Forum Forum dla firmKadry

Jak dostać wsparcie na pracę niepełnosprawnego?

Jak dostać wsparcie na pracę niepełnosprawnego?

Wyświetlaj:
niepełnosprawny / 91.189.0.* / 2008-07-14 18:48
Mam pytanie: pracownik niepełnosprawny zatrudniony w ZPCH wykonujący pracę chałupniczą i zarabiający najniższą pensję krajową może mieć obniżoną pensję o 49% ? Pracodawca tłumaczy, że musiał podjąć takie kroki ponieważ nie ma zamówień na produkty wykonywane przez niepełnosprawnych. Obecnie niepełnosprawni mają zarabiać w tym zakładzie 530 zł netto.
tatazzz / 2008-07-06 23:29 / Bywalec forum
W związku z powyższym pracodawcy prowadzący zakłady pracy chronionej otrzymają dofinansowanie w granicach 50 - 130 proc. najniższego wynagrodzenia. Natomiast pracodawcy zatrudniający co najmniej 25 pracowników pełnoetatowych, wśród których znajduje się 6 proc. osób niepełnosprawnych otrzymują dofinansowanie w wysokości 70 proc. najniższego wynagrodzenia.

Wszystko powyższe idzie do kieszonki pracodawcy.Nawet niektórzy są tak beszczelni ,że każa pracowac po 12-e godzin,żeby niepełnosprawny mógł dostać wypłate która jest w wiekszosci dofinansowana przez panstwo.Ba nawet tego nikt nie kontroluje a PIP to mija takie zakłady z daleka.Znam zakład i to nie jeden w którym wszystkie inspekcje koncza sie na biurze a ludzie w obecnym upale pracują gorzej jak w hucie czy kopalni.Nie ma kontroli środków przekazywanych przez panstwo.Banda drani rzadzi tym wszystkim i śmiem twierdzić ale chyba się nie myle,że w przypadku tych kwesti istnieje korupcja jakiej świat nie widział.Ale wsparcie idzie dla niepełnosprawnych???????????Nastepne oszukaństwo...
CZAR / 217.153.148.* / 2009-02-13 11:23
Tak to prawda! to nie są zakłady pracy chronionej tylko OBOZY PRACY!!!!!!! Nikt się nie liczy z niepełnosprawnymi ludźmi!! Pracodawcy zależy tylko na ściągnięciu dofinansowania, gdy już uzyska to czego oczekiwał czyli ulgi, dofinansowania itd to takiego pracownika się zwalnia lub doprowadza się takiego niepełnosprawnego do takiego stanu żeby sam się zwolnił!!!! no i szuka się następnego niepełnosprawnego znów się bierze ulgi itp i znów się go zwalnia i tak w koło macieju no a pracodawca jeździ coraz to nowszym mercedesem!!!! To tyle , szkoda gadać!!!! GDZIE SĄ LUDZIE Z PIP-U i za co biorą pieniądze?!!!!!!!!!!!!!!
niepełnosprawny / 78.8.62.* / 2009-04-24 00:42
Zakłady pracy chronionej powinni zlikwidować a dotacje z PEFRON przekazywać niepełnosprawnym na konto w banku.
inwalida / 79.163.184.* / 2009-02-13 11:47
A co mamy my psełdo ochraniarze w tz,zakładach pracy chronionej ,tam są dopiero dotacje .Czysty biznes.
resa / 83.29.136.* / 2009-04-25 08:03
Tak powinno się zlikwidowac wszelkie dotacje dla zakladów dajcie pieniędze niepelnosrawnym a on juz sam sie utrzyma . Na co komu teraz badania niepelnosprawnych po domach ? ano po to aby wiedziec czy czasem nie masz samochodu np lepszego od "ciezko pracujacych" urzędasow . Ja tez jestem niepelnosprawna osoba ale żadnej kontroli nie dam przekroczyc progu dziekuje temu panstu za kazda pomoc /oczywiscie w nawiasie
niewolnik / 91.196.215.* / 2009-10-25 12:19
To co napisali moi poprzednicy jest niestety prawdą bo to
są mafijne układy,które trzeba rozwalić i to szybko !
Pracodawca za zatrudnienie niepelnosprawnego I grupy
dostaje 2600PLN ale to było kilka lat temu ! a pracownik
czyli niewolnik ma na ręke netto 600PLN.
Podobnie jest z II grupą inwalidzką 2300PLN a niewolnik
netto -600PLN . To są tonogodziny z wyładunkiem z
TIR-ów i przenoszenie w rękach tego towaru do magazynów . Totalny biznes na tym robią a ci co to wymyślili dalej klaszczą w ręce........tak TRZYMAĆ k..........wa
towarzysze !!!!!!!!!
ekspedientka / 188.147.33.* / 2011-10-13 18:48
To wszystko prawda pracowałam w takim zakładzie po kilkanaście godzin jak powiedziałam,że nie daję rady mam krwotoki z nosa z osłabienia to mi powiedzieli jak pani nie odpowiada to proszę się zwolnić na pani miejsce jest dużo chętnych,T wielka zgraja i banda łobuzów,która żeruje na ludzkim nieszczęściu.Ci wszyscy prezesi takich zakładów robią sobie podśmiechujki z niepełnosprawnych aby kasa szła do kieszeni.
hgtujgf / 178.183.151.* / 2014-01-05 15:02
w kozamexie w lisowie tez tak jest

Najnowsze wpisy