Forum Forum inwestycyjneFundusze

ING-Fundusz Budownictwa i nieruchomości

ING-Fundusz Budownictwa i nieruchomości

wania24 / 2007-01-24 11:51
Czy opłaca się w ten fundusz inwestować, czy lepiej w fundusz akcji ??
Wyświetlaj:
tompot / 83.14.11.* / 2007-01-26 13:35
Ja tez się zastanawiam nad tym funduszem, takie sektorowe inwestowanie może być lepsze od zwykłych funduszy akcyjnych (jak wiadomo budownictwo w Polsce trzyma się teraz mocno). Tylko jest pytanie jaka będzie zbliżająca się korekta. Jeżeli korekta przyjdzie to może w mniejszym stopniu dotknąć budowlankę i deweloperkę.
mick / 2007-01-26 16:17 / Uznany Gracz Giełdowy
wcale nie jest powiedziane ze głebsza korekta nastapi w najblizszym czasie. ja uwazam ze własnie budowlanka i developerka najmocniej dostana w d w pierwszym półroczu. dlaczego?: bo w koncu przyszla zima i budowy mocno przystopowały. a ostatnie rewelacyjne wzrosty firm budowlanych byly napedzane przedłuzonym o prawie kwartał sezonem budowlanym - powstał spory balon na budowlance.
inwestowanie w poszczegolne sektory tak, ale jako dywersyfikacja, nie jako całość.
tompot / 83.14.11.* / 2007-01-26 17:24
Rzeczywiście nie wiadomo czy głębsza korekta nastąpi w najbliższym czasie ale jest chyba raczej nieunikniona (problem w tym jak będzie głęboka). Powyższy fundusz, o którym mowa nie inwestuje w firmy tylko stricte budowalne ale także w deweloperskie (a tutaj pora roku raczej nie ma znaczenia). Zresztą do właściwego sezonu budowlanego już niedługo (marzec/kwiecień) także teraz jest chyba dobry moment na wejście w taki fundusz.

Mi sie wydaje, że nieruchomości mogą być takim hitem jak w ubiegłym roku małe i średnie spółki ale to tylko moja skromna opinia.
mick / 2007-01-26 17:53 / Uznany Gracz Giełdowy
wiekszosc tego typu funduszy inwestuje jednoczesnie w akcje firm budowalnych i w developerke - kupuja powierzchnie na wynajem itp. nie znam funduszy ing, mozesz mi napisac czy to typowy fund inwestycyjny (z jednostkami uczestnictwa) czy moze zamkniety z certyfikatami?
przykład owczego pędu i wiary w budowlanke:
na przełomie grudnia/stycznia ludzie masowo zaczeli wychodzic z akcji i zaczeli pakowac sie w fundusze nieruchomosci, rowniez w zamkniete, ktore notowane sa w postaci certyfikatow na gpw. np arka f. rynku nieruchomosci miesiac temu byl po 140zł a teraz jest po 180zł. natomiast ostatnia wycena tego funduszu to ledwo 102zł (a cena emisyjna to az 97zł - 2004rok ). moge sie załozyc ze wiekszosc z tych ludzi nie zdaje sobie sprawy, ze w terminie wykupu, fundusz wykupi certyfikaty wg ich wyceny. i wtedy moze byc płacz gdy sie kupiło ww certyfikat na gpw po duzo wyzszej cenie i nie zdarzyło sie znalezc na niego kupca przed terminem wykupu (fakt ze to dopiero rok 2012 +/- 2lata).
dalej uwazam ze tego typu sektorowe tradycyjne fundusze sa dobre, ale jako dywersyfikacja inwestycji.
teska 56 / 193.238.200.* / 2007-01-26 20:22
czesc - jesli ptrasz o fundusz bud.i nieruchomosci to owszem jest w ING z jednostkami uczest. - wszedl na gielde w polowie grudnia a teraz jego cena jest na dzien dzis110.69 i tak mysle ze powinien byc w przyszlosci jako dobra inwest. - ja w to weszlam jeszcze w grudniu - troche spadalo/ jak wszystko/ ale teraz ma najlepsze not. jJest TO FUNDUSZ parasolowy w ING. mampytanie czy masz jakies przecieki - kiedy bedzie bessa ? pa milego wieczoru czeaskm na opinie
Ludwik / 84.40.231.* / 2007-01-26 20:41
Jeszcze TFI nie wysyłali zawiadomień kiedy będzie bessa,ale jak masz fundusze to napewno cie powiadamią
mick / 2007-01-27 09:15 / Uznany Gracz Giełdowy
????????
http://www.money.pl/forum/temat,6,324627,324627,40,0,bedzie;korekta;czy;nie.html

to był żart o tych zawiadomieniach, ale chyba nie wszyscy załapali :p
tompot / 83.14.11.* / 2007-01-27 11:32
A jak uważasz mick, czy korekta dotknie równo wszystkie kategorie spółek czy może jest jakaś branża, która ma szansę względnie nie ucierpieć.

Teraz każdy kracze o korekcie więc więc w najbliższym czasie pewnie jej nie będzie bo zazwyczaj uderza niespodziewanie.
mick / 2007-01-27 15:43 / Uznany Gracz Giełdowy
korekty sie nie boje, ludzi sie boje :)
wg mnie jak dojdzie do takiej paniki jak w maju to wszystko bedzie ostro spadało. najgorzej beda mialy modne ostatnio spolki, w ktore ludzie wchodzili - bo rosły, bez zadnej analizy - czyli miedzy innymi budowlanka. rowniez narazone na najwieksze spadki sa mniej plynne spolki gdzie czesto obrot jest tak niski ze nie ma komu kupowac - i jak dojdzie do paniki to ludzie beda wszystko pkc puszczac. generalnie cały midwig i wirr rosna od pol roku bez zadyszki (no moze kawalek grudnia) - wiec spore ryzyko najwiekszego spadku.
wig20 teoretycznie wyglada najmocniej. tu z kolei najmocniejsze sa spolki surowcowe (orlen, kghm) - i to mimo trendu spadkowego ropy czy metali na gieldach swiatowych.
rynek lubi zaskakiwac wiec nie zdziwi mnie jak bedzie dokładnei na odwrot niz w moich ocenach
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy