Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Inwestorzy na świecie są w rozterce

Inwestorzy na świecie są w rozterce

Money.pl / 2009-05-29 17:37
Komentarze do wiadomości: Inwestorzy na świecie są w rozterce.
Wyświetlaj:
brydzia / 2009-05-31 21:49 / 10-sięciotysiącznik na forum
aszu widzę że chciałeś do mnie emaila napisać ale ja musiałam podać jakiś fikcyjny jak mnie Money wyautował

patrzę na ten Twój zakup MSZ , 0,32 grosze w 1 kwartale zysku , więc gdyby przyjąć że zarobią podobnie mielibyśmy jakieś 1,3 zł na akcję przy cenie 5 zł za akcję co dawało by jakieś c/z 3 , wk trochę duża ale warto oglądać no i arka assety mają 20%
aszu / 2009-05-31 23:04 / Tysiącznik na forum
forum spadlo na tak niski poziom / przeklenstwa , komiwojazerka,osobiste ataki / , ze po prostu nie da się pisać o giełdzie. I to byla przyczyna , że chcialem wysłac Ci pewne przemyślenia . Ale nie istotne.
brydzia / 2009-05-31 21:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ciekawe czy Modliszka pochwali się nam w jakiej to korporacji teraz będzie pracować , może dla tej co Kaziu M

ale gratuluję , widzę że pniesz się do góry

tak tylko sobie myślę , że skoro w tym roku kghm dał zarobić 200% a od dołka 350% a Ty całą gotówkę w niego zainwestowałaś to po co się wyrabiasz dla jakiejś tam korporacji , weź wypij tego browara i ich o.....j
fuks2000 nie logo / 213.156.104.* / 2009-05-31 22:03

Ciekawe czy Modliszka pochwali się nam w jakiej to korporacji teraz będzie pracować

przecie napisała...

Od czerwca zaczynam prace w
duzej korporacji z Wielkiej Brytanii,

znaczy się Tesco :) tylko nie wiadomo na którym dziale....

jak można pisać takie samochwalcze posty? w skrócie: "wszystko już wiem i kasa płynie do mnie strumieniami".
Masakra
brydzia / 2009-05-31 22:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak to na którym , na miedzianym

dobrze że to nie ja zauważyłam tylko ktoś postronny ,
ale Warszawka podobno tak ma , wyścig szczurów
jak JB trafił na taką Modliszke to ja się nie dziwię że taki ROZCZAROWANY
JB / 2009-05-31 22:13
No niestety. Ale to napędzają przyjezdni. Ale przyznam, że ludzie z Lodzi i Lublina najmniej się bawią w ten wyścig szczurów.
Za to ta co na nią trafiłem to ciągle narzekała, że już ma 30 lat a jeszcze nie jest managerem. A swoje koleżanki co do Warszawy nie przyjechały i zamiast kariery mają dzieci za głupie uważała.
Ja tam wolę mieć spokojna posadę i w wyścig szcurów się nie bawię... zresztą to też uważała u mnie za wielką wadę... bo co to za facet co nie jest managerem.
Pooh / 2009-05-31 22:51 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Weź Ty sobie poszukaj jakiej normalnej baby, co w gry komputerowe nie gra i managerem nie chce być... To jakieś 90 % babskiej populacji...
A ty szukasz w jakiejś pieprzonej niszy ekologicznej...
Pzdr.Q
Ps. Panie obecne na forum przepraszam za podejście biologiczne.
JB / 2009-05-31 22:58
To już koledzy maja takie żony co im robią awanturę jak tylko do komputrta usiądą. A jak jada do centrum handlowego to godzinami ciuchy przeglądają... ta co mnie uwiodła to jak jechała do centrum handlowego to zeby do Saturna albo Media Marktu iść. Poprostu ideał.
Pooh / 2009-05-31 23:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
I czym miałeś się przy niej, jako facet, wykazać ?
Ps. Pieprzyć taki ideał - może wróciłbym do domu, baba przy kompie i nic do żarcia...
Dzięki..
JB / 2009-05-31 23:34
To byśmy poszli zjeść na mieście. Poza tym kolega ma zonę co komputerów nie lubi a i tak to on gotuje.
JB / 2009-05-31 22:55
Ale co to za kobieta co w gry nie gra? I jeszcze pewnie będzie chciała co roku jechać nad może i na plaży leżeć.
Co do bycia managerem to fakt, że lepsza taka z rozsądną ambicja a naie wybujałą.
Pooh / 2009-05-31 23:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Zapytaj, czy planuje mieć dzieci / tak w ogóle - nie od jutra ;) /.
Jeżeli nie - spier_da_laj. Nie ma niczego bardziej sprzecznego z kobiecą naturą.


Ale co to za kobieta co w gry nie gra?

Co to za kobieta, co pozwoli Tobie /!/ grać w gry, jak w chałupie nie posprzątane...
JB / 2009-05-31 23:40
Aczkolwiek ostatecznie przestałem próbować jak ją zaprosiłem na lody a ona mi odpowiedziała, że teraz to ona myśli jak następny level w grze osiągnąc a nie o jakichś lodach.
Pooh / 2009-06-01 00:01 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Brrr... z daleka od takich... pind...
Nie jesteś stracony - masz instynkt samozachowawczy ;)
JB / 2009-05-31 23:38
Dzieci chce mieć... ale z idealnym facetem a nie z przeciętnym... normalnie jak gdzieś jakieś małe dzieci na ulicy zobaczyła to się na nie zaraz patrzyła a później ze skwaszoną miną chodziła.

A po co sprzątać jak można grać.
Amigo11 / 2009-05-31 22:11 / SAMA PRAWDA
co Ty prawdziwy szczur nie ma sczasu na forum, tylko juz odbiera klucz do biura od ciecia.
Amigo11 / 2009-05-31 22:06 / SAMA PRAWDA

znaczy się Tesco :) tylko nie wiadomo na którym dziale..

Niekoniecznie może w BP
fuks2000 / 2009-05-31 22:15 / Tysiącznik na forum

Niekoniecznie może w BP

przecie Mo z Wawy, a BP...
BP Polska Spółka Akcyjna
ul. Jasnogórska 1
31-358 Kraków
JB / 2009-05-31 22:14
No co Ty? Przecież na Lotos też nagania.
JB / 2009-05-31 21:58
No wiesz. Jedna już uwiodła Kazia, to pewnei Modliszka tez planuje... bo to taki idealny facet.
Amigo11 / 2009-05-31 21:46 / SAMA PRAWDA
Ja wiem w jakiej , w Rio Tinto
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-05-31 21:45
cały ten rajd polega właśnie na tym że ci sami ludzie wychodzą np z KGHM po zarobieniu 5% i wchodzą ponownie wyżej - taka jedna wielka spółdzielnia tych samych inwestorów. teraz jakby większość z nich odeszła ochota do ponownego wchodzenia bo co wejdą to nic się nie rusza - gorzej będzie jak wszyscy zechcą wyjść naraz
warren buffet / 2009-05-31 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
na forum to kazdy robi melony, he he a taka prawda ze gdyby tak bylo to by tu nawet nie pisal :))

pogoda ducha ponad wszystko :)
Krzych / 2009-05-31 21:52 / Płoteczka na forum
wiesz olewam pisać ile zarobiłem czy straciłem ale wiedz jedno media są silne.
A autorytet może wiele - być nim i rządzić rynkiem to ok.70% zysku , powinneś o Tym wiedzieć.
Sugestia a w drobnych rękach to ok. 20% transakcji może , oj moze.
kwiatek... / 2009-05-31 21:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzychu siedzisz na papierach?
Krzych / 2009-05-31 22:08 / Płoteczka na forum
tylko na ślicznotce - ok.8%portfela mam
czekam na spadki ale raczej jeszcze tylko dt. bo dane są neutralne może nawet większy + dla eurolandu ale na nas działają tylko dane od jankesów więc GM może zrobić dużo.
kwiatek... / 2009-05-31 22:16 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Być może upadłość GM jest już wliczona w indexy w usa?
JX / 91.193.160.* / 2009-05-31 21:34
Ciekawy artykuł: http://ft.onet.pl/11,27596,jak_kryzys_moze_zwiesc_ekonomistow,artykul.html
Fragment: "Teraz ja nie potrzebuję lekcji na temat Generalnej Teorii. Myślę natomiast, że Krugmanowi przydałoby się odświeżenie wiedzy na temat historycznego kontekstu tej książki. Wznawiając Powrót Ekonomii Depresyjnej chciał najwyraźniej przedstawić obecny kryzys jako powtórkę z lat 30-tych. Tyle, że to nieprawda. Amerykańskie PKB w ujęciu realnym ma, według prognoz Międzynarodowego Funduszu Walutowego spaść w tym roku o 2,8 procent, a w przyszłym oscylować wokół zera. Nie ma porównania z latami 30-tymi, kiedy produkcja w ujęciu realnym tąpnęła o 30 procent. Jak na razie mamy dużą recesję na skalę porównywalną z latami 1973-75. Także globalizacja nie wali się tak jak w latach 30-tych.
Zasługę za uniknięcie drugiej Wielkiej Depresji należy przypisać przede wszystkim prezesowi Fed, Benowi Bernankemu, który o kryzysie bankowym z początku lat 30-tych wie więcej, niż ktokolwiek inny i którego podwójne lekarstwo w postaci niemal zerowych stóp procentowych i łagodzenia ilościowego – które od września podwoiło bilans Fed – pozwoliły zapobiec pandemii bankowych upadłości. Bez wątpienia pakiet stymulacyjny w wysokości 787 miliardów dolarów także zwiększy amerykańskie PKB w tym kwartale".
JB / 2009-05-31 21:54
Tylko właśnie niskie stopy FED po kryzysie dotcomów doprowadziły do obecnego kryzysu.
Jedyny sposób na ratunek, to zaprzestać udzielania nowych kredytów i zająć się spłacaniem tego co już wzieli. A banki jako sprawcy kryzysu muszą zbankrutować.
Amigo11 / 2009-05-31 21:25 / SAMA PRAWDA
Widze że to forum to odskocznia do wielkiej kariery w CITY of London. Ciekawe kiedy się do mnie odezwą.
JB / 2009-05-31 21:39
Byłeś w Londynie? To straszne miasto. za sam wjazd do City trzeba zapłacić. Niby wielkmie managery a metrem jeżdżą, nic dziwnego, ze maja takie głupie pomysły, które do kryzysu doprowadzają. Jakby sobie jeździli Nissanami z dowolna prędkością to by kryzysu nie było.

A tak swoją drogą City powstało w miejscu po dokach, które były nieopłacalne, tak jak teraz nasze stocznie. Niedługo światowe centrum finansowe powstanie w Gdansku.
Amigo11 / 2009-05-31 21:42 / SAMA PRAWDA
byłem, mnie Londyn się podobał ale nie chciałbym tam mieszkać. Dla mnie Warszawa już jest lekko przyduża
JB / 2009-05-31 21:50
A ja lubię Warszawę. 90tysięczny Lund jest dla mnie za mały.
kwiatek... / 2009-05-31 21:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak na skandynawie to średnie miasto:)))))
JB / 2009-05-31 22:08
No ale ja wole nasze standardy rozmiarów.
Amigo11 / 2009-05-31 21:51 / SAMA PRAWDA
Ja bym najchętniej wrócił do mojego Lublina jakby tylko tam robota była jak w warszawie
JB / 2009-05-31 21:55
Kolega z byłej pracy dom pod Lublinem buduje i pracuje 3 dni w Warszawie 2 dni zdalnie. Ma służbowy samochód i kasę na paliwo na dojazd. Tyle że musi w poniedzialek strasznie rano wstawać.
Amigo11 / 2009-05-31 21:56 / SAMA PRAWDA
Może jak w końcu zbudują tą ekspresówke to tak zrobie:) Ma byc juz w 2013 :D
JB / 2009-05-31 22:02
A w 2012 ma być koniec świata. ;p
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2009-05-31 21:32
najpierw musisz sobie dać wstrzyknąć:))
[potem Walne z Panami- musisz byc rodzynkiem

potem to juz telefony, wizytówki- luzik:))
JB / 2009-05-31 21:40
No wiesz, trzeba umieć sie w życiu ustawić...
Pooh / 2009-05-31 21:35 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
I zacząć mówić "Jak ta miedź ma tanieć", a nie "siorbaj jakąś odzieżówkę". ;)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2009-05-31 21:39
no..
Amikos mógł poczytać o stx, MO i BL zanim wkroczył z prostackim siorbankiem:)
Amigo11 / 2009-05-31 21:33 / SAMA PRAWDA
rauty , golf, dupeczki, to jest życie
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-05-31 21:21
ludzie uciekajcie z szulerni w złoto. ja wam dobrze radzę. w latach 30tych Żydzi mieszkający w Niemczech też myśleli że nie będzie tak żle. chociaż oczywiste sygnały ich zagłady byly już wcześniej to nie chcieli oni uciekać. zostali do końca w kraju łudząc się w nieskończoność - mieli tyle czasu po dojściu Hitlera do władzy ale oni rok po roku się łudzili że nie będzie tak żle. że to nie jest problem

teraz też tak jest z giełdą i światową gospodarką - jeśli człowiek nie ucieknie w porę to będzie za późno i koszmar ich dopadnie
JX / 91.193.160.* / 2009-05-31 21:45
Złoto, albo surowce:
"W światowym przemyśle mamy nadwyżkę mocy produkcyjnych. Jednak ceny kluczowych surowców rosną szybko począwszy od lutego. Podaż pieniądza w USA rośnie w rocznym tempie dziewięciu procent, znacznie powyżej średniej liczonej od 1960 roku. Wszystko to prawdopodobnie doprowadzi do inflacji, jeżeli nie w tym roku, to w następnym. By zacytować ostatni raport kwartalny chińskiego banku centralnego: „Błąd w polityce monetarnej (…) może narazić na ryzyko inflacyjne cały świat”.
Krzych / 2009-05-31 21:14 / Płoteczka na forum
2009-05-31 18:47:21 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: Inwestorzy na świecie są w rozterce [3]
35% udziałów OPLA ma należeć do rosyjskich banków a nasze bezmózgi będą płacić
dywidendy ,

co masz na mysli - dają pracę , nie zmuszają do zakupów a Rosja potężny rynek więc my czy oni - z tego co słyszałem Rosja ma być głównym odbiorcą dającą pracę i zyski Oplowi , czy w skócie co myślę rozumiesz , może to ja płytki .
Rynek wielki zyski wiekie , jak ja prosto podchodzę do sytuacji.
JB / 2009-05-31 21:22
Ale oni dostaną know-how Opla i będą produkować w Rosji w zakładach GAZ. W Niemczech to będą produkować na rynek niemiecki pod warunkiem, że rząd niemiecki i landy gdzie są fabryki będą dopłacać do produkcji. Czyli Rosjanie będą płacili niemieckim pracownikom tyle co rosyjskim a róznice między pensją rosyjską i niemiecka będzie płacił niemiecki rząd... aż zbankrutuje.
Krzych / 2009-05-31 21:28 / Płoteczka na forum
aż dojdzie do tego że będą produkować nowszą i tańszą wersję niż TATO i podbiją Azję a Niemcy będą szczęśliwe że coś do nich z tego wpłynie.
A opel w europie i tak utrzyma pozycję nawet ja zasypie produkcją tanią z Rosji renomowanych marek.
brydzia / 2009-05-31 21:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
oj Krzysiu , każdy kupuje fabryki a nasze firmy zapłacą zagranicznym spekulantom dywidendy

TAK TO MY DO KOŃCA ŻYCIA BĘDZIEMY WYROBNIKAMI ZA 200EURO
Krzych / 2009-05-31 21:42 / Płoteczka na forum
wolisz utrzymanie naszych czy jeszcze tańszy wschodni
co do dywidend czemu się nie łapiesz na nie bo jutro napiszesz po że kurs już niżej i dywidendę sobie sami zapłaciliśmy i na kursie stracili - Brydziu o czym Ty piszesz?
brydzia / 2009-05-31 22:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzysiu ile my tych dywidend złapiemy , jak czytam że PZU wypłaci 8 mld zł dywidendy żeby eureco nie upadło ,zamiast ich przejąć , o to mi chodzi , KGHM ma 3 mld , w sumie na dywidendy wydał już 7 mld , wiesz co by za to mogli kupić ,

a myślisz że ruscy będą w Polsce opla produkować czy u siebie
JB / 2009-05-31 22:24
U siebie i w każdym kraju, który im pokryje róznicę kosztow produkcji.
JB / 2009-05-31 21:42
Dlatego trzeba emigrować... no chyba, że się jest laską, wówczas mozna uwieść bogatego frajera.
Krzych / 2009-05-31 21:45 / Płoteczka na forum
szkoda frajerów - nie odzywałem się do tej pory ale szkoda mi Ciebie i tylko tyle bez odpowiedzi.
JB / 2009-05-31 21:34
Ale w Rosj to będą produkować na Rosję i byłe republiki. W Niemczech beda produkować na UE... mam nadzieję, że tusek nie wpadnie na pomysł dopłacania do produkcji w Gliwicach.
max303 / 2009-05-31 21:13 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Dobry wieczór (:-)
max303 / 2009-05-31 21:18 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
ło Jezuuuuu,dobranoc(:-)
JB / 2009-05-31 21:23
C'Mon! It's not that bad.
Bywało gorzej.
max303 / 2009-05-31 21:24 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
to jest Legacy
max303 / 2009-05-31 21:33 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
2009-05-30 13:06:42 | | JB
WRX STI to chyba Impreza nie Legacy.
JB / 2009-05-31 21:47
No tak. Ktośtam pisał, że w TV pokazywali WRX STI, dlatego napisałem, że WRX STI to jest Impreza, a ten w linku było Legacy.

Subaru ma fajny napęd AWD. Szkoda, że Skyline w obecnej generacji AWD ma tylko w wersjach z automatyczną skrzynią. Ale RWD też są fajne.
max303 / 2009-05-31 21:54 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
w Legasy jest taki myk,że ma najniżej położony środek ciężkości z pośród aut produkowanych seryjnie,drugi niesamowity walor to silnik
JB / 2009-05-31 22:07
Co do środka ciężkości to fakt. Co do silnika to jeździłem poprzednio z 2.0 turbo i miał dużą moc przy wysokich obrotach... jednak ten 3.5l bez turbo jest fajniejszy bo bardziej elastyczny.
max303 / 2009-05-31 21:33 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
jeszcze nie
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-05-31 20:59
A tymczasem bomba: Chiny w krótkim czasie prawie podwoiły swoje rezerwy złota. W 2003 r. chińskie rezerwy złota wynosiły 600 ton, obecnie wynoszą już 1054 tony. Ten przyrost – o 454 tony, licząc po ok. 900 dolarów za troy uncję – daje skromne 13 mld dolarów. Warto tę astronomiczną liczbę skonfrontować z informacją, że wartość wszystkich rządowych obligacji amerykańskich na świecie to... 11,7 bln dolarów.

Przez 6 lat Chiny nie zwiększały rezerw złota i nagle w krótkim czasie je podwoiły. A trzeba pamiętać, że złoto jest nadal, według MFW, jedną z dopuszczalnych postaci rezerw walutowych. W związku z tym Chiny utrzymują niewinnie, że po prostu wykonują postanowienia statutu MFW.

Ale Amerykanów ten nagły apetyt Chińczyków na złoto niepokoi: to przecież sygnał utraty zaufania do dolara. Chiny stały się w ten sposób 5. światowym posiadaczem rezerw w złocie. USA co prawda raportują posiadanie rezerw złota w wysokości 8100 ton, ale nie całe to złoto jest w dyspozycji USA. Są wszak tzw. deep storage gold, a GATA (Gold Anti-Trust Committee) podaje, że te ilości mogą realnie nie istnieć. W dodatku Jake Tawne informuje (Yet Another Champion of the Constitution, Nolan Chart, Friday, April 24, 2009), że jakieś rezerwy złota znajdują się także w państwowych bankach chińskich i teoretycznie nie należą one do rezerw banku centralnego. Tak naprawdę to nikt nie wie, ile już teraz Chiny mają złota.

Należy też dodać, że społeczeństwa azjatyckie – zwłaszcza w Chinach, Indiach, także w Japonii – są tradycyjnie przywiązane do złota jako środka tezauryzacji. Być może, stwierdza Jake Towne, kiedyś świat obudzi się uświadamiając sobie, iż największymi posiadaczami złota są Indie i Chiny. Dla uzupełnienia trzeba dodać, że Chiny w zeszłym roku kupiły dominujący pakiet akcji największego producenta złota w RPA. Ciekawe, że inni posiadacze złota, np. bliskowschodni eksporterzy ropy, włącznie z Wenezuelą i bankami na Karaibach (raje podatkowe) – nie dokonywały obrotów złotem. O Rosji brak danych.

Jeśli rząd chiński – główny nabywca amerykańskich obligacji – zwiększa zapasy złota, jeśli w dodatku chce wprowadzenia waluty światowej niezależnej od dolara, to rodzi się pytanie: co będzie dalej? Kto kupi kolejne emisje obligacji? Amerykanów niepokoi nagły spadek dynamiki zakupów obligacji amerykańskich przez Chiny. W 2008 r. przyrost zakupów wyniósł 53 proc., a w I kwartale 2009 r. – tylko 9 proc. (w ujęciu rocznym). Jeśli dodać, że w marcu 2009 r. wzrost wynosił tylko 0,7 proc. – to trend jest wyraźny. Czyżby oznaczało to, że zaczął się odwrót od papierowego dolara i wyścig tworzenia rezerw „prawdziwych” pieniędzy? Tak twierdzi kongresman (i kandydat w ostatnich wyborach prezydenckich) Ron Paul. Obywatele, nie ufając pieniądzu papierowemu, powinni według niego zastanowić się, jak stać się własnym centralnym bankiem. Być może jednak Chiny tylko „nakręcają” rynek złota, przy okazji mogąc szantażować z niewinną miną amerykański rząd? A może zbliża się światowa rewolucja monetarna?
JB / 2009-05-31 21:30
Nic nowego.
Trzeba kupować mieszkanie za kredyt w USD.
Krzych / 2009-05-31 21:06 / Płoteczka na forum
hehehe czytałem to w czwartek i reakcji nie było - czy podają pod leszczy by brać złoto i nowa bańka?
bez sugestii.
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-05-31 21:08
jak wszyscy się śmieją z jakiegoś pomysłu biznesowego to trzeba inwestować. jak wszyscy się z Tobą zgadzają uciekaj z inwestycji pamiętaj
Pooh / 2009-05-31 21:15 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy?
Wyjaśnienie jest dość proste - co zrobić z nadwyżką?
Przecież nie wrzucą wszystkiego w obligi US.
modliszka / 2009-05-31 20:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy


2009-05-31 18:45:16 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: Inwestorzy na świecie są w rozterce [14]
Tak sobie czytam że Modliszka każe podać jaki poziom będzie we wrześniu , ja nie wiem po
co ale mniejsza z tym

czytam dalej że przewiduje poziom 1950 , więc jakieś 8% wzrostu i tutaj upatruje
mega zyski ,

ale już pisząc o mega zwale , zamiast zająć S na kontrakcie i zarobić duże
pieniądze zgodnie z trendem jaki przewiduje każe wtedy uciekać z giełdy , no to
albo się rozwijamy i zarabiamy w 2 strony albo udajemy że się znamy

i żeby zaraz mi nie pisać że jej nie lubię bo to nie ma żadnego znaczenia , po prostu
się nie zgadzam z tym co pisze
no ja tego nie pojmuję


Witam,
Odnosząc się do postu Brydzi. na wstępie pragnę podziękować wszystkim swoim sympatykom, których pozdrawiam, jak również wszystkich moich antypapów.

Moja Droga. Nadajemy na różnych falach, nie da się ukryć. Ty patrzysz w skali mikro, a ja marko. I tym się różnimy. Mało mnie interesuje AT spolek /zwłaszcza tych, których nie posiadam/ kontakty sledze, ale z racji tego ze na nich nie gram wiec się ograniczam z wypowiedziami a o fundamentach pisze bardzo duzo, ale należy umieć mnie czytać.

Z ekonomia zwiazana jestem od 94 roku, ale tak naprawde zainteresowala mnie od 2001, kiedy to po raz pierwszy zetknęłam się z gielda. Od tego czasu, zaczelam ja zgłębiać, ale zupełnie pod innym kątem – użykowym.

Ta wiedza i tak była zbyt mała, aby zrozumieć stragan. Bardzo duzą wiedzę, wstrzyknął mi Big Lebowski, za co mu bardzo dziękuję. Dzieki Niemu, pojełam wiele rzeczy, które były mi całkowicie obce.

Kolejną niezapomnianą szkołe życia dostałam, jeżdżąc na Walne Stalexportu. Tam poznałam ludzi, którzy otworzyli mi oczy na spekulacje giełdowe. A że byłam jedyną kobietą wsród grupy Panów, mogłam czuć się jak rodzynek. Obcowanie z nimi, dało mi potężne źródło wiedzy, na tematy do których inni będą musieli dochodzić latami.

Wracajac do giełdy. Nie gram na kontraktach, o czym dobrze wiesz. Ciągle mam telefony od swoich doradców, abym rozpoczęła grę, ale ich analizy mnie przyprawiają o zawrót głowy, stad nadal mój PASS w tym temacie. Kusi mnie i pewnie kiedys zagram, ale musze mieć możliwość ciągłego obserwowania notowań. Obecnie gram terminowo, o czym pisze na forum. Na chwile obecną mogę się pochwalić tym, iż jeszcze w tym roku nie sprzedałam niczego ze stratą a zyski już sa pokaźne.

Swoje prognozy, na najbliższe miesiące napiaslam na forum, wiec się powtarzac nie będę.
Czas pokaze, czy mam racje, czy będzie pudlo.

W tym tygodniu, swoje zycie zawodowe wywróciłam do gory nogami. We wtorek dostalam wizytowke, z prosba o kontakt. W srode kontakt. W czwartek spotaknie z dyrektorem w piątek rano z prezesem Anglikem. O 14.00 info, ze im odpowiedam a o 16.30 zlozylam wypowiedzenie w pracy. Od czerwca zaczynam prace w duzej korporacji z Wielkiej Brytanii, w której oczywiście większościowe udzialy maja Usrancy. Może będę miala wiecej czasu na forum, a może nie….zobaczymy….Krysys w kolo, bezrobocie rosnie a ja podejmuje takie decyzje….Czy sluszne?... dopiero się przekonam...


A teraz ide na browara :-))))

Pozdr
Czytający / 83.29.214.* / 2009-05-31 22:32
Gratki. Wszystkiego naj ...
marlowe / 2009-05-31 21:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
pół żartem - pół serio :))

fundamentach pisze bardzo duzo, ale należy umieć mnie czytać

sprawdźmy czy umiemy czytać:
Jedziesz na zmywak do Anglii, żeby odkuć straty z giełdy, Mo? :))))
pozdro
JB / 2009-05-31 22:16
No bo kobiety to trzeba umieć czytać/słuchać... one mają jakąś taką manierę, żeby nie mówić wprost tylko tak zakręcić jak to tylko mozliwe... a później zdziwione, że nikt ich nie rozumie.
faja59 / 2009-05-31 21:37 / Bywalec forum
czesc marlowe
wiesz jak sie czyta mo- to odechciewa sie czlowiekowi grac na gieldzie ...........
co ja piszę ........... robic cokolwiek ...........:)
pozdrawiam :)
a. Od tego czasu, zaczelam ja zgłębiać, ale
zupełnie pod innym kątem – użykowym.

???????? :))))
faja59 / 2009-05-31 21:24 / Bywalec forum

Obecnie gram terminowo, o czym pisze na forum.
Na chwile obecną mogę się pochwalić tym, iż jeszcze w tym roku nie sprzedałam niczego ze
stratą a zyski już sa pokaźne.

cześc wszystkim
"samochwala w kącie stała"- kupilas w dolku i tyle .nie ma gracza ,ktory nie zalicza straty choc raz -wszyscy popelniamy bledy.
Dawno nie bylo tylu bzdur w jednym wpisie-przeczytaj co napisalas :)moze dlatego że skrytykowala Cie kobieta a moze po browarze jestes i fantazja ponosi ..........:)
pozdrawiam
JB / 2009-05-31 21:18
A tak swoją drogą to nie miałaś okresu wypowiedzenia?
JB / 2009-05-31 21:10
Tylko uważaj, żeby Cie nie zesłali na wygnanie gdzie browar jest po 30zeta. ;)
rzeź ostateczna / 212.76.37.* / 2009-05-31 21:10
no brawo;) tu się zgodzę - tylko realna praca da Ci się wzbogacić. tym tekstem przyznałaś się w końcu publicznie że na giełdzie się nie dorobisz.. gratuluje rachunku sumienia i szczerości bo przecież gdybyś wierzyła w giełdę to byś nawet nie zawracała sobie głowy jakimiś interview tylko kosiła gruby szmal każdego dnia. pozdrawiam i inwestuj w złoto bez stresu
JB / 2009-05-31 21:12
nie każdy jest Buffetem. Co nie zmienia faktu, że na giełdzie mozna pomnożyć to co się zarabia.
Amigo11 / 2009-05-31 21:13 / SAMA PRAWDA
Pod warunkiem siorbania bytomia i ltg
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2009-05-31 21:03
Ilez w tym poście erotyki!
Krwawa Mary- alez z Ciebie rozpustnica!


Bardzo duzą wiedzę, wstrzyknął mi
Big Lebowski, za co mu bardzo dziękuję. Dzieki Niemu, pojełam wiele rzeczy, które były mi całkowicie obce.


A że byłam jedyną kobietą wsród
grupy Panów, mogłam czuć się jak rodzynek. Obcowanie z nimi


Ciągle mam telefony


dostalam
wizytowke


Od czerwca zaczynam


z prezesem Anglikem


SIOK
JB / 2009-05-31 21:14
No wiesz, kobietą zawsze łatwiej zrobić karierę. ;p
Ale to jest jak z giełdą, ktoś musi być dawca kapitału i tak samo jak kobiecie łatwiej zrobić karierę, to faceci przez to muszą cierpieć... dlatego trzeba unikac jak ognia!
rotux_ / 89.74.175.* / 2009-05-31 21:09
a jak jeszcze weźmiemy pod uwagę, że Modliszka to facet.... ;-)
flugo dziecko hossy / 212.122.206.* / 2009-05-31 21:21
no..cóż

nasza tolerancja dla kryptopedałów jest znana w caaaałym necie:))
romi nie logo / 83.9.205.* / 2009-05-31 21:08
Dobrze ze to ochlajmordy i paskudne osobniki to nie poleci na takiego:))
JB / 2009-05-31 21:15
Co nie przeszkodzi w tym, żeby uwodzić i sprawiać cierpienie... unikac jak ognia!
anna.. / 83.24.225.* / 2009-05-31 20:37
jutro wzrosty czy spadki ?
i co USA trzeci dzień na plusie po takim podciąganiu na siłę hm..
najcz / 2009-05-31 20:57 / Tysiącznik na forum
dla mnie djia jest nadal w prostokącie 8517-8142.
Krzych / 2009-05-31 20:47 / Płoteczka na forum
nie czytałem was moje zdanie wzrosty , nie to że sprzedałem jedną S-kę i nie mam nic prócz ślicznotki ale Opel wywołał zamieszanie a to był powód - jnkesi że dane słabsze po wpompowaniu takiej kasy słabną niepokoją ale widzę szanse w naszych i europy danych. Na ile hm. wykresy , bez sugestii bo lop przy wzrostach rósł przy spadkach spadał - ktoś to stado trzyma i jest mocny a nasze dane go utwierdzają i że ktoś napisze rzeźnia - to pajac i tyle bo sam daję 60% na wzrosty.
zapoznam się z tym czego nieznam a czego nie poruszyliście.
60% na wzrosty 40% na spadki i tyle narazie.
romi nie logo / 83.9.205.* / 2009-05-31 20:58
choba golić:))
anna.. / 83.24.225.* / 2009-05-31 20:39
na misiach coś jakby RGR się rysowało hm..
zeniu / 2009-05-31 20:54 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
nie tylko na misiach
Amigo11 / 2009-05-31 20:33 / SAMA PRAWDA
- Nie zamierzałem mieć aż tylu. Tak się po prostu stało - powiedział 29-letni Desmond Hatchett.
Desmond mieszka w Knoxville w amerykańskim stanie Tennessee. Sprawa jego dzieci ujrzała światło dzienne, kiedy rodzina mężczyzny podała go do sądu za niepłacenie alimentów.
Ze względu na bardzo niskie zarobki młody ojciec nie jest w stanie zapewnić utrzymania swoich dzieciom, ale zapewnia, że zna wszystkie imiona, wiek i daty urodzenia swoich dzieci.
ekordzista zastrzega, że nie zamierza już mieć więcej pociech. Jak mówi, dwa razy w ciągu zaledwie jednego roku urodziło mu się czworo dzieci.
Sąd w hrabstwie Knox orzekł, że prawo zabrania zabierania Hatchettowi więcej niż połowy zarobków. Władze planują więc zabierać połowę i przekazywać matkom dzieci.
Chociaż matki faktycznie powinny otrzymywać od 25 do 309 dolarów miesięcznie w zależności od liczby dzieci, niektóre z nich wezmą jedynie 1,98 dolara, kiedy pieniądze z pensji Hatchetta zostaną podzielone między 11 kobiet.
Amigo11 / 2009-05-31 20:33 / SAMA PRAWDA
A można było posłuchać JB :)
JB / 2009-05-31 20:39
Eeee właśnietacy to nie muszą unikać. I tak każda kobieta w okolicy uważa go za idealnego faceta.
Amigo11 / 2009-05-31 20:24 / SAMA PRAWDA
Na kogo głosujecie w wyborach do PE??
PPAAWWEEŁŁ JJ. / 83.254.150.* / 2009-05-31 20:32
Na sssyysssttteeemmm!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Niknejm.]
nuklid / 2009-05-31 19:52 / -
właśnie, właśnie znalazłem jak wyglada portfel akcji ingofe i cuofe i to dziwne ale nie ma tam kghm???????????????? może mi ktoś to wytłumaczyć
ale z tego wynika że dopiero będą kupować
JB / 2009-05-31 20:27
To co mają ofe to jest antywskaźnik.
nuklid / 2009-05-31 19:51 / -
a ja proponuje kupno kredytbanku
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy