Forum Forum finansoweBanki

Idea Bank -wasze opinie

Idea Bank -wasze opinie

Che Ernesto / 2012-08-16 13:18
Ostatnio bardzo zainteresował mnie ten bank ze względu na ofertę jaką nam dają na lokacie... jakie są wasze opinie na temat tego banku? Czy warto się z nim związać? Czy ktoś jest już klientem tego banku?
Wyświetlaj:
Seb80 / 77.255.64.* / 2013-09-27 18:47
Stanowczo odradzam ten bank, traktuje klientów bez szacunku, z zerową dozą profesjonalizmu. Najgorszy bank z jakim przyszło mi kiedykolwiek współpracować!!!
Tomasz_ / 89.228.77.* / 2013-09-25 14:09
Ja korzystam z usług IB w Olsztynie od 2 lat i jestem zadowolony, nigdy nie miałem problemów, ale to zależy od doradcy. Polecam współpracę z Panią Elżbietą.
lamek / 89.68.136.* / 2013-11-15 08:33
pewnie kochanek pani Elżbiety?
kość / 83.8.138.* / 2013-10-07 17:22
Dziękujemy z info.Pani Elżbieto:)
ku / 87.204.199.* / 2013-09-22 21:07
Tak - ulokowaliśmy nasze oszczędności na super lokacie w Idea Banku. Przez pierwsze 3 miesiące nie od ruszenia, ze względu na opłaty. Doradca klienta w banku w Katowicach - Pani Wa.s zaproponowała nam świetna lokatę w obligacje, super - mód i orzeszki. Dostalismy dokumnety do domu i w dokumnetach pisze, ze to ubezpieczenie....no to telefon do kobiety - a tam słyszę, że nie - to tylko tak nazwane, ale mamy jej zaufac, wszystko pieknie ładnie. Przyjechalismy za 4 miesiące a tam na koncie "-" na kilka tysięcy, więc pytamy co i jak - źle patrzymy, ona dzisiaj dzowniła i wie, że jest wszystko ok i jak w przyszłym miesiącu wybierzemy pieniądze, bo obligacje w paczkach sa likwidowane - to dostaniemy cały kapitał + odsetki. No to pojechaliśmy za miesiąc - ale panienka już nie wyszła - bo to wszystko bzdura na resorach, a nasze pieniądze to sobie w kwocie wpłaconej bez odsetek możemy wyciągnąc za 4 lata :) pozdrawiam
gmw5 / 10.168.1.* / 2013-12-12 08:08
Mnie też tak samo nabrali i to w Katowicach. Tylko nie wiem czy wiesz że tam jeszcze z tej kwoty potrąca prowizję więc możesz liczyć na max że odzyskasz 75 % tego co wpłaciłeś. Pozdrawiam braci w stracie.
Krystyna688 / 37.30.138.* / 2013-10-06 16:00
Piszę z Warszawy. Okazuje się, że Idea Bank oszukuje masowo,używa do tego wszystkich produktów jakie proponuje, sposób: co innego w placówce a co innego w dokumentach przesłanych pocztą to standard.Ja podjęłam tu na miejscu działania demaskujące ową działalność więc łączmy się w grupy, proszę masowo wysyłać zarzut z opisem sposoby w jaki zostali Państwo oszukani, w którym roku, do Komisji Nadzoru Finansowego, Iwona Torzewska, Departament Ochrony Konsumentów, Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszawa, e-mail: ddk@uokik.gov.pl. Do dalszych działań będę potrzebowała listy osób oszukanych które powiadomiły KNF - marzenna2@op.pl
ku / 87.204.199.* / 2013-11-05 20:11
Byliśmy 03.10. wybrać nasze pieniądze - nie da się. Zgodnie z umową 15. każdego miesiąca "paczki" są likwidowane i zgodnie z umową wtedy mieliśmy mieć przelew. Ale cóż umowa umową, a życie życiem - pieniądze mamy dostać do 30 dni - jeszcze się zastanawiają, czy to 30 dni kalendarzowych, czy może robocze, bo w umowie nie ma nic na ten temat.
Zrobiony w wała. / 83.14.84.* / 2013-09-21 01:00
Kredyt na start dla nowej firmy? Leasing bez wpłaty wlasnej?. Wszystko jedna sciema. Zakladaasz firme?. Czytaj drobny druczek. Zasada. Sciagnac klijenta, wcisnac mu konto firmowe, ksiegowosc w taxcare a dalej martw sie sam.
Miśka125 / 77.113.95.* / 2013-09-24 16:03
Ja mam księgowość w Tax Care i nie martwię się sama, bo wszystko jest spoko. Może to zależy od miasta i od Oddziału? Albo od samego Klienta. Umowy trzeba czytać. Faktury i dokumenty trzeba przesyłać na czas, ale to chyba oczywiste. Mam kredyt na firmę, no ale spłacam go w terminie, więc też nie ma problemu. A co do wciskania... to każdą sprawę trzeba przemyśleć, albo Ci ktoś coś wciśnie albo nie, to od Ciebie zależy, przecież nikt ze strzelbą przy Tobie nie stał. Ludzie sami wszystko biorą, a później mówią, że ZŁY Doradca im coś WCISNĄŁ.
Irekw357 / 89.65.232.* / 2013-09-20 21:20
Totalny zlew na klienta! Totalne chamstwo! Spychologia- z online do oddziału z oddziału na online...Tematy nie załatwiane. Kiedy pieniądze wpływają jest ok; pobieraja się opłaty, itd itd...ale nie daj Boże gdy Ty kliencie potrzebujesz cos wyjaśnic! nie ma szans! dzis usłyszałem od Panienki na infolinii (gdy zażądałem w końcu rozmowy z jakąś osobą decyzyjną), że szefowie działów i osoby decyzyjne NIE SĄ OD KONTAKTU Z KLIENTEM!!!!! czujecie to???? paranoja! Instytucja, która żyje z klientów mówi, że ich dyrektorzy nie są od kontaktów z klientami....szok....Pewnie dokonam jeszcze jakiegoś wpisu bo jestem wściekły i rozgoryczony obsługą. Dyrektor oddziału (kolejnym razem podam w jakim mieście) nie odbiera od dwóch trzech dni telefonów! Na smsa odpisał...(podkreślam, że jest w pracy bo w końcu dorwałem go w oddziale).
W następnym wpisie opisze sytuację. Generalnie mam konto firmowe- ale od poniedziałku robię wszystko, żeby uciekać z tego dziadostwa jak najdalej! Moja firma przez 9 m-cy br zrobiła obrót w tym banku naprawdę niemały! A wszyscy tam mają klienta w d..pie!
nabity w butelkę / 83.238.143.* / 2013-10-14 20:32
Zgadza się.Jest to Bank.który zbiera informacje o firmach .Faktoring po dostarczeniu faktur nawet z Zamówień Publicznych dla tych "BANKIERZYKÓW"jest niewiarygodny i niesie duże ryzyko.Chamstwo w każdym calu .Omijajcie ten Bank z daleka.Nikomu nie polecam.W tym kraju nie ma Banków sprzyjających polskim przedsiębiorcom i osobom prowadzącym Działalność Gospodarczą.Są tylko PRAWNICY,PROKURATORZY
ccX-) / 77.223.197.* / 2013-09-19 00:50
Mam też wrażenie, że mocno lekceważą klientów...
CxRR_ / 77.223.197.* / 2013-09-19 00:49
Idea bank jest godny polecenia jako darmowa przelewajka rachunków firmowych. W życiu nie zdecydowałbym się na podpisaniu z nimi jakichkolowiek wiążących z nimi umów. Mnie "rąbnęli" na 4.99 zł miesięcznie :) mówili, że za nieaktywną kartę się nie płaci, a po aktywacji karty jest naliczana kwota 4,99 zł, chyba, że wykona się operacji na 400 zł, to odstepują od pobierania opłat. Ja nigdy nie aktywowałem karty, przez pierwsze 3 miesiący spokój, potem zaczęli naliczać, więce złożyłem reklamacje, mija 35 dzień i nikt o reklamacji nic nie wie (mimo, że mam potwierdzenie przyjęcia) Reasumując - bank sprawdza się, przy darmowym wykonywaniu przelewów - dwa razy w miesiącu robię przelew z konta firmowego z innego banku (gdzie przelewy mam płatne) i potem bezpłatnie przelewam kasę z IdeaBank do kontrahentów (płacę faktury) za 0 zł. Tutaj mogę polecić IdeaBank. Myślałem kiedyś o przeniesieniu się z kontem firmowy tutaj, ale chyba jednak bym się bał dac im większą swoją kasę, a umowy na dodatkowe usługi na pewno nie podpiszę po moich doświadczeniach i po opiniach innych:) Pozdrawiam
Maryja / 83.11.215.* / 2013-09-18 22:02
Najbardziej nachalny bank, codziennie po kilka maili reklamowych - i tak nie skorzystam, a innym odradzam - rzygać mi się chce!!!
Anna Mokrik / 83.28.194.* / 2013-09-18 17:48
Nie wiem jak to powiedzieć , ale ja jestem zadowolona . Kredyt na firmę mam - spłacam jak w umowie było zawarte . Przed podpisaniem wszystko mi wyjaśniła urzędniczka , trochę dopytałam . Na razie nie mam problemu Zestawienia przychodzą to widzę ile mam do spłaty. Jakbym sie uparła to powiedziałabym że mankament jest jeden ( spłacam raty) Niestety jak sie pożyczyło to i oddać trzeba.
Jaonna / 91.226.7.* / 2013-09-26 16:07
Witam....Ja jestem również bardzo zadowolona, ubiegałam się o kredyt dla firm w Gorzowie Wlkp ...Przedstawiciel Idea Bank pan Rafał Szymański w sposób niesamowicie kompetentny i profesjonalny zajął się moją sprawą. Bank jak na razie spełnił moje wszystkie oczekiwania i zdecydowanie mogę go polecić innym. Myślę że wszystko zależy od placówki i stąd tak rozbieżne opinie...
MocMozliwosci / 93.105.28.* / 2013-09-16 15:02
To jeszcze nic, dla mnie wysylaja jakies przedsadowe nakazy zaplaty tysiecy za jakies faktury ktorych nigdy nie dostalem i nie moglem dostac poniewaz nie mialem zadnych transakcji, kompletnie nic nie bylo, jedynie zalozylem konto jednak nie bylo zadnych wplywow ani nic, rozumiem zaplacic za prowadzenie konta 5 czy 10 zloty ale nie tysiace, to sa oszusci jakich malo. Powinna nimi sie zajac jakas komisja bankowa bo to chore co Ci złodzieje wyprawiają!
Krystyna688 / 37.30.138.* / 2013-10-06 16:10
Tak i proszę przyczyń się do tego: Komisja Nadzoru Finansowego, Iwona Torzewska, Departament Ochrony Klientów, Pl. Powstańców Warszawy 1, 00-950 Warszwa, P-36. Ja prowadzę starania o wyeksponowanie wszystkich oszustw instytucji finansowych należących do wspólnego holdingu z Idea Bankiem ( Open Finance, Noble Funds, Aegon i inne. Pamiętaj, że musi to być w formie oficjalnej z datą oszustwa i sposobem zastosowanym.
Poszkodowana 8 / 46.205.46.* / 2014-05-30 23:42
Czy można prosić dodatkowo maila?
Karolat / 83.10.155.* / 2013-09-08 10:20
Witam!
Nie polecam wiązać się z tym bankiem, no chyba ze ktoś ma nóż na gardle. Ja mam przykre doświadczenia, począwszy od dezorientacji wśród pracowników, po mega odsetki. Zacznijmy od pożyczki tzw. limitem w koncie.. ja w zeszłym roku wziąłem 10 tyś. na rozwój firmy , spłacałem regularnie przez 12 m-cy, po roku postanowiłem spłacić całość jednak do spłaty pozostało mi nie 8 a 15000... Ponadto taki produkt jak pożyczka na 25000 gdzie przez 10 lat spłaca sie niby odsetki, przy czym rata tych odsetek wynosi ponad 500 zł. a jeszcze trzeba dodać że aby rata nie wzrosła trzeba mieć obrót na koncie ponad 6000 i płacić kartą za min. 400 zł. gdzie często są problemy z ich kartami, pojawia się informacja ze brak środków na koncie itp. Poza tym z najprostszymi pytaniami często jestem odsyłany na infolinię a stamtąd do innych ludzi.. i tak dalej
Ulotka / 83.9.236.* / 2013-09-03 13:04
Może to zależy od placówki. Mam tam konto i do tej pory raczej spełniał moje oczekiwania nie miałam żadnych zgrzytów .
miechun / 89.76.55.* / 2013-09-23 10:11
Posiadam lokatę Ping Pong w Idea Banku i póki co nie narzekam. Nie posiadam żadnych innych produktów, ale jak na razie wszystko pro :)
monika63 / 46.205.13.* / 2013-09-03 11:39
Najgorszy bank jaki może być! Trzy razy musiałam przynosić dokumenty, bo za każdym razem gubili, mało tego musiałam zapłacić kare za to, że nie zostały dostarczone. Jednym słowem mają syf w tym banku, a klient za ich niekompetencje musi płacić!
baraneq / 77.254.146.* / 2013-09-02 19:21
jak dla mnie to zwykli LEGALNI oszusci i tyle... wszystkie warunki na niekorzysc klienta... i nawet konto zamykaja przez 30 dni zeby jeszcze prowizje sciagnac NIE POLECAM NIE POLECAM

Slyszalam o wykorzystywaniu przez baki ale IDEAbank to juz szczyt !!!
Ja499 / 79.191.118.* / 2013-08-28 21:53
Posiadam rachunek firmowy. Od początku nieprawdziwe informacje o warunkach rachunku, Po reklamacji Pani poinformowała mnie że prowizja została anulowana w kwietniu a do dzisiaj cisza. Dalsze reklamacje to wielka ściema i zasłanianie się wszystkim byleby nie załatwić pozytywnie reklamacji. Na początku miała być super lokata , której nie otrzymałem, a także problemy z płatnością kartą. Zdecydowanie nie polecam

Najnowsze wpisy

Konto osobiste - najlepsza oferta: