Forum Forum inwestycyjneFundusze

Inwestowanie przez doradców finansowych

Inwestowanie przez doradców finansowych

wojciara / 2007-12-30 16:51
Mam pytanie, nie wiem za bardzo jak zacząć inwestowanie, i chyba pójdę do doradcy finansowego np Open finance tylko nie wiem czy to dobry pomysł. Oni muszą jakoś zarabiać na nas bo przecież nie ma nic za darmo, ale myślę że może doradzili by mi w co i jak zainwestować swoje pieniądze. Doradźcie bo z tego co widzę to chyba nikt nie inwestuje przez doradców finasowych chciałbym zainwestować w miarę rozsądnie. Jak ktoś ma doświadczenie z doradcami to proszę o kontakt chętnie wysłucham. Tym bardziej że sytuacja w funduszach jest coraz mniej ciekawa.
Wyświetlaj:
cortez / 2007-12-30 20:14 / Bywalec forum
Z doradcami jest różnie, kwadratowo i podłużnie:) Jeśli jesteś początkującym inwestorem to jak najbardziej każda porada będzie dobra. Ja bym jednak spotkał się z przedstawicielami kilku firm, tak aby mieć większy wybór. Sprawdzić co proponują, a potem wybrać rozsądną ofertę. Najlepiej trochę sobie poczytać przed spotkaniem, przygotować się, znać odpowiedzi na podstawowe pytania (np. cel inwestycji, czas, ryzyko...). Uwaga, dobrze jest też sprawdzić sugerowaną przez doradcę inwestycję, poszperać na forach, internecie, bo często zdarza się że doradca zaoferuje inwestycję, która dla niego samego będzie najbardziej odpowiednia (czytaj: profitowa), a nie dla klienta. Nie odradza, ale warto byc ostrożnym:)
klubbe25 / 77.253.175.* / 2007-12-30 19:19
gg 3411914 mzoemy pogadac
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy