Forum Forum dla firmKadry

Bezrobotni otrzymają pieniądze za udział w szkoleniach

Bezrobotni otrzymają pieniądze za udział w szkoleniach

Wyświetlaj:
Milka77777 / 178.183.234.* / 2012-08-19 15:06
Pomysł brzmi nieźle ale co z tego wyjdzie pokaże życie. Dużo osób bezrobotnych posiadających dzieci czy mieszkających w małych miejscowościach czy na wsi nie decyduje się na skorzystanie ze szkoleń, nawet jeżeli są bezpłatne ze względu na to, że nie mają z kim zostawić dzieci czy koszty dojazdu na miejsce szkolenia przewyższałyby całkowity koszt takiego szkolenia. Oczywiście jest też grono osób którym po prostu się nie chce korzystać z tego typu pomocy ale myślę, że na pewno część osób skorzystałaby z tego typu świadczeń.


_______________________
Zapraszamy na szkolenia zwiększające efektywność organizacji, rozwój przywództwa.
Nasza aktualna oferta dostępna pod adresem www.humanpartner.pl
angie40 / 77.252.35.* / 2009-03-30 19:47
Byłam na bezrobociu 2 lata!! (zwolnienie po urlopie wychowawczym) i jakoś przez te lata nie otrzymałam ANI JEDNEJ propozycji pracy, a mam doświadczenie, wyższe wykształcenie i znam j. angielski oraz obsługę komputera. Właśnie mnie wyrejestrowali ponieważ nie przyjęłam propozycji stażu w urzędzie skarbowym - 8 godz. dziennie, 600 zł/m-c, poza miejscowością w której mieszkam i bez gwarancji zatrudnienia po półrocznym stażu. Opiekunka do dzieci kosztowałaby mnie 1200 zł!!!
To tyle na temat bezrobocia!
Pilsener / 2009-03-30 21:37 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo to nie są urzędy pracy, tylko urzędy dla bezrobotnych.
pawlik1234 / 83.20.128.* / 2009-04-19 00:05
Bo to nie są urzędy pracy !!!!!!Bo to nie urzędy dla bezrobotnych!!!!!!!!Tylko praca dla urzędników!!!!!!! Tych kryzys nie dosięgnie!!!!!!!!!Kiedy hossa to mają luz bo ludzie sami sobie robotę znajdą!!!!!!!Kiedy bessa to mają więcej roboty NO i w tym przypadku ich nie zwolnią.Ci którzy się tam zahaczyli to szczęściarze!!!!!!!!!!!!
Mareq / 77.254.160.* / 2009-03-30 20:32
Te Urzędy Pracy powinno się dawno zlikwidować, sprywatyzować. Jestem zarejestrowany w UP w Toruniu. Nie mogę odbyć szkolenia, bo 10 lat temu byłem na szkoleniu! (sic!) Dodam, że tamto szkolenie było jednym wielkim oszustwem, miałobyć to szkolenia na magazyniera z uprawnieniami na wózki widłowe, w trakcie okazało się, że nie będzie tych uprawnień.
Dodatkowo w tych urzędach jest przerost zatrudnienia. Duża część kadry nie kompetetna. Zamiast ofert pracy, co miesiąc odbywam rozmowe z urzędniczką. Trele morele.
Całkowicie inne jest podejście w prywatnych agencja pośrednictwa pracy. Konkretne rozmowy, konkretne propozycje. Nie ma odsyłania od okienka do okienka. Propozycji szkoleń z włanczanie i wyłanczanie komputera i pisania CV. (W urzędzie powątpiewają, że umiem posługiwać się komputerem) itd itp. Szkoda słów. Na prawdę, najlepiej byłoby zlikwidować UP i zrobić przetarg na przejęcie ich funkcji przez prywatny podmiot. Podejrzewam, że byłoby taniej i z większą korzyścią dla bezrobotnych.
Pilsener / 2009-03-30 21:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
100% racji, traciłem kilka razy pracę to wiem - i do mnie przychodzili "bezrobotni" z UP także - żebym im podpisał, że starają się o pracę. UP to PATOLOGIA i ktoś powinien z tym skończyć.
:-P / 89.78.97.* / 2009-03-30 19:18
bardzo ciekawe, ze nikt jakos nie ptrotestował jak parę lat temu uchwalono te pieniądze na "szkolenia dla bezrobotnych" - tylko nikt nie zwrócił uwagi ze pieniądze dostaje szkolący !!! takie firmy i firemki "szkoleniowe" nabrały projektów, urządzają szkolenia ze żal ściska d... i dostają ciężką kasę, a bezrobotnych nie ubywa tylko przybywa. ale wtedy to rządziły PISie i Samoobrony i inne Lepry. i jakoś PIS nie protestował ani nie znalazł wsród swoich żadnego właściciela takiej firmy...... cieekaaawe
Pilsener / 2009-03-30 21:36 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Racja - zarabiają politycy i oczywiście popierający ich (z przymusu lub dobrej woli) przedsiębiorcy.
Pilsener / 2009-03-30 12:07 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To tylko pretekst, by doić podatników i zatrudniać urządników - u mnie w UP nawet przepisują się z partii do partii, by zachować stołki. To pracodawcy powinno zależeć na pracowniku a pracownikowi na podjęciu pracy, co ma do tego rząd?

Oto co może zrobić pracodawca, by znaleźć pracownika:

1. Poszukać samemu - kosztuje to go 1000 zł

2. Poszukać przez specjalistyczne firmy - kosztuje to go 500 zł

3. Poszukać przez polski rząd - kosztuje to go 10 tysięcy, w efekcie musi zwolnić dwóch pracowników, a tego którego szuka i tak nie może znaleźć, więc olewa UP i ratuje się 1 i 2, ponosząc dodatkowe koszty.
BlurGH / 91.199.246.* / 2009-03-30 11:11
Jeśli nie stawią sie na szkoleniu, a posiadają zasiłek - zabrać zasiłek
Amerykanin / 83.10.37.* / 2009-03-30 12:15
Naturalnie ze zabrac, pomysl Made in Germany. Czy Wy juz nie macie wlasnego rozumu i kopiujecie wszystko od niezbyt madrych Niemcow. wstyd i hanba zeby z jednej strony pluc za Odre a z drugiej kopiowac takie glupie przepisy. Przeciez Niemcy pod nazwa szkolenia maja ukryte co najmniej 1 do 2 milionow bezrobotnych. Kogo chca oszukiwac, i kogo wy chcecie oszukiwac ze jest tak dobrze. Oszukujecie sami siebie i ta glupia UE, ale w koncu to wyjdzie i co wtedy, zgonicie na kogo?. Szkoda dla Was slow, niczego nie zrozumiecie, bedziecie dalej kopiowac idiotyczne pomysly niemieckie i podziwiac A. Merkel. A co Ona takiego dobrego zrobila, to ze ukryla pod nazwa ABL-2, czy Umbildung, przeszkolenie swoich bezrobotnych to tylko tuszowanie nic wiecej. Musicie wykreowac wlasne pomysly, ale macie zbyc ciasne czaszki lub przesiakniete procentami z butelki, wiec lepiej skopiowac i czekac. Szkoda bo mozna smialo ominac kryzys, i pokazac UE ze jest mozliwe.
:-P / 89.78.97.* / 2009-03-30 19:20
ale ameryka... :-P nie naznaczona procentami hahahahaaaaa :-)
Elendir / 2009-03-30 07:50 / Łowca czarownic
A czy to aby nie bezrobotnemu powinno zależeć na szkoleniu? Jeżeli potrzebna jest zachęta w postaci płacenie za uczestnictwo w szkoleniu to co za szkolenia są oferowane?
Pilsener / 2009-03-30 08:25 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"to co za szkolenia są oferowane?"
- jak ubiegać się o ulgę taką
- zasiłek owaki
- zapomogę wszelaką
- i doić podatników na wszystkie możliwe strony i sposoby, by żyć godnie a nie musieć legalnie pracować
cened / 89.77.143.* / 2009-03-30 08:41
Niestety, jest inaczej niz sie wydaje - wyobraz sobie, ze nie masz za co zyc. Dochody sa rowne zeru. Skad wezmiesz kase na dojazd do pracodawcy? Na szkolenie? Na przekwalifikowanie? Na telefon, by zadzwonic do potencjalnego pracodawcy? Na korespondencje? Dla kogos kto pracuje, taki wydatek nie stanowi wiekszego problemu.....
Pilsener / 2009-03-30 11:53 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
- jest rodzina
- są organizacje pozarządowe

MOPS w moim mieście (170 tysięcy mieszkańców) zatrudnia 400 osób, a wypłaty dla potrzebujących to może z 20% jego kosztów. Gdyby Owsiak tak pomagał dzieciom, jak polski rząd obywatelom to musiałby 10 lat zbierać i zatrudnić 50 tysięcy osób, by uskrobać na zasilacz do inkubatora.
:-p / 89.78.97.* / 2009-03-30 19:24
nie opowiadaj andronów -" rodzina! organizacje..." ty to chyba korwin mikke jestes. idz naprawiaj organizacje państwowe a nie wymądrzaj sie na forum
nn007 / 93.105.17.* / 2009-03-30 09:23
wszystko ok. Ale czy po szkoleniu jest praca? ja za dopłatą mogę szkolić się wiecznie zawsze się przyda nawet w domu lub na czarno czy u sąsiada. Jak nie ma miejsc pracy to zadne szkolenie nie pomoże. Ja chcę na dyrektora menagera
optymistycznie_ / 83.31.36.* / 2009-03-30 10:18
tak, ale takie szkolenie potrwa z rok i po roku kryzys powinien minac - przynajmniej sila robocza nie zostanie zmarnowana, tylko doskzolona

Poza tym osoba po szkoleniu jesli chodzi o poszukiwanie pracy jest chyba bardziej konkurencyjna, niz ta bez szkolenia

W Europejskiej rzeczywistosci gospodarczej bez szkolen i przekwalifikowan trwajacych troche czasu to sie tak latwo zawodu nie zmieni
Pilsener / 2009-03-30 11:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"jest chyba bardziej konkurencyjna, niz ta bez szkolenia" - ściema, tak jak bezpłatna edukacja - co z tego, że edukacja jest bezpłatna, jak jest 30-stu na jedno miejsce i Ci co nie mają koneksji płacą dwa razy, by zdobyć upragniony dyplom? Rząd powinien dbać o pracodawców a nie zbierać od nich haracz, rząd powinien dbać o zatrudnienie nie nakładając na pracę jednego z najwyższych na świecie podatków - i co z tych podatków? Szkolenia dla ludzi dla których i tak nie ma, nie było i nie będzie pracy? Lepiej upie.... te szkolenia i zostawić gospodarce te kilkaset (a może kilka tysięcy) etatów, które pracodawcy musieli zlikwidować, by opłacić te szkolenia.

Najnowsze wpisy