Forum Forum finansoweInne

Jak efektywnie oszczędzać?

Jak efektywnie oszczędzać?

skomentuj
Robinson01 / 2012-08-09 14:11
Ostatnio robiąc bilans moich wydatków, okazało się że są one zbyt spore...powiedzcie mi w jaki sposób zarządzać domowym funduszem , żeby był w stanie coś jeszcze oszczędzić?
Wyświetlaj:
Miriam 01 / 2013-06-14 15:19
Ale to jest bardzo proste. Wystarczy ze spiszesz swoje wydatki. Następnie robiąc zakupy , musisz mieć wczęsniej ustaloną listę, co tak naprawdę chcesz zakupić. Kolejna metoda , to na przykłąd zaokrąglanei tego co się zakupi, na przykłąd jeżeli kupujemy coś za 55 zł , no to zaokrąglamy do 60 zł, płacimy 55 zł a do kieszeni chwoamy sobei 5 zł!! Oszczędznai e w ten sposób pzowoli nam małytmi kroczkami odłożyć nawet fajną sumę :)
babolka / 46.112.196.* / 2012-08-09 15:47
program swoją drogą. ale do oszczędzania tzreba się przygotować globalnie. a więc zaprzyjaźnij się z dyskontami, promocyjnymi gazetkami, pożegnaj za to nieprzemyślane wydatki i zakupy na krechę oraz te pod wpływem emocji. trzeba tez przemyśleć sprawę wydatków dla przyjemności. np na wakacje nie musisz jechac z biurem podróży które zdziera okrutnie, lepiej o wszystko zadbać samemu. jeśli już wybierzesz hotel dobrze postarać się o kartę stałego klienta, np le club accorhotels. zawsze to trochę taniej. ponadto skrzętnie zbieraj paragony i rachunki, wszystko notuj bez ściemniania i ustal sobie miesięczną kwoetę, którą starannie odkładaj.
Nora98 / 2012-08-09 14:36
Po pierwsze najlepiej jest sobie zainstalowac prorgam do komputerze , gdzie będzie mogli wpisywać dane ile i na co wydaje my piniądze. Później ustalić budżet na zakupy i jego ściśle się trzymać!!
skomentuj

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: