Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Taktyczne cofnięcie

GPW: Taktyczne cofnięcie

Money.pl / 2009-08-18 07:29
Komentarze do wiadomości: GPW: Taktyczne cofnięcie.
Wyświetlaj:
Krzych / 2009-08-18 12:21 / Płoteczka na forum
Największa w USA sieć marketów budowlanych Home Depot poczuła na własnej skórze skutki najgorszego od lat 1930. kryzysu na amerykańskim rynku nieruchomości. Jej kwartalne zyski spadły o jedną czwartą.

Spółka zarobiła na czysto 1,2 mld dol., lub 71 centów na akcję, wobec 1,59 mld dol. (77 centów) za ten sam kwartał przed rokiem. Obroty spadły z 22,2 mld dol. do 21 mld dol, a sprzedaż w sklepach otwartych przynajmniej rok czasu – jeden z podstawowych wskaźników dla detalistów – obniżyła się o 7,9 proc.
Firma powiedziała, że zyski za cały rok mogą także być niższe o 24 proc. Frank Blake, szef Home Depot oświadczył, ze detalista jest świadomy presji wywieranej na rynek i konsumentów.

Mimo to kwartał był lepszy niż zakładano. Zdaniem analityków pewnym wsparciem dla detalistów były realizowane w drugim kwartale ulgi podatkowe przyznane Amerykanom przez administrację prezydenta George’a W. Busha. Końcówka roku będzie gorsza sprzedaż we wszystkich placówkach Home Depot może obniżyć się o 5 proc.
Krzych / 2009-08-18 12:23 / Płoteczka na forum
sory pomyłka szukałem wyników bo na stooq
Home Depot Inc
Home Depot Inc Krzysztof Łucjan - DM Penetrator 18 Sierpnia 2009 12:01 EPS Home Depot 66c wobec oczekiwań na poziomie 59c. Spółka pochwaliła się spadkiem sprzedaży w 2 kwartale o 9,1%,

http://stooq.pl/search.html?query=Home+Depot

i szukałem na innych stronach - w błąd wprowadziłem wklejką u góry - sorry
Myslec mi tu ! / 85.222.86.* / 2009-08-18 12:15

Mentalnosc ludzi z PRL-u
niewazne co byle bylo za darmo ...i ludzie nie mają
świadomosci ,ze to ich kasa.....no doradcow ma Pawlak
świetnych .....ciemny lud wszystko kupi

Zanim cos sie napisze,moze warto najpierw pomyslec!!!
A jak inaczej sklonisz
ciemny lud" zeby wymielil zarowke na nowsza???
A tak jest przynajmniej szansa,ze sam zobaczy,jak dlugo to pracuje i jak malo pradu zuzywa i sie w miedzyczasie przyzwyczai.
Poza tym przypominam,ze zwykle zaroki sa do kasacji i juz niedlugo ich NIE BEDZIE ! Nawet w marketah stoja juz tablice z dyrektywa unijna,terminem zakonczenia produkcji i napisem: "Sprzedaz do wyczerpania zapasow"
JB / 2009-08-18 12:59
I tak się rujnuje gospodarkę... a zwały węgla zalegają dookoła kopalni.
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:27

Zanim cos sie napisze,moze warto najpierw pomyslec!!!
A jak inaczej sklonisz
ciemny lud" zeby wymielil zarowke na nowsza???

he he he .....juz to widze.....jak na wsi zmienia zarowke.....chlop madry ..nieufny .....za darmo ni ma nic!-połozy zaroweczke i juz :)))))
a jak przezcyta taki napis to zaroweczek kupi na zapas he he he
juz smieci wyrzuca..przejedz wieczorem przez najblizsza wies i popatrz na kolor dymu z komina ......he he he
JB / 2009-08-18 13:01
Ja tam jak wrócę do Polski to planujęzrobić zapas starych dobrych żarówek. Tu w Szwecji mam to ekobadziewie. Dłużej trzeba czekać aż osiągnie pełną jasność i jakoś mi się udało taką przepalić w niecałe pół roku.
To juz inna wies / 85.222.86.* / 2009-08-18 12:31
Mylisz sie ogromnie.Wies zmienila sie nieslychanie i chlopi sa wlasnie wyjatkowo otwarci na nowosci.Podpatruja sie wzajemnie i wystarczy ze zastosuje to taki o ktorym wszyscy wiedza,ze spi na kasie i reszta robi to samo.
JB / 2009-08-18 13:01
Da sięim wszystko wcisnąć jak się powie, że to nowość.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-18 12:20
teraz powinni zabronić produkowania samochodów z silnikiem większym niż np. 900ccm, to dopiero byłyby oszczędności.
Q, nawet komuna nie wpieprzała się tak do domów jak teraz eurokracja
JB / 2009-08-18 13:03
Lotos i Orlen by zbankrutował. Poza tym jak by nie było normalnych samochodów to by nie było sensu pracować, bo nie było by na co wydawać pienięedzy i by był koniec gospodarki. Cały ten obecny kryzys to wina ekologii.
no wlasnie / 85.222.86.* / 2009-08-18 12:24
No,ale tak na zdrowy rozum!
PO CO CI auto wieksze,skoro w miastach masz od 50 do 80 km /godzine a na autostradzie do 130 ????
czy produkowanie Porsche,Ferrari i innych potworow a nawet "zwyklych " z silnikami ponad 100 Km to nie glupota??
Czy nie byloby naturalne zakazanie takiej produkcji???
czy nie rozwiazaloby to popytu na paliwa i strat ludzkich na drogach ???
JB / 2009-08-18 13:04
Ja tam na A2 jechałem 250km/h :]
Dbam o rozwój gospodarki.
Niestety przez egzekwowanie głupich ograniczeń gospodarka jest rujnowana.
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:31

a i strat ludzkich na drogach ???

przeciez to stan drog a nie wielkosc auta!......nasłany jestes od Tuska ?
gdzie autostrady!!!!
======== / 85.222.86.* / 2009-08-18 12:40
Daj spokoj,bo chyba dawno nie jezdzilas po Polsce,wszedzie wszystko jest w budowie.
Wlasnie oddali A4 do samej granicy,zza Krakowa juz masz non stop do Unii.Inne sa w budowie.Stan drog to wytlumaczenie matolow,wybacz.Ja mam duze auto,bardzo mocne i bardzo lubie szybko jezdic ale wiem gdzie sobie moge pozwolic.I nigdy nie mialem zadnego wypadku.
Pretensje do Tuska sa zalosne,jeszcze nigdy tyle nie budowano i nie zmieniano w Polsce jak teraz.Robia ile moga,potrafisz lepiej to powiedz jak.
JB / 2009-08-18 13:05
ROTFL
Ty chyba po zagranicznych drogach nie jeździłeś.
A w województwie Mazowieckim nie ma nawet jednego kilkometra autostrady.
bizli / 193.201.137.* / 2009-08-18 12:56
sam jesteś matoł
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-18 12:30
oczywiście, po co to motłochowi
Takie samochody powinny być tylko dostępne dla partyjnych eurobonzów, a prosty lud może przecież w ogóle jeździć rowerami albo chodzić na piechotę.
Zresztą taki program z sukcesem wdrożono już przeciez w Korei Północnej więc mozna skorzystać ze wzorów.
Marzyciel / 2009-08-18 12:27 / portfel / Weteran 07/08
samochodem ktory ma 40KM np corsa 1,2 jest niebezpiecznie wyprzedzac na trasie bo zanim to rozbujasz to juz tir z przeciwka moze nadjechac
myslec! nie popadac w skrajnosci
Tapio / 2009-08-18 12:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no chyba ze sie nikt juz nigdy nie bedzie wyprzedzal:)
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-08-18 12:03
No bardzo jestem ciekaw jesieni na rynkach. Brak spadków bardzo wzmocni wiarygodność obecnego zwyżkowego trendu półrocznego. Ale z drugiej strony będzie to mogło zamienić się w pułapkę, gdyż spadki mogą przyjść na początku przyszłego roku (wyłączam z rozważań koniec roku i początek gdyż wtedy mamy rajd św. Mikołaja i efekt stycznia i będą dmuchać), kiedy to wyczekiwane ożywienie nie przyjdzie (na co wiele wskazuje). Ale jak i wtedy nie będzie spadków, ewentualnie boczniak plus małe lokalne korekty, to będzie już chyba widać początki rynku byka (nie mylić z hossą). Przed rynkami wiele testów.

Wszyscy spodziewają się silnych spadków na jesieni więc może być podobnie jak w czerwcu i lipcu, gdy też się wszyscy spodziewali a nie przyszły (ale tym razem mogą przyjść, bo wbrew pozorom rynek nie patrzy na to co myślą wszyscy tylko po prostu zarabia). Ostatecznie nie zdziwiłbym się jak koniec bessy wyglądałby w ten sposób, że rynek spadałby w przyszłym roku mimo oznak poprawy w gospodarce. Tak bessy się czasem kończyły (choćby poprzednia). Ale też i długi boczniak na tych poziomach by mnie nie zdziwił. Właściwie już nic mnie nie zdziwi i jestem otwarty na wiele scenariuszy (poza dalszym silnie wzrostowym). Który wariant wybierze rynek zobaczymy ale tak czy inaczej pewne jest to, że znaleźliśmy się w niezwykle ciekawym punkcie.
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-18 12:12
wszyscy widzą, że wszyscy spodziewają się spadków w jesieni więc wszyscy sądzą, że te spadki nie nastąpią, a tymczasem rynek zachowa się odwrotnie i właśnie wtedy spadnie :D
zaraza / 78.8.14.* / 2009-08-18 12:20
ze wszyscy spodziewają się spadków w jesieni więc wszyscy sądzą, że te
spadki nie nastąpią, a tymczasem wszyscy mysla ze rynek zachowa się odwrotnie i właśnie wtedy spadnie a rynek zachowa sie inaczej wiec wzrosnie :))))
zaraza / 78.8.14.* / 2009-08-18 12:12
jak pisales o spadkach to wiadomo o czym pisalas
teraz lejesz wode i g... z tego mozna zrozumiec,albo tak albo srak
nudzi ci sie ogolnie ?
Marzyciel / 2009-08-18 12:10 / portfel / Weteran 07/08
narazie byly defekty stycznia a mikolaj nie dojechal
============ / 85.222.86.* / 2009-08-18 12:08
Rynek byka juz trwa,choc tego nie widzisz.
A nie przyszlo wam do glowy,z emoz enie byc zadnej prawdziwej korekty???
Tylko takie spowalniajace korekty w biegu,jedno lub dwudniowe,mniejsze lub wieksze??/
Rynek jest wciaz w trendzie wzrostowym i nie widzac wciaz niczego,co mogloby spowodowac gleboka korekte.
A juz napewno nie pobozne zyczenia.
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-08-18 12:30

Rynek byka juz trwa,choc tego nie widzisz.


Wcale nie wiadomo czy rynek byka już trwa. To, że ty tego chcesz jeszcze nie oznacza, że tak jest. Sęk w tym, że 6miesięczna zwyżka nie jest niczym nietypowym na rynku niedźwiedzia. I tu cały problem. Wystarczy przepatrzeć jak wyglądały indeksy we wszystkich bessach. Wcale płasko nie było a w bessie 1929-1947 mieliśmy aż 7 wielkich wzrostów po czym rynek wracał do dna. To właśnie stanowi problem dla tezy, że jedna duża zwyżka na rynku niedźwiedzia oznacza początek nowego rynku byka.

Mieliśmy (mamy?) prawie 2 lata rynku niedźwiedzia, to nie dużo jak na taki kryzys. Rynek niedźwiedzia mógł nie wyczerpać jeszcze swej siły.
Rynek jest wciaz w trendzie wzrostowym i nie widzac wciaz
niczego,co mogloby spowodowac gleboka korekte.
A juz napewno nie pobozne zyczenia.


Tak jak pobożne życzenia nie sprawią, że mamy rynek byka.

Nie musi być wcale powodów do spadków. Rynek może spadać zupełnie bez powodów (jak w lutym spadł z 1920 do 1253) albo nawet mimo realnych powodów do zwyżki (jak w końcówce poprzedniej bessy).
bolek77 / 2009-08-18 12:18 / portfel / Uparty Osiołek

A nie przyszlo wam do glowy,z emoz enie byc zadnej prawdziwej korekty???

Dobry dowcip.
No ja mam chyba małą glowę i w mojej się coś takiego nie zmieści.
:))
JB / 2009-08-18 12:14
Właśnie. Lepiej kupić i trzymać i nie przejmować sięchwilowymi spadkami.
Krzych / 2009-08-18 12:12 / Płoteczka na forum
Oprócz samego zachowania indeksów trzeba zwrócić uwagę na reakcje na pojawiające się wiadomości. Korzystnie wypadły wczoraj zarówno indeks aktywności na rynku nieruchomości, jak również Empire State Index. W obu przypadkach nie były to jednak dane przyciągające szczególną uwagę. Bazują one do tego na badaniach nastawienia osób z branży, więc o tyle nie odnoszą się do realiów, a raczej do oczekiwań.
Inwestorzy od dawna widzą poprawiające się nastawienie analityków, ekonomistów i szczególnie przedsiębiorców, ale nie jest ono wystarczające do pojawienia się trwałego ożywienia gospodarczego. Muszą za tym pójść decyzje o zwiększaniu produkcji, zatrudnienia, a tu wciąż barierą jest popyt konsumpcyjny.

Inwestorzy dostają też kolejne sygnały mówiące o tym, że efekty programów pomocowych wciąż są ograniczone. Z badania Rezerwy Federalnej wynika, że II kwartał przyniósł dalsze zacieśnienie kryteriów przyznawania kredytów przez amerykańskie banki. Jednocześnie zapowiadają one utrzymanie takiej polityki przynajmniej do II połowy 2010 r. To pokazuje, że instytucje finansowe chcą mieć pewność, że gospodarka weszła w fazę trwałego wzrostu zanim zaczną na większą skalę udzielać kredytów.

Ich ostrożność w tym względzie dotyczy zarówno kredytów dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Widać więc, że nie dość, iż Amerykanie i tak mają ograniczone możliwości zaciągania nowych zobowiązań, gdyż ciążą im stare oraz spada wartość ich majątków, to same banki też tego nie ułatwiają. Rodzi się przy tym wątpliwość co do społecznych skutków programów pomocowych dla sektora finansowego. Miała ona spowodować, że banki będą wspierać gospodarkę, a wcale tego nie widać. W przypadku kolejnych kłopotów instytucji finansowych o przeforsowanie pomocy dla nich w takich warunkach będzie znacznie trudniej.

Po dzisiejszej sesji trudno oczekiwań radykalnego odwrócenia nastrojów. Obawa przed tym, co przyniesie wrzesień, statystycznie najgorszy miesiąc giełdowy, będzie z każdym dniem coraz bardziej oddziaływać na atmosferę na rynkach, a zagrożenie z tej strony dla koniunktury potęguje nasilające się przekonanie, że aktualne wyceny giełdowe są zbyt duże względem możliwości poprawy kondycji gospodarczej i tym samym wyników finansowych spółek w kolejnych miesiącach.
Tapio / 2009-08-18 12:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja sie dzis obkupilem na longa troche a ostatnim razem jak tak zrobilem to pko z 24 poszedl na 18....
yuio / 83.23.29.* / 2009-08-18 12:01


Arkadiusz Droździel

Nowy lityk?
wy / 83.29.3.* / 2009-08-18 11:52
czy chcemy czy nie Morgan dał sygnał do korekty-potrzebuje kasy a zyski ma przeogromne.
======= / 85.222.86.* / 2009-08-18 12:09

potrzebuje kasy
a zyski ma przeogromne.

Pokaz e-maila !
Tapio / 2009-08-18 11:49 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
czekam na rozpatrzenie wniosku o kredyt hipoteczny w deutsche banku i w tym czasie zmienila sie marza banku na wyzsza. Jesli decyzja bedzie pozytywna to jaka marze mi policza? mila ktos taki przypadek?
bolek77 / 2009-08-18 11:54 / portfel / Uparty Osiołek
Taka jaką będziesz miał na umowie.
:)
bolek77 / 2009-08-18 11:55 / portfel / Uparty Osiołek
Umowę masz obowiązek przeczytać i masz prawo do NIE podpisania.
Tapio / 2009-08-18 12:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
no tak ale warunki podczas skladania wniosku byly inne (lepsze dla mnie) a alternatywy kredytu w euro nie mam a teraz juz za pozno na wniosek do konkurencji
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:07

wy kredytu w euro nie mam a teraz juz za pozno na wniosek do
konkurencji

nie podpisałes to nie za pozno !
dla mnie to nie jest normalne -to co we wniosku powinno byc zobowiazujace dla obu stron !
bolek77 / 2009-08-18 12:10 / portfel / Uparty Osiołek

nie podpisałes to nie za pozno !

Dla kredytu może nie jest za późno, ale dla zaliczki/umowy kupna może być za późno
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:18
bolek 77.:) wiesz co jest najlepsze? ;)))
Zobacz jakie jest podejscie do banku ...........przeciez TRTami odda kredyt i jeszcze procent......
a bank powinien Go traktowac jak Jasnie Pana ktory da mu kase ;)))
a tu zmiana warunkow i oczywiscie na niekorzysc klienta......jasna ch.olera!
pozdrawiam
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:21

rzeciez TRTami odda
kredyt i jeszcze procent......

o sorry to Tapio :)
Tapio nie daj się ogolic bez mydła ;)))
pozdr.
Tapio / 2009-08-18 12:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
tak naprawde to wyjscia nie bede mial (moge jedynie ponegocjowac) bo jedyna alternatywa to kredyt w pln z oprocentowaniem prawie 2x wiekszym.
tak wiec jak widac nie dajcie sie zwiesc ze wystaczy zlozyc wnioski do dwoch bankow. lepiej zlozyc wiecej i miec wybor!
Na kolejny kredyt bede madrzejszy
bolek77 / 2009-08-18 12:05 / portfel / Uparty Osiołek
Ja miałem indywidualnie negocjowaną umowę i w umowie było wpisane to co wynegocjowałem.
A w twoim przypadku, zapewne liczy się termin przygotowania/podpisania umowy.
Ale tylko zgaduję.
Tapio / 2009-08-18 12:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
do konca miesiaca mam czas. Dziwny ten DB. Zarobki potrzebne ponadprzecietne, wnioskowana kwota raczej mala a zastanawiaja sie jak dziewica przed pierwszym razem
bolek77 / 2009-08-18 12:19 / portfel / Uparty Osiołek

wnioskowana kwota raczej mala

Jak kwota mała to i wysokość marży nie taka ważna.
Tapio / 2009-08-18 12:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nawet nie chodzi o te zmiane w racie bo i duza nie bedzie ale sam fakt takich zmian mnie denerwuje. no ale jeszcze nie jest powiedziane ze bede mial z wyzsza marza wiec na razie psow nie wieszam
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:22

2009-08-18 12:19:34 | bolek77 [ Portfel ] [ Uparty Osiołek ]

wnioskowana kwota raczej mala

Jak kwota mała to i wysokość marży nie taka ważna.

własnie wtedy wazna ;))))
pozdr.
JB / 2009-08-18 11:53
Pewnie tąnową... ale jakby składka spadła to by dali starą... w końcu bank zawsze wygrywa.
Ito / 89.78.227.* / 2009-08-18 11:45

Nauczyłam sie jednego -Nie wolno nikomu ufac


zdarzaje sie ludzie -pomylki.

dobre......to moze na tym zakonczymy.................dobre podsumowanie
Marzyciel / 2009-08-18 11:45 / portfel / Weteran 07/08

Tylko dlaczego nam każą płacić składki na NFZ i sponsorować pielęgniary wałęsające się po
ulicach zamiast pracować!

chyba nie byles nigdy w szpitalu. Pielegniarki za 1200zl robia wszystko, podczas gdy pan doktor na nocnym platnym dyzurze spi i nie mozna go obudzic bo potem bedzie dym. Dodam ze pan doktor bioracy wszystkie dyzury zarabia ok 15.000 PIETNASCIE TYSIECY ZLOTYCH i jeszcze uwaza ze to malo wiec bierze w lape. Dzien pracy wyglada tak ze pan doktor o 10 zmywa sie ze szpitala do swojego prywatnego gabinetu chociaz ma siedziec w szpitalu bo bierze za to pieniadze wiec jesli chcesz przyjsc do niego w godzinach pracy to zaprosi cie do prywatnego gabinetu gdzie skasuje 100zl. Jakbys byl pielegniarka nie strzelilaby cie cholera ?
zaraza / 78.8.14.* / 2009-08-18 12:03

Pielegniarki za 1200zl robia wszystko

ch..ja robia chlowieku, tez mialem takie zdanie dopoki nie wiedzialem co robia
a ludzi traktuja jak zwierzyne,nigdy w publicznym sie nie poloze
TRTami / 2009-08-18 12:03
lekarze na onkologi za nocny dyzur biora 900 pln
i rzeczywiscie takiego s********* nie mozna obudzic bo dum zaraz zrobi .

Jak ja przyszedlem do szpitala dowiedziec sie co i jak o bliska osobe to k**** lekarz powiedzial ze jest zmeczony bo mu sie dyzur nocny konczy a k**** wstawal dopiero z lozka w pokoju socjalnym.
Dym to ja zrobilem ze az ordynatora z urlopu musieli sciagac
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:13
TRTami ...ja grzecznie napisalam o co chodzi:

Nauczyłam sie jednego -Nie wolno nikomu ufac -a w przypadku zdrowia i zycia naszych
najblizszych ta zasada jest najlepsza...pytaj lekarza o wszystko ...sprawdzaj ....to
tylko czlowiek i moze sie pomylic jak kazdy z nas ..nie oczekujcie nieomylnosci od
lekarzy bo to niemozliwe.

Dobrze zrobiles !
ekarze na onkologi za nocny dyzur biora 900 pln
i rzeczywiscie takiego s********* nie mozna obudzic bo dum zaraz zrobi .

Jak ja przyszedlem do szpitala dowiedziec sie co i jak o bliska osobe to k**** lekarz
powiedzial ze jest zmeczony bo mu sie dyzur nocny konczy a k**** wstawal dopiero z
lozka w pokoju socjalnym.
Dym to ja zrobilem ze az ordynatora z urlopu musieli sciag

Pomyłki lekarskie pilegniarskie gonic! I bankowe rowniez! Uswiadamiac ludzi ..będzie lepiej !
pozdrawiam
Marzyciel / 2009-08-18 12:07 / portfel / Weteran 07/08
no pisze ze z dyzurami maja 15000 pewnie kazdy mnie wysmial ale nawet nie wiecie ile lekarze zarabiaja nie wliczajac lapowek i prywatnych gabinetow to sie dowiedzcie a nie zyjecie mitami ktore z rzeczywistoscia nie maja nic wspolnego

pozatym skoro koles ma 2 prace i dyzur nocny to kiedy ma spac? no musi kazdy spac wiec spi na dyzurze za ktory kosi kilkaset zlotych i dlatego nei ma na nic kasy
zaraza / 78.8.14.* / 2009-08-18 12:11
widziales kiedys biednego lekarza ?
Marzyciel / 2009-08-18 12:17 / portfel / Weteran 07/08
jak strajkowali trzeba bylo im pity pokazac i maqjatki na rodziny i babcie jakie maja to by nie trzeba bylo pensji podnosic ale spoleczenstwo jest glupie
zaraza / 78.8.14.* / 2009-08-18 12:31
strajkowali nawet ci z radomia gdzie zarabiaja 15 000
strajkowali bo jak mowili : 'wolno im'
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 11:54

hyba nie byles nigdy w szpitalu. Pielegniarki za 1200zl robia wszystko, podczas gdy pan
doktor na nocnym platnym dyzurze spi i nie mozna go obudzic bo potem bedzie dym. Dodam ze
pan doktor bioracy wszystkie dyzury zarabia

Popieram .....pielęgniarki za malo zarabiają a wklad pracy OGROMNY.
a ile bierze jasnie pan profesor?.....ciemny lud idzie do profesora a on pacjenta widzi tylko w prywatnym gabinecie a pisze artykuly i odczyty.....
unikac jak...
JB / 2009-08-18 11:52
No popatrz. A moją babcie pielęgniarki do łużka przywiązały "żeby nie spadła" ale jak dostały łapóweczkę to odwiązały i o dziwo nie spadła.
Tak więc 1200 pensji i 5000 z łapóweczek.
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 12:02


2009-08-18 11:52:43 | JB [ Bywalec forum ]
No popatrz. A moją babcie pielęgniarki do łużka przywiązały "żeby nie spadła" ale jak
dostały łapóweczkę to odwiązały i o dziwo nie spadła.
Tak więc 1200 pensji i 5000 z łapówecze

JB ..no Ty masz qrwa do ludzi pecha..............a powaznie- są pomyłki ale wiekszosc pilegnieaek wspaniale wykonuje swoją prace.......JB nigdy nie byłes w szpitalu ...niech tak zostanie ale nie pisz żle o pielegniarkach......na onkologii -jeden dzien ....JB co ja piszę 2 godziny ! bys byl i szacunek mialbys ogromny do pielegniarek - nie mam w rodzinie pielegniarki zeby byla jasnosc
wielki szacun dla ich pracy
JB / 2009-08-18 12:07
Napewno zależy od danej osoby. Ale już kiedyś były tu dyskusje o jakości usług polskiej służby zdrowia.
Marzyciel / 2009-08-18 11:58 / portfel / Weteran 07/08
ja slyszalem ze pielegniarki biora 5zl za lepsza opieke co jest zalosne i nie popieram
sprobuj dac 5zeta panu doktorowi i napisz bo sam jestem ciekawy co zrobi ))))))))

Pozatym bufony konczace medycyne (mam w rodzinie) mowia ze taka kasa im sie nalezy bo studiuja dluzej i potem dalej sie ucza. GOWNO PRAWDA ja tez z podyplomowka studiowalem 6lat i tez teraz sie ucze dalej wiec to ich gadfanie to zenada brak znajomosci realiow no i oczywiscie zadufanie
JB / 2009-08-18 12:08
No popatrz, a moja mama płaciła 100 za dobę lepszej opieki.
TRTami / 2009-08-18 11:41
Zlecenia poustawiane w dwie strony na kontraktach , a tu nic sie nie dzieje :(
Ito / 89.78.227.* / 2009-08-18 11:28

troche bzdury piszesz................nie wolno dopuscic do takiego krytycznego stanu!
drgawki mialo od wysokiej temp. a nie dlatego ,ze mialo 3.migdalek

JB ma po części rację-znam przypadek gdy laryngolog nie usunął 3.migdalka...dzieciak jest
dzis zdrowy-bez operacji!.chociaz inny laryngolog zalecil usunięcie.
Trzeba trafic na DOBREGO LEKARZA

to są niuanse., ktorych tutaj tłumaczy nie musze.przebieg anginy.raptowne skoki temeratury..........itp
jeżeli hodzi o lekarza......to od pierwszej pomyi..bo byla to pani dr habilitowana.....przychodząca do dziecka od paru dni......to następny wybor byl lepszy. Oby Ciebie było stać na tak dobrego prywatnego lekarza......., przyjeżdzajacego prywatnie do domu, na każde wezwanie.........................przez ok 20 lat

pozdrawiam....szkoda dnia na tlumaczenie
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 11:41


pozdrawiam....szkoda dnia na tlumaczenie

Nie odbieraj tego osobiscie ...przepraszam jesli moja ocena sprawiła przykrosc .
Po prostu nie wolno generalizowac bo są wspaniali lekarze ale jak w kazdym zawodzie zdarzaje sie ludzie -pomylki.
Nauczyłam sie jednego -Nie wolno nikomu ufac -a w przypadku zdrowia i zycia naszych najblizszych ta zasada jest najlepsza...pytaj lekarza o wszystko ...sprawdzaj ....to tylko czlowiek i moze sie pomylic jak kazdy z nas ..nie oczekujcie nieomylnosci od lekarzy bo to niemozliwe.

Pozdrawiam
JB / 2009-08-18 11:27
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6936348,Jak_premier_Pawlak_oswieci_Polakow.html

Ministerstwo gospodarki chce rozdać gminom w całym kraju 50 tys. energooszczędnych świetlówek. Koszt akcji "Czas na oszczędzanie energii" może przekroczyć oszczędności na prądzie - szacują urzędnicy.

------------

Unikać ekologi jak...
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 11:46

09-08-18 11:27:55 | JB [ Bywalec forum ]
Re: GPW: Taktyczne cofnięcie [3]
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,6936348,Jak_premier_Pawlak_oswieci_Polakow
.html

Ministerstwo gospodarki chce rozdać gminom w całym kraju 50 tys. energooszczędnych
świetlówek. Koszt akcji "Czas na oszczędzanie energii" może przekroczyć oszczędności na
prądzie - szacują urzędni

:)))
Mentalnosc ludzi z PRL-u
niewazne co byle bylo za darmo ...i ludzie nie mają świadomosci ,ze to ich kasa.....no doradcow ma Pawlak świetnych .....ciemny lud wszystko kupi
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-18 11:32
czy ministerialne urzędactwo z Pawlakiem włącznie zapłaci za te żarówki z własnej prywatnej kieszeni czy też z naszej?
mmisiek / 217.96.251.* / 2009-08-18 11:39
to było pytanie retoryczne :(

krew mnie zalewa jak oni wszyscy udają dobrych rozdając moje pieniądze - następny rząd gdyby miał jaja to powinien od nich zażądać zwrotu tej kasy, niech płacą ze swoich majątków albo idą w skarpetkach ku przestrodze dla następnych "dobrych".
JB / 2009-08-18 11:50
moje też było retoryczne :|
nieuk / 2009-08-18 11:22 / Tysiącznik na forum
wszyscy czekaja chyba az janki do fjutków sie dołacza...))


ciekawią mnie te 4 nadchodzace dni..)
MM30 / 212.76.37.* / 2009-08-18 11:34
a pamietam jak w zeszlym tygodniu gardlowales ze juz po korekcie, hehe
TRTami / 2009-08-18 11:16
Zobaczcie obroty na pkobp - niby kurs ostatnio spadl o ponad 10% a na kupowanie akcji nie ma chetnych.

A grubas wysila sie i kombinuje jaK TU OPYLIC TROCHE PAPIERA
wy / 83.29.3.* / 2009-08-18 11:24
PKObp powinien bez problemu polecieć na 28zł to wynika z At
Tapio / 2009-08-18 11:30 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ja tam obsewuje pko i na 30,50 pojawia sie popyt ze narazie nie ma raczej szans na nizej niz 30zl
JB / 2009-08-18 11:21
Ja tam zakupiłem wczoraj PKO.
kurka_wolna / 83.6.219.* / 2009-08-18 11:29
a sprzedałes o ile pamiętam po 25.50. Jak dodrukują akcji, a to sie stanie predzej czy póżniej / to spadnie do 20zł albo niżej . A to jest moje zdanie
JB / 2009-08-18 11:38
Sprzedałem po 26.1 kupione po 24.5. Teraz kupiłem po 30.9 i zobaczymy co będzie.
TRTami / 2009-08-18 11:23
ja mialem L -na pko ale juz nie mam - czekam i czekam i sie doczekac nie moge

ciulam po kilka pkt
JB / 2009-08-18 11:24
Ja tam na kontraktach nie gram.
janlew nielogo / 83.19.129.* / 2009-08-18 11:11
Z badania Rezerwy Federalnej wynika, że II kwartał przyniósł dalsze zacieśnienie kryteriów przyznawania kredytów przez amerykańskie banki. Jednocześnie zapowiadają one utrzymanie takiej polityki przynajmniej do II połowy 2010 r. To pokazuje, że instytucje finansowe chcą mieć pewność, że gospodarka weszła w fazę trwałego wzrostu zanim zaczną na większą skalę udzielać kredytów. Ich ostrożność w tym względzie dotyczy zarówno kredytów dla gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorstw. Widać więc, że nie dość, iż Amerykanie i tak mają ograniczone możliwości zaciągania nowych zobowiązań, gdyż ciążą im stare oraz spada wartość ich majątków, to same banki też tego nie ułatwiają. Rodzi się przy tym wątpliwość co do społecznych skutków programów pomocowych dla sektora finansowego. Miała ona spowodować, że banki będą wspierać gospodarkę, a wcale tego nie widać. W przypadku kolejnych kłopotów instytucji finansowych o przeforsowanie pomocy dla nich w takich warunkach będzie znacznie trudniej.

Po dzisiejszej sesji trudno oczekiwań radykalnego odwrócenia nastrojów. Obawa przed tym, co przyniesie wrzesień, statystycznie najgorszy miesiąc giełdowy, będzie z każdym dniem coraz bardziej oddziaływać na atmosferę na rynkach, a zagrożenie z tej strony dla koniunktury potęguje nasilające się przekonanie, że aktualne wyceny giełdowe są zbyt duże względem możliwości poprawy kondycji gospodarczej i tym samym wyników finansowych spółek w kolejnych miesiącach.

Krzysztof Stępień
bolek77 / 2009-08-18 11:40 / portfel / Uparty Osiołek

II kwartał przyniósł dalsze zacieśnienie kryteriów przyznawania kredytów przez amerykańskie banki


Miała ona (pomoc dla banków) spowodować, że banki będą wspierać gospodarkę, a wcale tego nie widać.


Zupełnie niezrozumieni roli banków w gospodarce.

Banki mogą kreować pieniądz z kapelusza i dawać go komu chcą. Ich cała wartość polega na tym, że daja pieniądz ludziom wiarygodnym, a nie oszustom, złodziejom czy chociażby, tym co mają pecha w życiu i nie potrafią spłacać kredytów.
Gdyby kredyty miały byc przyznawane wszytkim którzy chcą, to banki i bankierzy nie byliby wogole potrzebni i można by ich wszytkich zwolnić.
JB / 2009-08-18 11:48
Banki zachęcająfrajerów do kupna tego na co ich nie stać, a później zgarniają sporą część ich dochodów. W przypadku przedsiębiorstw zachęcają do rozwoju szybszego niż możliwy a później zgarniają większość zysków.

Ja się kieruję zasadą, że nic nie kupuję na kredyt i dzięki temu wszystko mam o kilkadziesiąt procent taniej od tyc co kupują na kredyt.
bolek77 / 2009-08-18 12:03 / portfel / Uparty Osiołek
Banki biorą odsetki od czegoś czego nie mają i co nie istnieje. Wyczarowuja pieniadze z kapelusza.
Jedynym uzasadnieniem takiego "pasożytnictwa" jest to, że robią to uczciwie. Raty kredytu które do nich wracają, sa niszczone, a bank na swoje potrzeby uzywa tylko odsetek/marży itp.

Jeżeli namawiają frajerów których nie stać jest na spłatę kredytu, to podwarzają zaufanie do systemu bankowego i takie banki powinny bankrutować.
Niestety z jakiś powodów wymyślono, że tym razem bakrutować im nie wolno.
Na tym polega cały problem z bankami, biorą cos nic nie dając w zamian.
Ito / 89.78.227.* / 2009-08-18 11:10

rozumiem ze jestes laryngologiem i doskonale sie orientujesz sie w leczeniu

mam doświadczenie....i zyczę tobie abyś takiego w realnym zyciu nie przeszedł//la. żebyś nie widzal//la jak twoje dziecko dostaej drgawek. od wysokiej temperatury w trakcie anginny - a to jeden ze skutkow przerosniętego migdalka............. ..i tylko masz sekundy na reakcje.......aby dziecko wrocilo na tę strone................
kurka_wolna / 83.6.219.* / 2009-08-18 11:36
ja żyję juz trochę bez migdałków...i jest ok. Po usunięciu anginy, zapalenie zatok ...jak ręką odjął... ustapiły. Do tej pory nie wiem co to angina. Czasami lekki ból gardła. A żyje troche i ciut,ciut na tym pięknym świecie
JB / 2009-08-18 11:46
No ale mi chcieli wycinać te migdałki jakieś 20 lat temu... a anginy nie miałem od ponad 15 lat. Antybiotyków nie brałem od 14 lat. Przez ostatnie 10 lat u lekarzy byłem tylko jak mi kazali zrobić badanie 2 razy na studiach i 2 razy w pracy. Raz to wręcz powiedziałem, że niech mnie zwolnią a nie pozwolę siękuć, żeby sobie krew zbadali... ale i tak wówczas już szukałem pracy.
Moim zdaniem zwyczajnie dzieci w wieku kilku lat częściej chorują i tyle. Wcześniej są w domu więc sięnie zarażają, później trafiają do przedszkola i siezarażająmiędzy sobą do tego jak są zimy i dzieciak pobiega zgrzeje się, później przemarznie to zaraz jest chory... z czasem się uodparnia i zaczhowuje bardzie odpowiedzialnie.
A lekarze to najchętniel leczą zdrowych... wówczas przeważnie po ich interwencjach pacjęt jest zdrowy i nazywają to sukcesem.
sarkafarka nielogo / 195.8.129.* / 2009-08-18 11:23
piszac "brawo" mialem na mysli prawdziwa pochwale tego co napisales.
mam dziecko z ktorym chodze po laryngologach i jest zakwalifikowany do wyciecia 3 migldalka (kazdy laryngolog ktory badal syna, to potwierdzal).
a komentarz "rozumiem ze jestes laryngologiem..." umiescilem pod wpisem JB.
mariolka 626 / 83.26.246.* / 2009-08-18 11:20

ostaej drgawek. od wysokiej temperatury w trakcie
anginny - a to jeden ze skutkow przerosniętego migdalka............. ..i tylko masz
sekundy na reakcje.......aby dziecko wrocilo na tę strone.........

troche bzdury piszesz................nie wolno dopuscic do takiego krytycznego stanu!
drgawki mialo od wysokiej temp. a nie dlatego ,ze mialo 3.migdalek

JB ma po części rację-znam przypadek gdy laryngolog nie usunął 3.migdalka...dzieciak jest dzis zdrowy-bez operacji!.chociaz inny laryngolog zalecil usunięcie.
Trzeba trafic na DOBREGO LEKARZA
JB / 2009-08-18 11:22
Dokładnie... ale z dobrym lekarzem w Polsce to teraz ciężko.
JB / 2009-08-18 11:15
Ja unikam kobiet jak ognia, więc dzieci mieć nie będę.
A jak byłem mały to jakiś lekaż sugerował rodzicą, żeby mi migdałki wycinać... na szczęście miałem większą siłę persfazji ;>
I jakoś te anginy przeżyłem.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy