Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Bezrobotny może otrzymać 70 tys. złotych

Bezrobotny może otrzymać 70 tys. złotych

Money.pl / 2008-09-01 08:10
Komentarze do wiadomości: Bezrobotny może otrzymać 70 tys. złotych.
Wyświetlaj:
FirezeuG / 2008-09-01 10:30 / Tysiącznik na forum
Ostatnio miałem okazję zajmować się tematem. I wygląda to następująco.

Wszystko działo się w Chełmie na lubelszczyźnie.
Żeby dostać dofianasowanie trzeba być bezrobotnym przez conajmniej 2 lata i wtedy można dostać około 30 tyś.

No niech mi ktoś wytłumaczy jak w dzisiejszych czasach ktoś kto nie może znaleźć sobie jakiej kolwiek pracy przez 2 lata założy biznes który będzie wogóle dochodowy ???
Dla mnie jest to kompletnie nie możliwe. Ja nie moge sobie pozwolić na więcej niż tydzień bez pracy bo wówczas moje finanse padają expresowo. O 2 latach to nawet nie myślę. Z drugiej strony jak tylko wysyłam CV na jakiekolwiek stanowisko to dostaję odpowiedź pozytywną więc jak można tyle na kuroniówce przebywać ?? Nie mogę sobie tego wyobrazić.

Całe te pieniądze zasilą ludzi kompletnie nie zradnych i nie potrafiących zrobić w życiu niczego rozsądnego. Serdeczne dzięki za bezsensowne rozporządzenie. Oby więcej takich to za niedługo nasze finanse upadną zanim się obejrzymy. Poprostu glatuluję pomysłowości.
Zima2008 / 87.96.77.* / 2008-11-20 15:17
Moja żona jest 4 lata bezrobotna i bedzie jeszcze rok. Zajmuje się domem i wychowaniem dzieci. I gwarantuje ci że jak dostanie z urzędu pracy pieniążki na start to da sobie radę. Tak wiec nie wszyscy bezrobotni są nieudacznikami. To jest nasz świadomy wybór. Skoro moja wypłata wystarcza na utrzymanie
zgadnij / 2008-09-01 10:04 / portfel
Niestety w naszym kraju nie zmniejsza sie skladki na Fundusz Pracy jezeli konta Funduszu puchna po ostatnich extremalnych podwyzkach wynagrodzen, ale zwieksza sie zapomogi dla obibokow ktorzy i tak beda kombinowali jak zrobic aby najwiecej ukrasc...

Ciekawe czy ktos prowadzi statystyki powodzenia takiego dofinansowania.
molibden / 2008-09-01 09:47 / Bywalec forum
Tak, już to widze jak taki bezrobotny założy szkołę językową. W ofercie: język bramowy, wiejski, dresiarski, polski prosty.
jliber / 2008-09-01 09:17 / Tysiącznik na forum
Bardzo mnie ciekawi jakim sposobem wplywa na rozwoj gospodarki gdy ktos ukradnie mi 70 tysiecy zlotych przy pomocy podatkowego aparatu przemocy panstwa.
--s / 85.89.162.* / 2008-09-01 09:03
Z*********, a jak ja prowadzę firmę kilka lat i chcę ją rozwinąć, to albo muszę wziąć kredyt i odpowiadać swoim majątkiem, albo biorę dofinansowanie z Unii, a wtedy nie jest lepiej (np. działanie 3.4: jak firma mi padnie w ciągu 5 lat to muszę zapłacić 170% tego co dostałem).
Założyć firmę i dostać dofinansowanie to można, ale jak się ją prowadzi to żadnego wsparcia ze strony nikogo nie ma.
marek 19.53 / 83.24.4.* / 2008-09-01 08:41
Niezły interes.
1. za 6 tys. miesięcznie można bez problemu utrzymać firmę jednoosobową. Najłatwiej nic nie robiąc. Przez rok oczywiście a potem z powrotem na bezrobotkę.
2. Z czego tenże bezrobotny ma zwrócić 70 tys. Jak mu interes padnie. To raczej kasa nieściągalna. Nastąpi przekształcenie bezrobotnych w dziadów obciążonych długami.

Widzę szansę (małą) dla np. budowlańców pracujących na szaro. Kupią dostawczaka, trochę narzędzi i zaczną pracować na własny rachunek.

W sumie działanie pozorowane i wywalenie kasy. Oczywiście z moich podatków.
właśnie bezrobotny / 77.95.48.* / 2008-09-01 08:10
a ilu zapije się na śmierc ,to dopiero będzie pozytywny impuls dla gospodarki ,branża spirytusowa i pogrzebowa przeżyje intensywny choc krótki rozwój ,ekspertów informuje w tym kraju od roku nie pracuje tylko ten kto nie chce a pompowanie pieniędzy w stojaczków spod śmietnika jest kretynizmem
Realistka / 85.221.200.* / 2008-09-01 22:31
A ja powiem tak: nigdy darowane docenione nie będzie...
Nikt do tego ,mnie nie przekona! Zaleciłabym raczej ograniczoną politykę pomocy społecznej.Podam przykład: zaproponowałam znajomej pracę w jednej z firm,bo słabo w tej rodzinie z finansami,wszystko w Opiece jako podopieczni...i co? Odmówiła!Bo Im się nie opłaca.Wolą dostawać z Opieki,dorobić na czarno co któryś dzień i żyją sobie jakoś z dnia na dzień.Nawet nad morzem na wywczasach byli..A my z Mężem od rana do nocy pilnujemy rodzinnego interesu,by móc zapłacić pracownikom,urzędom,Zus-owi.itp.Proponuję bezrobotnym nie " dawać" - lecz za jakąkolwiek pomoc z Opieki domagać się odpracowywania na rzecz miasta,gminy..itp.Wtedy zobaczy Rząd jak niewielu rękę wyciągnie po pomoc do Opieki..Zaraz będzie kombinować z pracą..Polak potrafi!!
Najgłupszy pomysł jaki mógłby zostać podany na tacy!!!!
Gratuluję frajerskiego pomysłodawcom!
Ivv / 89.77.151.* / 2008-09-04 09:59
Głupoty o tym, że można wyżyć z zasiłku rodzinnego w wys. 64 zł mies na dziecko może pisać tylko ktoś, kto pojęcia nie ma o polskich zasiłkach. To muszą być bardzo zaradni i oszczędni ludzie skoro dają sobie tak dobrze radę. Ja też tak żyję, ale głównie z nagromadzonych wcześniej oszczędności, bo te grosze nie wystarczą. Podziela pogląd, że nie warto pracować za 1200 zł szczególnie w Warszawie, bo po zapłaceniu przedszkola za 2 córki i czynszu z opłatami na buty i bilet do pracy mi nie starczy, ani oczywiście na jedzenie. Tak oto pracodawcy uczą ludzi w Polsce minimalizmu, czyli życia na minimalnym godnym poziomie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy