Forum Polityka, aktualnościPolityka

Gosiewski: Tusk postępuje niemoralnie

Gosiewski: Tusk postępuje niemoralnie

Money.pl / 2007-10-12 09:44
Komentarze do wiadomości: Gosiewski: Tusk postępuje niemoralnie.
Wyświetlaj:
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 13:22
Powiem tak:
Któż to jest Gosiewski??? Ktoś, kto wyrósł na plecach Kaczyńskich. Świat go poznał na początku tej kadencji. Za to rozsądza wszystkich jak co najmniej Salomon... - czyz nie za szybko???

"Wicepremier Gosiewski powtórzył zarzuty Prawa i Sprawiedliwości wobec Donalda Tuska o pobieraniu pieniędzy od fundacji charytatywnej, którą założył by pomagać dzieciom z Pomorza Gdańskiego.

Przemysław Gosiewski podkreślił, że takie postępowanie jest niemoralne. "
Coz z tego wynika... - wynika, ze Tusk założył fundacje po to by wytransferowac z niej kase na swoje konto...
Kase dostal z zysków za książkę, którą napisał. To wiem na pewno, ale czy Gosiewski wie wiecej? Na tyle więcej, żeby "podawać jedynie słuszną" opinię wyborcom n.t. D. Tuska???
?! / 2007-10-12 12:08 / Tysiącznik na forum
A jak MORALNIE postępuje Kaczor Pierwszy tzw. Prezydent RP??? Tuskowi oberwało się za dziadka, który ZBIEGŁ z Wehrmachtu, a tu taka wtopa!!! Gdzie pies Jacuś Kurski spieszący w wytłumaczeniem prezia? oT, HIPOKRYZJA PiSuaru...

Lech Kaczyński odznaczył oficera Wehrmachtu:
"Nasz Dziennik": Żołnierze Podziemnego Państwa Polskiego, uczestnicy Powstania Warszawskiego są zbulwersowani decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który odznaczył pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oficera Wehrmachtu i członka NSDAP Wilhelma Hosenfelda.
Oburzenia, zwłaszcza uzasadnieniem tej skandalicznej decyzji, nie kryje również nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla Irena Sendlerowa, która od śmierci uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci.
Funkcjonariusz niemieckiego kontrwywiadu został uhonorowany za rzekome ratowanie Polaków i Żydów, choć nie ma na to niezbitych dowodów. Wiadomo natomiast, że szybko awansował w strukturach okupacyjnej armii, a izraelski Yad Vashem odmówił przyznania mu tytułu Sprawiedliwy Wśród Narodów.
Wilhelm Hosenfeld odnalazł, ukrywającego się w gruzach Warszawy, kompozytora Władysława Szpilmana, dostarczył mu jedzenie i pozwolił uciec - cały tekst w "Naszym Dzienniku".
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-12 12:30

Tuskowi oberwało się za dziadka, który ZBIEGŁ z Wehrmachtu


Zapomniales napisac ze najpierw do tego wermahtu wstapil, dobrowolnie.
?! / 2007-10-12 12:33 / Tysiącznik na forum
Znajomość historii jako takiej kłania się bardzo mocno. Naziści wcielali mężczyzn z podbijanych krajów nie pytając ich o zgodę.
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-14 13:13
Widze ze moderator tego forum znowu pokazal po ktorej stronie stoi i wykasowal reszte tej dyskusji.

Z Pamietnika Jozefa Tuska:
"We wrześniu 1943 roku padła propozycja nie do odrzucenia: ?Wehrmacht albo Stutthof?. Wybrałem wojsko, bo wiedziałem, że obozu nie przeżyję, a chciałem żyć, miałem dziewiętnaście lat!"

Tutaj jednak Niemcy dali mu wybor. No i wybral wehrmacht.
Tak wiec historia sie klania. Masz racje.

A propos. Dlaczego piszesz nazisci a nie Niemcy?
?! / 2007-10-14 20:16 / Tysiącznik na forum

Dlaczego piszesz nazisci a nie Niemcy

Nie każdy Niemiec, to nazista i odwrotnie!!!
A po drugie - zgadzam się z Toba, że moderator przesadził!!!
Po trzecie - w googlach jest równiez i coś takiego:

"Kwestia biografii Józefa Tuska, dziadka Donalda Tuska, stała się przyczyną kontrowersji podczas kampanii wyborczej. Należący do PiS poseł Jacek Kurski w wypowiedzi dla tygodnika "Angora" stwierdził, że poważne źródła na Pomorzu mówią, że dziadek Tuska zgłosił się na ochotnika do Wehrmachtu Donald Tusk natychmiast temu zaprzeczył, twierdząc, że jego dziadek nigdy nie służył w Wehrmachcie. Lech Kaczyński przeprosił Tuska, za tę wypowiedź Kurskiego, który został usunięty z funkcji szefa kampanii medialnej oraz wykluczony z PiS. Później okazało się, że Józef Tusk rzeczywiście został wcielony do armii niemieckiej, ale nie wstąpił do niej jako ochotnik, lecz został powołany do pełnienia służby wojskowej jako obywatel Niemiec (którym stał się automatycznie z chwilą aneksji Wolnego Miasta Gdańska do III Rzeszy).

Kiedy na Froncie Wschodnim III Rzesza ponosiła coraz większe straty, hitlerowcy postanowili wykorzystać Kaszubów jako "mięso armatnie". Według relacji Eleonory Gurkowskiej, najstarszej córki Józefa Tuska, jej ojciec został siłą wcielony do Wehrmachtu. Za uchylanie się od służby wojskowej groziła kara śmierci. Zgodnie z niemieckimi dokumentami 2 sierpnia 1944 został powołany do wojsk III Rzeszy i wcielony do 328. Grenadier-Ersatz-und Ausbilldungsbataillon (batalion służby zastępczej i szkoleniowej). Józef Tusk najpierw znalazł się w Kurlandii na Froncie Wschodnim. Potem jego jednostkę przerzucono statkiem do Danii. W życiorysie z roku 1975 Józef Tusk stwierdził, że pracował "Od 26. 8.1944 do 5. 3. 1945 przy kopaniu okopów". Można przypuszczać, że podobnie jak inni Kaszubi został przez hitlerowców zmuszony do budowy umocnień chroniących linię brzegową przed desantem Aliantów w Danii. W dokumentach zachowały się informacje o stacjonowaniu oddziału, w którym służył Tusk, w okolicach Akwizgranu. Między 12 października 1944 a 5 marca 1945 Józef Tusk najprawdopodobniej zdezerterował lub został wzięty do niewoli angielskiej."

Po czwarte - w usuniętych postach napisałeś m.in., że zgodził się "dobrowolnie, pod przymusem" - te dwie rzeczy WYKLUCZAJĄ SIE!!! Albo coś robimy dobrowolnie, albo pod przymusem.

Po piąte -

"We wrześniu 1943 roku padła propozycja nie do
odrzucenia: ?Wehrmacht albo Stutthof?. Wybrałem
wojsko, bo wiedziałem, że obozu nie przeżyję, a
chciałem żyć, miałem dziewiętnaście lat!"
Co dziwnego jest w chęci życia? Nie potępiam ludzi, takich, jak Józef Tusk, bo było ich wielu. Gdybyś zapoznał się z historią np. Kaszubów, to wiedziałbyś o czym piszę. Wygląda na to, że wolisz brednie a'la Jacuś Kurski.

Po szóste - jakie masz moralne prawo do oceniania postaw ludzi, jak np. Józef Tusk. Wolę wsłuchać się w słowa prof. Bartoszewskiego - człowieka, który przeżył Auschwitz - który ma prawo mieć nie tylko moralne pretensje do nazistów, a stał sie symbolem pojednania polsko-niemieckiego. I za to go cenię! Szkoda, że mamy polsko-polskie bagno...
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-14 21:20

Nie każdy Niemiec, to nazista i odwrotnie!!!


Czy chcesz powiedziec ze Niemcy nie wywolali WWII?
Kto wybral rzad ktory doprowadzil do wojny?


Po trzecie - w googlach jest równiez i coś takiego:


Wikipedia nie nalezy do najbardziej wiarygodnych zrodel informacji.
Ja wole wierzyc w to co pisze sam zainteresowany w swoich pamietnikach.


Po czwarte - w usuniętych postach napisałeś m.in., że zgodził się
"dobrowolnie, pod przymusem" - te dwie rzeczy WYKLUCZAJĄ SIE!!! Albo coś
robimy dobrowolnie, albo pod przymusem.


Nie do konca, poniewaz nie byla to sytuacja taka jak napisales (w tekstach ktore wycial moderator) ze Niemcy wcielali do wojska pod grozba smierci.
Mial wybor, pozostac w obozie albo wstapic do armii. Wybral to drugie. (to tez bylo w tych wycietych tekstach)

Wielu innych postawionych przed tym wyborem nie wstapilo do armi niemieckiej poniewaz nie chcieli za cene wlasnego zycia zabijac swoich rodakow na froncie.


Wygląda na to, że wolisz brednie a'la Jacuś
Kurski.


Nadal nie potrafisz sie oprzec przed obrazaniem innych.


Po szóste - jakie masz moralne prawo do oceniania postaw ludzi, jak np.
Józef Tusk.


Ja nikogo nie oceniam (w przeciwienstwie do Ciebie).
Ja jedynie podaje co sie wydarzylo a ocena nalezy do innych.
Ukrywanie prawdy zawsze prowadzi do nieporozumien.
Gdyby Tusk (wnuk) nie ukrywal (a potem sie tego wypieral) faktu ze jego dziadek byl w armi niemieckiej nie byloby sprawy.


Po szóste - jakie masz moralne prawo do oceniania postaw ludzi, jak np. Józef Tusk.


W mojej rodzinie 8 osob bylo w obozach niemieckich z czego tylko 2 przezyly.
Inni nawet obozu nie dozyli poniewaz zastrzelono ich wczesniej - w czasie pomagania innym. I oni nie mysleli tylko osobie i dzialali tylko tak aby przezyc.
majorka9 / 89.77.92.* / 2007-11-11 16:37
my nie stanelismy przed takimi wyborami , nie nam ich osadzac
..MP / 195.90.107.* / 2007-11-12 16:31
A gdzie ja kogos osadzam?
Podaje fakty.
?! / 2007-10-15 10:51 / Tysiącznik na forum
Powtórzę, że nie każdy Niemiec, to nazista i odwrotnie. Nazizm nie jest i nie był cechą charakterystyczną wszystkich Niemców. Podobnie, jak w Polsce nie każdy Polak, to zwolennik PiSu!!! O kwestii oczywistej, jak wywołanie II wojny światowej nie ma co pisać.

Wikipedia nie nalezy do najbardziej
wiarygodnych zrodel informacji.
Ja wole wierzyc w to co pisze sam
zainteresowany w swoich pamietnikach.
Przeczytaj więcej zatem nie tylko o Józefie Tusku, ale o Kaszubach w tym okresie w ogóle. Powinno (choć nie jest to takie pewne) rozjaśnić ci zawistne myślenie.

Wielu innych postawionych przed tym wyborem nie
wstapilo do armi niemieckiej poniewaz nie
chcieli za cene wlasnego zycia zabijac swoich
rodakow na froncie.
To były kwestie bardzo indywidualne. jedni woleli zginąć, inni chcieli żyć. Wyobraź sobie sytuację, że cały naród bohatersko zginąłby. Nie wymienialibyśmy dzisiaj poglądów na forum. Nie potępiam J.Tuska i mu podobnych za wolę życia i przeżycia. Nie ma ponadto dowodów, że J.Tusk zabił kogoś w czasie wojny.

Ukrywanie prawdy zawsze prowadzi do
nieporozumien.
Gdyby Tusk (wnuk) nie ukrywal (a potem sie tego
wypieral) faktu ze jego dziadek byl w armi
niemieckiej nie byloby sprawy.
W wielu rodzinach fakty te były skrywane przed dziećmi i wnukami, aby nie nosiły nie swojego balastu przeżyć. Ale ty tego nie potrafisz, być może nie chcesz zrozumieć.

W mojej rodzinie 8 osob bylo w obozach
niemieckich z czego tylko 2 przezyly.
Co to? Licytacja? Również i moja Rodzina złożyła swoją ofiarę. Nie istotne ilu. Szanuję i pamiętam.

Podkreślę, co bardzo cię obrusza - przyłączyłeś się do haniebnej, jacko-kurskiej retoryki. Zostaw zmarłych w spokoju!
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-15 15:25
cytat]
O kwestii oczywistej, jak wywołanie II wojny światowej nie ma co pisać.


Dlaczego Ci tak zalezy na tym aby nie kojarzyc Niemcow z WWII?


Przeczytaj więcej zatem nie tylko o Józefie Tusku, ale o Kaszubach w
tym okresie w ogóle. Powinno (choć nie jest to takie pewne) rozjaśnić
ci zawistne myślenie.


Nadal nie potrafisz sie powstrzymac od obrazania rozmowcy.
W ogole ten brak szacunku do interlokutora przychodzi Ci z latwoscia.
Juz Ci kiedys pisalem (moderator to wycial) ze jak sie zwracasz do kogos per TY to te zwroty TY, Ci, Tobie itd pisze sie z duzej litery.
To tak aby okazac szacunek osobie z ktora sie rozmawia.
Zaczynam watpic czy Ty wiesz co to znaczy szacunek.


W wielu rodzinach fakty te były skrywane przed dziećmi i wnukami,
aby nie nosiły nie swojego balastu przeżyć.


Pan Donald Tusk napisal ksiazke o losach swojej rodziny.
Jego cala rodzina wiedziala o losach dziadka Jozefa.
Rodzina rowniez potwierdzila ze Tusk wnuk wiedzial.

Powtorze, bo znowu nie zalapales. Ja nie oskarzam Jozefa Tuska tylko podaje fakt (potwierdzony jego slowami).
Mowie jedynie ze Tusk wnuk sam sie wprowadzil na te mine zaprzeczajac tym faktom.
Najwyrazniej to jemu sie wydawalo ze trzeba sie tego faktu wstydzic.
?! / 2007-10-15 16:44 / Tysiącznik na forum

Dlaczego Ci tak zalezy na tym aby nie kojarzyc Niemcow z WWII?
A gdzie to napisałem? Powtarzam i będę powtarzał, że nazizm nie jest i nie był domeną wyłącznie Niemców. WWII natomiast została rozpętana przez nazizm/nazistów niemieckich (w uproszczeniu przez Niemców, bo wielu z Niemców straciło życie z rąk nazistów). Nie trawię prostych uogólnień.
Kulltury uczyłeś się chyba właśnie od Jacka Kurskiego, więc reszty nie skomenuję, bo szkoda mi mojej klawiatury.
..MP / 195.90.107.* / 2007-10-15 17:12
A Ty od kogo sie uczyles kultury?
Moze od Niesiolowskiego?
los moheros / 79.187.37.* / 2007-10-12 12:06
no juz szukac etyki u tuska to jak igły w stogu siana.
Ja wam to móiwe tępy sfrustrowany moher z ciemnogrodu, dusznego zaścianka katolicyzmu.

"jemu za mówienie prawdy nie płacą"
"polskość go śmieszy, polskośc to teatr"

Grass i jego urdziny, żołnierza waffen ss w Gdańsku to pyszne. Może jakies kwiaty na Schlezwiku złożymy jeszcze.
ferdek kiepściutki / 79.187.37.* / 2007-10-12 12:08
a poslance Piterze podobało sie jak Hitler budował autostrady, jak oprzytopmniała i doszło do niej że to niewolnicy z obozów to pokrętnie sie wycofała.
KAP / 2007-10-12 11:41 / Tysiącznik na forum
no to mamy do wyboru bizantyjskie, wschodnie kacykostwo i zachodni zgnily kompromis. Zgadnijcie do jakiego nurtu Panu EdgarowiPeronowi Pierwszemu blizej.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-12 10:43
Polacy będą wybierać pomiędzy solidarno-postkomunistyczną (PiS, LiD) a liberalną (PO).
man13 / 2007-10-12 10:16 / Tysiącznik na forum
Gosiewski wspomina o moralnosci. PiSiory, na start.
GBorawski / 2007-10-12 09:44
Małe pieski zawsze muszą głośno szczekać. Z dwóch powodów: żeby zwrócic na siebie uwagę i żeby zaszczekac swój kompleks niższości.
Romang / 2007-10-12 10:28
Peron na którym nikt nie wsiada i nie wysiada za 3 melony to jest moralne generale Gosiewski
TaS / 2007-10-12 10:46 / Tysiącznik na forum
"pre pana" zawsze walnie coś co ma byc efektowne...

ale zazwyczaj wychodzi mizeria...

Najnowsze wpisy