Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Hausner: Rząd PiS najbardziej zawinił w sprawie stoczni

Hausner: Rząd PiS najbardziej zawinił w sprawie stoczni

skomentuj
Wyświetlaj:
dziadekbolek / 83.23.156.* / 2008-09-02 19:48
Nareszcie upadnie i będzie spok.... Jak weźmie się jakiś nawiedzony syndyk za to, to kamień na kamieniu tam nie zostanie, a przy okazji sprzątnie przed bramą.... nie będą się gdzie miały modlić faryzeusze farbowane..... zresztą z 200 hektarów stoczni w Gdańsku zostało 60 więc jak te 60 się zlikwiduje to nie będzie miał kto płakać,,,, POLSKA NIE MUSI - według naszych rządzących produkować statków,,,, toż to tylko komuna miała takie aspiracje by naród polski miał czym pływać i miejsca pracy dla ludzi, toż to wymysł komuny był te stocznie utrzymywać...dawać przez to chleb dzieciakom, kształcić dzieci stoczniowców,,, toż tylko komuna tego chciała,,, 28 lat starczyło by wszystko rozpierniczyć,,, niczego nie budując!!!! Tak trzymać farbowani..... tak trzymać ,,,,aż rozpitolicie wszystko. Tarczę 4 km od ratusza w Słupsku postawić, Przemysł Obronny skomasować w śmiesnej firmie BUMAR - mają tylko biura w Warszawie, resztę oddać syndykom , niech potną maszyny i hale na złom, ludzi na ulicę, zresztą sami tego stoczniowcy chcieli w latach 1980, nie słuchali Rakowskiego, a dziś pewnie wspomną jego przestrogi.....
prawiezaratustra / 2008-09-01 23:19 / _
Mam propozycję dla mamutów z PZPR i PO i ich szczeniąt młodzieżowych, obecnie bardzo zarażonych prywatyzacją wszystkiego co można podzielić między siebie i co ich zdaniem: należy podzielić między siebie.

Wybierzcie się do Wieliczki, do Salt Mine. To duży zakład budżetowy. Czyli publiczny. Czyli prawie państwowy. Jak prawiezaratustra.

Zobaczcie jak może wyglądać i zachowywać się "robotnik" w dobrze zarządzanym organizmie nie - prywatnym. Organizmie: dochodowym.

Publiczne, bezpłatne sanitariaty mają tam czystsze niż w biurach poselskich PO. Personel przypomina przedwojennego pracownika państwowego: kompetencje, elegancja, uprzejmość, godność.

To oczywiście strefa usług, produkcja nie może wyglądać dokładnie tak samo, ale może być podobna!
kwant2000 / 2008-09-01 23:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Co za perfidny kłamca. To jego formacja polityczna, czyli SLD doprowadziła przemysł stoczniowy do totalnego bankructwa. Przypomnę, tylko kilka faktów dotyczących stoczni szczecińskiej, która była prywatną spółką prawa handlowego od 1991 roku. Spółka ta przez 11 lat nie wzięła ze Skarbu Państwa ani złotówki. Od roku 2000 cały światowy przemysł stoczniowy był w głębokim kryzysie ekonomicznym. W 2002 roku na pełne 4 lata, władzę w Polsce ponownie przejęli komuniści. Ministrem gospodarki został niejaki Jacek Piechota, a ministrem skarbu – Wiesław Kaczmarek. Zarząd stoczni szczecińskiej zamierzał zaciągnąć kredyt na dokończenie budowy kilku bardzo zaawansowanych technologicznie statków - chemikaliowców w wysokości 190 mln zł. Bank PKO S.A zażądał gwarancji kredytowych. Zarząd o takie gwarancje wystąpił do ministrów Piechoty i Kaczmarka. Prośba spotkała się z odmową ekipy Millera. Mało tego ci gangsterzy wymusili na zarządzie stoczni wniosek o ogłoszenie upadłości. Stocznia została znacjonalizowana. Skąd my to znamy? Nowa państwowa stocznia szczecińska NOVA pod rządami nowego zarządu zaczęła działalność. W ciągu 6 lat wyciągnęła ze Skarbu Państwa, czyli z naszej kieszeni 3 mld zł /słownie: trzy miliardy złotych!!!/. Jest to 16 krotność kwoty kredytu /nie żadnej dotacji/ o który bezskutecznie zabiegał zarząd stoczni na dokończenie budowy wspomnianych statków. Tak Kaczmarkowi, jak i Piechocie do chwili obecnej włos z głowy nie spadł; wprost przeciwnie mają się dobrze.
prawiezaratustra / 2008-09-01 23:02 / _

Mamy trzy wyjścia. Albo znajdzie się ktoś, kto będzie chciał kupić stocznię bez zadłużenia, by dalej prowadzić działalność stoczniową. Albo też syndykowi nie uda się znaleźć kogoś, kto kupi stocznię i trzeba ją będzie likwidować.

Jest również możliwy scenariusz pośredni - stocznie zostaną po części sprzedane, po części zlikwidowane.


Utrzymywanie ograniczonych sektorów w formie państwowej nie jest przeszkodą w budowaniu zdrowej gospodarki rynkowej.

Niezdolność do utrzymaniu się na rynku, niekoniecznie jest winą samego przedsiebiorstwa, ale może być winą elit politycznych, które nie potrafią ustanowić tam zdrowych zarządów, a wręcz przeciwnie: siecią "parytetów", zatrudnieniem "swoich", kręcących szemrane interesy na państwowym majątku - pogrążają spółki.

Rząd PiS mógłby efektywnie zarządzać taką państwową spółką - potrzeba tylko na to czasu.
Rząd PO pogrąży każdą państwową spółkę i wtedy lepiej już sprywatyzować.
Różnica polega na tym, że ci pierwsi nie chcą kraść, a ci drudzy kraść potrafią.

Tak się rzeczy mają.

Żadna z partii (myśli politycznych) nie jest zła sama w sobie. To tylko oferta. Szkoda, że wyroki wyborców nie są logiczne, lecz podlegają fluktuacjom pokoleniowym. Że wyborcy stale mają wyolbrzymione oczekiwania, a wybory są niezmiennie wyborami negatywnymi.
andowc / 83.30.125.* / 2008-09-01 17:32
W sprawie stoczni, zawinili sami "stoczniowcy".
DA-old / 217.172.247.* / 2008-09-01 17:21
Jak zwykle rozkojarzony Pan Hausner. To już prawie rok minął od czasu decyzji o rezygnacji PiS w prowadzeniu rządów!!!
Czy nie ma istotniejszych problemów obecnego rządu do omówienia!!!!!
Raczejjj / 77.253.119.* / 2008-09-01 16:20
Związkowcy z Solidarności(o dziwo!) wręcz żądali prywatyzacji ! Kolejne socjalistyczne rządy były na te apele głuche. No i mamy to co mamy. Socjalizm zawsze niesie za sobą widmo bankructwa. Nma się co łudzić - ZUS czeka ten sam scenariusz i to już uż niedługo...
Raczejjj / 77.253.119.* / 2008-09-01 16:16
Hausner zawinił tak samo. Zwykłe zrzucanie winy na innych w czym on i inni stalinięta brylują. Prawda jest taka, że rządu Herr Tuska nie stać na taką łapówkę która zadowoliłaby KE, więc stocznie pójdą niechybnie pod młotek. Miejmy nadzieję, że KE nie zamkanie nam przynajmniej PKO BP, KHGM-u albo ORLEN'u.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-01 11:22
Panie Hausner pan taki mądry, pan chciał przeprowadzi reformy budżetu kosztem 25 zł z kieszeni emerytów. Pamięta Pan na posiedzeniu sejmu wyszedł Pana Minister Skarbu i obwieścił: "Przychód sieci suprmarketów to 27 mld zł, a koszty uzyskania przychodów to 27 mld 200 mln, strata 200 mln. Pieniędzy nie zapłacą bo transferują je za ganicę, ale my nie możemy nic z tym zrobić bo oni zatrudniają lepszych prawników....." O czym z Panem gadać panie Hausner!. A z tymi stoczniami, i z całą tą pomocą to ciekawa sprawa jest..... Gdy zachodni koncern inwestuje w Polsce, państwo pomaga, niema żadnych przeciwskazań, o pomocy o łamaniu konkurencyjności i inne ble, ble, ble.... Ale nawet jak rząd dofinansował to stał się współwłaścicielem Stoczni, a państwowe podmioty póki co nie są zakazane w Unii, pełno takowych we Francji. Więc to tylko kwestia interpretacji i twardych postulatów rządu. Ale jak Tusk potrafi twardo rozmawiać to wszycy wiemy....
JX / 212.191.170.* / 2008-09-01 13:31
Moje uznanie Scorpion1, za obiektywne i wnikliwe spojrzenie. Dodałbym, że rozwinięcie planu prywatyzacji rozpoczętej przez Lewandowskiego przedstawiła nam niedawno posłanka Sawicka. Nie wiem tylko, dlaczego prosty lud określił prywatyzację jako złodziejską, a Sawicką za to zamknęli. Ludziom się nie dogodzi. Proletariusze łączcie się, nie! Kapitaliści łączcie się (globalizacja), nie! To o co im u diabła, chodzi? A na marginesie:Jak pisze maa, to z rozsądniejszych ekonomistów jest jeden: Hausner. Żądam uznania też Balcerowicza i Nogę!
Oporow / 83.27.17.* / 2008-09-01 18:51
Taaaak, emeryci i renciści to poważny problem dla naszego kraju. Sam wkrótce (9 lat) będę emerytem i problem ten dostrzegam doskonale. Ludzie po 55 roku życia w większości wypadków zupełnie inaczej oceniają rzeczywistość. Najważniejsze dla nich staje się (co całkowicie zrozumiałe) bezpieczeństwo. Niestety żeruje na tym cała banda polityków. Głównie tych z PiS. Powoduje to niemożność przeprowadzenia odważniejszych reform w kraju tak tych reform potrzebującym! Kłamstwa PiS-owskich liderów np. o skutkach zmiany formy prawnej szpitali na spółki prawa handlowego, o wprowadzeniu podatku liniowego, używanie nazwiska Sawickiej.... Wszystko po to, aby zachować status quo. Wtedy jest najwięcej niezadowolonych i najłatwiej ponownie przejąć władzę. Oczywiście nowym generalissimusem będzie nieomylny Jarosław... Oczywiście emeryci nie widzą, albo już nie potrzebują widzieć, że za kilkadziesiąt lat (jednak powinni widzieć, bo będą żyły jeszcze ich wnuki - jeśli je mają, bo Jarosław nie ma) doprowadzi to do osłabienia Polski. A wtedy Rosja łyknie nas, tak jak próbuje łyknąć teraz Gruzję (dzięki Bogu nie posłuchaliśmy PiS-u, LPR-u i innych narodowców i jesteśmy w Unii Europejskiej - a więc na razie trochę bezpieczniejsi).
maa / 2008-09-01 12:45 / Tysiącznik na forum
Ale się pisowski chłystek wziął za pouczanie:
" Pamięta Pan na..."

A w końcu Hausner jest jednym z rozsądniejszych polskich ekonomistów i zarazem jednym z najbardziej kulturalnych polityków.
Wyłącz komputer, bierz się za łopatę, skorpion.
olo1 / 89.79.203.* / 2008-09-01 20:54
Jerzy Hausner
"...Od 1970 do rozwiązania należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, był sekretarzem Komitetu Krakowskiego PZPR. ..W lutym 2005 odszedł z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i klubu parlamentarnego tej partii. Wraz z przewodniczącym Unii Wolności Władysławem Frasyniukiem i Tadeuszem Mazowieckim zaangażował się w utworzenie na bazie UW nowej formacji politycznej - Partii Demokratycznej. ..."

Tak rzeczywiście to taki rozsądny i kulturalny polityk (oczywiście jak wszyscy komuniści).
Wiesz co maa spadaj z tymi twoimi rozsądnymi i kulturalnymi komunistami (nawet przemalowanymi).
wezyzyr / 212.76.37.* / 2008-09-01 19:40
Ja pamiętam taki skecz kabaretu Loża 44 o ekspertach znanych z telewizji, no bo niby skąd mają być znani?

maa żałosny jesteś w tych twoich eksperckich sądach o ekspertach
scorpion1 / 195.38.12.* / 2008-09-01 13:25
No i co idioto, że może jest "kulturalny i rązsądny.....". Gomułka z rządu PO też był taki! Ale jak hołota w rządzie przewodzi to najmądrzejszy nie poradzi. Samo ogłoszenie kogoś mądrym to też nie wystarczy....
sceptyk / 2008-09-01 11:36 / Tysiącznik na forum

Ale jak Tusk potrafi twardo rozmawiać
to wszycy wiemy....


Tak.
Ma tzw. "rrrrrrr" twardojęzykowe.
marucha gajowiec / 79.188.238.* / 2008-09-01 11:15
wiadomo, ze nie będzie żadnej prywatyzacji, to gra tuskowa orkiestra, upadnie i wezmą ją ruskie !

A co madralo zrobił dla Stoczni wałęsa ?
wlazłKoteknaPłotek / 77.253.87.* / 2008-09-01 17:56
Kiszczak osobiście go podsadzał.
rozwado / 2008-09-01 09:37 / Tysiącznik na forum
Wspolczuje stoczniowcom, ale winni sa ich zwiazkowcy. Dlaczego zrazaja inwestorow jesli chca utrzymac stocznie przy zyciu. Inaczej, niech szukaja nowej pracy, bezrobocie spadlo, niech sie przekwalifikuja.

Napewno maci tu PiS, zeby zaszkodzic rzadowi.
0+0=- / 79.188.238.* / 2008-09-01 11:17
to nie związkowcy, stocvznia ma zniknąc aby utrzymac legendę !
sw2ds2ws2 / 196.3.50.* / 2008-09-01 08:48
Oczywiscie ze PIS winne, w końcu nic nie zrobia przeciw "mafii" związków, a ich liderom jak dochodzą do władzy dają podwyżkę żeby za kadencji PISu związki strajków nie robiła! Teraz "ksero kurduplo" robią tel do kumpli ze związków i gadają róbcie strajk!!! 1.5 mln uprzywilijowanych jest utrzymywana przez 15 mln normalnie pracujących ( mówię o wcześniejszych emeryturach i innych) --> i gdzie równość wobec konstytucji? czemu nikt tego nie poda do TK???? To my 15 mln normalnie harujących powinniśmy z tego powodu strajkować a nie te 1.5 mln któe ma się za dobrze!! Nauczyciel pracuje 14 h tygodniowo, ja tyle czasami dziennie!!! i gdzie tu porównanie??? Normalni ludzie jak chcą więcej zarabiać to idą do drugiej pracy naraz! A obiboki jak chcą, wychodzą na ulicę!!!!
dareg / 89.74.9.* / 2008-09-01 08:17
powiem więcej:
to rząd PIS jest winny zatonięcia ORP Orzeł
sceptyk / 2008-09-01 11:37 / Tysiącznik na forum
rząd PiS odpowiada też za to, że Biłgoraju urodzilo sie cielę z dwoma głowami.
Raczejjj / 77.253.119.* / 2008-09-01 16:11
Palikot to cielę, ale ma jedną głowę na karku z tego co wiem.
maa / 2008-09-01 12:51 / Tysiącznik na forum
Durnie wszystkich powiatów polskich - łącznie się!
Pod sztandarami PiS.
?? / 217.97.193.* / 2008-09-01 16:16
Co to "łącznie się!" jakis gejowski zwrot?
Jedras z Torunia / 195.85.249.* / 2008-09-01 11:12
noo.. jeśli ma się do czynienia z organizacją "nie z tej planety", a taka jest właśnie pis, to i taka ewentualność mogła mieć miejsce...
zxz / 213.158.196.* / 2008-09-01 20:23
A właściwie, to dlaczego tego złodzieja Hausnera dopuszcza sie jeszcze do głosu ?
skomentuj

Najnowsze wpisy