Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: To jeszcze nie początek większej korekty

GPW: To jeszcze nie początek większej korekty

Money.pl / 2011-01-21 07:14
Wyświetlaj:
Marlka / 178.73.49.* / 2011-01-24 00:52
Szanowni Państwo
Tak dla uspokojenia nerwów. Pytanie z serii merytorycznych.
Co sądzicie o walutach na najbliższe dwa miechy?
Eternit z Azbestu / 2011-01-23 22:25 / Tysiącznik na forum
10% użytkowników telefonów komórkowych odpowiada za 90% ruchu typu data generowanych w sieciach komórkowych - wynika z danych przedstawionych przez firmę analityczną Bytemobile. W 2011 roku 60% przesyłanych w ten sposób treści stanowić będą materiały wideo.

Bytemobile sugeruje również, że nawet nowoczesne i pojemne sieci oferujące możliwość szybkiego przesyłu danych (LTE) nie będą w stanie sprostać coraz większym wymaganiom jeśli chodzi o obsługę tak dużego ruchu typu data. Zresztą już teraz widać, że operatorzy próbują walczyć z tym zjawiskiem.

W styczniu tego roku brytyjski T-Mobile zmienił regulamin abonamentów internetowych, zmniejszając limit danych z 3 GB do zaledwie 500 MB. Według analityków z Bytemobile, w tym kierunku podążą również inni operatorzy, przy okazji zwiększając ceny za pakiety danych. Wszystko dlatego, że rozbudowa sieci wiąże się z ogromnymi kosztami.

Przewidują oni również, że w 2011 roku operatorzy postawią na optymalizację wykorzystania własnych sieci poprzez zastosowanie lokalnego zapisywania najczęściej wykorzystywanych przez użytkowników danych, filtrowanie treści czy ograniczanie dostępu do treści powodujących przeciążenie sieci (np. materiałów wideo).
-------------

Czas by apple i google zaczeło płacić za szkody jakie powodują.
Eternit z Azbestu / 2011-01-23 22:23 / Tysiącznik na forum
Policy makers are working behind the scenes to come up with a way to let states declare bankruptcy and get out from under crushing debts, including the pensions they have promised to retired public workers.

Unlike cities, the states are barred from seeking protection in federal bankruptcy court. Any effort to change that status would have to clear high constitutional hurdles because the states are considered sovereign.

But proponents say some states are so burdened that the only feasible way out may be bankruptcy, giving Illinois, for example, the opportunity to do what General Motors did with the federal government’s aid.

Beyond their short-term budget gaps, some states have deep structural problems, like insolvent pension funds, that are diverting money from essential public services like education and health care.

Some members of Congress fear that it is just a matter of time before a state seeks a bailout, say bankruptcy lawyers who have been consulted by Congressional aides.

Bankruptcy could permit a state to alter its contractual promises to retirees, which are often protected by state constitutions, and it could provide an alternative to a no-strings bailout.

------------------

Trzeba brać przykład ze stanów. ZUS sobie nie radzi to ogłosić jego bankructwo i przestać wypłacać emerytury. Dziadki laskami pomachają ale co oni mogą zrobić. a przynajmniej gospodarka odżyje.
Blazej_ / 2011-01-23 21:50 / Tysiącznik na forum
widzę, że janlew i nielogo alt ctrl mieli dziś pracowity dzień :)
Blazej_ / 2011-01-23 21:49 / Tysiącznik na forum
niestety nie można powiedzieć, że "jak nigdy"
amator1122 / 2011-01-23 21:08 / Tysiącznik na forum)
kto gra przeciw trendowi i FED-wi jest skazany na porażkę--- pamiętajcie o tym leszcze :)

pozd, dla wszystkich płynących z trendem:)
Longterm / 2011-01-23 18:02 / Mostek Zwyciężymy!
Jest już prognoza na przyszły tydzień dla giełdy:

http://longterm.bblog.pl/
szymon nielogo / 178.73.63.* / 2011-01-23 20:47

Jest już prognoza na przyszły tydzień dla giełdy

Long lubie Cie, ale te slowa mnie zawsze rozwalaja :)
janlew / 2011-01-23 19:49 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-01-06 15:32:37 | | Longterm
właśnie janlew byś policzył może moją skuteczność od początku prognoz? z tego co wiem to
miałbyś mało roboty bo większą część już zrobiłeś wcześniej..było by mi miło:)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zrobiłem ci taki sam plik w excelu jak dla paolki i wpisałem wszystkie prognozy od początku do dziś - gdyby ktoś inwestował wedle nich miałby 10,88% na minusie po roku (a gdyby po prostu kupił i trzymał w tym samym czasie byłby 13,78% na plusie)

no i na co ci ten timing?
łobi / 178.36.15.* / 2011-01-23 18:01
Dystrybucja trwa. Czyli wywalanie do janzlewu. Nie ma już na czym zarabiać. Spadek zysku Goldman Sachs -52%, czy strata Bank of America, mimo sztuczek księgowych, najlepiej to charakteryzują.
Chiny już coraz mocniej decydują, co będzie działo się w gospodarce globalnej, podnoszą Stanom stopy procentowe wywalając ich obligacje, pozbywają się niechcianych dolarów podrażając euro niby "pomagając" bankrutom, których potem przejmą za długi, a tak naprawdę ich pogrążając, ale to przy okazji poprawia ich konkurencyjność na największym ich rynku zbytu...
Jednocześnie Chiny biją rekordy w produkcji miedzi i innych metali, zmniejszając import miedzi do Chin w grudniu, który w skali całego 2010 roku pozostał na niezmienionym poziomie, bo z powodu spekulacyjnego wyciągnięcia cen miedzi w Londynie od wielu miesięcy przestał być opłacalny arbitraż z Szanghajem, ale wszędzie na rynku ogromne bicie piany, jaki to ogromny popyt z Chin, którego w liczbach wcale nie ma...
Wszędzie apetyty przerosły znacznie możliwości, przez co realizacja zysków trwa, bo wzrosty robili sztucznie drogą powiększania długów, a to nie jest wzrost w gospodarce, co widać po silnie wszędzie rosnącej inflacji, ale nie wynikającej z rozwoju gospodarki, tylko z działań, które ten rozwój ograniczają.
A problemy są ogromne. Narzucone Irlandii drakońskie warunki spłaty długów, tylko dla ratowania banków niemieckich francuskich i brytyjskich, są nie do wykonania, o czym przekonamy się po przyspieszonych wyborach. Premier Irlandii już wycofuje się rakiem po tym co zrobił swoim obywatelom i zrezygnował z przewodzenia swojej partii...
Eternit z Azbestu / 2011-01-23 22:15 / Tysiącznik na forum
A czy dla Polski to jest wielka róznica czy największą gospodarką świata są Chiny czy USA?
Choć jednak ma znaczenie. Bo jak Chiny bedą główną gospodarką świata to Rosja będzie pomostem między Chinami i Europą. Niemcy już to rozumieją i warto, żebyśmy i my to zrozumieli.
amator1122 / 2011-01-23 20:09 / Tysiącznik na forum)
ale żeś się napocił , sklecić takie cudo to trzeba byś schizolem,... wystarczy jedno zdanie aby ośmieszyć ciebie a wszystkie twoje analizy powieść na gwoździku wiesz gdzie -WC

nie ma lepszej ucieczki przed inflacja jak inwestycja w akcje i wielcy tego świata tak czynią,
widzimy to choćby po papierach dłużnych i złocie.
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:39
teraz pewnie jankrut puszy sie w fotelu z dumy bo mysli ze kogos rozszyfrowal
przykre :(
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:25
z jankrutem coraz gorzej :(
chyba najadl sie tych "prawdziwkow" co dwa kosze w pol godziny zebral
samotny wojownik janzlew walczy dzielnie z kropsonami na forum

Tylko mu nie mowcie ze gdzies nie ma racji bo sie nie uspokoi i bedzie musiala go karekta odwiezc. Ewentualnie znajdzie was po IP bo jest od tego specjalista i spusci wam wp*ierdol

szkoda chlopaka :(
janlew / 2011-01-23 16:29 / portfel / Tysiącznik na forum
twojego kropsońskiego odwracania kota ogonem od twej schizofrenii już nikt tu nie kupuje
janlew / 2011-01-23 16:39 / portfel / Tysiącznik na forum
paranoja schizofrenika kropsona jest bezbrzeżna, zestawmy punkty styczne

2011-01-23 16:07:11 | 178.73.48.* | alt ctrl

2011-01-23 14:49:03 | 178.73.63.* | !!!!!!!!!!

2011-01-23 15:08:38 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Nawzajem ,wszystkiego dobrego.

2011-01-23 15:32:12 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Kazdy ,kto ma zdanie

2011-01-23 13:43:15 | 178.73.63.* | ♥PaRuღ
Juz niejeden probowal i nic z tego ,ja tez sobie
odpuscilam

Janlew to tepy buc ,z tych
---------------------------------

check it out:

2011-01-23 14:49:03 | 178.73.63.* | !!!!!!!!!!

2011-01-23 13:43:15 | 178.73.63.* | ♥PaRuღ
---------------------------------------------------------------

mamy coraz więcej transwestytów na forum :-)))
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:48
178.73.63.
z tego numeru pisze paulina z bratem
podobno masz dobra pamiec wiec powinienes to pamietac
janlew / 2011-01-23 16:55 / portfel / Tysiącznik na forum

paulina z bratem


pewnie twoje kolejne alter ego
janlew / 2011-01-23 16:54 / portfel / Tysiącznik na forum
nie ściemniaj

2011-01-05 14:17:35 | 77.253.143.* | PPaolkaa
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:55
paula "ruda" baranie a nie paolka
janlew / 2011-01-23 16:58 / portfel / Tysiącznik na forum
wszystko to dla mnie jedna kropsońska kompania

nie da się pamiętać wszystkich IP ale twój styl jest tak kretyński, że rozpoznawalny na kilometr
janlew / 2011-01-23 16:59 / portfel / Tysiącznik na forum

178.73.63.
z tego numeru pisze paulina z bratem


pokaż
Ciułacz / 2011-01-23 14:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Panowie , Panowie , ale macie problem !
Dla zmiany tematu mam pytanie co mi zadał kolega a sam nie znam odpowiedzi, cytuję:
Ciułaczu Ty się pewnie orientujesz a jak nie spróbuje sam w necie znaleźć
mianowicie chodzi mi o taką sprawe czy to prawda że jeśli ktoś przekroczy 5%
posiadania akcji spółki to między 5% a 10% żadnego ruchu nie musi zgłaszać?
Koniec cytatu.
To niby proste tylko trzeba wiedzieć, wydaje mi sie że to spółka prowadzi statystykę kto ile posiada akcji i podaje do publicznej wiadomości, ale kiedy jak i komu to dobre pytanie .
!!!!!!!!!! / 178.73.63.* / 2011-01-23 14:49
musi dopiero po minieciu 10 % i wtedy wyglada to tak:

PROCAD SA przekroczenie progu 10% akcji

25.05. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 26/2010

Zarząd PROCAD SA informuje, iż 24 maja 2010 roku wpłynęło do spółki zawiadomienie od Pana
Władysława Korzeniowskiego o przekroczeniu progu 10% ogólnej liczby głosów na walnym
zgromadzeniu PROCAD SA, w wyniku zakupu w dniu 21 maja 2010 roku 35000 szt. akcji spółki na
Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Przed dokonaniem transakcji Pan Władysław Korzeniowski posiadał 900 000 akcji PROCAD SA, co
stanowiło 9,98% udziału w jej kapitale zakładowym, dając prawo do 900 000 głosów na walnym
zgromadzeniu, co stanowiło 9,98% w ogólnej liczbie głosów.
Po dokonaniu transakcji Pan Władysław Korzeniowski posiada obecnie 935 000 akcji PROCAD SA, co
stanowi 10,37% udziału w kapitale zakładowym, dając prawo do 935 000 głosów na walnym
zgromadzeniu, co stanowi 10,37% w ogólnej liczbie głosów
------------------------
Spolka nie prowadzi zadnej statystyki bo NIE moz ewiedziec,ile kto ma jej akcji.To Free Float a akcje sa anonimowe.To ty musisz zlozyc zawiadomienie i to pod grozba kary.
Ciułacz / 2011-01-23 15:05 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Dzięki za wyjaśnienie !
Byłem przekonany że w dobie informatyki spółka na bierząco ( może raz w miesiącu) dostaje od DM kto posiada ich papiery.
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Jaroslaw 74 / 2011-01-23 15:08 / Bywalec forum
Nawzajem ,wszystkiego dobrego.
janlew / 2011-01-23 15:23 / portfel / Tysiącznik na forum

2011-01-23 15:08:38 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]


no i mamy kolejne alter ego kropsona
Jaroslaw 74 / 2011-01-23 15:32 / Bywalec forum
Masz czlowieku powazny problem,zreszta typowy dla PiS'owcow.
kazdy kto za toba to kolejny,inny czlowiek.Kazdy ,kto ma zdanie odrebne,to kolejne wcielenie jednego i tego samego czlowieka.
Czyli forum to wedlug ciebie
-Janlew
-"kropson"
-cala reszta
a generalnie Janlew i "kropson" bo jakos nie widze nikogo za toba.
Na szczescie mnie to nie dotyczy ani nie interesuje,wpisalem sie tylko tam na dole,bo nie moge sobie wyobrazic zadnego "konkursu " z udzialem ciebie i paolki.Poniewaz ona od dawna mowila,ze akcjami sie nie zajmuje a ty z kolei nigdy nie zajmowales sie kontraktami.
Zreszta z tego co widze,NIKT tu nie zajmuje sie kontraktami,bo przeciez nie mozna uznac z agranie belkotu "kupuj" L-ki albo "pokaz S-ki".
To na tyle,nie mam zamiaru z toba dyskutowac,ale pisz sobie co chcesz.
Myslalem,ze juz tu takich bezsensownych dyskusji nikt nie prowadzi,ale sie mylilem.Bezsensownych,bo przeciez NIE mozna tu ,na forum udowodnic czyjejkolwiek przewagi.Napisac mozna wszystko ale z tego NIC nie wynika.
anntoni / 78.8.135.* / 2011-01-23 15:53

0
2011-01-23 15:32:12 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Masz czlowieku powazny problem,zreszta typowy dla PiS'owcow

ty, jaro, przeciez ty jestes PISowcem, nie wiem czy pamietasz, czy juz nie ogarniasz ?
janlew / 2011-01-23 15:59 / portfel / Tysiącznik na forum
nie myl kropsona zmieniającego nicki jak rękawiczki i dyskutującego z samym sobą z tym debilkiem od arki i obligów
janlew / 2011-01-23 15:45 / portfel / Tysiącznik na forum
znów ten sam styl ale kolejny zupełnie "inny człowiek", he he he he

najpierw podpisywanie się !!!!!! - tak jak to robił kropson od zawsze, a za chwilę odpisywanie jako "Jarosław 74" (nie mylić z tym prawdziwym) "Nawzajem, wszystkiego dobrego"

ale to oczywiście dwóch różnych ludzi :-))

no i te charakterystyczne spacje przed przecinikami i brak polskich znaków to też oczywiście "przypadek"

2011-01-23 15:32:12 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Kazdy ,kto ma zdanie

2011-01-23 15:08:38 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Nawzajem ,wszystkiego dobrego

porównajmy

2011-01-23 13:43:15 | 178.73.63.* | ♥PaRuღ
Juz niejeden probowal i nic z tego ,ja tez

Janlew to tepy buc ,z tych

Jest tyle innych ,w miare normalnych
--------------------------------------------------

zostawiam cię samego z twymi urojeniami schizofreniku o wielorakiej osobowości
Ciułacz / 2011-01-23 15:12 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Jeszcze do tematu powyżej kolega mi podesłał link .
http://www.wseinternational.eu/index.php?page=1420
Jaroslaw 74 / 2011-01-23 15:22 / Bywalec forum
Super,tu wlasnie jest juz wszystko.Wszystkie regulacje sa na nowej stronie GPW ale nie za bardzo mam czas,wiec siegnalem po przyklad ze spolki,ktora wlasnie ogladalem.
----------------------------
•Po przekroczeniu 10% głosów na WZA, inwestor musi informować o każdej zmianie zaangażowania o więcej niż 2% głosów na WZA.
•Po przekroczeniu progu 33% głosów na WZA, inwestor nie może swobodnie skupować akcji. Jeśli się na to zdecyduje, musi ogłosić wezwanie do sprzedaży kolejnych 33% po cenie określonej przepisami prawa lub zmniejszyć zaangażowanie poniżej 33%.
•Po przekroczeniu 66% głosów na WZA, inwestor musi ogłosić wezwanie na wszystkie pozostające w obrocie akcje lub sprzedać część pakietu.
---------------------
To z Twojego linku,dzieki i pozdrawiam
Eternit z Azbestu / 2011-01-23 14:00 / Tysiącznik na forum
Kalifornia zatonie. Czeka ją potop o biblijnej skali
Katastrofa powtarza się co kilkaset lat. Ostatnim razem w 1862.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez United States Geological Survey - amerykańskiej agencji rządowej zajmującej się geografią, geologią i hydrologią - amerykanie powinni przygotować się na katastrofę wielkości tej z hollywoodzkich filmów.

Trwający ponad miesiąc deszcz może spowodować przerwanie wszystkich tam znajdujących się na terytorium Kalifornii, zniszczyć znaczną część sieci autostrad, zalać wielkie miasta i spowodować zniszczenia na kwotę nawet 400 miliardów dolarów. Dla najbogatszego ze stanów oznaczałoby to totalną katastrofę ekonomiczną.
Według USGS - zdarzenie to, zwane przez naukowców "ARkStorm" - nawiedza zachodnie wybrzeże co kilkaset lat. Badania geologiczne potwierdzają trwające ponad miesiąc opady deszczu w latach 212, 440, 603, 1029, 1418, 1605 a także 1862 - już w czasach, gdy Kalifornia była zamieszkana. Mimo tego, że 149 lat temu zagęszczenie ludności było tam stosunkowo małe, stan poniósł gigantyczne straty materialne, z których wydobywał się przez następne kilkanaście lat. Wydarzenie to było określanie mianem "Wielkiej powodzi 1862 roku".
Naukowcy twierdzą, że katastrofie - ze względu na jej cykliczny i trwały charakter - nie da się zapobiec. Jednakże, można przygotować Kalifornię na nadchodzący kataklizm, przede wszystkim zwiększając wytrzymałość i pojemność systemu przeciwpowodziowego, jak także na bieżąco obserwować procesy atmosferyczne. Jednak mimo tych starań, miliardowych strat nie da się uniknąć - co może przełożyć się na ogólnoświatowy kryzys.

Obecnie, USGS rozpoczęło kampanię informującą o potencjalnym zagrożeniu, oraz podjęło rozmowy z władzami Kalifornii. Rozpoczęły się także badania prognozujące, kiedy dokładnie mogą pojawić się biblijne opady deszczu - wstępne szacunki określają ich datę dość luźno - w przedziale od 100 do 200 lat.

Taki rachunek może oznaczać, że kalifornijski potop może nie być problemem naszego pokolenia. Pokazuje jednak, jak niewiele wiemy o otaczającym nas świecie, i w jak niewielkim stopniu udało nam się go ujarzmić.

-----------------

Katastrofą w Kaliforni to jest nadmiar domó, których nikt nie chce kupić. Po takim potopie nadmiar domów by zniknął a ceny nieruchomości osiagnęłyby rekordowe wartości, gospodarka na nowo by rozkwitła.
Jaroslaw 74 / 2011-01-23 14:04 / Bywalec forum

a także 1862

A od tamtej pory nic sie nie zmienilo,co ???Indianie wciaz lataja na koniach z tomahawkami i jest jedna linia kolei parowej.
Niedzielne kretynstwo manejowe w pelnym biegu.
Eternit z Azbestu / 2011-01-23 22:07 / Tysiącznik na forum
W kategori kontroli klimatu niewiele się zmieniło.
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:42
szkoda czasu na ciebie jankrut
ch*uja sie znasz na gieldzie i dobrze ze forowicze juz cie znaja oprocz UGG szymka co nawet na plus nie wychodzi
♥PaRuღ / 178.73.63.* / 2011-01-23 13:43
Po co czlowieczku marnujesz czas.Juz niejeden probowal i nic z tego ,ja tez sobie odpuscilam.Janlew to tepy buc ,z tych ktorzy nigdy/przenigdy sie nie przyznaja,ze cos im nie wyszlo.A jemu nie wyszlo wszystko.Nawet pisanie co sie kupuje i po ile i co sie sprzedaje i po ile i dokladny moment,nawet zrzuty rachunku to za malo,ten tepak i tak wie swoje i w dodatku szczyci sie swoja tepota.Ze niby facet ma byc "przasny i buraczany" .
Daj sobie spokoj z tym forum jako i ja dalam.Jest tyle innych ,w miare normalnych.
janlew / 2011-01-23 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum
po co piszesz sam z sobą koniobijco?

kropson wielogłowy is back!
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 14:02
nie widzales nawet nigdy internetu aster z wewnetrznym IP ?
janlew / 2011-01-23 14:08 / portfel / Tysiącznik na forum
i pewnie to, że nagle dyskutujesz z panieną z takim samym internetem to też tylko kolejny "przypadek"

nawet nie muszę patrzeć na IP, bełkot kropsona i nagłe zjawianie się znikąd masy ludzi zgadzających się z nim i "przypadkowo" piszących tym samym stylem mi wystarczy, tak było wielokrotnie i też pewnie "przypadkiem"

kolejna fajna bajeczka w stylu tych o 750k i 3 mieszkaniach

zrzuć jeszcze z rachunku dowód na to, że miałeś 100k obrotu w miesiącu to będziemy mieli tu już pełnię szczęścia
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 14:11
mam ci tlumaczyc jak dziala internet w aster ?
ze warszawa jest duza to cie dziwi?

masy ludzi zgadzających się z nim

co z tym dziwnego? moze w koncu do ciebie dotrze ze jestes cymbal i nikt cie tu nie chce?
janlew / 2011-01-23 14:14 / portfel / Tysiącznik na forum
"nikt" czyli ty pod paroma nickami, ha ha
janlew / 2011-01-23 14:16 / portfel / Tysiącznik na forum

mam ci tlumaczyc jak dziala internet w aster ?
ze warszawa jest duza to cie dziwi?


i że akurat ci zgadzający się z tobą mają "przypadkiem" również właśnie aster z niemal identycznym IP? nie, to już mnie dawno nie dziwi
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 14:18
jak uwazasz. srodmiescie to duza i liczebna dzielnica.
janlew / 2011-01-23 14:24 / portfel / Tysiącznik na forum
i znów cudownym zbiegiem okoliczności wszyscy ze środmieścia chcą się z tobą akurat zgadzać w mojej sprawie, piszą tym samym kropsonowskim stylem, bez polskich znaków, robiąc też pewnie zupełnie przypadkiem charakterystyczne odstępy, w tym przed przecinkiem

taaaaaa
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 14:51
znajdz mi choc jedna spacje przed przecinkiem
janlew / 2011-01-23 15:52 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-01-23 15:32:12 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Kazdy ,kto ma zdanie

2011-01-23 15:08:38 | Jaroslaw 74 [ Bywalec forum ]
Nawzajem ,wszystkiego dobrego

porównajmy

2011-01-23 13:43:15 | 178.73.63.* | ♥PaRuღ
Juz niejeden probowal i nic z tego ,ja tez

Janlew to tepy buc ,z tych

Jest tyle innych ,w miare normalnych
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:05
po co to wklejasz pajacu pod MOIM postem? miales mi udowadniac
janlew / 2011-01-23 16:22 / portfel / Tysiącznik na forum
nie myśl, że jak się wylogowałeś jako jarosław 74 to każdy myśli, że już cię tu nie ma

możesz co chwila zmieniać sobie nicki z !!!!! na alt ctrl, jaroslaw 74 czy ♥PaRuღ ale gołym okiem widać, że to wciąż ten sam schizol
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:33
ciekawe czy ktos poza toba czyli osoba z psychoza maniakalna widzi
janlew / 2011-01-23 14:59 / portfel / Tysiącznik na forum
spacje przed przecinkiem zawsze wstawiasz u swych alter ego, co by sie trochę od nich odróżnić (bezskutecznie), w zeszłym roku było dokładnie tak samo i to jest właśnie charakterystyczne

mam dobrą pamięć i to cię gubi
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 15:09
niezla teoria spiskowa. gubisz sie w urojeniach i brniesz w swoje chore teorie bez poparcia
janlew / 2011-01-23 15:18 / portfel / Tysiącznik na forum
kropson, przestań zaprzeczać temu co wszyscy od dawna już wiedzą

zawsze jak pojawiasz się pojawia się wraz z tobą masa przytakiwaczy piszących "dziwnym trafem" identycznym stylem jak twój, z niemal identycznym IP, z tą samą intensywnością i znikających "dziwnym trafem" rzaem z tobą

to wszystko oczywiście tylko przypadek i spiskowa teoria dziejów, jasna sprawa
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:04
jedyne co wszyscy wiedza to to ze masz manie wielkosci graniczaca z psychoza
Kropsony cie przesladuja? moze sie zdrzemnij, odpocznij bo juz ci sie pod beretem gotuje
janlew / 2011-01-23 16:27 / portfel / Tysiącznik na forum
nie umiesz się nawet dobrze maskować pisząc pod kilkoma nickami a niby masz 750k - niezła bajeczka :-)))
janlew / 2011-01-23 15:32 / portfel / Tysiącznik na forum
plusiki (mi minusiki) też sobie sam wstawiasz, he he he

a te minusiki też "przypadkiem" z astera lecą, he he he

a może ja sobie wstawiam minusiki, co? he he he he
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:03
mając do dyspozyzji wewnetrzne IP nie mam mozliwosci stawiania wiecej niz 1 minus.
Cala masa przytakiwaczy sie pojawila bo mowie o tobie prawde to co maja zaprzeczac?
janlew / 2011-01-23 16:26 / portfel / Tysiącznik na forum

stawiania wiecej niz 1 minus.


bzdura, z jednego IP można postawić dowolną ilość znaków nawet sobie, kretynku

gubisz się jak dziecko we mgle
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 16:32
faktycznie, sprawdzilem na poscie powyzej
kiedys tak nie bylo
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 13:57
pamietaj Paulina - NIKT nie jest w stanie zarobic wiecej niz 30% na mega hossie. Jezeli zarobilas wiecej to klamiesz! taki to nasz obraz jankruta co sie ksiazek naczytal i mysli ze jest super inwestorem. Mam nadzieje ze sarkazm zrozumiany :) musialem spytac czy tafila do ciebie ironia bo janzlew jeszcze zadnej ironii czy skrotu nie zrozumial
:)
pozdrawiam i zycze zyskow :)
janlew / 2011-01-23 13:59 / portfel / Tysiącznik na forum
2011-01-23 13:59:06 | janlew [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
po co piszesz sam z sobą koniobijco?

kropson wielogłowy is back!
janlew / 2011-01-23 11:48 / portfel / Tysiącznik na forum

szkoda czasu na ciebie jankrut


wymiękłeś w dyskusji i tyle

no napisz o jakimś super systemie na ktr, sprawdzimy twe super zyski w przyszłości

jesteś w stanie odważyć się i stanąć do takiego konkursu jak ja z paolką? jesteś w stanie pokazać, że pokonasz czyjkolwiek portfel? jesteś w stanie ujawnić swe zyski na podstawie pozycji podawanych przed faktem?

nie, więc spadaj, bo nie masz nic lepszego do zaproponowania poza kłapaniem jadaczką
Jaroslaw 74 / 2011-01-23 14:03 / Bywalec forum

jesteś w stanie odważyć się i stanąć do takiego konkursu jak ja z paolką?

hahhahahaha,ale cymbal ! PPaolkaa nie ma akcji i nigdy nie miala.Kontraktow tez nie ma a ty o nich nie masz pojecia.PPaolkaa co jakis czas pisze belkot o krzywych i poziomach i to wszystko,pewnie nawet nie ma rachunku.Co jakis czas pisze,ze wlasnie zamknela,ale jeszcze nigdy nie napisala ze cos kupila.Glupi i glupsza albo na abarot.
-:-)))))))))))))))))
janlew / 2011-01-23 14:52 / portfel / Tysiącznik na forum

pewnie nawet nie ma rachunku


ja wiem, jakby ktoś nie daj boże miał rachunek a nawet jeszcze na nim zarabiał to ty byś chyba umarł z rozpaczy - nie, to nie może być prawda

mnie to nawet nie obchodzi, czy ona ma rachunek, czy nie, do konkursu może grać nawet wirtualnie byleby podawała pozycje na bieżąco a nie po fakcie


jeszcze nigdy nie napisala ze cos kupila


bzdura, od stycznia na bieżąco podaje co kupiła i sprzedała bo taka jest umowa

ps paolka, byłaś taka zachwycona tym kolesiem i nadal jesteś dziecko?
Jaroslaw 74 / 2011-01-23 15:17 / Bywalec forum

paolka, byłaś taka zachwycona tym kolesiem i nadal jesteś dziecko?

Nigdy nie dyskutowalem z PPaolka wiec nie mogla byc zachwycona.O ile wiem,z pewnoscia nie jest zachwycona toba.Mimo ze ona nie inwestuje i tak przy jej wiedzy jestes zerem.
Nie odrozniasz nawet dwoch rzeczy.To ,ze ona nie inwestuje w niczym nie umniejsza wiedzy teorerycznej jaka ma,a ktorej ty nie masz i nigdy nie zdobedziesz.Minelo dosc czasu,zeby moc tak napisac.Za pewne jestec czlonkiem PiS bo twoja mania podciagania wszystkich pod jednego czlowieka wyraznie to potwierdza.
janlew / 2011-01-23 15:21 / portfel / Tysiącznik na forum
taką ma super wiedzę, że już ma 50% w plecy od początku roku, he he he

ale matoł

napisz co niby ona takiego odkrywczego wniosła i gdzie ta "wiedza"

bo ja poza ogólnikami o dywergencjach, kanałach i średnich (przeciętna wiedza AT) nic tam więcej nie widziałem a czytam blondynkę systematycznie
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 11:53
sam se zadales pytanie sam odpowiedziales - jak zwykle
jakiej dyskusji? p*ieprzysz glupoty i jakby ktos madrzejszy w tym przypadku ja nie przerwal tego to bys gadal na 3 strony forum
janlew / 2011-01-23 11:56 / portfel / Tysiącznik na forum
tak jak myślałem - nie masz nic więcej do zaproponowania poza kłapaniem jadaczką

typowy śmieciowy zapychacz wirtualnej przestrzeni
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 12:20
hehehehehehe 12 osob teraz czyta i postwilo by plusa?
juz wiadomo kto kenowi nabija pod kazdym postem 60 minusow
janlew / 2011-01-23 12:45 / portfel / Tysiącznik na forum

12 osob teraz czyta i postwilo by plusa?


a czemu nie jakaś jedna x 12 deklu?
janlew / 2011-01-23 12:28 / portfel / Tysiącznik na forum
bzdura, znów kłapisze dziobem po próżnicy, w tygodniu z reguły tu nie piszę a plusy/minusy na tony w jednym wpisie i tak się sypią

te idiotyczne plusy i minusy są dla mnie kompletnie nieistotne
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 12:31
jaki down
czy zeby dac minusa to trzeba pisac?
nie sypia sie tylko sa wystawiane przez kilka minut
janlew / 2011-01-23 12:41 / portfel / Tysiącznik na forum

czy zeby dac minusa to trzeba pisac?


nie rozumiesz imbecylu elementarnych subtelności

oczywiście, że nie, ale jakbym miał czas na minusowanie to i też na pisanie, to pewna wskazówka, której jako typowy wtórny analfabeta z netu nie załapałeś

bo ja nie udowodnię, że nie minusuję, ale to nie istotne, bo przede wszystkim ty nie udowodnisz, że to ja minusuję, niepełnosprawny umysłowo głąbie; możesz se tylko domniemywać w oparciu o swe urojenia (błędnie)
alt ctrl / 178.73.48.* / 2011-01-23 12:51

możesz se tylko domniemywać w
oparciu o swe urojenia

cale twoje pisanie i wyzywanie innych jest oparte na urojeniach.

zalapalem glabie tylko to nie jest ze soba powiazane (pisanie i minusowanie)
janlew / 2011-01-23 12:53 / portfel / Tysiącznik na forum

cale twoje pisanie i wyzywanie innych jest oparte na
urojeniach.


no właśnie to twój przypadek nie mój


zalapalem glabie tylko to nie jest ze soba powiazane (pisanie i
minusowanie)


nie masz żadnego dowodu na to, że właśnie ja minusuję, poza swymi urojeniami
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 23:18 / Tysiącznik na forum
Pewnemu ożywieniu w gospodarce USA towarzyszy większe natężenie ruchu drogowego. Ci, którzy wrócili do pracy i w związku z tym mają pieniądze na większe zakupy, częściej zasiadają też za kierownicą. Dlatego też rosną korki na drogach.


Potwierdzają to ogłoszone wyniki badań Instytutu Transportu na Uniwersytecie Texas A&M.

Eksperci biorąc pod uwagę przebieg, prędkość i przebyte odległości wykazali, że koszt korków w roku 2009 sięgał 115 miliardów dolarów. W roku 1982, kiedy rozpoczęto badania, wynosił 24 miliardy USD. Naukowcy uwzględnili zmarnowane paliwo, godziny stracone w zatorach zamiast w pracy oraz opóźnienia w przesyłce towarów.

W roku 1982 przeciętny kierowca amerykański spędził w korkach 14 godzin. W 2009 nastąpił wzrost do 34. Nowojorczycy zmarnowali na to 42 godziny, a najgorzej było w Waszyngtonie i Chicago - w obu tych miastach ludzie stracili nadaremno po 70 godzin.

Pocieszające jest to, że fachowcy wiążą większe zatłoczenie na drogach z poprawą sytuacji materialnej społeczeństwa. Korki rosną jednak szybciej niż gospodarka. Podobne uzależnienia zaobserwowano także w przeszłości.

Cytowany przez agencję AP badacz teksaskiego instytutu Tim Lomax przypomina, że kiedy w latach 80. XX wieku spadły gwałtownie ceny ropy, to w Dallas i w Houston w Teksasie bezrobotni rzadziej jeździli samochodami. Podobne zjawisko wystąpiło w latach 90. w Kalifornii w następstwie kłopotów przemysłu high tech. "Odbiciem tego, co widzimy na poziomie regionalnym, jest sytuacja w kraju" - uważa Lomax.

W roku 2007 Amerykanie zmarnowali w korkach łącznie 5,2 miliarda godzin. Rok później, wraz z nasileniem recesji, liczba ta spadła do 4,6 miliarda. Gdyby nie komunikacja publiczna straty byłyby jeszcze większe. Bez pociągów i autobusów, Amerykanie spędziliby w korkach dodatkowo 785 milionów godzin i wydali nadaremnie 19 miliardów dolarów.

Natężenie ruchu drogowego to coraz bardziej kosztowna sprawa. Jeśli uwzględnić wskaźnik inflacji, w 1982 roku korki obciążały każdego kierowcę przeciętnie kwotą 351 dolarów. Dwa lata temu wzrosła ona do 808 dolarów. Według Uniwersytetu Texas A&M, w roku 2009 ludzie zużyli w zatorach drogowych aż 14 miliardów litrów paliwa.

-------------

Co potwierdza ścisły związek gospodarki z motoryzacją.
W Chinach zresztą jest podobnie.Rośnie gospodarka i wzrasta liczba samochodó na drogach.

Zaś najlepszym sposobem na korki jest likwidacja ograniczeń prędkości i modyfikacja przepisó tak, żeby w razie wypadku winny był kierowca jadący zbyt wolno, któremu ktoś normalnie jadący wjechał w tył, to by zmotywowało korkerów do szybszej jazdy, a gospodarka by rozkwitła!
Eternit z Azbestu / 2011-01-22 23:08 / Tysiącznik na forum
Joachim Brudziński (2L), fot. PAP/Tomasz Gzell- Mariusz Kamiński, kiedy był szefem CBA, nie realizował zadań Prawa i Sprawiedliwości, tylko realnie walczył z korupcją - powiedział na antenie "Polsat News" Joachim Brudziński. - Kamiński nie uprawiał takiej fikcji i szopki, jaką uprawia pani Julia Pitera, która jest politykiem Platformy Obywatelskiej i udaje, że walczy z korupcją, a znajduje afery dorszowe - dodał poseł Prawa i Sprawiedliwości w programie "To był dzień".

- Mariusz Kamiński w naszym przekonaniu został usunięty ze stanowiska szefa CBA z naruszeniem prawa za to, że wykrył korupcję na szczytach władzy. Kamiński wskazał pana Zbigniewa Chlebowskiego, jak osobę zamieszaną w aferę hazardową. I za to został przez premiera rządu usunięty ze stanowiska - uważa Brudziński.

"Tusk ponosi odpowiedzialność"


- Pierwszym politykiem, który ponosi odpowiedzialność polityczną i moralną za katastrofę jest premier - powiedział parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości, podkreślając, iż "w cywilizowanych krajach i dojrzałych demokracjach, po takiej katastrofie jak w Smoleńsku, rząd ponoszący odpowiedzialność zostałby zmieciony ze sceny politycznej".

- Jest wiele rzeczy, za które warto postawić Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu. Chociażby za kwestię Nordstreamu i to jest tak, że pan premier na potrzeby komunikacji wewnętrznej jest cudowny jeżeli chodzi o zarządzanie informacją właśnie i swoim wizerunkiem - dodał poseł. Parlamentarzysta jeszcze nie wie, kiedy wniosek o postawienie premiera przed Trybunałem Stanu trafi do Sejmu. - Jesteśmy racjonalnymi politykami. Taki wniosek pojawi się wtedy kiedy będzie realna szansa jego przeprowadzenia - zapewnił Brudziński.

-------------------

tuska to trzeba dać przed trybunał za doprowadzenie kraju do bankructwa.
A pitera to tylko pomaga tuszować korupcję, króra jest siłą napędową platformy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy