Forum Polityka, aktualnościPolityka

Izrael likwiduje palestyński rząd?

Izrael likwiduje palestyński rząd?

skomentuj
Wyświetlaj:
admin / 85.89.170.* / 2006-07-14 00:48
Jakie państwo przyjeło Bagsika i Gąsiorowskiego ???
Największych złodzieji w Polsce ??

Wiadomo IZRAEL !!!!!
Obserwator / 81.18.199.* / 2006-07-02 11:32
Sytuacja w Palestynie nie jest tak klarowna jak ją widzą zwolennicy obydwu stron. Ogromne emocje jakie rządzą społecznością arabską działają na ich szkodę i niszczą cały ich (niestety dość szczupły) dorobek z okresu ostatnich kilkudziesięciu lat. Sytuacja ta prowadzi Arabów do cyklicznych, upokarzających klęsk w konfrontacji ze społecznością żydowską. Piszę "żydowską" a nie "izraelską" gdyż ogromna diaspora żydowska skutecznie wspiera swój matecznik. Jestem Europejczykiem i trudno mi zaakceptować obce mojej kulturze i mentalności metody walki, jakie stosują arabscy bojownicy. Są one nie tylko odrażające ale i nieskuteczne. Maksymalistyczne żądania, jakie stawia strona arabska wynikają chyba jednak głównie z przyczyn wewnętrznych jakie zaistniały w Autonomii Palestyńskiej. Chodzi o przelicytowanie konkurentów w patriotycznych deklaracjach a to musi również powodować praktyczne konsekwencje. Przy całym szacunku dla obaw i trosk Arabów o rozwój przyszłych pokoleń, skłonny był bym raczej uznać wyższość izraelskich propozycji rozwiązania konfliktu. Problem polega jednak na tym, że nasze polskie doświadczenie ze społecznością żydowską, każą zachować do tych deklaracji daleko idący sceptycyzm jeśli chodzi o ich szczerość. Nieustanne oskarżanie Polaków o holokaust i ludobójstwo, awantury z klasztorem oświęcimskim i inne nieprzyjazne naszej ojczyźnie zachowania grup ekstremistycznych są przez społeczność bagatelizowane jako marginalne ale nie potępiane jako szkodliwe i wrogie. Ta sytuacja powoduje, że ja nie potrafię wskazać po czyjej stronie jest moralna przewaga. Bo militarna, to wiadomo.
antynazista / 212.14.47.* / 2006-06-30 12:39
Bandycki rząd, stosujący taktykę zastraszania całej ludnosci cywilnej Palestyny. To rząd Żydów.Potęga militarna, która ma błogosławieństwo p.Busha.Wykorzystuje to w bezwzględny sposób, bez najmniejszych skrupułów.Nie chciałbym byc w skórze palestyńskiej rodziny i codziennie w nocy bac się czy bandyckie czołgi wjadą do mojego mista lub czy bandycka rakieta odpalona z F-16 trafi w dom sąsiada czy też w mój dom. Bandyci= Armia + Rząd Izraela.
hatikvah.pl / 81.15.151.* / 2006-06-29 23:22
Jak łatwo w tym miejscu będąc anonimowym dokonuje się porównania postępowania Żydów do Hitlera, jak łatwo rzuca się pomyje i jak łatwo odbiera się Izraelowi prawa do istnienia, jak łatwo staje się za biednym narodem palestyńskim, jak łatwo pisze się, że Żydzi od zawsze mącili i że uważali się za lepszych.
Chciałem zwrócić uwagę na pare faktów:
1) Myśle, że większość tutaj piszących to chrześcijanie i są świadomi gdzie stary testament umiejscawiał miejsce Żydów, Żydzi za to że doprowadzili do śmierci Jezusa i za swój "twardy kark" ponieśli karę-2000 tys lat bez państwa, wszędzie gdzie byli spotykali się z nieprzyjaźnią i prześladowaniami, teraz są u siebie. Spójrzcie na mapę, jak "duży" jest Izrael a jak "małe" są państwa arabskie. Jak łatwo jest zapomnieć, że w 1948 roku gdy Izrael się odrodził te "małe" państwa arabskie chciały militarnie zniszczyć nowe państwo. Wyobraźmy sobie Polskę w 1918 roku, gdyby wszyscy nasi sąsiedzi najechali na nas.
2) Nowy rząd palestyński odmawia konsekwentnie prawa do istnienia Izraela. Wyobraźcie sobie np rząd niemiecki odmawiający prawa do istnienia Polski i kwestionujący granicę na Odrze i Nysie
3) Palestyńczycy wysadzają się w powietrze w miejscach obecności szczególnie cywili, Żydzi tego nie robią
4) Zarzuca się Żydom ich agresję militarną. Czy mało Wam obrazków z krajów arbabskich: Iran, Irak, Afganistan, czy mało Wam scen z odcinaniem głów, porywaniem ludzi, wybuchami itd? Dokąd prowadzi polityka dialogu ze strony krajów europejskich z islamem? Odpowiedzcie sobie szczerze czy wolelibyście mieć za sąsiadów Arabów czy Żydów. Czy islam rzeczywiście przynosi pokój, szczęście, radość, czy posyłalibyście tak jak palestyńskie matki swoje dzieci obłożone granatami aby wysadziło się w powietrze wśród znienawidzonych Żydów? Czy Armia Krajowa wysyłała dzieci aby wysadzały się w powietrze wśród hitlerowców? Czy nie widzicie tego szaleństwa?
Ile razy Izrael proponował swoim sąsiadom rozmowy pokojowe? Ile razy przedstawiał plany zakończenia konfliktów? I jakie były odpowiedzi? Z Żydami nie będziemy rozmawiać, albo jeżeli będziemy rozmawiać to muszą nam oddać więcej i więcej ziemi. Jako pierwszy podpisał porozumienie Egipt i jak to się skończyło? Zabito prezydenta Egiptu. Poza Egiptem i Jordanią nikt nie podpisał pokoju, z pozostałym sąsiadami Izrael jest w stanie wojny, z pozostałymi państwami arabskimi jest w stanie delikatnie mówiąc nieprzyjaźni. Czy w obliczu tych faktów oczekujecie, że Izrael będzie łagodny jak baranek? Jakże często zarzucano Żydom bierność podczas II wojny światowej, mówiono, że Żydzi się nie bronią, że nie walczą. W części można się z tym zgodzić, skończyło się to dla nich rzezią połowy narodu. Czego zatem oczekujecie? Spójrzcie poprzez pryzmat historii. Izrael wyciągnął wnioski z historii.
5) Ostatnia rzecz-Żydzi nie są święci, wiele ich operacji wojskowych wyrządziło krzywdę arabskim mieszkańcom tamtych ziem, Żydzi popełniali, popełniają i popełniać będą jeszcze błędy. Jednakże to nie jest konflikt czarnobiały, gdzie Żydzi to ci źli a Palestyńczycy to biedne ofiary tych złych.
zx / 217.99.148.* / 2006-06-30 00:21
Prawie można by się z tym zgodzic pod warunkiem wszakże takim, że amnezją obejmiemy sposób w jaki powstało państwo Izrael, a powstało ono poprzez wypędzenie wielu Palestyńczyków z ich domów, zniszczenia i konfiskaty ich mienia. Nie ma zatem porównania pomiędzy naszymi stosunkami z Niemcami, a stosunkami Izraela z Arabami. Jak przyjdziesz komuś podpalić dom, zgwałcić żonę i kopnąć psa to nie oczekuj, że tak łatwo się z tym pogodzi. Hamas, Fatah, i inni terroryści palestyńscy są w dużej mierze produktem izraelskim. Budowniczowie państwa Izrael wybrali taką samą drogę budowy państwa jak Hitler poszukujący przestrzeni życiowej dla swojego narodu ze wszystkimi tego konsekwencjami. Jak coś budujesz na cudzej krzywdzie trzeba się liczyć z tym, że chęć odwetu może być żywa przez wiele pokoleń.
Togo / 212.2.100.* / 2006-06-30 11:45
Tak naprawdę jedynym powodem jest róznica w bogactwie. Palestyńczycy prawie przymieraja głodem podczas gdy izrael jest krajem bogatym, jak dodamy do tego historię (w jaki sposób powstał Izrael) to już widąc czarno na białym jak czują sie zwykil palestyńczycy - oni obwiniają o wszytsko izrael (wystarczy aby jakiś ajatolach rzucił hsało i wszytsko jasne - mordowac w imię Allaha)
Tak naprawdę to nie Izrael jest powodem ich ubóstwa ale to że nie potrafią oni obecnie nic zbudowac, nauczyli się tylko niszczyć.
Izrael jeżeli chce miec pokój powinien "przekupic" palestyńczyków (np. poprzez edukację) - bo raczej nie wierze aby dobrze usytowany palestyńczyk, mający rodzinę, bardzo dobra pracę nagle ni z tego ni z owego brał kałacha i dawął sie zabić, a taki który nie ma co garnka włożyć jak najbardziej.
Redakcja forum / 2006-06-29 20:59 / Administracja forum
Oburzenie, ale nie obrażanie - prosimy.
Obserwator / 83.30.28.* / 2006-06-29 19:08
Izrael to państwo terrorystyczne!!!
Obserwator / 81.18.199.* / 2006-07-02 11:58
Nie podszywaj się pod moją ksywe.
alek / 83.27.31.* / 2006-06-29 18:04
Także nie jestem antysemitą, antymurzynem ani antyindianinem, ale moim zdaniem to co teraz wyprawia Izrael to normalna zbrodnia. Ten atak to igranie z ogniem i otwarta próba wywołania kolejnego konfliktu zbrojnego o światowym zasięgu. Być może teraz największe wpływy w Izraelu mają producenci broni... Niech sobie Izrael likwiduje własny rząd, a nie innego, autonomicznego państwa. Cóż to za barbarzyński kraj!
Fraper / 83.23.100.* / 2006-06-29 17:07
- rogrzeszenie publiczne dla rzadzacych.
Nie jestem antysemita ale patrzac na to co wyprawiaja Izraelici, nie wiem czy nie bylbym nim gdybym musial zyc z tymi ludzmi na co dzien ?
Co by nie mowic - maja wladze bo w przeciwnym razie swiat by tego nie tolerowal !
BB / 83.10.222.* / 2006-06-29 23:30
Jak piszesz Izraelici, to wiadomo ze jestes antysemita. Bo różnica dla każdego Polaka jest jasna między Izraelitą a Izraleczykiem. I oczywiście wynika to z dalszej tresci o "ich władzy". Może ci się nie podobać co robi Izrael, ale nie wciskaj kitu.
GG / 57.86.133.* / 2006-07-13 17:20
Jestem Polakiem i szczerze powiem iż dla mnie Izraelita i Izraelczyk i Żyd znaczy to samo. Reakcja na krytykę poczynań Izraela poprzez nazwanie krytykującego antysemitą jest natomiast bardzo typowa dla przedstawicieli wyżej wymienionego narodu. Zachowanie to jest najczęściej spotykaną reakcją przy braku innych argumentów. Przypomnę tylko że dyskusja polega na wysuwaniu kontrargumentów a nie na atakach osobistych i nazywaniu kogoś antysemitą. Ale jak można wysunąć kontrargument wobec negacji nieludzkich poczynań? Każdy ma prawo krytykować zarówno Izrael jak też inne kraje o ile postępują one niewłaściwie w ocenie osoby piszącej. Polska to nadal wolny kraj i nie chciałbym aby zatykano komuś usta przy użyciu słów antysemita, zwłaszcza gdy krytykowany jest nie naróda jako taki ale poczynania tego narodu. Krytyka poczynań Izraela nie jest agresją wobec tego narodu więc proszę nie nadużywać słowa antysemita. Być może trzeba by wprowadzić kary za bezmyślne i nieuzasadnione nadużywanie tego słowa.
x-trade / 194.4.130.* / 2006-06-29 17:27
To popatrz na fakty. Kto wysadza niewinnych ludzi w powietrze ? Która religia najszybciej rośnie ? Która nie toleruje żadnych innych ? Powinniśmy być wdzięczni Izraelowi, za to że istnieje i angażuje sobą świat arabski. Inaczej przyszliby do nas
admin / 85.89.170.* / 2006-07-14 00:17
"Kto wysadza niewinnych ludzi w powietrze ?"

Jak to kto? Izraelsko-Amerykańskie Apache !!!!

A swoją drogą co za ochydna ironia nazwać jedną ze swoich najlepszych maszyn do zabijania, imieniem Narodu który swego czasu zgładziło się w tak bestialski sposób !!!
adam_inwestkap / 2006-06-29 19:56 / Bywalec forum
Jak ktoś coś powie na Żyda to podnoszą wielki krzyk jak ich Hitler prześladował. A sami robią to samo. Nic ich lekcja historii nie nauczyła. Ludzie zamiast im współczuć zaczną ich nienawidzieć.
antymoher / 2006-06-29 14:43 / Bywalec forum
człowiek człowiekowi zgotował ten los, i to kto? Ci co najbardziej wycierpieli podczas 2WŚ, jakie to smutne...
admin / 85.89.170.* / 2006-07-14 00:20
Żydowska autoreklama !!!!!
Najbardziej wycierpieli Rosjanie !!!!!!!!!!
zdenek / 2006-06-29 16:48 / Tysiącznik na forum
kiedyś ofiary teraz sprawcy
mówią o holokauście który miałmiejsce70 lat tem w czasie gdy sami eksterminują naród palestyński tu i teraz.
historia nic ich nie nauczyła
admin / 85.89.170.* / 2006-07-14 00:22
Historia ich nauczyła OSZUKAĆ GOJA !!!!!
saul / 2006-06-29 17:22 / portfel / Pan Owca
Zadajcie sobie trud i spójrzcie obiektywnie na obydwie strony konfliktu.
zdenek / 2006-06-29 14:05 / Tysiącznik na forum
AMERYKO walczysz z terroryzmem
a wspierasz terrorystów
admin / 85.89.170.* / 2006-07-14 00:52
Ameryka walczy tylko z wrogami krzaków !!!
Mają gdzieś Demokrację i Sprawiedliwość !!!!
paseo / 85.128.78.* / 2006-06-29 14:31
A moze jednak zauwazcie,ze KAZDY okres pokoju jest przerywany przez Palestynczykow.I ze to oni wciaz domagaja sie lokwidacji Izraela.I ze to Izrael wlasnie oddal im tereny i pomogl zalozyc wlasne panstwo.
I ze to terrorysci Palestymczycy,wbrew opinii calego swiata i wlasnego rzadu;mimo tysiecznych demonstracji wlasnych obywateli,zakomunikowali,ze NIE oddadza mlodego Izraelczyka.Teraz okazalo sie,ze drugiego juz zabili.
Dopoki zyl Arafat,wogole niczego nie mozna bylo zalatwic,poniewaz cala energia jegi i jego rodziny skierowana byla na grabienie pieniedzy z Unii.
Po jego smierci sytuacja diametrfalnie sie poprawila i juz prawie udalo sie stworzyc wolna palestyne.Ale komus ta stabilizacja przeszkadza.
Wiec zamiast pisac bzdury o pejsach,zastanowcie sie nad tym.
zdenek / 2006-06-29 15:04 / Tysiącznik na forum
nie nie nie
nie można likwidować całego narodu .
popatrz na statystyki ilu zgineło palestyńczyków a ilu żydów
w ciągu tego konfliktu.
nie można ulegać propagandzie .
Obserwator / 81.18.199.* / 2006-07-02 12:04
Orginalna logika, którą pan Zdenek już zaprezentował nieco wyżej całą kupą wykrzykników.
paseo / 85.128.78.* / 2006-06-29 15:19
Ponownie mowie:nikt nie likwiduje calego narodu.
Straty sa na ich zyczenie.Trudno rozmawiac z ludzmi,ktorzy sa swiecie przekonani,ze po smierci /zwlaszcza w starciu z wrogiem/ pojda wprost do raju.
Straty wynikaja z roznicy techniki.Zauwaz,ze zawsze,gdy tylko juz zaczyna byc spokojnie,zawsze jakis palestynczyk wysadzi sie w powietrze,albo inny wystrzeli rakiete,byle tylko nie dopuscic do porozumienia.Zauwaz,ze naprawde w miare spokojnie zrobilo sie,gdy Izrael odgrodzil sie Murem.
To przeciez HAMAS /bo juz nie Fatah/ domaga sie wymazania Izraela z mapy swiata,a nie odwrotnie.
zdenek / 2006-06-29 16:43 / Tysiącznik na forum
Giną kilkuletnie dzieci
nie są zabijane przez pomyłkę.
a sprawcą obecnej agresji jest marynarka izraelska która niby przez pomyłkę ostrzelała rodziny wypoczywające na plaży.porwanie żołnierza izraelskiego był wynikiem działań armii izraelskiej która wplontana jest w wojnępolityczną
saul / 2006-06-29 17:25 / portfel / Pan Owca
Widać Masz lepsze informacje niż niejeden wywiad.
paseo / 85.128.78.* / 2006-06-29 15:19
Ponownie mowie:nikt nie likwiduje calego narodu.
Straty sa na ich zyczenie.Trudno rozmawiac z ludzmi,ktorzy sa swiecie przekonani,ze po smierci /zwlaszcza w starciu z wrogiem/ pojda wprost do raju.
Straty wynikaja z roznicy techniki.Zauwaz,ze zawsze,gdy tylko juz zaczyna byc spokojnie,zawsze jakis palestynczyk wysadzi sie w powietrze,albo inny wystrzeli rakiete,byle tylko nie dopuscic do porozumienia.Zauwaz,ze naprawde w miare spokojnie zrobilo sie,gdy Izrael odgrodzil sie Murem.
To przeciez HAMAS /bo juz nie Fatah/ domaga sie wymazania Izraela z mapy swiata,a nie odwrotnie.
zdenek / 2006-06-29 13:55 / Tysiącznik na forum
mówią że jesteśmy antysemitami
sami natomiast przelewają hektolitrami krew narodu palestyńskiego.
jeszcze trochę miarka się przeleje. i nie będzie wstydem to że ktoś jest antysemitą.
antysemita będzie na równi z antykomunistą.
będzie kimś kto jest przeciw prześladowaniom i uciskowi pojedyńczych ludzi jak i całych narodów.
przykro mi to mówić ale tak właśnie będzie jeśli państwo Izrael i naród żydowski nie opamiętają się w porę
d / 195.205.141.* / 2006-06-29 13:06
Ukradli palestyńczykom ziemie a teraz ich wybijają...
PEJSY to prawdziwi terroryści
dasd / 81.219.100.* / 2006-06-29 14:34
Ludzie ! Obudzdzie sie !
Izrael zlamal MULTUM podpunktow prawa miedzynarodowego i tego typu akcje kwalifikuja sie do zbrodnii wojennych !
KIedy to pojemiecie ze zgodnie z prawem miedzynarodowym Palestynczycy MAJA PRAWO do walki z okupantem ! Zarowno prawo moralne jak i miedzynarodowe !

Czy wy rowniez krytykowalibyscie czlonkow szarych szeregow w Polsce ktorzy walczyli z Niemieckim okupantem ?
saul / 2006-06-29 17:29 / portfel / Pan Owca
Ano, dużo lepiej miałbym się będąc teraz obywatelem niemieckim (no i posypie się krytyka ze strony patriotów).
zdenek / 2006-06-29 16:59 / Tysiącznik na forum
oni nie śpią oni świadomie niechcątego widzieć
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-29 12:14
Żydzi, jako najmądrzejsza rasa na tej planecie, powinna była przewidzieć że cała ta akcja z tworzeniem Izreala na ziemiach arabów to niezbyt mądry pomysł. Jak tak bardzo im się pustynie podobają to trzeba się było osiedlić w takiej Nevadzie. Rząd USA powinien dotować każdego przybywającego żyda, przecież bez nich w nauce, kulturze i biznesie bylibyśmy dalej w średniowieczu.
jliber / 212.180.147.* / 2006-06-29 12:16
Co ja gadam, bez żydów to przecież ciągle mielibyśmy starożytność.
saul / 2006-06-29 17:30 / portfel / Pan Owca
Odnoszę nieodparte wrażenie, że jesteś antysemitą jilber, a może to tylko kompleksy?
admin / 85.89.170.* / 2006-07-14 00:45
A kto udzielił schronienia Bagsikowi i Gąsiorowskiemu którzy okradli naszą Ojczyznę ???
Togo / 212.2.100.* / 2006-06-29 11:51
To się nigdy nie skończy - dopóki jedna strona nie wybije drugiej do nogi :(
obserwator / 83.20.190.* / 2006-06-29 12:19
czy można oczekiwać od kraju który nie wydaje przestępców, do którego przybyli ludzie różni których łączy jedynie obywatelstwo, którzy niszczą życie ludzkie i dobra materialne zgodnie z zasada że jezeli wsród 100 jest jeden winny to należy ukarać wszystkich 100 > i tak wojna za pieniądze hegemona może toczyć się 100 lat aż do wyniszczenia rodzimych mieszkańców w ramach powiększania przestrzeni życiowej. A gdzie jest ONZ, Rada Bezpieczeństwa, jak widać ich nie ma, cierpienie zostaje przy zwykłych ludziach, a starcy po wymianie narządów będą żyli 150 lat stąd ich zaciętość, bo kto ma pieniądze ma władzę i długie życie >> etyka zostaje zakopana, powstał mur a za murem tragedia której nikt nie widzi, a hegemon płaci i płaci , cała reszta świata też, bo globalizm nie po to powstał żeby stworzyć ksziężycową dolinę szczęścia.
Ręce opadają, współczuję uciśnionym, kto wymyślił wojsko ten powinien smażyć się w piekle.
zx / 83.16.202.* / 2006-06-29 12:46
Kto by pomyślał, że nalepszym spadkobiercą i kontynuatorem "tradycji bojowych" oddziałów Waffen SS będzie armia izraelska.
wiciu / 62.29.136.* / 2006-06-29 13:15
to święta prawda jeszcze tylko brakuje krematoriów
Allach / 213.131.113.* / 2006-06-29 13:11
Niech money.pl zastanowi sie, czy nie warto moderowac/cenzurowac zamieszczanych komentarzy. Osobiscie nic do nich nie mam, sam moze i napisalbym w podobnym duchu, ale moze to sie skonczyc awantura, na ktorej stratna bedzie przede wszystkim redakcja...
zdenek / 2006-06-29 14:00 / Tysiącznik na forum
nie gadaj głupot.
tam się krew leje
giną starcy i dzieci.
strzelają do dzieci na plaży
to są zwykłe skórw..syny
Allach / 213.131.113.* / 2006-06-29 14:57
I co? Twoje wypowiedzi maja maja na to jakis wplyw?
zdenek / 2006-06-29 17:02 / Tysiącznik na forum
bez komentarza
skomentuj

Najnowsze wpisy