Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobotny może otrzymać 70 tys. złotych

Bezrobotny może otrzymać 70 tys. złotych

Money.pl / 2008-09-01 08:10
Komentarze do wiadomości: Bezrobotny może otrzymać 70 tys. złotych.
Wyświetlaj:
twaróg / 91.146.236.* / 2008-11-06 10:58
HEHE Bozesz znowu jakas akcja zeby wykonczyc spoleczenstwo ,kiedys byly obozy koncentracyjne a dzis pieniedzmi bozesz drogi co sie dzieje xD
s1d1 / 89.77.15.* / 2008-09-07 16:41
jaka kasta społeczna urzęduje na MONEY.pl. Otóż jest to POLSKIE ZAPYZIAŁE NIEWYKSZTAŁCONE PRYWACIARSTWO!!! Kiedy to się w ogóle nauczyło obslugi komputera???
gfa / 2008-09-05 07:24
W UE TAKA FORMA DODACJI JEST MILE WIDZIANA ... TAK POWINNO BYĆ JAK USTAWA PRZEWIDUJE! A JEŚLI TAKI PRZEDSIĘBIORCA MA SIĘ Z TYCH ŚRODKÓW ROZLICZYĆ TO RACZEJ MOŻNA BYĆ SPOKOJNYM. POLSKA MENTALNOŚĆ POWINNA SIĘ ZMIENIĆ... I NIE KARCIĆ LUDZI PRZEDSIĘBIORCZYCH! N- TZN, IŻ JEŚLI SAMEMU SIĘ NIE MA ODWAGI PODJĄĆ RYZYKA, ALBO NIE MA TAKICH MOŻLIWOŚCI PROCEDURALNYCH TO DLACZEGO SIĘ MÓWI NIE... MÓWMY JUŻ W KOŃCU JEDNYM GŁOSEM TAK! NAWET JEŻELI DEMOKRACJA NA TO POZWALA... POLSKA, RAZEM!
zdradziecki pies / 85.31.233.* / 2008-09-02 17:11
głupota-wyrzucenie pieniędzy w błoto!!! Znam sporo ludzi ktorzy skorzystali z tej pomocy.Oczywiście po roku likwidowali Dział.Gospodarczą i na zasiłek -GLUPOTA!!!
Cormack / 79.162.245.* / 2009-09-02 14:31
Rzecz jasna tak czyni większość z tych co skorzystali z takiej pomocy. Ja skorzystałem i już działam 5 lat..
Ale to nie jest takie złe pozwala się przekonać niektórym
że to nie taki lekki kawałek chleba jak się wydaje.
ja tomek / 77.115.90.* / 2008-11-15 14:48
Piszesz p*******, które szybko ci do głowy przyszły a nie masz nawet pojęcia o czym piszesz.
Jeśli zlikwidujesz działalność nie możesz iść na zasiłek, bo sam siebie zwolniłeś, inaczej ty złżyłeś wypowiedzenie a więc nie otrzymasz odrazu zasiłku.
.
tylko UPR / 194.1.153.* / 2008-09-02 12:23
glosujcie na UPR, zlikwidujmy ten socjalizm!

zamiast dawać kase ludziom 2lata nie mogącym znaleść pracy, którzy i tak sobie z tym nie poradzą lepiej obniżyć podatki zeby pracodawcy chętniej ludzi zatrudniali i zeby ludzie chetniej zakładali firmy.
kanibalożerca / 83.23.212.* / 2009-01-26 11:59
Po to właśnie jest to "dawanie kasy ludziom" żeby chętniej zakładali firmy. A jak będę potrzebował w firmie 5 pracowników, to nawet jak państwo obniży podatki nie zatrudnię 6. bo będzie mi zbędny.
bonusik / 83.26.172.* / 2008-09-02 09:36
10zl w pol godziny (spr. link to nic nie kosztuje)
http://badanie-rynku.net.pl/index.php?new=48bbf9879a3bd
tatazzz / 2008-09-01 23:58 / Bywalec forum
Bajka-nie dla wszystkich.W tym kraju jak coś jest do zaakceptowania to okazuje się następne rolowanie.
Tak z roku na rok karmią ludzi róznymi podpuchami i życie zlatuje jak z bicza.Kiedys jak byłem młody to nawet nie wyobrażałem sobie,żeby ktoś usiłował mnie oszukać,okraść.
Do tego zdolni byli tylko przestępcy.Teraz okazuje się ,że nawet panstwo usiłuje omamić swoich obywateli.
Przeklinali niektórzy komune ale jedynie za komuny czułem się człowiekiem a nie jak teraz przedmiotem,skur...m,chamem do roboty.Czuje się niepotrzebny,stłamszony i nie pasujący do dzisiejszej rzeczywistości.Mając tak duże doświadczenie zawodowe
zostałem zepchnięty na margines społeczny.
Tylko dlatego ,że mam 55 lat i jestem za stary.Wydaje mi się ,że nie tylko ja jestem,zostałem tak potraktowany przez dzisiejszą rzeczywistość.Jak czytam tego typu artykuły to zaraz mi się przypominają słowa Wałęsy,bierzcie swój los w swoje ręce.Tylko zapomniał powiedzieć gdzie najpierw ukraść,oszukać ,zawłaszczyć aby mieć na pierwsze kroki
dla wzięcia swojego losu w swoje ręce.Przez ostatnie dwadzieścia lat nie widziałem normalnego pracodawcy i normalnej pracy.
Pokażcie mi gdzie jest taki normalny pracodawca ,chciałbym go zobaczyć jak wygląda,jak sie zachowuje...
A te pisaniny to tylko pożywka do pustych dyskusji,
które nic nie wnoszą a tworzą iluzje której nigdy nie było i nie będzie w tym kraju.
jgaz / 83.26.229.* / 2008-09-07 22:24
Jeżeli jesteś takim dobrym fachowcem , tylko podaj w jakiej dziedzinie to u mnie masz pracę od razu i to za całkiem prawdziwe pieniądze.
A jeżeli chodzi o uczciwego pracodawcę; jest wielu i do takich ja należę. Większym problemem jednak dla naszego kraju jest podejscie do pracy samych pracowników. Brak utożsamiania sie z zakładem pracy i traktowania jako własne przedsiębiorstwo. Niszczenie i bezmyslność ludzka oraz traktowanie sprzętu firmy na zasadzie : ... to tak jest tego burżuja , więc krzywda mu sie nie stanie!!!!.. W Polsce mamy najwiekszą skalę braku poszanowania cudzej własności. To są tak olbrzymie kwoty wydawane na odbudowę parków maszynowych oraz drobnego sprzętu, że próba policzenia przez specjalistyczne firmy strat ponoszonych przez przedsiebiorców spełzła na niczym. Szacunkowo jest to ok 2,5 - 5 % budżetu państwa. Więc mamy ok 10 mld złotych.
Wiec nie momy o oszukiwaniu, tylko zacznijmy od siebie szanować cudzą własność i zwracajmy uwagę tym , którzy te własność niszczą. Na tym polega różnica pomiędzy państwami Starej Europy a nami. Tam wydaje się 10 razy mniej , a w dodatku budżet jest też ok 10 razy wiekszy.
PRACOBIORCA / 83.5.136.* / 2008-10-02 08:23
A moze odpowiednia pensja usawiła by relacje .dobrym [?]
pracodawcą.. a tym pobierajacym [?] prace...identyfikowanie z firma za 1000...do 1800..to moze
zrób sobie taki test wez takie pieniadze i spróbuj przezyc miesiac.. chyba kiedus poseł próbował.. i sie nie udało
PROBLEM PRACOWNIKA TO JAK PRZEZUYC DO NASTEPNEJ WYPŁATY.. A NIE JAK ZAPLANOWC WAKACJE ....
oszukana / 2008-09-01 22:45
Dlaczego nikt nie pilnuje siebie i mało kto pisze o sobie. A jak o sobie, to więcej o innych jako nygusach, cwaniakach, sam-jest pracuś, wykorzystany, oszukany,płaci, spłaca, opłaca. Jak jest taki program, niech będzie, każdy może być bezrobotnym i wziąć 70 tyś, i pokazać jak potrafi zagospodarować tę kwotę. Nikt nie napisał, że wziął i co z tym zrobił, jak te pieniążki poprawiły jego byt. Pozdrawiam
sama prawada / 83.11.114.* / 2008-09-01 20:48
polacy to zawistna watacha wilkow - dowod nizej:
tatazzz / 2008-09-02 00:02 / Bywalec forum
Slogany 50+ i co z tego>?????
marian1 / 217.172.255.* / 2008-09-01 20:02
Dzisiaj byłem w Urzędzie Pracy nr 1 w Łodzi i pytałem o tę formę pomocy. Ale urzędnicy jeszcze nic na ten temat nie wiedzą.
Mam lokal, mam pomysł, mam doświadczenie ale brakuje mi kapitału na oprogramowanie komputera do prac projektowych graficznych.
Chętnie skorzystam z tego programu ale może te pieniądze są dla "znajomych".
Białostoczanka / 91.145.128.* / 2008-09-02 02:00
jak masz wysoko postawionych znajomych lub rodzinkę w UP to na pewno dostaniesz w przeciwnym wypadku pomimo b.dobrego biznes planu to można pomarzyć o dotacji. Tak jest w UP w moim mieście
ST / 217.119.64.* / 2008-09-01 13:33
Pomysł z dofinansowaniem jak najbardziej popieram . Niestety brak znjomosci tematyki jak takowe dofinansowanie dostać osob które to komentuja jest na naprawde niskim poziomie. Otrzymałem dofinansowanie z Urzędu Pracy trzeba było naprawde sie przyłożyć a przede wszystkim stworzyć biznes plan przedsiebiorstwa ktore ma szanse sie na rynku u trzymać. Czyli przede wszystkim pomysł a niestety żulki o ktorych kazdy tak pisał beda mieli z tym ciezko. Moja firma przynosi zyski a dofinansowanie napewno pomogło przy starcie. Zawsze znajda sie i tacy ktorzy tylko wyrwa od panstwa pare groszy zeby nie robic nic. Ciekawi mnie tylko kwestja formalna otrzymymania tych srodków oraz zabezpieczenie udzielanej porzyczki.
tomek44 / 2008-09-02 07:46
jeśli można zapytać, to czym sie Twoja firma zajmuje?
od zera ... / 87.96.50.* / 2008-09-01 12:19
Tak tylko dla rodzin urzędasów i ludzi bagatych którzy otwieraja firme na rodzinę. G..no sie dostane tym co powinni dostac!!!
Spacman / 83.18.170.* / 2008-09-01 11:55
niby taka kwota to duzo i malo, ale o powaznej firmie z takim budzetem nie mozna myślec, ale kawiarenka internetowa mogla by sobie istniec, pomysl w ogolności dobry natomiast czy te pieniadze bedzie mozna w łatwy sposób dostac to sie ukarze, życze wszystkim jaknalepiej oczywiscie
Jacqb / 2008-09-01 10:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wg szanownych państwa bezrobotny to osoba pijąca alkochol w bramie, bez kwalifikacji i pomysłu na życie.. Tak płytkiego i stereotypowego myślenia oczekiwałbym raczej na foryum onetu niż tutaj.
FirezeuG / 2008-09-01 11:52 / Tysiącznik na forum
wcale tak nie jest
trzeba być niezwykle inteligentnym żeby w dzisiejszych czasach żyć "bez" pracy i nie przymierać głodem
Kajko / 90.156.66.* / 2008-09-01 10:41
A wg. mnie to dobry pomysł!! aktywizuje ludzi, niech jakieś części się uda rozkręcić poważny interes...
Poza tym te 70 tysiów to pewnie ciężko będzie uzyskać od tak, trzeba będzie przedstawić jakieś konkrety bo to kasa na powitanie całkiem konkretna!
Mierzi mnie jak czytam te pełne frustracji komentarze, gdzie jad i zawiść, że ktoś może więcej dostać!
FirezeuG / 2008-09-01 11:46 / Tysiącznik na forum
no nie wiem czy to jest do mnie ale jeśli tak to powiem ci że nie jeste mani zawistny ani sfrustrowany.

Poprostu widzę co się dzieje. W mojej rodzinnej miejscowości (małe miasteczko) było dwóch takich którzy zrobili taki interes z urzędem. Jeden otworzył firmę przewozową i jedyne co zrobił to kupił sobie nowy samochód a potem przez rok wykazywał 0 na PIT. Potem upadłość firmy i nic więcej się nie zdarzyło, żadnego rozwoju i dalszej pracy firmy.
Drugi nawet tyle nie stworzył poprostu dołozył do budowy domu i opłacał ZUS co miesiąc a sam pracował na czarno za granicą.

Nie dziw się więc mojemu stanowisku
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy