Forum Polityka, aktualnościKraj

Ile wydają kancelaria premiera i prezydenta?

Ile wydają kancelaria premiera i prezydenta?

Money.pl / 2009-06-21 11:25
Komentarze do wiadomości: Ile wydają kancelaria premiera i prezydenta?.
Wyświetlaj:
ubogi Polak / 79.163.110.* / 2012-01-24 10:58
Skoro jest tak źle i biednie w naszym kraju,oszczędza się na najbiedniejszych ,to czemu się nie zabierze 13-ych i 14-ych pensji umy-słowym z budżetówki,i już by było więcej w kasie państwa.Można biednym to można i bogatym.
ciekawe dane / 79.184.237.* / 2009-06-21 13:47
Zawsze wydawało mi sie że to kancelaria premiera wiecej wydaje, bo wiecej sie porusza po świecie. W przeliczeniu na ministra wyjdzie jeszcze mniej. Działania ministerstw to przede wszystkim tworzenie sprawozdań, nowych ustaw itp. Prezydent wiecej wydaje na reprezentacje kraju niż premier na zarządzanie nim. Głowa państwa to Prezydent ale wiecej powinno iść na zarządzanie niż na reprezentacje. Tak uważam
wkutwiiony / 83.27.85.* / 2009-06-21 14:05
ale o czym tu dyskutowa? prezydentura jest nam tak potrzebna jak za prlu-u papier toaletowy w pasztetowej, zafundowano nam taką idiotyczną i kosztowną dwu władzę w 1989 roku,bo prezydent jaruzelski miał by jakąś tam gwarancją dla pzpr-owco sb-ków itp .,obawiających się o swą przyszłoś,i tak to trwa,i nadzieii na likwidację urzędu prezydenta nie ma
ciekawe dane / 79.184.237.* / 2009-06-21 14:16
Powinien być lepszy podział kompetencji. Gdyby prezydent skupił sie na uroczystościach i obchodach , a premier na polityce to by to fajnie funkcjonowało. Nie wiem jak ty ale mi sie podoba jak Prezydent przyjedzie do miasta na ważne obchody, premier nie ma czasu na to, niech lepiej zajmie sie ustawami i polityką zagraniczna. Ja widziałbym Prezydenta na drugim planie, zdecydowanie przeciwny jestem wywyższaniu nadmiare kompetencji prezydenta.
wkutwiony / 83.27.85.* / 2009-06-21 15:03
może to i fajne,ale ja osobiście za szopkami nie przepadam,chyba mam taki uraz z prl-u, prezydenci jankesowa,którzy są takim naszym premierem i prezydentem w jednym, radzą sobie dobrze z łączeniem fukcji reprezentacyjnych i rządzeniem państwem,i pewnie przyznasz że, rządzenie jankesowem nie jest mniej absorbujące od rządzenia naszym pięknym,ale o ileż mniejszym krajem, teza że "premier nie ma czasu na to" to lekka przesada, a biorąc pod uwagę fakt ,że premier ma czas na grę w piłkę i na dodatek gra w nogę z połową ministrów,to teza o jakimś braku czasu jawi się jako BARDZO GRUBA PRZESADA, tak że pozostaję przy swym poglądzie,że urząd prezydenta jest zbędny,i szkoda kasy na utrzymywanie królewicza od uroczystości i obchodów,no gdyby to była królewna to może zdanie bym zmienił
ciekawe dane / 79.184.237.* / 2009-06-21 15:24
te szopki są ważne z jednego powodu, łączą naród, powinny dawać ludziom pewną satysfakcję, co do premiera to nie odbieram gry w piłke jako cos nagannego. Bez przesady, ile czasu na to poświeca, poza tym po wysiłku fizycznym lepiej sie pracuje, w wielu firmach są siłownie dla pracowników.
Wiec ja podchodze do tego ostrożniej.Ludzie chcą żeby władza ichzaszczyciła swoją obecnością i jest tak na całym świecie, w USA prezydent otwiera ważne mecze, uczestniczy w paradach i takie tam..
wkutwiony / 83.27.85.* / 2009-06-21 18:30
też nie traktuję nagannie.proszę i mi ty kazań nie prawic na temat ważności rekreacji, tylko przeczy to tezie jakoby premier był tak zapracowany że nie ma czasu na pełnienie funkcji reprezentacyjnych, szopki ważne są owszem , i premier spokojnie może się nimi zajmowac,nie neguję ważności szopek tylko przedstawiłem swój do nich stosunek,nie bawią mnie i tyle, więc PROSZĘ BEZ KAZAŃ
nie wkutwiony a rozwalony / 83.27.85.* / 2009-06-21 21:15
ale się uśmiałem, oglądałem neonówkę na dwójce, tak dla rozluźnienia,rozwalili mnie chłopaki skaczem o paszporcie,wyłem ze śmiechu, urzędniczka mówi petentowi że jego miejsce urodzenia to TEL-AWIW, a ten nie KRAKÓW,a urzędniczka KRAKÓW ale KAZIMIERZ, i padłem i WYJĘ, moje dziewczyny tak nie bardzo, więc im mówię że kazimierz to była dzielnica żydowska, ROZWALAJĄCE, a BABECZKI I JEDEN RODZYNEK,. rizwaliły mnie skeczem plotkarski jak taka fajna pyszysta stwirerdziła,bo CZYTAŁA, że wygląd nie jest najważniejszy, ważniejszy jest DOSTĘ DO WODY, padłem i wyłem, prawie że grappe rozchlapałem
############# / 83.19.187.* / 2010-06-22 17:47
Przeczytaj swoją "wypowiedź" i spróbuj znaleźć w niej sens.
wkutwiony / 83.27.85.* / 2009-06-21 15:09
a dlaczego to zniknął moj tekst o jaruzelskim wojciechu? jeśli tytuł był zbyt prowokujący to chętnie się zgadzam na zamnieszczenie tekstu bez tytułu,w 1956 armia czerwona musiał przez tydzień odbijac dla moskali Budapeszt,w 1968 bratnie armie z armią czerwoną na czele musiały odbijac dla kremla Czechosłowację, a w Polsce armia czerwona nie musiała nigdy niczego odbijac, bo polskie wojsko pod dowództwem jaruzelskiego i jemu podobnych radziło samo doskonale w trzymaniu zdobyczy dla kremla, i tak w czerwcu 1956 polskie wojsko zmasakrowało w poznaniu rodaków którym świetlany ustrój niespecjalnie się podobał, w grudniu 1970 armia czerwona nie musiała się fatygowac bo polskie wojsko znowu tym razem już pod osobistym dowództwem jaruzlskiego samodzielnie zmasakrowało rodaków na tzw wybrzeżu
na wszelki wypadek zmieszczę garśc cytatów z wiki gdyby komuś przyszł do głowy zaprzezac powszechnie znanym faktom
"Bilans grudniowych represji przyniósł około 39 osób zabitych[- 1 w Elblągu, 6 w Gdańsku, 16 w Szczecinie i 18 w Gdyni. Ranne zostały 1 164 osoby. Zatrzymano przeszło 3 tysiące osób. Były przypadki rozjeżdżania ludzi gąsienicami czołgów."

"Wojciech Jaruzelski nadzorował także tłumienie wystąpień robotników w czasie wydarzeń grudnia 1970 na Wybrzeżu, gdyż był wówczas Ministrem Obrony Narodowej."

"Aktywnie uczestniczył także w przygotowaniach do pacyfikacji strajków na Wybrzeżu, wydając jako Minister Obrony Narodowej szereg decyzji – 8 grudnia 1970 gen. Jaruzelski wydał rozkaz[4] (rozkaz MON nr 8884/Oper.) "(...) w sprawie zasad współdziałania wojska i resortu spraw wewnętrznych w zakresie zwalczania wrogiej działalności (...)", który stanowił podstawę do kooperacji MON i MSW w tłumieniu robotniczych protestów w czasie wydarzeń grudnia 1970 i był jedną z przyczyn późniejszej masakry. Także 14 grudnia 1970 o godz. 23:40 z polecenia gen. Jaruzelskiego szef Sztabu Generalnego WP wydał tajny szyfrogram[4] nakazujący dowódcom okręgów wojskowych przeprowadzających akcję pacyfikacyjną na Wybrzeżu podjęcie działań w przypadku ewentualnego użycia wojsk do zadań specjalnych i faktycznie włączający siły zbrojne do konfliktu"

a czerwcu 1956 "W toku walk i pacyfikacji miasta zginęło, w zależności od szacunków, 70[3] osób cywilnych oraz 8 żołnierzy (w tym funkcjonariusze UB i MO)[3] lub 57 osób (w tym 49 cywili i 8 spośród żołnierzy i aparatu bezpieczeństwa), około 600 osób (po obu stronach barykady) zostało rannych"

chwalenie jaruzelskie za stosunkowo małą liczbę ofiar w czasie wprowadzanie stanu wojennego jest nieco niestosowne,bo to nie jego zasługa,tylko ludzi którzy nie wyszli na ulice protestowac,tylko zwyczajnie się poddali,gdyby doszło w grudnie 1981 roku do protestów ulicznych jaruzelski i polskie wojsko zafundowaliby nam takie same jatki jak 11 lat wcześniej na wybrzeżu, widac to wyraźnie na przykładzie kopalni "Wujek",w której górnicy nie chcieli się pogodzic ze stanem wojennym
aleksu / 2009-06-21 13:46 / Bywalec forum
Zauważmy pewną zależność od lipca 2006 do listopada 2007 wydatki zarówno prezydenta jak i premiera wyraznie rosły /patrz wykres/ należy chyba dodać że w tym okresie władzę sprawowali "ci co ukradli księżyc" i dopiero nowy rząd przywrócił pewien ład.
aleksu / 2009-06-21 13:40 / Bywalec forum
Prezydent Kaczka zatrudnił dodatkowo 50 osób tłumacząc to swoja wiekszą aktywnością hahaha. Dobre sobie chyba miał na myśli aktywność w przeszkadzaniu Premierowi.
studentMIM / 2009-06-21 14:12 / Tysiącznik na forum
Czy wypowiedzi forumowych zwolenników PO (równoważnie PiS) muszą naprawdę stać na tak niskim poziomie?
Pozdro / 80.53.40.* / 2009-06-22 00:42
Alkocholuzm kosztuje
janiszek72 / 2009-06-21 11:25 / Tysiącznik na forum
Czy Pan na fotografii jest również premierem? I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam

Najnowsze wpisy