Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Na dwoje babka wróżyła

GPW: Na dwoje babka wróżyła

Money.pl / 2008-01-17 07:01
Komentarze do wiadomości: GPW: Na dwoje babka wróżyła.
Wyświetlaj:
griffin / 2008-01-17 08:21 / portfel / Tysiącznik na forum
No proszę, chyba ich przycisnęło.
"Świętuj z nami prowizję 0%!" w jednym okrojonym banku.
Jak ktoś będzie miał jakieś info o umorzeniach dzisiaj to ja bardzo poproszę na forum :o)
Aureli / 2008-01-17 08:43 / Tysiącznik na forum
ING FIZ AKCJI wartość aktywów netto

TREŚĆ RAPORTU:
Określenie waluty: PLN:

Pozycja danych: bieżąca
Data wyceny: 2008-01-14
Wartość aktywów netto: 43 347 533,05
Wartość aktywów netto funduszu przypadająca na certyfikat inwestycyjny: 229,68

Pozycja danych: poprzednia
Data wyceny: 2008-01-11
Wartość aktywów netto: 44 195 397,98
Wartość aktywów netto funduszu przypadająca na certyfikat inwestycyjny: 234,17


Ja tam wielkiego umorzenia cały czas nie widzę
adrianrj / 2008-01-17 08:53 / portfel / Bywalec forum
jesli 2% aktywow (!) w jeden dzien (pt/pn) dla jednego z dziesiatkow funduszy na rynku to dla Ciebie niewiele to ile musialoby byc zeby bylo wiele? 10% czyli 50%? a tak na marginesie, czy mozesz podac ile ten fund mial w czerwcu 2007?
Aureli / 2008-01-17 09:01 / Tysiącznik na forum
Pozycja danych: bieżąca
Data wyceny: 2007-06-20
Wartość aktywów netto: 58 351 259,58
Wartość aktywów netto funduszu przypadająca na certyfikat inwestycyjny: 294,97

Pozycja danych: poprzednia
Data wyceny: 2007-06-19
Wartość aktywów netto: 58 718 629,88
Wartość aktywów netto funduszu przypadająca na certyfikat inwestycyjny: 296,83
Aureli / 2008-01-17 09:00 / Tysiącznik na forum
ING FUNDUSZ AKCJI

Pozycja danych: bieżąca
Data wyceny: 2007-05-21
Wartość aktywów netto: 55 370 632,42
Wartość aktywów netto funduszu przypadająca na certyfikat inwestycyjny: 279,90

Pozycja danych: poprzednia
Data wyceny: 2007-05-18
Wartość aktywów netto: 54 004 846,49
Wartość aktywów netto funduszu przypadająca na certyfikat inwestycyjny: 273,00
Aureli / 2008-01-17 08:54 / Tysiącznik na forum
weź pod uwagę że w różnicy wycen aktywów zawarty jest spadek cen akcji, 2% to tyle WIG spadł tego dnia więc wszytko jest wporządku
adrianrj / 2008-01-17 09:00 / portfel / Bywalec forum
no to podaj jakies wiarygodne dane w stylu - tyle bylo jednostek w piatek a tyle w poniedzialek, bo tak to sie bedziemy nadal raczej domyslac i wrozyc z fusow, ktorymi niestety sa takie dane fragmentaryczne...
Aureli / 2008-01-17 09:04 / Tysiącznik na forum
no właśnie tu o to chodzi, że danych nikt nie ma i ich nie poznamy, tak naprawdę tylko prasa nam przekazuje że 5 mld umorzeń, lawina panika, ale żaden fund nie podaje tego w taki sposób żeby można wyciągnąć jakieś logiczne wnioski. Dlatego uważam że część z tych wiadomości jest podawana w celu posunięcia rynku w odpowiednią stronę
adrianrj / 2008-01-17 09:07 / portfel / Bywalec forum
ja tam sadze, ze nie podaja bo boja sie jeszcze wiekszej paniki... a tak na marginesie to ustawowo powinno byc zapisane, ze maja obowiazek codziennie podawac nie tylko wycene jednostek ale tez i ich liczbe...
Mundek / 195.85.227.* / 2008-01-17 08:16
Witam serdecznie. Kiedyś się udzielałem. Pewnie część z Was pamięta. Oczywiście czytuję Was w miarę na bieżąco. Wczoraj chciałem właśnie się odezwać i napisać parę słów. Znalazłem jednak wieczorową porą na onecie coś pod czym się w zasadzie podpisuję. Otóż: „Obecnie przy tych poziomach nie warto wychodzić z funduszy ponieważ w najbliższym czasie czeka nas silna wzrostowa fala korekcyjna która ma szanse dotrzeć nawet na WIG w okolice 54 000 pkt. W dniu 28.01.08 r. Bush ma ogłosić swój program obniżki podatków. W dniu 30.01.08 r. mamy posiedzenie FED i pewną obniżkę stóp procentowych. Ponadto co najważniejsze też w dniu 30.01.08 r. zostanie podane PKB USA za IV kwartał 2007 roku. Analitycy przewidywali spadek do 0,5 % z 4,9 % za III kwartał 2007 r. Już miesiąc temu pisałem, że gospodarka jak okręt nie wyhamowuje od razu i gdy PKB spadnie jedynie do 2-3% będzie miłym zaskoczeniem dla rynków i silnym impulsem do wzrostów, czyli następnej fali wzrostowej korekcyjnej, którą należy wykorzystać do wyjścia z rynku i pomniejszenia strat jakie obecnie macie, gdyż bessa jeszcze wtedy się nie skończy”.
Dodam od siebie. Jesteśmy na bardzo ważnym poziomie 46000 WIG. Myślę, że kończy się fala spadkowa A, po której nastąpi wzrostowa fala B. To będzie okazja do wyjścia (a też krótkoterminowej inwestycji), bo po niej będą dalsze mocne spadki. Dzisiejsze poziomy oczywiście zostaną znacznie pokonane. Czas pokaże czy mam rację. Osobiście od dawna nie mam akcji. Pozdrawiam – Mundek. PS. Jutro z rana się odezwę i napiszę o szeregach czasowych i punktach wsparcia.
Kenobi / 2008-01-17 08:32 / Uznany malkontent giełdowy
Cześć Mundku! Również pozdrawiam i w zasadzie mogę zgodzić się z uwagami. Jednak co do dalszych mocnych spadków jeszcze bym się nie przychylał, bo nie widzę u nas kryzysu kredytów subprime, anie nieruchomości, a Stany coprawda muszą zwolnić, ale jak szybko zadziałają (chodzi o pakiet stymulacyjny, bo co do B.Bernanke, to myślę, że ma wszystko pod kontrolą), to mogą nas mile zaskoczyć i wywiną się od ostrej recesji.
krzysiek29 / 2008-01-17 08:35 / Uznany Gracz Giełdowy
teraz to inny KEN pisze 100% pewnie na money zmieniaja Kenobiego co jakis czas
A2 / 2008-01-17 08:27 / Spekulantka
o tak , Mundek , Batman , Kenobi ))) dopisz jeszcze, ze wyceny bankow tez sa juz atrakcyjne.
solletico / 2008-01-17 08:14 / Bywalec forum
To co ? Chyba czas na zakupy, jak myślicie???
anou / 2008-01-17 08:18
dopóki jest trend spadkowy duży wolumen potwierdza jego siłę
dżeju / 2008-01-17 08:40 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tak, ale wzrost obrotów przy dużym spadku zwykle wyczerpuje potencjał spadkowy, podobnie jak z euforią

ja sądzę, że dziś zacznie się odbicie, jesteśmy w okolicach wsparcia z 10'06
powinniśmy dotrzeć w krótkim czasie do 3200, może z rozpędu doślizgamy się do 3250, a potem fala C na 2500, kończąca spadki
anou / 2008-01-17 08:53
dziś w trakcie sesji powinno być odbicie ale zakończenie zależy od stanów - zobacz też jak teoretycznie otwiera się W20
a jednak wczoraj, po przedwczorajszych spadkach i nie tak złych danych giełdy usa nie zakończyły na plusie
pies nie zaszczekał ?
adrianrj / 2008-01-17 08:25 / portfel / Bywalec forum
Zgadza sie, ale to nie oznacza, ze nie warto kupowac... Wedlug mnie zblizamy sie do wyciszenia trendu spadkowego (ktore wydaje mi sie, ze nastapi w przyszla srode lub w okolicach). A zatem mozna juz myslec o zakupach bo zblizamy sie do dna. Trzeba tylko pamietac, ze to jeszcze nie jest dno czyli dawac ciagle troche nizsze wyceny niz obecna... przynajmniej ja tak bede dzis robil - i to juz trzeci dzien z rzedu:)
anou / 2008-01-17 08:44
jest na tyle kruchy lód ( i lud ) jak około +5 st. na dworze od tygodnia po miesięcznych mrozach.
jeden powie, że można po nim chodzić i dziesięciu to zrobi
a inny wejdzie za dziesięcioma i zaliczy zimną kąpiel

ja jeszcze czekam na brzegu na okazję - zobaczę gdzie się zatrzymają najbliższe wzrosty i co będzie krótko po nich
giełda nie zając
zdenek... / 79.188.45.* / 2008-01-17 08:12
Na rynku akcji od kilku już dni panika graniczy z chciwością. Jesteśmy więc już blisko przesilenia i końca spadków?
Czyli będziemy mieli kontynuację spadków.
h2co / 2008-01-17 08:07 / Bywalec forum
Name?
-Abu Dalah Sarafi.
-S e x?
-Four times a week.
-No, no, no..... male or female?
-Male, female...... sometimes camel.......
marlowe / 2008-01-17 07:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"


2008-01-17 07:25:45 | *.*.*.* | adrianrj [ Portfel ]
a widzisz taka sama linie na wigach? jeszcze 4 sesje z -3.5% na wig20 i -3%
na wig i bedziemy w tej samej sytuacji co na S&P...


popatrz sobie tutaj http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/059d93c396db454f.html
adrianrj / 2008-01-17 08:04 / portfel / Bywalec forum
jak przerysujesz na skali liniowej to zobaczysz o czym mowilem:)
adrianrj / 2008-01-17 08:00 / portfel / Bywalec forum
na boga, nie na logarytmicznej!
marlowe / 2008-01-17 08:04 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
o. racja, na arytmetycznej to milusio wygląda.
Romi / 2008-01-17 07:53 / portfel / Koci Tata
http://biznes.interia.pl/news/moze-dojsc-do-krachu,1043220

Za wcześnie jeszcze na stwierdzenie, że dziś właśnie mieliśmy dzień odwrotu, ale biorąc pod uwagę, że indeksy zakończyły dzień wyżej niż go zaczęły i skalę przeprowadzonych transakcji, taki osąd nie musi być błędny.


To zdanie mnie rozbawiło jaka manipulacja:))
marlowe / 2008-01-17 07:44 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
h2co weź sobie 30letni wykres dowa i zobacz jak daleko mamy do długoterminowej linii trendu. A to, że rgr jest pochylony w dół, to tylko gorzej :D
Ale... na świecowym już nie wygląda to tak wesoło, jak na Twoim wykresie. No i zwróć uwagę na translację, która z prawej przeszła w lewą. Zrób jeszcze raz wykres ale koniecznie z wolumenem, żeby zobaczyć, czy potwierdza on formację głowy i ramion, czy nie. Dla mnie to klasyczny RGR, ale nie ufam wolumenowi na stooq.pl i chętnie zobaczyłbym jakieś pewne dane.
h2co / 2008-01-17 07:51 / Bywalec forum
dane ściągam z bossy i niestety świat jest tam bez wolumenu.
każda formacja jest "potencjalną". nie 'gdybam" i oszczędzam sobie gry na formacje które mogą nie wystąpić ;)
jak sie potwierdzi OK, na razie linia ważniejsza. japońce dzisiaj uznały że "klimat" sprzyja byczkom ;)
marlowe / 2008-01-17 07:54 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Problem w tym, że się potwierdziła.
h2co / 2008-01-17 08:06 / Bywalec forum
jak wyżej - liniowy (to był świecowy, ale "zagęszczony")
;)
h2co / 2008-01-17 07:34 / Bywalec forum
GTC - c/wk 2,94 c/z13
anou / 2008-01-17 07:43
jak na blue chip to nie jest taka rewelacja
krzysiek29 / 2008-01-17 07:34 / Uznany Gracz Giełdowy
czy dzis podaje wyniki ML
osesek / 2008-01-17 07:06 / Pan Tysiącznik
Na dzień dobry replay. (:

Zauważyłem oznaki kołowacizny, która jest objawem stanów depresyjno-euforycznych
znamionujących totalny zanik zdrowego rozsądku. Człek skołowany jest zdolny do wypowiadania
w krótkim czasie ocen wzajemnie wykluczających się zależnych od chwilowego nastroju
wywołanego chwilowymi przyczynami.
Ale czy w ocenie stanu gospodarki jakiegokolwiek państwa uprawnionym jest budowanie diagnoz
w oparciu o chwilowe zdarzenia ? Czy wolno na podstawie jednosesyjnego ruchu indeksów
giełdowych stawiać prognozę końca czy początku hossy lub bessy ? Tak, wolno ale tylko
ludziom opanowanym przez kołowaciznę, u których stany erekcji euforii i napady depresji
występują w odstępach krótszych niz proces trawienia docierających doń informacji. Ja tam
kształcony nie jestem ale jedno wiem, że im większa masa tym większa bezwładność a im
większa bezwładność tym większa energia potrzebna do wprawienia masy w ruch lub jej
zatrzymania.
Oceniając stan rynku należy pamiętać o jego wielkości po to by prognozując przyszłośc zdawać
sobie sprawę z czasu i energii potrzebnej na zmianę stanu. Bo przyczyny pozostają constans.

Świat nie jest taki zły
Świat nie jest wcale mdły
Niech no tylko zakwitną jabłonie
To i miljon z nieba kapnie
I dziewczyna kocha łatwiej
Jabłonie kwitnące jabłonie
aszulski57 / 2008-01-17 08:17 / Tysiącznik na forum
odbije się na wiosnę. !
h2co / 2008-01-17 07:01 / Bywalec forum
S&P:
http://tinyurl.com/2k8n6o
adrianrj / 2008-01-17 07:08 / portfel / Bywalec forum
jak to samo zrobi sie z wig to tez widac oparcie na fali wzrostowej, ale dopiero tak gdzies przy 40600:)
marlowe / 2008-01-17 07:06 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No dobra, tylko, że tam jest chyba RGR nie?
Gdzie wolumen?
marlowe / 2008-01-17 07:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no, chyba, że liczysz na ruch powrotny do szyi...
h2co / 2008-01-17 07:11 / Bywalec forum
"nie liczę", reaguję na fakty a nie "gdybam". na razie mamy linię. jak przebije będę malował dalej, dopóki nie nie zawracam sobie głowy ;)
adrianrj / 2008-01-17 07:25 / portfel / Bywalec forum
a widzisz taka sama linie na wigach? jeszcze 4 sesje z -3.5% na wig20 i -3% na wig i bedziemy w tej samej sytuacji co na S&P...
adrianrj / 2008-01-17 07:42 / portfel / Bywalec forum
a i jeszcze jedno... jesli uznac okres 2003-2005 z wykresow za ten odzwierciedlajacy nasz rzeczywisty rozwoj gospodarczy, a to co sie dzialo dalej za rozwoj plus nalozona banke funduszowa (co widac wyraznie po systematycznych wzrostach obrotow od IV kwartalu 2005), to powrot do tej linii trendu wzrostowego po peknieciu owej banki, czyli do 2500 na wig20 i ok. 40600 na wig, jest jak najbardziej normalny i ozncza jedynie powrot do rzeczywistosci... a czy pozniej ow trend wzrostowy zostanie przelamany czy nie to "dopoki nie nie zawracajmy sobie glowy":)
h2co / 2008-01-17 07:16 / Bywalec forum
trade what you see, not what you think
marlowe / 2008-01-17 07:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:)
h2co / 2008-01-17 07:21 / Bywalec forum

tylko, że tam jest chyba RGR nie?

zakładając że gość ma niezłego garba tak ;)
adrianrj / 2008-01-17 07:01 / portfel / Bywalec forum
Sytuacja na rynku akcji
komentarz doradców inwestycyjnych
BZ WBK AIB Asset Management S.A.

"W przypadku polskim dużą rolę grają emocje inwestorów, chociaż spadki cen niektórych spółek – szczególnie małych i średnich – były w dużej mierze uzasadnione wnioskami z analizy fundamentalnej (wyceny niektórych spółek były zbyt wysokie)."

"W chwili obecnej ogromną rolę grają bowiem emocje inwestorów. Istnieje ryzyko dalszej przeceny polskich akcji, szczególnie silne w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw."

"Ze względów na emocje, przeceny w tym segmencie mogą oznaczać spadki nawet do poziomu dużo poniżej ich wartości fundamentalnej."

"Jednak obecnie niezwykle dużą rolę na giełdzie grają emocje inwestorów."

"Choć w ostatnim czasie na rynkach akcji dużą rolę grają emocje, warto oceniać sytuację chłodnym okiem."

No a teraz pytanie: jak duze emocje musza kierowac zarzadzajacymi skoro zdecydowali sie wreszcie przyznac (choc nadal nie wprost i bez odpowiednich danych liczbowych, ale wlasnie publikujac tego rodzaju 'ostrzezenia') do lawinowych umorzen i zdecydowali sie podjac dzialania zmierzajace do ich zastopowania, wtedy gdy jest juz na nie ZA POZNO? 16.01.2008 - czyli POD KONIEC najwiekszej fali umorzen, ktorej kulminacja wedlug mnie nastapila pod koniec zeszlego i na poczatku obecnego tygodnia, Arka i PKO/CS (nie wiem czy inne rowniez) zdecydowaly sie wreszcie przemowic... Trzeba bylo informowac klientow o zagrozeniach zanim sie im sprzedalo jednostki, a nie powolywac sie na gre emocji wtedy gdy oni zdecydowali sie wreszcie na sprzedaz. Emocje to glowna sila napedowa naszych zachowan, a wtedy gdy biora gore, racjonalnosc odchodzi w niepamiec i jest juz ZA POZNO zeby sie na nia powolywac. Jesli tego nie wiecie to nie powinniscie nazywac sie ekspertami od zarzadzania srodkami finansowymi na rynku akcji, nawet jesli zarzadzacie duzymi kwotami. Emocje bowiem to jeden z glownych elementow gry papierami na gieldzie. Poza tym nie trzeba bylo sie bawic w ukrywanie umorzen (w tym i konwersji z akcyjnych i mieszanych na pieniezne czy obligacji bo to w zasadzie to samo z punktu widzenia wycofywania sie z rynku akcji) przez ostatnie miesiace, ale wlasnie wowczas podjac akcje informacyjna. Teraz jest juz ZA POZNO i emocje, ktore wami targaja (o czym swiadczy chocby to pieciokrotne powolywanie sie na nie w jednym tekscie) wcale nie poprawiaja sytuacji, a jedynie obnazaja brak profesjonalizmu.

I dlatego juz nigdy funduszom nie dam ani zlotowki (no moze z wyjatkiem ofe, do lozenia na ktore jestem prawnie przymuszany, ale nigdy nie powierzylbym im pieniedzy z wlasnej woli widzac jak przy obecnym kryzysie kooperuja z tfi z tej samej stajni finansowej i wykupuja to co te ostatnie musza sprzedac - pomyslcie o ile dynamiczniej wygladalby ow krach funduszowy gdyby ofe tego nie robily). Wole inwestowac bezposrednio i samodzielnie niz powierzac swoje lzej lub ciezej zarobione pieniadze amatorskiej grupce amatorow latwych pieniedzy pretendujacych do miana ekspertow finansowych.

dzien dobry na czwartej sesji przed koncem fali:) to znaczy dobry bylby gdyby zakonczyl sie nie mniej niz -4% na wig20, choc Ken od wczoraj wrozy nawet plusy...
Mundek / 195.85.227.* / 2008-01-17 08:16
Witam serdecznie. Kiedyś się udzielałem. Pewnie część z Was pamięta. Oczywiście czytuję Was w miarę na bieżąco. Wczoraj chciałem właśnie się odezwać i napisać parę słów. Znalazłem jednak wieczorową porą na onecie coś pod czym się w zasadzie podpisuję. Otóż: „Obecnie przy tych poziomach nie warto wychodzić z funduszy ponieważ w najbliższym czasie czeka nas silna wzrostowa fala korekcyjna która ma szanse dotrzeć nawet na WIG w okolice 54 000 pkt. W dniu 28.01.08 r. Bush ma ogłosić swój program obniżki podatków. W dniu 30.01.08 r. mamy posiedzenie FED i pewną obniżkę stóp procentowych. Ponadto co najważniejsze też w dniu 30.01.08 r. zostanie podane PKB USA za IV kwartał 2007 roku. Analitycy przewidywali spadek do 0,5 % z 4,9 % za III kwartał 2007 r. Już miesiąc temu pisałem, że gospodarka jak okręt nie wyhamowuje od razu i gdy PKB spadnie jedynie do 2-3% będzie miłym zaskoczeniem dla rynków i silnym impulsem do wzrostów, czyli następnej fali wzrostowej korekcyjnej, którą należy wykorzystać do wyjścia z rynku i pomniejszenia strat jakie obecnie macie, gdyż bessa jeszcze wtedy się nie skończy”.
Dodam od siebie. Jesteśmy na bardzo ważnym poziomie 46000 WIG. Myślę, że kończy się fala spadkowa A, po której nastąpi wzrostowa fala B. To będzie okazja do wyjścia (a też krótkoterminowej inwestycji), bo po niej będą dalsze mocne spadki. Dzisiejsze poziomy oczywiście zostaną znacznie pokonane. Czas pokaże czy mam rację. Osobiście od dawna nie mam akcji. Pozdrawiam – Mundek. PS. Jutro z rana się odezwę i napiszę o szeregach czasowych i punktach wsparcia.
aszulski57 / 2008-01-17 08:49 / Tysiącznik na forum
Podziekowanie za informacje i życzliwość.
adrianrj / 2008-01-17 08:32 / portfel / Bywalec forum
zgoda calkowita, ze teraz juz nie warto... ale teraz na takie ostrzezenia juz jest ZA POZNO! najwieksze umorzenia poszly i przez najblizsze 3-4 dni po prostu fundusze beda je realizowaly... ten kto inwestowal w akcje w perspektywie wieloletniej -a nie chce mu sie inwetsowac na gieldzie samodzielnie- nadal je bedzie trzymal... ogromna wiekszosc tych, ktorzy szukali duzego zysku w krotkim czasie juz wyszla... a nowi w ciagu najblizszych dni w fundusze nie wejda... a juz z pewnoscia klientow nie zrobi sie tylu co w czerwcu 2007... co do poziomu 46000 to dla mnie istotniejszy jest 40600:) czy tez 40000 w uproszczeniu...
Mundek / 195.85.227.* / 2008-01-17 08:39
ale będą kolejne. Nie Ci którzy stracili i tną straty, ale Ci którzy zarobili, zarobek stopniał niemal do zera lub lekki minus i chcą wyjść z tego jak na lokacie. Z sensem jak na lokacie (a nie bez sensu jak lokata :)
16 17 18 19 20 21
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy