Forum Forum inwestycyjneFundusze

Znowu dla początkującego...

Znowu dla początkującego...

K_Konrad / 83.14.126.* / 2007-01-24 19:06
Witam serdecznie!
Na starcie chciałbym powiedzieć, że jestem "młody". Mam oszczędności, które chciałbym pomnożyć w szybkim czasie. Chodzi mi tutaj o wydatki codzienne, kupno ubrania czy innych potrzebnych rzeczy. Rozumiem, że nie jest tak prosto zainwestować w akcje i spocząć na laurach - od razu zgarnąć fundusze. Chciałbym się od Was dowiedzieć, jak mam zacząć. Na początek przeczytałem "kurs" o inwestowaniu na: www.nbportal.pl - możemy powiedzieć, że mam też podstawową wiedze, niestety tylko teorytyczną. Wybrałem sobie usługę eMakler w mBanku, ponieważ czytałem, że jest ona dobra dla początkujących i pozwala na podstawowe operacje. Czasami jest niedostępna, ale myślę, że nie będzie mi to przeszkadzało. Jak to jest, ze sprzedaniem akcji? Sprzedaje i odrazu dostaję pieniądze? Zacząłem też czytać informację o Analizie technicznej - mam nadzieję, że mi to pomoże. Niestety, nie mam do kogo zwrócić się o pomoc - nikt ze znajomych ani rodziny nie gra na giełdzie. Część funduszy chciałbym zainwestować też w obligacje. Mógłbym prosić o jakieś rady?

Proszę o wyrozumiałość,
Pozdrawiam,
Konrad.
Wyświetlaj:
katonczyk / 2007-02-06 12:42
"Mam oszczędności, które chciałbym
pomnożyć w szybkim czasie."

Polecam w takim razie zakłady bukmacherskie :)
TaS / 2007-02-02 19:09 / Tysiącznik na forum
hmmm wszystko mozna ;) zasadniczo tez jestem na podobnym stadium co Ty z jedna roznica - nie licze na szybkie zyski. To jest wyjatkowo trudne. Choc oczywiscie w teorii mozesz miec nosa w wirtualnej gieldzie ale tam te pieniadze'nie bola' tzn jak je stracisz to nic zalozysz nowy rachunek. tym czasem gdy bawisz sie wlasnymi pieniedzmi to moze zabolec :) osobiscie polecam bys wlozyl duza czesc w jakis fundusz, a reszta sprobowal swoich sil na gieldzie. jesi masz duzo czasu...
lukaszwych / 2007-01-28 00:50 / portfel / "Demon rynków"
Dam Ci jedna najpierw zagraj na wirtualnych pieniadzach jak Ci sie uda to pocwicz na malych kwotach, pozniej poczekaj na jakis wiekszy spadek i wtedy zainwestuj. Obligacje to wszystko jedno mniej wiecej jakie kupisz. 3 latki sa moim zdaniem optymalne.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy