Forum Polityka, aktualnościPolityka

Kto wygra bitwę o elektorat?

Kto wygra bitwę o elektorat?

Money.pl / 2007-10-12 08:44
Komentarze do wiadomości: Kto wygra bitwę o elektorat?.
Wyświetlaj:
man13 / 2007-10-12 11:13 / Tysiącznik na forum
PISDU
los moheros / 79.187.37.* / 2007-10-12 12:00
e l e g a n c k o !
geniusz z PO . Widac inteligencje panie Morozowski prawda.
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 12:07
..."przyganiał kocioł garnkowi..."
Od PiSowców się nauczył??? ;-D

Fakt, że ładne to nie było...
ferdynand kiepski / 79.187.37.* / 2007-10-12 11:12
"Czasem mam ochotę powiedzieć prawdę, ale - to zabrzmi dziwnie - w tej mojej funkcji mówienie prawdy nie jest cnotą. Nie za to biorę pieniądze i nie to powinienem tam robić". Oświadczenie Donalda Tuska, jako wicemarszałka Sejmu .("Przekrój", nr 15 z 2005 r.)

Szkoda czasu antenowego na niego !
raqq / 2007-10-12 11:49 / Bywalec forum
Może to się wydać okrótne ale to właśnie jest prawda. Kaczyński poznał ją bardzo dobrze dlatego tak skutecznie udaje mu się oszukiwać ludzi. Tusk dopiero się tego uczy. Prawdomówność jest jego kulą u nogi i dyskwalifikuje go jako polityka w polskich realiach, gdzie wyborcy oceniaja polityków po słowach a nie po czynach.
POmroczność / 87.205.241.* / 2007-10-12 19:13
A co Tusk robił przez ostatnie 18 lat? Kaczory dopiero raczkują. Przeskoczyć mistrza nie są w stanie.
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 12:14
...przenikliwość... - cecha która Polacy jakos ostatnio zagubili...
Żeby byc politykiem nie trzeba od razu byc "swinia", ale na pewno trzeba przebudowac sobie sumienie i oczywiście (i tu nie ubolewam) troche sie "zobojętnić" (tylko nie tak jak nasz A.K.). Nie może polityk roztkliwiać się nad pojedynczymi tragediami. Jego zadaniem jest systemowa naprawa państwa i doprowadzenie do tego, żeby więcej obywateli było w stanie omóc niz na te pomoc oczekiwało.
Pojedyncze przypadki to sprawa MOPS'ów, rodziny, koscioła i wszelkich instytucji charytatywnych. Inaczej po prostu sie nie da!
Kilka lat mi zajeło zanim to zrozumiałem...
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 11:32
aaa.... Kaczyński tez wie, że mówienie prawdy nie jest cnota, dlatego tak mami Polaków, unika konkretnych odpowiedzi, zmienia zdanie, igra na emocjach wyborców, nigdy nie tłumaczy polityki rządu, nic nie powiedział w expose, itp.
Wyborcy PiS - w którym miejscu się pomyliłem???
Polityka nie żyje wg.głosu sumienia, powinna, ale niestety tak nie jest. Trzeba umiec kombinowac i podkladac kłody konkurentom pilitycznym - tak uczy Pismo Św.???
Dodam, że jestem praktykujacym katolikiem, ale obłudy "nie zniesę", więc często pisze na forum...
działkowiec / 79.187.37.* / 2007-10-12 11:55
widze, że jestes dobrze zorientowany w realiach platformersów, chodzi mi o ta stawke za przygotowanie przetargu na grunty, wiesz jak na Helu czy ona jest taka sama na południu Polski ?
raqq / 2007-10-12 12:23 / Bywalec forum
A z oczyszczalniami ścieków to jak jest? Tutaj ty powinieneś być lepiej zorientowany :)
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 11:27
Prawda powinna brzmieć:
1. "Z pustego i Salomon nie naleje"
2. "Póty dzban wodę nosi, póki sie ucho nie urwie".

A wg. PiS zawsze coś sie naleje, i ucho dzbanu nigdy się nie urwie!!!
Jest jeden sposób na to (i tu rozumiem PiS) - w razie draki zawsze mozna "przykrecić śrubę" "zwykłym Polakom" i wmówic im, że to wina poprzedników.
Trzeba tylko jedno pamietać: w gospodarce nic nagle się nie dzieje!!!
los moheros / 79.187.37.* / 2007-10-12 11:57
na blogu Sawickiej tez jest duzo o uczciwości a jakoś sie smiesznie zrobiło na Helu. Jej zdaniem 250 kafli to nie jest żaden szmal ?
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 12:06
...zawsze znajda sie ludzie nieuczciwi w KAŻDEJ partii!!! No chocby Kaczmarek (jak utrzymuje PiS), niektórzy posłowie Samoobry z ktorymi współrządził PiS, mimo, że juz o tym wiedział . Nie o to chodzi, żeby przez pryzmat kilku nieuczciwych oceniac całą partie. Nabroił - trzeba usunąć, a sąd powinien zając sie sprawiedliwym wymierzeniem sprawiedliwej kary i ...kropka.
Nie znam sprawy Helu na tyle, żeby zajmowac głos, ale 250tys. to dla mnie spora suma.
Warta tyle co mieszkanie dla Polaka..., wiec bardzo dużo.
arcyksiąże / 79.187.37.* / 2007-10-12 10:41
ja chciałem sie zapytac czy stawka za ustawienie przetargu która do niedawna obowiązywała na Helu a ustanowiona przez posłanke PO obowiązuje w całej Polsce, czy na południu kraju jest niższa ?

W zasadzie nie rozumie po co ta debata przeciez niedawno Tusk w wywiadzie mówił, że jemu nie płaca za mówinie prawdy, polskość go smieszy, no to po co i o czym ?

Jeszcze jedno czy wyznawcy Islamu mieszkający w Polsce to sa tez beretami ? jakimi ?
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 10:51
...no a Ty pewnie zostałeś nazwany przez L. Dorna "wykształciuchem" - nie mierzi Cię to???

A patriotyzm na pokaz mnie smieszy. Jestem Polakiem , bedę nim zawsze i che wychować moje dzieci w Polsce na Polaków, ale PiS może mi zapewnic tylko to , że o ile ja dozyje jakos do końca w tym kraju, to moje dzieci moga przypadkiem musieć dokończyc zywota na obczyźnie. Ot tyle.
Tak wygląda moim zdaniem patriotyzm wg. PiS???
Papilion / 80.53.226.* / 2007-10-12 10:36
Obawiam sie, że nawet najbardziej logiczne tłumaczenia i prezentacja poglądów/programu ze strony pana Donalda Tuska, będą zbywane przez Jarosława Kaczyńskiego w stylu: "co tez pan powie, daj pan spokój, a wy znowu swoje".
Podobne komentarze nie dowodzą niczego jeśli chodzi o Kaczyńskiego, prócz tego, że nie jest zdolny do podjęcia merytorycznej dyskusji,bo po prostu nic nie wie o gospodarce i życiu. (przyp. nie ma prawa jazdy, konta w banku, żony, dzieci - kto to jest???)
jaro67 / 2007-10-12 10:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
debata jest po to żeby przyciągnąć niezdecydowanych a to gra może o 1, 2% elektoratu reszta już wybrała a pozostali są obrażeni i zostaną w domu
obserwator / 2007-10-12 08:44 / Tysiącznik na forum
Moim zdaniem ta debata jest zbędna, za duzo obecnie przedstawiciele z list wyborczych gadaja z obłędem w oczach, dyskusje sa wstrętne, sa obraźliwe, żal że ci ludzie zostana wybrani, wyborca ma ograniczone mozliwosci wpływania na wybor przy przyjęciu pluralizmu wyborczego jako wiodącej linii politycznej. Tak sobie myślę że wyborcy dzisiaj to nie chłopi pańszczyźniani,przypisani do ziemi, do mieszkań jak w PRL, coś w tej Polsce sie zmieniło, wyborca juz wie że kartka wyborcza ma znaczenie.
Nalezy wybrać większość, bo posłowie dietetyczni biora kase, wyleguja sie na ławach opozycji, a z ich działalnosci jest tyle co kot naplakal. Wyborcy winni ybrąć posłów z list PIS, a po czterech latach lub wcześniej rozliczyć. Bo kto ma wladzę a nie robi z niej użytku, to zaprzecznie demokracji w dobrym słowa znaczeniu. Mysle że bitwę o elektorat wygra PIS bo reszta jest teatrem politycznym kojarzonym z cyrkiem i komediaą.
~Ech / 194.9.223.* / 2007-10-12 11:48
Ja tam nie chcę czekać 4 lata na możliwość rozliczenia PIS, szczególnie, że może nie być okazji. Przecież Parta nam panująca już zapowiedziała, że w przypadku przegranych wyborów będą chcieli wprowadzić stan wojenny ("...będzie jak 13.XII.1981...")
trad / 195.137.161.* / 2007-10-12 09:25
Czy nie możemy już rozliczyć PIS-u za dwa lata ich rządów, dla tych ludzi obietnice wyborcze czy też dane słowo nic nie znaczy, ludzie czy wy tego nie widzicie?, czy chcecie byś rządzeni przez o. rydzyka?, czy chcecie żyć w państwie wyznaniowym a jednoczesnie policyjnym? czy chcecie by Polska była skonflikltowana z całą Europą?, czy chcecie utraty demokracji na długie lata?
skalpel laser / 79.187.37.* / 2007-10-12 10:36
pomyje wyborcze zachowaj dla siebie ! czytaj te brednie w swoim blokowisku. A wyznawcy islamu w Polsce to jakie sa berety ?
Debata jest niepotrzebna bo Tusk nie tak dawno temu w swiom wywiadzie mówił że "jemu nie płaca za mówienie prawdy" polskość tez go śmieszy. No to o czym z tym krasnalem rozmawiać ?
Jedno pytanie czy stawka za ustawienie przetargów na działke jaka była na Helu to dotyczy całej Poslki ? czytaka sama stawke stosuja samorządowcy zapchlonej komuny ?
Floyd / 2007-10-12 10:07 / Tysiącznik na forum
czy chcecie byś rządzeni przez o. rydzyka?

Tu cię boli.
Na szczęści politycy różnych maści ale przeciwnych PIS nie poruszają spraw światopoglądowych, bo tego tylko nam jeszcze brakuje byśmy mieli wojny religijne..
Na różnego rodzaju forach internetowych widać jednak wyraźnie jak te różnice światopoglądowe dzielą społeczeństwo i uniemożliwiają jakiekolwiek porozumienie.
raqq / 2007-10-12 11:19 / Bywalec forum
Troszkę się mylisz. Gdyby pan Rydzyk był kapłanem wtedy może bym się z tobą zgodził. On jednak kapłanem już od dawna nie jest o ile kiedykolwiek był. Jest skutecznym biznesmenem i za to mu chwała. Z drugiej jednak strony gdyby nie kojarzono go z nurtem katolickim, to jako biznesmena wiążącego swoje interesy z instytucjami państwowymi zapewne nazwano by go oligarchą ...
raqq / 2007-10-12 09:00 / Bywalec forum
W zasadzie masz rację tylko obawiam się że po 4 latach rządów PiS to my się już wolnych wyborów nie doczekamy. Wystarczy się przyjrzeć trmu co się dzieje w mediach publicznych. Powstanie demokracja sterowana, z jedyną słuszną linią. PiS już rządzi dwa lata i jego ingerencja w życie "zwykłych" jak to określa Polaków jest coraz większa. Będziemy mieli cudowny wybór: złodzieje majątku czy złodzieje dusz.
pchelek / 2007-10-12 21:47 / Tysiącznik na forum
zesraja sie i nic nie zrobia - nie sa do tego zdolni by zawlaszczyc narod - komuna padla to i taki marny kaczyzm padnie
Viruski / 87.105.17.* / 2007-10-12 21:26
Tusk zmiażdżył Kaczyńskiego, kt.óry tylko się bronił nawiązując do przeszłości i nie mówiąc ani jednego zdania o przyszłości. Żadnego realnego programu. Kłamstwo goniło kłamstwo zwłaszcz koalicja z Samoobroną. Będziemy dalej wyjeżdżać z kraju.
Ludzie wyobraźni!!!!!!!!!!!!!!!!!

Najnowsze wpisy