Forum Forum inwestycyjneFundusze

Gdzie i w co zainwestować 3000-5000 zł?

Gdzie i w co zainwestować 3000-5000 zł?

FTR / 83.7.229.* / 2007-06-26 15:23
Witam
Chciałem się dowiedzieć, w co polecacie zainwestować ww kwotę. Przeczytałem część ostatnich wypowiedzi, wiem już, że najlepiej ta kwotę rozdzielić, i zainwestować w kilka różnych funduszy. Dodatkowo planuję wziąć kredyt studencki i część z tej kwoty inwestować.. Tak jak już napisałem, prosiłbym o polecenie odpowiednich funduszy. Cześć z tej kwoty chciałbym zainwestować w fundusze akcji, myślałem też o funduszy akcji MiŚS. Do tego chciałbym dołożyc jakiś z kategorii bardziej bezpiecznych. Prosiłbym również o wskazówkę, czy lepiej zainwestować w fundusze związane z jedną firmą (np. PKO/CS, AIG, etc), czy tez może wybrać kilka funduszy z niezależnych od siebie instytucji. Dziekuję za wszelkie wskazówki i opinie.
Wyświetlaj:
Mirek321 / 199.247.37.* / 2019-08-02 22:21
Gość z tego bloga przedstawia propozycje inwestowania (inwestuje swoją kaskę i robi zrzut jako dowód). Ma portfel PLN 67k

https://gieldawpraktyce.blogspot.com/
prezesbit. / 31.0.127.* / 2019-07-02 13:41
Praca online dla każdego 52.300zł/miesięcznie za 3-4 godziny pracy
zapisz się tu: http://systemzarabiania.pl
skończ z niewolniczą pracą o 6:00 rano i za najniżą krajową, zacznij zarabiać konkretne pineiądze wygodnie w domu.,,
liczba miejsc ograniczona na ten miesiąc
Qubus703 / 78.133.161.* / 2012-12-17 09:39
PayTrade! Ten system eliminuje wszystkie przeszkody w zarabianiu, nie trzeba szukać nowych klientów jak w innych systemach. Reasumując zarabiasz za sprzedaż całej firmy, a nie tylko za swoją.
Qubus703 / 78.133.161.* / 2012-12-17 09:38
PayTrade! Ten system eliminuje wszystkie przeszkody w zarabianiu, nie trzeba szukać nowych klientów jak w innych systemach. Reasumując zarabiasz za sprzedaż całej firmy, a nie tylko za swoją.
asdasdasd236 / 195.160.253.* / 2012-08-22 15:24
W złocie :) najlpeij Amber gold :D :D
saga / 2007-06-26 19:20
JA TYLE ZINWESTOWAłAM W ARKę AKCJI I ZAROBIłAM POLECAM
TaS / 2007-06-26 20:36 / Tysiącznik na forum
hmmm...

albo zainwestowałaś 5 lat temu i faktycznie zarobiłaś...

albo zainwestowałaś miesiąc temu po reklamach w telewizji i teraz kompleksy leczysz :)

wybacz.
TaS / 2007-06-26 16:33 / Tysiącznik na forum
Drogi FTR,

miło, że zacząłes od czytania forum, a nie od pytania: mam kase co kupic by wiele zarobic i nic nie srtacic.


Jesli chodzio primo sprawe - kredyt studencki, osobiscie odradzam, ale jesli masz ajkies jego zabezpieczenie to "Twoje ryzyko, Twoj zysk".

Co do wyboru funduszy. Firmy zazwyczaj chca Cie zwiazac i proponuja kilka produktow w swojej ofercie. Wg mnie nie jest to dobry pomysl, bo zazwyczaj mają tego samego zarzadzajacego. Jak masz kilka firm to czynnik bledu ludzkiego jest rozdzielony...
FTR / 83.7.203.* / 2007-06-26 17:53
Dziekuję TaS za odpowiedź. Mam jeszcze kilka pytań. Po pierwsze w jakie konkretne fundusze byś polecił, bo nie wiem, czy są między nimi jakies większe różnice (tzn. chodzi mi np. o różnice między funduszami akcji reprezentowanymi przez różne instytucje). A co do kredytu, to dlaczego odradzasz? Biorąc pod uwage jego niskie oprocentowanie i zwłokę w czasie spłaty wydaje mi się być w miare opłacalnym "dopalaczem" do kwoty bazowej.
TaS / 2007-06-26 20:35 / Tysiącznik na forum
Na początek mam pytanie: co znaczy FTR? bo jakos nie mam skojarzeń :)

a teraz konkrety:

1) różnice między funduszami są i to dość duże - widać to choćby po wynikach, mówiąc dokładniej po tym jakie spółki maja w portfelu. Nie za często zdarza się sytuacja jak w spółce ABPL by tyle fundów na raz siedziało z taka ilościa papiera. Więc różnią sie spółkami jakie posiadają.
Tu pewnie nasuwa się pytanie: a jakie spółki mają. otóż o ile nie przekroczą progu 5% udziałów to jest to w zasadzie tajemnica - choc czasem cos gdzies szepną :)
Np UniKorona ma kaske głównie w papierach z wigu 20, choć moim zdaniem ostatnio przechodzi na nieszczęsne misie... a Fundusze mające w nazwie MiS wiadomo co mają :) Małe i Srednie spółki...

2) konkretnie jakie... zaraz mnie tak gosc co sie tu kreci - Radziej go zowią (pozdrawiam:D) - objedzie,ze naganiam na nasze ulubione fundy. Odpowiem Ci tak: możesz zobaczyć wyniki historyczne, możesz popatrzeć na kapitał i... powróżyć sobie :) tak naprawde trudno jest określić który przyniesie najwyższą stopę zwrotu. Przykład ARKI... nieszczęsnej... Ja polecam to co sam przetestowałem i się sprawdziło: Legg Mason, UniAkcje, troche Bph dyn spol, no i zawodzący mnie ostatnio SEB4 stabilny :)

3) o kredycie studenckim pisze w jakimś innym topicu tez student pytal o podobna kwotę :)

4) jedno co mogę Ci powiedzieć na pewno: nie bądź pazerny. Chciej pomnożyć kapitał, ale nie zbić fortunę w rok... jeśli kwota o której piszesz to Twoje wszystkie środki to dobrze się zastanów czy chcesz zrobić sobie z nich wszystkich portfel MiSiów. Jak pewnego dnia zacznie się korekta i pojedziesz 10-15% w dół to będzie bolesne (nawet jeśli nie są to duże pieniądze) i mozesz wtedy popełnić jakiś błąd. W dodatku co w sytuacji gdy zdarzy Ci się losowa sytuacja, będziesz musiał jakąś kaskę upłynnić, a tu dołek...

lokata - tak przez wielu wyśmiewana - nie jest zła jako tzw. poduszka :)
Yeti833 / 78.133.161.* / 2012-12-17 09:40
PayTrade! Ten system eliminuje wszystkie przeszkody w zarabianiu, nie trzeba szukać nowych klientów jak w innych systemach. Reasumując zarabiasz za sprzedaż całej firmy, a nie tylko za swoją.
wers / 83.23.55.* / 2007-06-26 16:08
Polecam część w Legg Mason Akcji, oraz PZU FIO MiS
AMOL / 85.222.29.* / 2011-11-30 15:54
NAJLEPIEJ W ZLOCIE
tedchom / 2011-11-30 16:33 / Tysiącznik na forum
A to dobre AMOL popatrz na datę;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy