Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Polskim akcjom brakuje dużo do Europy

GPW: Polskim akcjom brakuje dużo do Europy

Money.pl / 2015-04-10 07:19
Komentarze do wiadomości: GPW: Polskim akcjom brakuje dużo do Europy.
Wyświetlaj:
waldek221 / 89.229.66.* / 2015-04-10 09:59
Jaki ma być ruch na WIG20 skoro Donek przewalcował cały zachód jednym ruchem w OFE. Po takich przeżyciach żadem czarnuch z kulawą nogą tu nie zainwestuje. Nasi wielcy "znawcy" jeździli przez dwa lata po całym światowym rynku, zachęcając i namawiając na warszawski parkiet, "jaki to będzie napływ pieniędzy", "jaka będzie płynność" a później taki przewał. WSTYD
Sprzedaj straty bankrutom, póki małe / 159.205.217.* / 2015-04-10 09:55
Banki w Stanach stracą mocno, nie tylko na bankrutujących łupkach i platformach, co z chciwości bezmyślnie inwestowali nie potrafiąc przewidzieć przyszłości tego mitu,, ale i na hedżingu ropy.

Wall Street's Biggest Banks May Have To Make Good On $26 Billion In Oil Hedges.
Wojciechs0803 / 193.239.56.* / 2015-04-10 09:41
Polska giełda jest już 7 lat w korekcie!, o czym piszesz, zastanów się!
Kon iec petrodolara, łupków, platform, euro / 159.205.217.* / 2015-04-10 09:35
Trwa krach popytu na obligacje bankrutów, wczorajszy przetarg w Stanach najlepiej to pokazuje, dlatego oprocentowanie już mocno rośnie i Fed może sobie tylko niecierpliwie to oglądać, bo nic już nie może.

The 10-year yield is higher by five basis points to 1.96%.
Buffett662 / 31.63.168.* / 2015-04-10 09:28
2425pkt powoli realizuje zyski :)

w oczekiwaniu na krach he he
Żeby 1% żyło się lepiej jak w bantustanie / 159.205.217.* / 2015-04-10 09:26
No i bankruty robią hopssę PKN z rekordowymi strat ami -6 mld zł, bijąc rekordy absurdu bez obrotu, aż zamkną mu rurę jak Możejkom, bo w łupkach i piaskach roponośnych to już straty rosną.
Tak samo jak w gazoporcie, którego nigdy nie zakończą, bo wyjdzie ogromna afera, bo to wyrzucone pieniądze, pod co muszą teraz zbankrutować nasze górnictwo dające tanią energię elektryczną, co jest podstawą rozwoju i konkurencyjności gospodarki, a tym samym wzrostu zatrudnienia, ale pod co zgadzają się na wszystko, jak na ten pakiet klimatyczny nie potrafią, wystarczą ciepłe posadki, a reszta na umowy śmieciowe.
Żeby 1% żyło się lepiej jak w bantustanie / 159.205.217.* / 2015-04-10 09:18
Grecja bankrutem po raz piąty, a będą teraz chodzić wokół tego bacy posadzonego na kamieni kupę, podobnie zresztą jak u nas, gdzie zlikwidowali majątek narodowy, za to długi narobili rekordowe, przez co musieli zabrać emerytom 153 m,ld zł oszczędności, wydłużyć im wiek przejścia na emeryturę, 3 mln wygonili z kraju na emigrację za chlebem, resztę na umowy śmieciowe za 1.000 zł bez żadnych świadczeń i propaganda bankrutów kwitnie, aby do wyborów.
Koniec petrodolara, łupków, platform, euro / 159.205.217.* / 2015-04-10 09:12
W bankrutującej socjalistycznej Francji krach budżetu, deficyt budżetowy w lutym od początku roku ponad podwoił się, do -23,4 mld €, z -9,4 mld €.

I tłumacz śliniącym się tu bezmózgowcom jaka to hopssa bankrutów, wydrukowanymi zerami długów bez pokrycia.
Ko niec petrodolar, łupoków, platform, euro / 159.205.217.* / 2015-04-10 08:58
Bankrutuje strefa euro, dlatego euro straciło wczoraj do bankrutującego dolara -1,34%, i o tyle trzeba przecenić indeksy bankrutów.

Spadają zamówienia w przemyśle Niemiec, w szczyci9e sezonu, spada produkcja, nic już nie wcisną bankrutom na kredyt, a nie dość, że długów nie odzyskają, to muszą teraz do nich jeszcze dopłacać, żeby ten bankrutujący eurokołchoz podtrzymywać dla swoich ciepłych posadek.

A bezrobocie w Grecji i Hiszpanii 35%, a wśród młodych 50%. I taki to socjalistyczny raj na ziemi.
Kon iec petro9do9lara, łupków, platform, euro / 159.205.217.* / 2015-04-10 08:59
Korekta: bezrobocie 25%
Drukarka zer, to nie gospodarka, długi nie bogactwo / 159.205.217.* / 2015-04-10 08:53
Stopy % w górę w bankrutujących Stanach, po nieudanym przetargu obligacji.

Alcoa -5%, po "wynikach". zero perspektyw, nadwyżka metali rośnie, b o sami bankruci na rekordowych długach.


Nikkei w dół, nawet Abe Fed, czy Mario nie pomoże bankrutom.

Bezrobocie w Stanach 37,3%, bo rekordowe 93 mln ludzi zdolnych do pracy popzostaje bez pracy.


Rozpadają się drogi, mosty i elektrownie atomowe, bo cała para poszła w gwizdek kasyna akcji.

Łupki, platformy, piaski roponośne zbankrutowane, bezrobocie rośnie.

Kalifornia za rok będzie bez wody i będzie droższa od ropy.
Pedro74 / 178.43.2.* / 2015-04-10 08:27
GPW nie istnieje. Nie ma jej. WIG 20 od siedmiu lat urósł 10% w przeciwieństwie do największych giełd światowych które urosły przeszło 200%. Dziwię się że to jeszcze działa? Acha! Zapomniałem: zarabiają tylko na pensjach w instytucjach i żadne zmiany nie wchodzą w grę
andrzejwojciech967 / 88.199.11.* / 2015-04-10 08:42
1000% procent racji dlatego ludzie którzy mają niewielki kapitał pieniężny wolą trzymać swoje oszczędności pod poduchą niż tracić je na GPW .
synonim / 2015-04-10 08:25 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Banki centralne zawsze wpychały ludzi w gigantyczne straty. Wystarczy przypomnieć sobie 2006 rok, gdy FED wpędził ludzi w USA w bańkę na rynku nieruchomości. Kupował każdy, nawet bezrobotni, ludzie brali tam kredyty nawet na psa (autentyczne przypadki). Nieogolony idiota z FED w 2006 roku uspokajał wszystkich, że oczywiście "nie ma żadnej bańki na nieruchomościach" (można obejrzeć to na youtube), tak jak dziś mówi, że "nie ma żadnej bańki na akcjach"

Potem rynek nieruchomości w USA tąpnął 80%. Wielu ludzi do końca życia nie spłaci tam długów, niektórzy mieli po 3 domy na kredyt, dziś nie mają nawet pracy. No bo przecież FED "uspokajał" więc brali kredyty

Dziś jest sytuacja identico, tyle że na akcjach. FED, BOE, BoJ i EBC wypchnęli wszystkich w ryzykowne aktywa. Wszystko czego dotkną się banki centralne kończy się krachem, więc wiadomo jak będzie i tym razem
O ideologii to z Kenem można pogadać / 31.174.58.* / 2015-04-10 08:28

Wszystko

No ale nas tu przecież nie interesuje IDEOLOGIA tylko po prostu czyste ZYSKI! CO PROPONUJESZ KONKRETNEGO JAKO INWESTYCJĘ NA TERAZ?!
synonim / 2015-04-10 08:35 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

CO PROPONUJESZ KONKRETNEGO JAKO INWESTYCJĘ NA TERAZ?!


Rób odwrotnie niż próbują wymusić na tobie banki centralne a zachowasz kapitał i nawet jeszcze trochę zarobisz

Banki centralne skupują obligacje żeby obniżyć ich rentowność i wypchnąć pieniądz w akcje i inne g...wna, na których zawsze wcześniej czy później jest krach, więc trzeba robić im na przekór. Polskie obligacje mają całkiem wysoką rentowność i wciąż dają dobrze zarobić przy ujemnej inflacji w Polsce. Na zarobek tutaj nie narzekam w skali swojego kapitału
co robić co robić???? / 91.189.219.* / 2015-04-10 08:54
no właśnie pisałeś że już podchodzą do 2400 i zdychają, wiec wziąlem S i jestem w plecy, wiec co mam robić?? odwrotnie niż ty piszesz???
synonim / 2015-04-10 09:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

pisałeś że już podchodzą do 2400 i zdychają, wiec wziąlem S i jestem w plecy, wiec co mam robić?? odwrotnie niż ty piszesz???


pewnie zmyślasz tak dla taniej sensacji ale nawet jak naprawdę masz S to chyba liczyłeś się z tym, że idealnie trafić w punkt się nie da. nie wiem kto was uczył spekulacji na kontrakrach ale sądząc po tym co piszecie to chyba nawet blondynka z wędliniarskiego ma większą wiedzę w tej kwestii
.gangbang. / 213.199.253.* / 2015-04-10 12:50
Raczej trzeba uważać na to pisze synonim i jego brat bliżniak ken, ale w żadnym przypadku się tym nie kierować.On zawsze się własnych słów wyprze a ty zostaniesz z ręką w nocniku.Do tej pory to się idealnie sprawdzało jak się grało odwrotnie niż on.Ale to nie reguła.
Zawsze idealnie wyczuwał dołek i w nim brał puty lub certyfikaty na spadki zapowiadając bessę.
PS.synonim chciałem ci przypomnieć że mamy kwiecień także czas żebyś znowu zapodał słynny SELL IN MAY synonima , od 2013 go zapowiadałeś to moze w tym roku się sprawdzi buhahaha
synonim nielogo / 91.238.85.* / 2015-04-10 17:32

n zawsze się własnych słów wyprze a ty zostaniesz z ręką w nocniku.Do tej pory to się idealnie sprawdzało jak się grało odwrotnie niż on.Ale to nie reguła.


Zmyślasz jak zwykle

Na razie to jakbym grał na krótko na twoich śmieciach to byłbym mega zarobiony


Zawsze idealnie wyczuwał dołek i w nim brał puty lub certyfikaty na spadki zapowiadając bessę.


zmyślasz ale to u ciebie "normalka"
[
cytat]
PS.synonim chciałem ci przypomnieć że mamy kwiecień także czas żebyś znowu zapodał słynny SELL IN MAY synonima , od 2013 go zapowiadałeś to moze w tym roku się sprawdzi buhahaha


co roku się ładnie sprawdza sell in may więc jesteś coraz bardziej wtopiony
No nie wiem nie wiem / 31.174.58.* / 2015-04-10 08:44

Rób odwrotnie niż próbują wymusić na tobie banki centralne

No ty tak robiłeś przez prawie cały okres QE w USA kiedy brałeś puty garściami jak tam indeksy porobiły w tym czasie po kilkaset procent wzrostów , na GPW było trochę słabiej ale i tak szału nie zarobiłeś na tej swojej strategii "kontrariańskiej".
synonim / 2015-04-10 09:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No ty tak robiłeś przez prawie cały okres QE w USA kiedy brałeś puty garściami


jak zwykle koloryzujesz

przez większość tego okresu miałem stelaż, czyli put i call. Generalnie wychodziłem na zero a udawało się nawet zarobić na kilku seriach na putach gdy rynek mocno szarpnął w dół kilka razy. Nie było też żadnych "garści", bo nigdy nie inwestowałem w opcje więcej niż 1-2% kapitału. Opcje OTM na GPW są bardzo tanie zresztą. Poza tym bezwzględnie przestrzegałem w tym czasie zasady żeby w opcje inwestować tylko odsetki z zysków na obligacjach i funduszach bezpiecznych, gdzie cały ten okres trzymałem 95% kapitału

Mega hossa obligacyjna 2014 dała mi dobrze zarobić nie tylko na obligacjach ale nawet na bezpiecznych fundach, które mają dużo obligacji

Tak więc wcale nie był to dla mnie stracony okres a wręcz przeciwnie. Tylko w 2014 polskie obligacje na czysto bez liczenia odsetek dały zarobić 15%. wig20 w tym czasie stał niemal w miejscu


jak tam indeksy porobiły w tym czasie po kilkaset procent wzrostów ,


nie znam nikogo kto zarobił te kilkaset procent w USA


na GPW było trochę słabiej ale i tak szału nie zarobiłeś na tej swojej strategii "kontrariańskiej".


Jak pisałem wyżej:

Tylko w 2014 polskie obligacje na czysto bez liczenia odsetek dały zarobić 15%. wig20 w tym czasie stał niemal w miejscu

To co mnie martwi to jest to, że wziąłeś ETF na DAX i sądząc po twoich popisach na bitcoinie, gdzie wtopiłeś 60% kapitału, jest to źle rokujący (anty)wskaźnik
Mamy w sumie PODOBNE strategie :))) / 31.174.58.* / 2015-04-10 09:06

FED, BOE, BoJ i EBC

Dobra, dobra : jak chcesz to się z tymi końmi możesz kopać jak masz ochotę ja nie mam zamiaru. A na obligach to jest dopiero mega bańka - wszyscy ci główni emitenci obligacji to już dawno matematyczni BANKRUCI (zresztą sam o tym co chwilę piszesz) niewyłączając naszego pięknego kraju no ale spoko jeszcze może trochę obligi dadzą zarobić zanim się wszyscy pokapują że nikt ich nigdy nie wykupi jak Grecja już teraz ha ha ha
synonim / 2015-04-10 09:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Dobra, dobra : jak chcesz to się z tymi końmi możesz kopać jak masz ochotę ja nie mam zamiaru


Rób więc jak ci co kupowali nieruchomości w USA w 2006 roku i zobaczymy jak na tym wyjdziesz

W 2007 roku Paulson odważył się zagrać przeciw FED i zarobił 15 miliardów baksów na czysto na spadkach na rynku nieruchomości w USA

Jak widać "kopanie się" nie jest złą strategią


A na obligach to jest dopiero mega bańka - wszyscy ci główni emitenci obligacji to już dawno matematyczni BANKRUCI (zresztą sam o tym co chwilę piszesz) niewyłączając naszego pięknego kraju no ale spoko jeszcze może trochę obligi dadzą zarobić zanim się wszyscy pokapują że nikt ich nigdy nie wykupi jak Grecja już teraz ha ha ha


Nie ma żadnej bańki na obligacjach. Idealnie wyceniają deflacyjne gospodarki

A ja nie martwię o polskie obligi bo są na pewno bezpieczniejsze niż akcje w USA
.gangbang. / 213.199.253.* / 2015-04-10 12:30

polskie obligi

Tak ty zawsze masz to co rośnie , a unijnych to sobie nie przypominasz które tak zachwalałeś przy 4,2.
bańki na obligacjach

Człowieku przecież nie wiesz co to są obligacje.Chłopie to DŁUG.
niż akcje w USA

Po co bredzisz o USA skoro nic nigdy tam nie kupiłeś oprócz obligacji amerykańskich w słynnej UNI CORONIE buhahahahahah
synonim nielogo / 91.238.85.* / 2015-04-10 17:35

Tak ty zawsze masz to co rośnie ,


na pewno więcej niż ty


a unijnych to sobie nie przypominasz które tak zachwalałeś przy 4,2.


pokaż gdzie kogokolwiek tu nakłaniałem na zakup euroobligów bajkopisarzu

w Polsce nikt ich nawet nie sprzedaje

więc zmyślasz jak zwykle


Człowieku przecież nie wiesz co to są obligacje.Chłopie to DŁUG.


doskonale wiem a ty nawet nie wiesz co to bitcoin bo nazwałeś go "spółką"


Po co bredzisz o USA skoro nic nigdy tam nie kupiłeś oprócz obligacji amerykańskich w słynnej UNI CORONIE buhahahahahah


bełkot
Dobra wracam do roboty bo RESET / 31.174.58.* / 2015-04-10 09:35
A DAX z rana PIONEM W GÓRĘ....
andrzejwojciech967 / 88.199.11.* / 2015-04-10 08:23
Polskim akcjom najbliżej do giełd Ukrainy i Grecji tak nasz rynek wyceniają spekulanci krajowi i międzynarodowi którzy od kilku lat grają na spadki indeksów . Małe obroty sprzyjają uprawiania grze w ruletkę ,/ przewalanie indeksów w ostatnich minutach na t.z.w. cudofixach /
Węgierska giełda zalicza kolejne rekordy pomimo dużo słabszej koniunktury gospodarczej niż Polska dlatego odpowiedzi dlaczego nasze indeksy nie chcą rosnąć trzeba szukać u zarządzających naszą GPW.
miłego weekendu , pozdrawiam / 87.205.173.* / 2015-04-10 08:04
BOrawski ten mega dugoterminowiec sprzedaje MCI po 13 zł a miał czekać na 100 zł , kupował podobno po 4,6 zł , radzę pomyśleć dlaczego on to robi

zresztą inne też sprzedaje tylko czasami coś szepnie jak ma dobry humor ,
synonim / 2015-04-10 08:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

radzę pomyśleć dlaczego on to robi


No jak on kupuje to wymyślasz mu od głupków dziewczynko spod Łodzi, ale jak już sprzedaje to wtedy "coś to oznacza"

Niekonsekwencja goni niekonsekwencję w twoich wywodach ale już w sumie przywykłem
to jest pewnie ta "ucieczka spekulantów z Chin" keni / 94.254.145.* / 2015-04-10 07:19
Chiny plus 1,40% i ponad 4000 pkt w Szanghaju.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2015-04-10 08:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ponad 4000 pkt w Szanghaju


tam już pion w górę i pewnie tak będzie już wiecznie

weź CFD i tam
Nie kuś... / 31.174.58.* / 2015-04-10 08:20

weź CFD i tam

Mówisz?
synonim / 2015-04-10 08:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mówisz?


Wtopisz ale może dopiero wtedy pojmiesz, że ten kto robi to co chcą banki centralne kończy jako bankrut
Jakieś propozycje? / 31.174.58.* / 2015-04-10 08:32

Wtopisz

No to czym ZABEZPIECZYĆ pozycję?
synonim / 2015-04-10 08:40 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

No to czym ZABEZPIECZYĆ pozycję?


Na CFD to chyba raczej niczym

Gdyby to był ETF 1:1 to można byłoby zabezpieczyć putami

Gdyby w ogóle były na to opcje to można by było zrobić stelaż long i zarobić na wzroście nawet po odjęciu kosztu premii put

Tymczasem chyba nikt w Polsce na to opcji nie sprzedaje

Ciężka sprawa

Zostaw te kontrakty chłopaku bo skończysz jak transwestyta i kenobot. Oboje zbankrutowali na kontraktach

Tu zresztą wielu takich już było co kontrakcili a potem reset i następni do golenia przychodzili, co też zaliczali reset

Posłuchaj się albo dołącz do nich
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy