Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Inwestowanie na giełdzie czy w nieruchomosci ?

Inwestowanie na giełdzie czy w nieruchomosci ?

ave2 / 2010-01-13 18:11
Jako nowy na tym forum , zadaję to pytanie fachowcom . Ja zacząłem od giełdy a przeszedłem na rynek ziemii. Wiecej nie opowiadam bo i po co.
Pozdrawiam i życzę duzo zdrowia.
Wyświetlaj:
ave20 / 83.26.223.* / 2010-01-13 18:32

2010-01-13 18:11:14 | ave2
Inwestowanie na giełdzie czy w nieruchomosci ? [0]
Jako nowy na tym forum , zadaję to pytanie fachowcom . Ja zacząłem od giełdy a przeszedłem
na rynek ziemii. Wiecej nie opowiadam bo i po co.
Pozdrawiam i życzę duzo zdrowia.

zrobimy tak samo jak Pan -najpierw gielda potem hektary :)
Pozdrawiamy i duzo zdrowia.
Ciułacz / 2010-01-16 13:50 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Ave2 witaj ! Odpowiedzi jednoznacznej, i trafnej dla Ciebie, to tu nie znajdziesz.
Wiele zależy od osobistych predyspozycji, śodowiska i mozliwości finansowych.
Np. młody zdolny student( medycyny lub prawa )z 1000.zł w kieszeni, z dobrym osąndem sytuacji to na TD, dziennie może robić 1-2 %, a przy dobrych kąskach o wiele więcej, to nie znaczy że wszystkim studentom tak radzę.Ten sam studen ale jak by wygrał w totolotka 1 000 000 zł to mogło by sie zakończyć stratami , bo z 1000 zł to można inwestować na spółkach z małą płynnościa, i powoli robić kasę i w tym samym czasie nabierać doświadczenia itd.
Weźmy innego zdolnego studenta np z budownictwa, a poprzednio on był w technikum budowlanym i jak sie zdecyduje na zainwestowanie np w mały blok czynszowy 6-8 mieszkań.Mając 1000zł w kieszeni jest wstanie to zrealizować.Ktoś może powiedzieć że nie sztuka na kredyt, a ja powiem że to może być dobra inwestycja bo zakładam że to zrealizuje poniżej 50% kosztów rynkowych, co mu zapewni dobry lewar na następne inwestycje.
Inny student bez zacięcia w inwestycje ,dostaje działke budowlana i przy pomocy rodziny sam buduje domek, zabrało mu to 5 lat i dzisiaj sie nareszcie wprowadził.Mieszkał katem u rodziców, nie zaciągał kredytów, teraz ktoś może powiedzieć ale dobry inwestor z niego, kiedys tam działki były po pare groszy , a teraz ten dom może sprzedać za 400 000zł.
Wypowiadam sie troche filozoficznie, aby uwidocznić że nie możemy stosować jednolitego szablonu do wszystkich inwestorów.Naważniejsze żeby mieć plan w tym co się robi i rozliczać sie systematycznie przed samym sobą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy