Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Inwestowanie długofalowe.

Inwestowanie długofalowe.

pit212 / 88.156.13.* / 2008-01-09 15:47
Witam. Przez najbliższe kilka lat mam zamiar odkładać ok. 100 tys. złotych rocznie. Założmy, że będzie to 5 lat.

Pytanie brzmi - co z tymi pieniążkami robić? Nie będę miał raczej w początkowej fazie czasu na naukę GPW, gdyż będę ciężko pracował za granicą.

Gdzie przez pierwsze lata lokować pieniądze? Lokaty wydają się dobrym wyjściem, jednak mam zagwozdkę, bo z tego co czytam na forum i z własnych obserwacji wynika, że na więcej niż 5% rocznie nie można liczyć. Znalazłem lokatę 12% BGŻ, a na tym forum spotkałem się z licznymi nawoływaniami do lokat 11% DTS. Rozumiem, że to jakieś przekręty?

Chciałbym w przeciągu najbliższych 10 lat dojść do stałego, pasywnego dochodu rzędu 4000-5000 zł miesięcznie (biorąc pod uwagę inflację - może nawet więcej). Czy jest to możliwe przy korzystaniu jedynie ze stosunkowo bezpiecznych form inwestycji, czy będę zmuszony bardziej zaryzykować?

Sądzę, że w przeciągu 10 lat uda mi się odłożyć 1 milion (ok. 100 tys. rocznie), jednak jest to wyjście alternatywne i mniej realne.

Tutaj lokaty wydają się bardziej atrakcyjne (mimo złodziejskiego podatku Belki), jednak sądzę, że z takimi środkami można wybrać inne możliwości?

Pozdrawiam, Piotr.
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-02-04 15:39 / Bywalec forum
Witam, przy takim oszczędzaniu z mojej strony poleciłbym Tobie na dzień dzisiejszy fundusz parasolowy tj. - Skarbiec, ING, Union, AIG. Przede wszystkim rozłożyłbym kapitał na rózne (sub)fundusze i w zaleznośći od stopnia ryzyka jakie chciałbyś podjąć dokonywałbym konwersji.
dinks / 212.76.37.* / 2008-01-27 16:23
Przynajmniej część kapitału ulokuj w lokaty strukturyzowane. Masz gwarancję kapitału i duży zysk.
Warto trzymać tam pieniadze do końca okresu na jakie są ustawione
http://direct.money.pl/lokatystrukturyzowane/
gosikon11 / 87.105.190.* / 2008-01-25 18:27
Witam Cię!

Według moich obliczeń jeśli za 10 lat chcesz mieć pasywny dochód w wysokości dzisiejszych 5000zł to po uwzględnieniu inflacji 3% będzie to kwota: 6720zł
Żeby mieć taki dochód musisz mieć zgromadzony kapitał w wysokości 1 612 700 zł.
Zakładam, że zgromadzony kapitał wkładasz na rachunek o oprocentowaniu 5%

Rozwiązanie jest bardzo proste:

Należy co miesiąć inwestować 8000zł przez 10 lat.
Przy zakładanej stopie zwrotu z inwestycji 12% po 10 latach masz na koncie 1 779 277 zł
Zakładam że nie płacisz podatku belki w między czasie ale niestety jeśli za 10 lat będzie belka to zapłacisz go i zostanie Ci kapitał w wysokości: 1 623 615 zł (może nie będzie :))

Pozostaje wybranie narzędzia!
Jeśli chcesz mogę Ci podpowiedzieć parę rozwiązań :)

Pozdrawiam serdecznie
Małgorzata Konowałek
+48603291301
gosikon11 / 87.105.190.* / 2008-01-25 18:30
Jeszcze jedno! Podstawa to regularność! Więc nie daj się namówić na inwestowanie naraz większych kwot no chyba że się znasz na inwestowaniu i jesteś w stanie śledzić zmiany trendów. Polecam miesięczne zakupy :)
Małgorzata Konowałek
kaarrool / 2008-01-25 17:02 / Bywalec forum
Fundusze z ochroną kapitału. Myślę że jak byś chciał się trochę tym zająć to by było lepiej.
Bo szkoda taką kasę zostawiać żeby leżała. A co do podatku Belki to pod parasolem Union'a można to ominąć przy ewentualnych zmianach ryzyka.
weisse111 / 2008-02-04 15:50 / Bywalec forum
Zgadazm się. Dla pełnej świadomości innych czytających dodam, że podatek płaci się tylko i wyłącznie przy konwersji z UniFundusze FIO (fundusz parasolowy) w jeden subfundusz akcji, obligacji, zrównoważony, jak i w inne z Uniona. Natomiast nie płaci się podatku za zmiany subfunduszu pod parasolem w zależności od chęci poniesionego ryzyka.
Dlugodystansowiec / 83.31.209.* / 2008-01-15 20:30
Niedlugo ING NN wprowadzi na rynek doskonaly produkt inwestycyjno-oszczednosciowy. Jak mniemam, zarabiac bedziesz w walucie - ten produkt bedzie w EUR. Masz gwarantowany zysk na poziomie lokaty bankowej (45% przy umowie 15-letniej), ale jesli fundusze wypracuja wiecej, to bedziesz miec oczywiscie wiecej. Te fundusze to najciekawsze fundusze ING (w skali globalnej!) . Z programu mozesz oczywiscie wyjsc wczesniej (za zerowa albo naprawde niewielka oplata). Minimalna wplata: 5000 EUR. Zainteresowany? Moj e-mail: lifeinsurance@wp.pl
magik00 / 87.206.238.* / 2008-01-15 13:12
Witam, polecam program oszczędnościowo inwestycyjny, jedna z firm daje nam dwa konta,jedno konto na składki regularne do budowy kapitału bazowego, drugie konto na tzw. wolne środki, do których mamy dostęp przez cały czas trwania programu.Pieniądze wpłacone zarówno na 1 i 2 konto wypracowują średnio-roczny zysk na poziomie 10-15%.Jest to znacznie korzystniejsze niż lokata bankowa.Poza tym mamy szereg korzyści prawno-podatkowych.Do wyboru mamy wyselekcjonowane fundusze z pośród istniejących 24 polskie, 24 zagraniczne w tym fundusze akcji ,obligacji i rynku pieniężnego oraz 4 portfele modelowe.Jeżeli jest ktoś zainteresowany,zapraszam.Ponadto jeżeli ktoś by chciał nawiązać współpracę i wdrażać w życie takie programy dla osób fizycznych lub poważnych inwestorów, przy tym dorobić sobie trochę pieniędzy, zapraszam do nawiązania kontaktu ze mną.Oferta dla osób na terenie małopolski.
magik00@interia.pl
AdamusREX / 83.168.89.* / 2008-01-14 23:39
Fundusz parasolowy.
Na początek w bezpieczne subfundusze ze względu na obecną sytuację na giełdzie , a w przypadku hossy zmiana na zrównoważone lub akcyjne.
DYWERSYFIKACJA - może w przypadku załamiań rynku duuużo pomóc i ograniczyć straty.
np. część na fundusz (2 lub 3) , część na lokatę a część np. w obligacje.

No ale to tylko moje skromne zdanie, można agresywnie jak mój kolega tzn. w sierpniu kupił misie za 45.000 i już jest 8.000 w plecy.
gargamel / 83.31.146.* / 2008-01-14 22:50
Hehe na 90% troll.

Ale jednak traktując pytanie poważnie polecam lekturę raportów rocznych Berkshire Hathaway, tam jest kopalnia wiedzy o inwestowaniu i garść informacji jak unikać bezsensownych pośredników i pożal się boże "doradców" w stylu "zarządzających funduszami" i kontami VIPowskimi.

Ale już grono sępów rzuciło się na człowieka/trolla - aż miło popatrzeć. Obietnice, zapraszam itp. Ale prawda jest taka że nic w przyrodzie nie ginie i nie ma obiadów za darmo.

Fundusze bezpieczne nominowane w USD - no to mnie zabili :))))))))))))))))))))))))))))))))))))
arkadius113 / 212.106.176.* / 2008-01-12 22:47
Proponuję w tym przypadku konto VIPowskie w jednej z wiodących firm zajmujących się inwestycjami w fundusze wszelkiego typu. Inwestycja ta musi być maxymalnie bezpieczna i tutaj mamy tego gwarancje, a wspomniany milion przy takich możliwościach jest Pan w stanie osiągnąć już po 6-7latach przy raczej pesymistycznym podejściu! I po tych kilku latach będzie się Pan cieszył dochodem pasywnym na poziomie ponad 10 000zł:) Pewnie wydaje się to Panu nie realne, ale wszystko opiera się na sprawdzonych metodach. Mogę udzielić wskazówek:) mail: arkadius113@o2.pl
klubbe25 / 87.205.45.* / 2008-01-09 21:24
zapraszam na gg 3411914
gabrik / 2008-01-09 18:07 / portfel / Wierny Forumowicz
oczywiście to na 99% żarcik ale zakładajmy że nie więc zamiast lokat czy funduszy proponuje otwarcie firmy profil oczywiście moge podać ale tylko w poważnej rozmowie osobistej. a zysk bedzie pasywny bo przy odpowiedniej formie umowy nic robił nie będziesz (nie chodzi o sektor finansowy)
pit212 / 88.156.13.* / 2008-01-09 18:59
Mam 20 lat i właśnie podpisałem kontrakt z firmą telekomnuikayjną w Danii, zarobki nie są oszałamiające, ponieważ chciałem zmieścić się w najniższym progu finansowym (poniżej ~130 tys. zł rocznie). W każdym razie - będę mieszkał u rodziny i zamierzam naprawdę oszczędzać, więc 80 - 100 tys. rocznie powinienem mieć.

Wiem, że temat wydaje się naiwny, ale po prostu dopiero wdrażam się w te tematy, dotąd ekonomia nie była "moją" dziedziną. Gdyby udało mi się uzyskać odpowiednio wysoki zarobek pasywny (na opłatę w Polsce podatków, jedzenia i najlepiej gdyby jeszcze trochę zostało ;)) to wtedy będę mógł naprawdę zająć się tym co chcę robić, tym co mnie interesuje, przy czym nie będę nikogo obciążał swoimi kosztami (nie chcę żyć na garnuszku rodziców).

Pozdrawiam.
gabrik / 2008-01-09 19:06 / portfel / Wierny Forumowicz
czyli mam rozumieć że interesuje cie własnie rynek kapitałowy??(docelowo)
pit212 / 88.156.13.* / 2008-01-09 19:36
Tak sądzę :)
Kenio / 87.205.188.* / 2008-01-09 17:54
nalepiej w fudusze np. FIO BPH
melox / 83.18.31.* / 2008-01-14 22:05
no jasne, pewnie szczegolnie dynamiczny ktory leci jak z przepasci, ja bym sie zainteresowal raczej inwestycjami w fundusze bezpieczne denominowane w dolarach ( tak nie pomylilem sie w dolarach $$$ )
poniewaz kilka najblizszych lat bedzie nalezalo do dolara ( rok 2008 jest rokiem gdzie dolar dotarl juz do dna i tera zacznie sie umacniac - zmiana prezydenta i polityki wojennej, walka z inflacja czyli podnoszenie stop- przez co gielda bedzie spadac )
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy