Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Godziny karciane do likwidacji. Nauczyciele: "zabierają 2 godziny, ale dokładają potencjalne 22"

Wyświetlaj:
domator104 / 89.68.95.* / 2016-04-14 10:44
nauczyciele i górnicy to dwie najbardziej roszczeniowe grupy zawodowe, a niestety jakość ich pracy zwłaszcza nauczycieli pozostawia wiele do życzenia. Inni ciężko pracują i zarabiają mniej. Jak się nie podoba można pracy szukać gdzie indziej
nauczyciel, nie domator / 89.22.39.* / 2016-04-14 10:57
to ty dawaj bracie do szkoły do roboty, tylko na miesiąc - do jakiegoś gimnazjum, technikum, zawodówki. wyjdź z tego domu, przyjdź, posmakuj i wtedy będziesz się wypowiadał na temat pracy nauczycieli, pod warunkiem, że jesteś szczęśliwym posiadaczem mózgu.
iolo / 88.220.49.* / 2016-04-14 10:47
Jak widać dołączyłeś do tych kolejnych idiotów którzy o pracy nauczyciela nie maja pojęcia ale chętnie na nich nawalają. Pewnie szkół za wiele nie skończyłeś skoro nie wiesz co robi nauczyciel
tataratak / 212.14.7.* / 2016-04-14 10:53
ja wiem co robi nauczyciel - robi klasowki i wejsciowki a cały ciężar nauczania przeniesiony jest na rodzicow. Mam 2 dzieci i wiem co mowie. Pozdrawiam
Iga869 / 37.47.66.* / 2016-04-14 10:44
W końcu rząd przejrzał na oczy i docenił tą "przepracowaną" grupę zawodową. Nie nie piszą głupstw, że zarabiają mało. Mam w związku ze swoją pracą dostęp do ich zaświadczeń o zarobkach. Przeciętnie nie schodzi poniżej 3 tys. a w większości to 3,5-4 tys. Niech się zastanowią nad zarobkami, uciążliwością i odpowiedzialnością i czasem pracy np. pielęgniarki, analityka medycznego a nie ciągle narzekają....
Nauczyciel882 / 188.146.132.* / 2016-04-14 10:43
Wszystko pieknie. Nauczyciele sie pracy w wiekszosci nie boja. Powiem tylko tyle, ze NIkt nie wytrzyma oblozenia po 7, 8 lekcji dziennie przez dlyzszy czas. A pewnie takie beda naciski organow prow. na dyrektorow, by maksymalnie ciac koszty. Efekty latwo przewidziec, nauczyciele beda padac jak muchy. Zazdroscicie dni wolnych? Jest ich sporo, jednak nie sa bez powodu. W warunkach pracy jakie mamy - suche powietrze, przepelnione klasy z beznadziejna akustyka, kreda, coraz mniej zdyscyplinowana mlodziez przerwy sluza glownie podreperowaniu glosu. Podobniw jak roczny urlop. Skoro 40 godzin to niech kochane Panstwo wyposazy szkoly odpowiednio w sprzet,naglosnienie itp I da skuteczna mozliwosc reprymendowania mlodych. A tak na marginesie pracowalem przez dluzszy czas w innych zawodach I powiem szczerze ze wiekszosc sie nie przemecza.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mm648 / 81.190.236.* / 2016-04-14 12:24
A co z pracownikami infolinii np? On nie mają prawa do rocznego urlopu a pracują głosem dużo intensywniej. Niejednokrotnie są lepiej wykształceni od nauczycieli od lat okupujących te same stołki i nieustannie wytykających innym "trzeba było się uczyć, zostałbyś nauczycielem". Nauczyciel, który choćby nie liznął innego zawodu nie ma zielonego pojęcia o sytuacji na dzisiejszym rynku pracy a roszczenia ma rodem z PRLu, bo czas i historia w szkołach chyba się zatrzymały.
matrektek / 78.131.239.* / 2016-04-14 10:48
najgorsza jest ta kreda co brudzi palce, jak mozna w takich warunkach pracować, przepełnione klasy liczące 5-10 uczniów., to jest koszmar należy nam się wyrównanie i podwyżka 20%
ajaka / 79.184.29.* / 2016-04-14 10:42
zadbych ulg dla nauczycieli
mam dwojke dzieci i oba musza chodzic na korepetycje bo pani z matematyki tylko krzyczy i dzieci boja ie prosic o wytłumaczenie.
to jakis koszmar
Nauczyciel jest dla dzieci !!!!!!!!!!!!!!!!!! zapominaja o tym ,to ich obowiazek wytłumaczyc spokojnie dany temat
groth / 62.122.233.* / 2016-04-14 10:41
hm to tak Pis chce odzyskać pieniądze na swe programy , którymi się tak chwali w tv
ji / 83.5.143.* / 2016-04-14 10:41
u nas wszkole podstawowej już od dawna nie ma żadnych dodatkowych zajęć!!!!!!!!!!!!!!!!
dercu / 91.205.33.* / 2016-04-14 10:39
mam pomysl niech ci co narzekaja jada zagrnice tam beda pracowac od 6:30 do 15:00 lekcje zaczynaj sie od 7:00 do 14:45 , nauczyciel musi byc do dyspozycji przed i po pracy 15min wyjatkiem sa piatki do 13:00 i uczniowie te w takich godzinach chodza do szkoly i to od 6 roku zycia , tak wiec jak czytam te bzdury i narzeknaie to naprawde w Polsce jest potrzebna rewolucja , bo do dzis jej nie bylo po przewroceniue komunismu,(przewroceniu komunizmu to mi sie smaic chce) w kazdej dziedzinie i jeszcze niech nikt nie pisze ze tam maj lepsze zarobki bo kazdy zawod zagrnica ma lepsze zarobki niz w Polsce, i jeszcze jedno tyle dni wolnych co w Polsce nauczyciel zagranica nie ma ,
zoreintowana / 80.72.34.* / 2016-04-14 11:01
Nie masz racji, w UK nauczyciele co 6 tygo dni mają tygodniową przerwę i 6 tygodni wakacji. Pracują od 8.30 do 16.00, w szkołach nie ma świetlic, więc dzieci muszą być odbierane o właściwej godzinie i nikogo nie obchodzi, że rodzic pracuje. Trzy spóźnienia po dziecko i szkoła zawiadamia opiekę społeczną. Raz w miesiącu jest tzw. dzień wewnętrzny, uczniów nie ma w szkole a w tym czasie nauczyciele mają spotkania, szkolenia itp. Po południu mają wolne!!!
rodzic / 80.52.243.* / 2016-04-14 10:39
zlikwidować kartę nauczyciela całkowicie! kodeks pracy jak wszędzie i czas pracy jak w każdym zakładzie pracy! jak się broniarzom nie podoba to do domu. młodzi nauczyciele nauczą się nowych zasad i będą uczciwie pracować. stara gwardia jest skażona i to nie tyle komuną, bo wtedy były jakieś zasady, ale donaldowym system - nicnierobienia i wielkich oczekiwań finansowych. skończmy z tym!
Edi762 / 178.37.168.* / 2016-04-14 10:54
Nowa młoda kadra??? super mądry pomysł!!! tylko że ja pamiętam jak w liceum przyszły w 2 klasie młode nauczycielki bez doświadczenia, umiejętnosci pracy z młodzieżai co z tego że miały pełne głowy wiedzy i pomysłów skoro nie umieli tego przekazać??? w każdej szkole powinna być młoda i stara kadra !!! młodzi żeby zarażali pomysłami, innowacjami a starsi żeby umieli młodych nauczyć jak pracować z młodzieżą dzięki doświadczeniu.
Do córki teraz przyszła nowa z angielskiego bo starsza jest na zdrowotnym i mysli że pokaże co to nie ona, na następną lekcję wszystkie czasy do powtórzenia i 25 słówek, i po co to??? Chce pokazać że jest mądrzejsza? czy że niby starsza nic nie nauczyła bo zakres materiału jest z prawie całego roku, więc logiczne że 5 klasa nie ogarnie w ciągu 2 dni.
luka579 / 81.6.137.* / 2016-04-14 10:38
Ja prację 40 godzin w tygodniu po to żeby płacić podatki na 22godziny nauczycielskie w ciepłej szkole, praktycznie bez obowiązków.
Ewa 788 / 91.193.161.* / 2016-04-14 10:54
Proponuję przeczytać tekst ze zrozumieniem, zwłaszcza jego drugą połowę, a nie wypisywać głupoty!
Rutka / 95.155.92.* / 2016-04-14 10:48
Umiesz czytać? Z przedstawionych powyżej badań wynika, że nauczyciele pracują powyżej 40 godzin tygodniowo. Po to żeby płacić podatki za Twoje marne 40 godzin kiedy to prowadzisz prywatne rozmowy przez telefon, wychodzisz na lunch, albo odpisujesz na prywatne maile w pracy.
Ewa243 / 79.189.146.* / 2016-04-14 10:45
Człowieku! Na jakim świecie Ty żyjesz?! Nie wiem gdzie pracujesz, ale jeżeli uważasz, że nauczyciel nie ma obowiązków, to chyba "pracujesz" 40 godzin tygodniowo na kanapie oglądając telewizor. Masz dzieci? Mam nadzieję, że nie posyłasz ich do szkoły POD OPIEKĘ (bo nauczyciel dla niektórych = opiekun/ka do dziecka) "darmozjadom", którzy zabierają Twoje pieniądze!!!
Sonik / 89.64.54.* / 2016-04-14 10:44
Wypisujesz takie brednie i nie jest dziwne, że mając takie nastawienie do zawodu nauczyciela i przekazując je swoim dzieciom i nauczyciele mają takie problemy wychowawcze z uczniami. Całkowity brak szacunku i powazania dla tego zawodu skutkuje tym, że młodzież mamy taką a nie inną.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
BogusiaMn / 83.6.15.* / 2016-04-14 10:37
Nauczyciele nie są lubianą grupą społeczną. Nie chcą stawiać głąbom piątek i koniecznie chcą ich czegoś nauczyć, co często jest niemożliwe. A potem te głąby decydują o ich przyszłości. To czego się spodziewać.
Ira / 89.64.54.* / 2016-04-14 10:50
Samo sedno
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Maria575 / 91.198.217.* / 2016-04-14 10:37
Najbardziej śmieszy mnie zawsze twierdzenie,że nauczyciel MUSI się do lekcji przygotować.Po trzech latach pracy w podstawówce, dobry nauczyciel jest przygotowany do lekcji np. matematyki, po przeczytaniu tematu i to całe przygotowanie. Jeśli nie,to powinien zmienić zawód.Powtarzanie w kółko tego samego w kilku klasach,powtarzanie materiału i odpytywanie? Po takiej dawce powinien tematy znać na pamięć i klepać jak zdrowaśki. W przeciwnym razie - to głąb,nie nauczyciel.
bobby peru / 79.191.145.* / 2016-04-14 11:55
Widać, że nie masz pojęcia o nauczaniu. Nauczyciel musi być kreatywny i ciągle się uczyć oraz modyfikować sposób przedstawiania uczniom tych samych zagadnień. Świat się zmienia, percepcja dzieci również. Uczniowie potrzebują nowych metod nauczania, dostosowanych do ich potrzeb. Coraz więcej dzieci ma problemy z nadpobudliwością, różnego rodzaju dysfunkcjami i nauczyciele muszą za tym podążać. Każde dziecko, każda klasa jest inna i dobry nauczyciel wychodzi na przeciw ich wymaganiom. To wszystko wymaga stałego kształcenia się i czasu na opracowanie nowych, ciekawych lekcji. Gdyby w procesie nauczania chodziło o wyklepanie lekcji, takiej samej przez dwadzieścia lat, wystarczyło by ją nagrać i puszczać kolejnym uczniom, a chyba nie to jest istotą nauczania.
marcin12121 / 5.173.45.* / 2016-04-14 11:03
Proszę Pani tylko że program nauczania zmienia się częściej niż prostytutka majtki.Poza tym głąby to maturzyści a nie nauczyciele ponieważ mamy taką podstawę programową. Niech Pani zapyta się kto jest premierem, prezydentem, ważniejsze daty, kim był Wałęsa, Wojtyła. Jednym słowem ,czym głupszy naród tym łatwiej nim manipulować i myśli tak samo jak Pani. Proponuję skończyć studia magisterskie, potem studia podyplomowe i zostać nauczycielem w ciepłej szkole i klepać zdrowaśki żeby nie wyrzucili z pracy jak przyjedzie ktoś z kuratorium z takim podejściem do pracy.
Zuli / 89.64.54.* / 2016-04-14 10:58
Skoro jesteś takim światlym znawca to mam propozycję ucz swoje pociechy sam w zaciszu domowym i nie posylaj do szkoły do tych nieprzygotowanych do pracy nierobów. Niech dzieci uczą się od ciebie, ale sądząc po wpisie wiele do zaoferowania im nie masz
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grażyna2222 / 195.136.34.* / 2016-04-14 10:46
Acha, czyli ma pracować na ubiegłorocznych kartach pracy? mimo, że zmieniła się podstawa programowa? a zmienia się prawie co roku!
sprawdziany też ma dawać ubiegłoroczne? Masz rację - od razu wzrośnie mu efektywność nauczania, bo dzieci przekazują sobie np ubiegłoroczne wypracowania, ćwiczenia. Teraz dojdą sprawdziany. Będzie super!
vdfvfdv / 78.131.239.* / 2016-04-14 10:37
przykręcić śrubę darmozjadom co pracują 3 h dziennie
gość niedzielny / 77.65.27.* / 2016-04-14 10:36
I czas najwyższy, dlaczego nauczyciel na pełnym etacie ma pracować 18 h /tydzien ? Społeczeństwu się to już dawno nie podoba i nikt nie potrafi trgo zmienić. Proszę zrobić sondaż wśród nie nauczycieli to zobaczycie co o was myśli społeczeństwo - koniec nieróbstwa czas zakasać rękawy albo zmienić zawód - no ale jaki zawód może wykonywać nauczyciel - buahahaha - ZAKOŃCZCIE TĄ KOMUNISTYCZNĄ KARTĘ NAUCZYCIELA !!!!
bj502 / 89.71.30.* / 2016-04-14 10:34
Po co szkoła, przecież wystarczy religia.
Edward73 / 83.6.15.* / 2016-04-14 10:33
PiS przekazuje fałszywe informacje. Jestem nauczycielem dyplomowanym. Zarabiam 2300. Nie uważam, żeby to było dużo. Chciałbym, żeby moaja praca wyglądała tak jak mojej żony urzędniczki. Ja wracam z pracy i siadam do sprawdzania zeszytów i przygotowuję się do lekcji. Chciałbym pracować od 8.00 do 16.00. Moje koleżanki ze szkoły też by się ucieszyły. Wczoraj wróciłem z zebrania rady pedagogicznej po 19, a jutro mam o 18 spotkanie z rodzicami. W sobotę jadę z nimi do teatru. Żaden rodzic nie zgodził się, by jechać ze mną jako opiekun. Poprosiłem koleżankę. Rodzic przecież ma dzień wolny! Komuś zależy na tym, żeby doszczętnie rozłożyć polską oświatę.
kaap / 78.10.135.* / 2016-04-14 11:33
Twoja żona urzędniczka pracuje od 8-16i ma 26dni urlopu rocznie Ty wracasz ze szkoły po 4godz lekcji .bo tyle pracujesz przy tablicy przy 20 godz.pensum. Zostań więc w szkole do godz.16 i tam poprawiaj klasówki,jeśli robisz to w domu Twój wybór.,nie przekraczasz jednak 40godz tyg.pracy.Twija pensja nie jest niższa od pensji żony urzędniczki.Masz jeszcze możliwość pójścia na roczny płatny urlop aby podratować swoje zdrowie .Takiego prawa nie mają lekarze inżynierowie ani panie kasjerki z marketów .Wielką ignorancja jest pisanie przez nauczycieli,że trzeba było się uczyć, anie teraz biadolic. Większość osób jest napewno dużo lepiej wykształcona niż nasi nauczyciele,których wielu skończyło studia wieczorowe i usilnie trzyma się zawodu .Nawet po przejściu na emeryturę nadal pracuja w szkołach zajmując miejsca młodym.Wiem co mówię ,córka szukała pracy w szkole prze 3 lata mając wykształcenie kierunkowe pedagogiczne. ALA
urzędniczka / 83.3.104.* / 2016-04-14 10:39
Zeszyt to nauczyciel ma obowiązek sprawdzić raz w półroczu i z tego co wiem to rzadko się zdarza że ktoś to robi częściej, klasowki też chyba po przerobieniu materiału, a co do wyjazdu to termin ustala nauczyciel więc nie musi to być sobota.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy