Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Grecka zaraza czy grecka nadzieja? Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy wstrzymali oddech

Grecka zaraza czy grecka nadzieja? Hiszpanie, Włosi i Portugalczycy wstrzymali oddech

Wyświetlaj:
SDB / 178.19.187.* / 2015-07-07 18:59
NIE WIEM CZY POLSKA JEST UE CZY LANDEM FRANCJI I NIEMIEC
munio66 / 87.205.200.* / 2015-07-07 18:51
Waluta euro bezlitośnie obnażyła to, co było ukrywane przy wstępowaniu do strefy zarówno Greków, Włochów, Hiszpanów jak i Portugalczyków czyli nierówności gospodarek tych państw w zestawieniu np z Niemcami. To gdzie my się z naszą nędzą pchamy?! Mamy skończyć tak jak oni?
kruk51 / 83.30.223.* / 2015-07-07 18:08
Unia Europejska ! Globalizacja świata ! A na początku socjalizm ! To wszystko jest wymysłem genialnych Żydów zmierzających do opanowania świata a w rzeczywistości zagłady narodów ! Na szczęście mamy takich nieudaczników jak Tusk i Kopacz ! Nic a nic się z tego nie uda ! Nową formą życia i istnienia narodów jest wolność !
madrala / 84.60.26.* / 2015-07-07 18:05
Niemiecka dyscyplina ? Ale sie usmialem. Niemcy marnotrawia pieniadze jak nikt inny chyba w tej calej uni. A dyscypliny i zaciskania pasa wymagaja od innych zeby sami mogli dalej marnotrawic. Najpierw kazali im zlikwidowac wlasne gospodarki a teraz sie dziwia ze jest jak jest.Kazde z tych panstw bylo by gospodarczo w duzo lepszej sytuacji gdyby nigdy do EU nie wstapili. Unia im obiecala ze o nich zadba. Oni sami nie musza nic produkowac. Wystarczy jak sie turystyka zajma. Do czego i Polakow ciagle namawiaja. Na poczatku dawali . A jak juz nic nie mieli poza turystyka i zdewastowanym srodowiskiem to sprawa sie rypla. Bo Niemcy juz nie zadawalaja sie tym ze jada raz na dwa lata do Hiszpani czy Grecji. Oni chca juz co kwartal. To i dwa razy do roku strajki o podwyzki.
A po podwyzkach chca jeszcze zeby bylo tanio. Zeby jeszcze na Teneryfe starczylo . Do tego cala rzesza roszczeniowych muzulmanow. Azylantow z Afryki i diabli wiedza czego jeszcze. Tak ze Grecja czy Hiszpania gospodarek nie maja , a uni pieniadze sie skonczyly. Dokladnie taki sam scenariusz czeka Polske. Polska juz sie od tego nie wywinie. Za pozno.
Cymesss / 83.10.14.* / 2015-07-07 17:58
Nareszcie . Niech ten kołchoz sie rozleci
kuń / 90.207.7.* / 2015-07-07 17:57
a Donald POwie za niedługo sztandar wyprowadzić a sam w kolejkę do urzędu albo na Male odpocząć
matatjahu1 / 91.238.85.* / 2015-07-07 17:53
to początek końca strefy euro
Pamieta / 37.128.120.* / 2015-07-07 17:21
Oj, ludzie już zapomnieliście czasy z przed UNI?
Biedę, ubóstwo, bezrobocie.
antek77@wp.pl / 83.23.19.* / 2015-07-07 17:19
banki niech same oszczędzają i zaczną od prezesów, koniec milionowymi pensjami i odprawami, żadnego ryzyka, pod zastaw, ludzi na pasku kredytów duszą, od wkładów na kontach co nam dają? nic, lichwa i chamstwo, zmusili nas do kont i tam ida nasze pensje, nie można nie chcieć, banki wymuszają wciąż nowe przywileje i nowe pomysły pożerania naszych pieniędzy, płacisz nawet za to, że trzymasz u nich pieniądze, pewien Niemiec mówił mi, że to świństwo, jak Polacy mogę się na to godzić, w niemieckich bankach masz ulgi za to, że u nich masz pieniądze,a u nas? dziki kapitalizm, państwo bezradne albo w zmowie
Ujwnilo / 24.246.64.* / 2015-07-07 17:13
zadziwiajace jest to ze masa ludzi daje sie nabrac na medialna propagande o dminacji Niemiec w uni,Niemcy sa niczym jak kazdy inny kraj to poprosu bogatszy kraj i dkatego wiecej traci na byciu w tym systemie,a ze zarabiaja na innych bo maja najwiucej duzych korporacji w biednych krajach.Uniaa to przedewszystkim lichwa -banki oszukujace ,zmuszajace wszyskie kraje do brania kredytow z poteznym oprocentowanie i to jest to co wyonczylo Grecje b Grecy splacili juz dwa razy swoj kredyt ale to sa tylko procenty.
krzysztofff404 / 46.204.179.* / 2015-07-07 16:02
Czas aby Polska jak najszybciej wyszła z tej przestępczej korupcyjnej i biurokratycznej unii urzędasów.
GallAntonin / 95.40.221.* / 2015-07-07 15:48
Niech Niemcy rozliczą się wreszcie za zniszczenia wojenne z I i II Wojny Światowej , za zabitych, za tych, co pracowali przymusowo w Rzeszy niemieckiej, a wszystko wróci do właściwych granic. Polska reparacji wojennych nie dostała praktycznie nic, a była zniszczona, jak żaden inny kraj. Wojna zabiła 6 mln Polaków. Za to Niemcy po wojnie dostali z Planu Marshalla 17 mld dolarów, a w roku 1960 umorzono im połowę ich długu w zagranicznych bankach. Nie rozumiem tej logiki, jeśli tylko Polska za zniszczenia winna dostać blisko 1,5 bln dolarów, bo musiała własnymi siłami odbudowywać kraj i była dojo0na przez Moskwę, w której łapy wepchnęli nas Alianci. Podziękowali nam tym samym za wkład w wyzwalaniu Europy, jako piątej sile wyzwoleńczej....
GallAntonin / 95.40.221.* / 2015-07-07 15:50
Grecja ostatnio zgłosiła się do Niemców o 170 mld dolarów za stosunkowo małe zniszczenia wojenne
sobi1973 / 87.204.166.* / 2015-07-07 15:29
W ch..a walic kazden jeden umi, ale robic nie ma komu!!! Jakos Niemcy nie maja wiekszych problemow, w przeciwienstwie do tych nygusow z poludnia Europy....
upr / 31.183.136.* / 2015-07-07 16:47
twoim problemem jest analfabetyzm tumanie bez szkoły
slawekp12 / 79.185.233.* / 2015-07-07 15:10
gracja za oszustwo sprawozdawcze przed przyjęciem euro zaczyna spłacać dług chciwości własna reputacja, drachma w obecnej sytuacji tego kraju to nic innego jak papierek bez pokrycia-Czy Rosja jest w stanie wykupić Grecję za swoje zasoby złota które są nie określone. szkoda tylko że tak praktyczna Pani Kanclerz dość długo pozwalała Grekom na lawirowanie. dzięki wspólnocie nasz kraj powoli powstaje z kolan , to wielka zasługa s.p prof. Bartoszewskiego który zbudował tak przyjazne relacje z wzajemnym poszanowaniem odrębności kulturowej Polski i Niemiec . patrzmy szeroko wyciągajmy wnioski
Ja, jak najbardziej ja / 37.248.254.* / 2015-07-07 16:01
"Maschinengewehr" Bartoszewski coś zbudował? Poszanowanie odrębności kulturowej - ta, jasne. Jeszcze tylko powiedz, że regionalne i lokalne gazety w niemieckich rękach, fabryki przejęte przez koncerny zza Odry i wykupowana na potęgę na omorzu zachodnim i Mazurach ziemia to wyraz tego poszanowania. Co do Grecji, to chyba w czary wierzysz, że Unia nie miała informacji o nierzetelnych statystykach. Cała Eurostrefa to był projekt czysto polityczny, wymyślili je Francuzi, żeby okiełznać Niemcy. Bundesrepublik miała się pozbyć silnej marki i podlegać Europejskiemu Bankowi Centralnemu. Jak to zwykle w życiu bywa wszystko poszło odwrotnie. Euro stało się narzędziem gospodarczej ekspansji Niemiec kosztem właśnie słabszych PIIGS przyjętych do "Euroklubu" aby je wyssać. Dlatego Brytole tak bronią swojego funta i dlatego nie powinniśmy ulegać naciskom Brukseli, aby przyjąć jak najszybciej euro.
starszy / 89.78.129.* / 2015-07-07 15:44
To jest cena jaka płaca Grecy za czołgi i łodzie podwodne te z demobilu....
Europejczyk 3000 / 37.248.254.* / 2015-07-07 14:35
Dziwią mnie wasze wpisy.Ja jestem jak najbardziej za UE i kontrolowaniem finansów każdego państwa.Nigdy nie wiadomo czy jakiś populista nie rozwali własnej gospodarki,czyt.Grecja.Lecz jestem za tym żeby w UE pozostały tylko naprawdę pracujące państwa,a z Niemiec,to tylko można brać przykład.z Dla Katalończyków moja rada:-jak najszybciej oddzielić się od reszty hiszpańskich leniwców,wtedy wszystkie wymienione w artykule państwa mogą spadać z UE.Pozostanie tylko pracująca elita i chyba o to chodzi.Pozdrawiam.
stuknij się w czerep / 89.67.20.* / 2015-07-07 15:17
Tak tak,chyba upał ci mózg zlasował.Tak jak napisałeś, UE kontroluje finanse ,to widac na przykładzie naszego kraju.Chyba kontroluje ,czy dobrze doi inne państwa.
kask484 / 5.172.247.* / 2015-07-07 14:59
Rozwalić unię, bo to żydowski twój, który POwstał PO to by doić naiwne narod i POzbawiać ich niezależności, robić z nich kolonię Niemiec...

Najnowsze wpisy