Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW: Tydzień paniki

GPW: Tydzień paniki

Money.pl / 2008-10-10 17:44
Komentarze do wiadomości: GPW: Tydzień paniki.
Wyświetlaj:
Zorro123 / 2008-10-12 17:54 / -
Do N70. Myślisz że w superfundach stosują już sieci neuronowe do określania trendów i cen akcji? Ot choćby austriacki Superfund. W ciągu ostatnich kilku lat nie było bessy i może dlatego te algorytmy nie są przygotowane na obecną sytuację? A to jeszcze dodatkowo pogłębia kryzys.
brydzia / 2008-10-12 18:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
skoro wszyscy mają super systemy więc powiedzcie mi

kto ma straty ?
Paulinka / 2008-10-12 20:11 / Szczęście sprzyja lepszym
np ja mam straty... albo na tyle odwagi i uczciwosci zeby sie do nich przyznac...
Paulinka / 2008-10-12 20:11 / Szczęście sprzyja lepszym
np ja mam straty... albo na tyle odwagi i uczciwosci zeby sie do nich przyznac...
Fitter / 2008-10-12 18:05 / portfel / Tysiącznik na forum
oni stosuja juz techniki kwantowe znaja funkcje wlane indeksow i z bardzo duzym prawdopodobienstwe wyznaczaja ich zachowanie, sieci neutronowe sa od dawna uzywane ale tam jest za duzo zmiennych dlatego biora pod uwage tylko podstawowe rynki i wyniku otrzymuja wartosc z mniejszym prawdopodobienstwem
Paulinka / 2008-10-12 17:48 / Szczęście sprzyja lepszym
Początek niedzielnej sesji w Tel Awiwie był bardzo nerwowy. Podaż była tak duża, że otwarcie notowań opóźniono o godzinę. Z każdym momentem indeksy odrabiają jednak straty.

Giełda nie działała w piątek, gdy chwiał się giełdowy świat. Dlatego początek notowań "skorygował" wolny dzień i główne indeksy traciły blisko 10 proc. Popyt rośnie jednak z każdą godziną i wskaźniki tracą już niespełna 3 proc. Jedynie indeks spółek telelekomunikacyjnych i technologicznych pozostaje 10 proc. pod kreską.
poludnie / 89.78.140.* / 2008-10-12 18:08
http://www.tase.co.il/TASEEng/MarketData/Indices/MarketCap/IndexMainDataMarket.htm?Action=1&IndexId=142&subDataType=0

zmiana indeksu w przecigu tyygodnia wynosi prawie zero. inne rynki od -25 w gore (GPW -16).
Paulinka / 2008-10-12 17:47 / Szczęście sprzyja lepszym
Rezerwa Federalna (Fed) będzie rozważać wszystkie opcje polityczne niezbędne do ustabilizowania rynków finansowych, by ograniczyć szkody w gospodarce - powiedział Richard W. Fisher, prezes oddziału Fed z Dallas. - Możemy i będziemy próbować wszelkimi dostępnymi metodami przywrócić porządek na rynkach kredytowych – stwierdził Fisher podczas dyskusji panelowej w Institute of International Finance w Waszyngtonie.

Przestrzegł, że Stany Zjednoczone znalazły się w okresie ujemnego wzrostu (recesji)
Fisher nie ujawnił jakie opcje wchodzą ze strony Fed w grę. Stwierdził, jednak, że wbrew przyjętej tradycji, kiedy to członkowie Fed nie powinni wypowiadać się w sprawie przyjętej przez FOMC (organ odpowiedzialny za politykę stóp procentowych w USA) polityki, „odkłada na bok” związane z tym konsekwencje
Batman / 2008-10-12 17:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Odnoszę wrażenie, że celowo napędzana jest psychoza końca świata. Pojawiają się na youtube różne filmy głoszące ekonomiczny armageddon, aby wpędzić ludzi w panikę ... że pracy nie będzie ... ba że Świąt Bożego Narodzenia nie będzie ... wszystko po to, aby ludzie oddali za darmo swoje ostatnie aktywa
anonim_03 / 2008-10-12 18:02 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
moja teoria nr 4456532v2 jest taka.

mieliśmy serie hoss ktore trwały zbyt długo i dramatycznie się kończyły. U szczytu hossy na ropie wszystki gazety mówiły że ropa się skończy za 6 lat, a do świąt będzię po pińcet. Obecnie o ropie cicho sza, ino te informacje z ostatnich stron że jest de facto nadprodukcja przeszły na wcześniejsze strony.

teraz mamy euforyczną hossę na indexie VIX -- i szeroko pojęty arbitraż tę hossę napędzia, co się niestety wiąże że spadkami na giełdzie i strachem w mediach. Strachem przed -- no właśnie konkretnie czym ? Jeżeli tak będzię, to czeka nas gwałtowne wybićie (acz nie wiadomo z jakiego poziomu). Konsolidacja będzie dużo wyżej, bo nie wyobrażam sobie rozsądnej konsolidacji przy C/Ebit = 3 (ebit operacyjny ...)
w tym scenariuszu to to nie ogon merda psem, ale pchła na ogonie merda psem ...

NIestety niektóre kraje mogą całego zamiesznia nie przetrwać -- ropne jak Rosja czy Kazachstan oraz królowie spekulacji na walutach Islandia, Polska.
Borsuk Rudy / 2008-10-12 18:08 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
trochę to za proste
anonim_03 / 2008-10-12 18:13 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
co gorsza taktyka "sprzedam-odkupię taniej" jest obecnie dramatycznie ryzykowna, w piątek jedna moja spółka zrobiła +15% a inna +9%

i najważniejsze -- rozważamy krach na DJIu a nie dyskutujemy o krachy na złotym, spadł niemalże tyle samo ostatnio.
warren buffet / 2008-10-12 17:46 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
jest kryzys, takiego nie bedzie conajmniej 50 lat.... wiec po co przepłacac. dziwisz sie ?
warren buffet / 2008-10-12 17:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Brytyjczycy borykający się z kłopotami finansowymi muszą teraz czekać ponad dwa miesiące na pochowanie swoich bliskich - pisze "Daily Mail"
Zobacz powiekszenie
Fot. Grzegorz Celejewski / AG
Pogrzeb
Firmy pogrzebowe ujawniły wczoraj, że czas oczekiwania na pochówek finansowany z budżetu państwa wynosi już ponad 60 dni. Do tej pory koszty pogrzebu pokrywała firma pogrzebowa, która następnie otrzymywała refundację od państwa. Jednak kryzys na rynku usług bankowych oznacza, że przedsiębiorcy pogrzebowi nie mogą już liczyć na korzystne i łatwe do uzyskania kredyty. W związku z tym wiele firm odmawia najbiedniejszym Brytyjczykom pochówku, jeśli nie mogą za niego zapłacić z góry. Zmarli czekają więc w kostnicach, aż zasiłek pogrzebowy zostanie wypłacony ich rodzinom.
warren buffet / 2008-10-12 17:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Luksusowe przyjęcie dla klientów upadającego banku


Francusko-włoski bank Dexia, który znalazł się w ciężkim kryzysie z powodu zaangażowania w interesy z amerykańskimi "śmieciowymi hipotekami" wydał w najdroższym hotelu Monako luksusowe przyjęcie na 200 osób - doniósł belgijski dziennik "De Morgen".
Zobacz powiekszenie
Fot. Ewa Zwierzchowska
Port w Monako
ZOBACZ TAKŻE

* Czy kryzys zaszkodzi środowisku? (11-10-08, 15:00)
* G7 ma pięciopunktowy plan walki z kryzysem (11-10-08, 10:22)

Kolacja została podana w Sali Imperialnej ekskluzywnego Hotel de Paris, a okazją było otwarcie filii Dexii w księstwie Monaco.

De Morgan", który nie kryje oburzenia z powodu rozrzutności zarządu podupadającego banku przypomina, że na fundusz przeznaczony na jego ratowanie złożyły się trzy państwa - Belgia, Francja i Luksemburg. Wyasygnowały na ten cel 6,4 miliarda euro. Jednocześnie odwołano ze stanowisk dwóch głównych winowajców kłopotów Dexii: dyrektora wykonawczego i prezesa rady nadzorczej.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 18:59
dekadentyzm...
z 200 osób bawiących się na balu kilkadziesiąt otrzyma wypowiedzenia w poniedziałek:))
Hades / 2008-10-12 18:08 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
państwowe pieniądze (podatników) także w Polsce wydaje się najłatwiej ...
ale to temat rzeka
aszu / 83.24.236.* / 2008-10-12 17:14
2008-10-12 15:58:43 | 212.122.206.* | flugo nielogo
nikt więcej nie pisze...hmmm
teraz tfi beda wywalac resztki i bedzie odbicie:))

ech gdybym miał ten kapitał co 1,5 roku temu....
żadna siła nie powstrzymałaby mnie od spokojnych
zakupów :))

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
a ja w piatek wydalem ostatnie 20%
kasy.
Raz maty rodiła.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 18:40
wytrzymaj poniedziałek
odbicie będzie
ale potem 1800 zrobimy a może i 1600
i 2009 nie będzie łatwy i przyjemny
kisiel2 / 2008-10-12 16:51
jakis punisher straszy bankami:

http://pl.youtube.com/watch?v=OK8Y8l0qFFQ

duzo sie tego namnozylo na YouTube...
maniek_pewniak / 2008-10-12 16:50 / KNF jest po to, żeby nękać wyłącznie malutkich...
http://hubpages.com/hub/Protests-on-Wall-Street---what-the-news-media-isnt-showing-you
Navigare----- / 2008-10-12 16:05 / Uznany Gracz Giełdowy
"...Dynamika spadku wskazuje na to, że powoli zbliżamy się do momentu przesilenia. Niestety to tylko przesłanka, a nie wskazówka, kiedy i gdzie taki moment przesilenia może się pojawić. Zmuszeni jesteśmy śledzić zmiany rynkowe i czekać na sygnał, jaki zostanie wygenerowany przez sam rynek. Na razie zachowanie inwestorów wskazuje na to, że nadzieja na rychłe odbicie jest na tyle duża, że trzeba się liczyć z dalszym spadkiem..."

więcej:
http://www.parkiet.com/weekend/index.jsp
Kenobi / 2008-10-12 17:33 / Uznany malkontent giełdowy
W piątek też tak się mogło pod koniec sesji wydawać, kiedy Stany zaczęły bardzo nisko i tego dołka poleciały o 700 pkt. do góry. Inną sprawą jest, czy my rzeczywiście mamy powody do tak dużej przeceny, czy komuś zależy na solidnym zdołowaniu wszystkiego i poczynienia tanich zakupów.
warren buffet / 2008-10-12 15:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Sobolewski: zawieszenie notowań to ostateczność
(TVN24, inf. wł., dd/11.10.2008, godz. 10:58)
Prezes GPW, Ludwik Sobolewski pytany w TVN24 przy jakich spadkach warszawska giełda mogłaby zawiesić notowania, podobnie jak to już czyniły inne giełdy, odpowiedział, że jest daleki od zawieszania notowań.
najcz / 2008-10-12 16:53 / Tysiącznik na forum
Sunday Telegraph, nie wyklucza się, że na czas jutrzejszej operacji we wszystkich państwach G-7 wstrzymany zostanie obrót akcjami banków.pb oberacja przejęcia części banków w U.K
najcz / 2008-10-12 15:39 / Tysiącznik na forum
czeka nas minimum rok złych danych z rynku pracy ,wyników spółek,miedż po 150 jak nie niżej i ciekawe jak zachowają się giełdy.Nie ma co myśleć ,że to nas ominie,jesteśmy powiązani ze światem kapitałowo i nie ma wyjątków.Poziomy niemożliwe stają się możliwe.fibo na dji już liczę od 1974r.Myślę,że teraz są ważne poziomy ,ich dołek 7185 z pażdziernika 2002r.
tomtay / 2008-10-12 15:29 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Tak jest, nie ma zadnego zawieszania i gramy do samego konca.. Naszego lub jej :)
Fitter / 2008-10-12 15:39 / portfel / Tysiącznik na forum
jak na Titaniku tam tez orkiestra grala do konca
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 15:59
i to bardzo głośno grała

skoro słyszeli ją bogacze w szalupach
piciu / 2008-10-12 15:04 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
2008-09-22 22:08:28 | | piciu

niech sobie leca co mi tam (dj ~~8500)


2008-10-09 21:11:29 | | piciu
Re: Niepewne wzrosty na GPW
jesli to jest prawdziwy kryzys to dj ~~5000


bessa juz wypelniona

pozostaje pytanie czy to tylko bessa ?
warren buffet / 2008-10-12 15:03 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
http://pl.youtube.com/watch?v=VKh1iWpmvc4&feature=related

w poniedzialek klienci TFI tak samo zareaguja :)))))
Marzyciel / 2008-10-12 15:14 / portfel / Weteran 07/08
http://pl.youtube.com/watch?v=n3bSbdChv7Y&feature=related
to lepsze :))))))))))
warren buffet / 2008-10-12 15:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
Brytyjska prasa straszy: Kryzys się pogłębi
fot: EPA/PAP

Observer prognozuje, że do Bożego Narodzenia pracę straci ponad 2 miliony Brytyjczyków.

Według tygodnika rządowy program ratowania systemu finansowego nie pobudzi sektorów produkcyjnych: budownictwa, transportu i przemysłu samochodowego. W kleszczach znalazły się też małe firmy. Z jednej strony jest coraz mniej klientów, z drugiej nie sposób dostać kredytu umożliwiającego przetrwanie lub zmianę profilu produkcji. Należy się więc spodziewać powodziowej fali zwolnień z pracy.

Bulwarowe News of the World wieszczą, że każdego dnia likwidowanych będzie co najmniej 1.500 miejsc pracy.

Sunday Telegraph podsumowuje dotychczasowe straty rynku pracy i podkreśla, że najwięcej ludzi już straciło zatrudnienie w sektorze finansowym i mediach. Zwiększa się również liczba zwolnień w przemyśle, budownictwie oraz w handlu luksusowymi towarami.

Evening Standard zwraca uwagę, że świecą pustkami restauracje w City, w których jeszcze niedawno szampan lał się strumieniem, a na handlowych ulicach Londynu widać coraz więcej zamkniętych lokali agencji handlu nieruchomościami. W rubrykach sprzedam samochód londyńskich gazet w ubiegłym tygodniu pojawiło się ponad 730 nowych anonsów różnych modeli Ferrari.
Borsuk Rudy / 2008-10-12 15:28 / Mohammad Ali Muamar Hakima Al Akbar
Kancelaria Premiera zamówiała w PANie przeprowadzenie dowodu że Polska leży na księżycu. Ostanie informacje napływające z sondy Pionier 4 świadczą o tym że może to być prawda. ;-))

Kancelaria prezydenta prowadzi właśnie intensywne rozmowy z rozyjską gencją kosmiczna celem wzięcia w leasing rakiery Progrss.

Prezydent zamierza udać się nią na Staruna który wg NASSA od 250 lat przeżywa gwałtowny rozwój gospodarczy zw średnim wzrostem PKB 10% r/r.

Trwa spór kompetencyjny pomiędzy Prezydentem a premierem kto ma tam lecieć....

Najwięksi Polscy deweloperzy przewidują pojawienie się w najbliższym czasie na Saturnie dużego zapotrzebowania na mieszkania. w/g gazet wyborczej jedna z najwięszych polskich agencji reklamowych pracuje na wysłaniem sondy z materiałami rekalmowymi i planami osiedli mieszkaniowych zleceniodawcą ma być podobno firmy JT Construction. ;-))). Dziennik twiedzi że firma Kulczyka planuje budowę autostrady łączącej pierścienie saturna. Opłata za 100 Km ma wynosić 1232 Euro. ;-)))

Trwają poszukiwania osób z dobrą znajomością języka saturiańskiego... ;-)))
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 14:47
najpierw wymiękali Ci co mieli MiSie
teraz zaczynają wymiekać ci co mają powyżej bańki w róznych fundach z doradcami, którzy im nie tak dawno radzili aby wytrzymali a teraz: luta,luta,luta
ale to nie potrwa już zbyt długo jesli politycy się uspokoją i przestaną deklarowac ze wszystkim pomoga i kaskę porozdaja, bo jesli tak bedzie to to poczatek syfu jakiego świat nie widział
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 14:49
ps. kto tu został z akcjami i trzyma?

w moim portfelu pod nazwą LOST
widnieją cały czas te same pozycje:
Krynicki
Aton
Powermedia
Jutrzenka
Lug
tomtay / 2008-10-12 15:26 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Petrolinvest jest u mnie :)
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 15:58
nikt więcej nie pisze...hmmm
teraz tfi beda wywalac resztki i bedzie odbicie:))

ech gdybym miał ten kapitał co 1,5 roku temu....
żadna siła nie powstrzymałaby mnie od spokojnych zakupów :))
Batman / 2008-10-12 17:11 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No ja mam kapitał już od dawna w obligacjach i wcale się nie palę do zakupów. Narazie kupiłem troszkę KGHM po 28.80 ale nie wiem, czy będę to trzymał. Stopa ustawię i jak zacznie lecieć w dół to wywalam bez sentymentów.
drauc / 2008-10-12 16:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja mam mocno przeceniony zestaw resztek. Jutrzenka (aczkolwiek ta była brana przy ~60 w nadzieli złapania noża), Decora, Ferrum, Impel, Monnari i stringi. Miałem też Hoopa i z wielką przyjemnością wywaliłem po ogłoszeniu wezwania.
flugo nielogo / 212.122.206.* / 2008-10-12 18:45
fajnie z tym Hoopem- gratki:))

zarobiłem kiedys na jego debiucie, ech kiedy to było
piciu / 2008-10-12 14:34 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
przyszlosc?
http://www.teachers.tv/video/28828
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy