na co składa się czas w telewizji, praca służb porządkowych, medycznych itp. – nie licząc się ze zdaniem tych podatników, którzy działalności Owsiaka nie popierają, gdyż wolą np. wesprzeć “Caritas”.
virdżin / 212.76.46.* / 2010-01-12 21:00
a kto sie liczy z takim zdaniem ze mozna dostac bialej goraczki gdy z moich podatków sa zabierane pieniadze na leczenie onkologiczne palaczy ktorzy smrodza i truja siebie oraz wszystkich a potem choruja na raka?..oraz ile czasu zajmuje debatowanie nad zakazami palenia? gdyby nie bylo ppalaczy ,dzieci tez rzadziej by chorowaly
Wykształciuch / 213.172.175.* / 2010-01-12 12:41
Genialne. Napisz jeszcze, jak za "czas telewizji , pracę służb porządkowych, medycznych itp" kupić nowoczesny sprzęt do szpitala ? A może od razu wróć z obłoków na ziemię.
anotilosos / 213.108.114.* / 2010-01-12 13:57
Nie wnikam w wasze pieniacze spory :)
Ale :)
Wykształciuch , chyba naprawde chcesz udowodnic ze jestes wykształciuch .. nie tylko z nicka :).
Nie potrafisz sobie wyobrazic , jak za "czas telewizji" cos kupić? Policz ile kosztuje czas reklamowy w TVP :).
Oczywiście mozna przyjąc że jest to wkład TVP do promocji WOSP. Ale jest to promocja baardzo droga, no i faktycznie juz za to nie kupi sie aparatury.
Albo inaczej .. mozna policzyc ile WOSP musiała by zapałcić, za czas antenowy i rozmach. Czy zostało by coś jeszcze ze składek i licytacji?
Aby było jasne nie mam nic przeciw WOSP. Inicjatywa piekna i rusza Polaków.
Po prostu proponuje mniej pieniactwa i goraczki a więcej realizmu.
Wiadomym jest przeciez ze wszystko musi kosztowac nawet charytatywność.
Na świecie jest to na ogół zrozumiałe, w polsce jest jeszcze wokół tego sporo nieporozumień.
issael / 188.33.186.* / 2010-01-12 14:34
Sądze , że dobrze zrozumiałem co chciał powiedziec i powiedział (napisał) anotilosos.
Mysle jednak , ze brak anotilosos pewnego doswiadczenia w czatowym wypowiadaniu się.
Dotyczy to zaangazowania sie TVP w promocje WOSP.
Faktycznie, bez zaangazowania sie TVP , przedewszystkim programu drugiego, WOSP nie miała by takiego rozmachu, i zapewne zebrane datki były by skromniejsze. Z tej strony , zaangazowanie TVP, baardzo pomogło WOSP. Szkoda tylko że TVP nie angazuje sie tak, w pomoc innym charytatywnym przedsiewzieciom. Tu nasuwa się watpliwość, moze faktycznie takie zaangazowanie się jest baardzo drogie, dlatego TVP wspiera tak aktywnie tylko jedna fundacje, na takie wspieranie innych jak WOSP, TVP juz nie stać. Czyli finanse maja swoje znaczenie.
Zawsze jest jednak małe ale. Otóz , czasu antenowego jaki przeznaczyła TVP dla WOSO nie mozna w całości liczyc jako płatnego czasu reklamowego, o czym krytykanci często zapomiminają.
Gdyby tak rozumowac , to za kazdy nadany film, za kazda transmisje sportową TVP powinna ządac zapłaty, a jest odwrotnie, to TVP płaci za prawo nadani filmu, czy prawo do transmisji sportowej. Dlatego nie powinno sie mylic tych dwóch róznych spraw. Czym innym jest czas reklamowy, a czym inny pozostały czas emisyjny, w którym emituje sie programy które maja własnie przyciągać widownię a tym samym reklamodawców.
Na fenomen WOSP powinniście w ten sposób popatrzec,
Wprawdzie trodna wyrażnie oddzielić co uznac za reklame a co nie w przypadku czasu poswieconego WOSP. Ale mozna przyjąc ze TVP transmitowało WOSP na takich samych zasadach jak np transmisje z jakiegos meczu w międzyczasie puszczając reklamy.
Akurat nie oglądałem WOSP w TVP i nie moge powiedzieć, czy WOSP słuzyła dla TVP2 jako wabik do reklam.
Ale rozgoraczkowanym głowom, przyda sie troche ochłodzenia.
fred / 2010-01-12 10:24 / Bywalec forum
Owsiaka - POLAKA - próbuje wchłonąć "Polskie piekło " - wyszedł nieco do przodu.
Co i na co zbierze tak rozdaje, a np. w Toruniu nie wychodzi...
"Szantażuje chorymi dziećmi, a czym szantażuje właściciel Caritas-u ?- gdzieś z południa Europy.

Drażni tych, którzy muszą taboret nosić wszędzie ze sobą.
nnn / 83.16.248.* / 2010-01-12 11:12
Zdecyduj się : rozmawiamy o Owsiaku i jego orkiestrze czy o Twoich toruńsko-watykańskich fobiach ?
man13 / 2010-01-12 11:41 / Tysiącznik na forum
Boisz się prawdy o Rydzyku czy Caritasie?
nnn / 83.16.248.* / 2010-01-12 11:48
Boję się prawdy o Tobie
edek345345 / 85.221.177.* / 2010-01-12 18:41
kolego nn man13 to zakompleksiony SLDowiec z którym UBeki nie podzieliły się kasą, nie należy się go bać
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy