ING i smsKody

piodx / 2010-03-22 23:47
Mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa obsługi konta przez internet. Czy system bankowości internetowej w którym bardzo rzadko wymagany jest sms kod do potwierdzenia przelewu można uznać za bezpieczny? Bank nie wymaga potwierdzenia nawet gdy na podany numer konta robię przelew (3000 zł) poraz pierwszy, logując się przez komputer z którego nigdy wcześniej się nie logowałem. Jakoś nie mam do tego systemu zaufania.
Wyświetlaj:
daxxx / 78.133.159.* / 2010-03-23 13:30
zgadza sie, tez nad tym sie zastanawialem. ale w moim przypadku przy kwocie wyzszej niz 1000 pln smsa dostawalem. mozna miec rozne odczucia dot. bezpieczenstwa z takim kontem. ale na pewno zasada nr 1 jest to, ze logujesz sie tylko i wylacznie na pewnym komputerze i nikomu nie udostepniasz hasel. jezeli chcesz miec konto zabezpieczone az nadto to zobacz oferte eurobanku. tam hasel i hasel do hasel masz naprawde duzo. czasem mozna sie pogubic, jezeli ktos jest malo mobilny :)
piodx / 2010-03-24 13:42
Załóżmy, że komuś uda się zalogować na moje konto. Ten ktoś wykona kilka przelewów. Kto ponosi odpowiedzialność za te transakcje? Czy to nie jest tak, że bank przerzuca na klienta ryzyko związane z wykonywaniem przelewów bez autoryzacji sms kodem. Jeśli tak jest to należałoby jak najszybciej zmienić bank, bo mimo, że mają dobrą ofertę to zabezpieczenia słabe.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: