Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

jak i w co można korzytnie zainwestować 90 tyś zł ?

jak i w co można korzytnie zainwestować 90 tyś zł ?

brad_791 / 2008-04-12 10:39
dysponuje kwota 90 tyś , chciałbym to w korzytny dla mnie sposób ulokować. Przy obecnej sytuacji rynków finansowych mam dylemant: gieda?; fundusze ? - grunty? a może waluty?............
Giełda jak dla mnie(leszcza) na razie odpada. TFI - nie zdażyłem jeszcze wszytkiego korzytnie zrealizować.Lokata bankowa- zysk niesatysfakcjonujący ( 6 %). Wie myśle pozostaje tylko grunty. A morze dolar? Ile jeszcze może spaść? złotówka - jak długo się jeszcze może umacniać? prosze cenne wskazówki? dziękuje
Wyświetlaj:
akoholix / 80.68.236.* / 2008-07-11 09:56
w alkohol...jest nejlepiej oprocentowany (wodka: 40%, spirytus 96%) i szybko sie zwraca ;-D
mrycz / 83.19.250.* / 2008-07-11 09:38
kup sobie jedną dzialeczke za ok.50tys. no juz nie moge napisac gdzie bo bym sam sobie ceny podbił ;) ... a reszte w Fundusze akcyjne (skoro nie za bardzo masz wiedze gieldzie i sie boisz). Dzialeczka w ciagu 5 lat 100% powinna wytrobic, co daje okolo 15%/rok/ tylko tez trzeba umiec kupic. Albo skorzystaj z rady jakiegos planisty co faktycznie nie obiecuje jakis 30 czy 40 % w rok na funduszach. Ale mysle ze 12%-14% jest realne do uzyskania w skali roku w choryzoncie 5 letnim. A jak szukasz duzego zysku w rok... to musisz zaakceptowac ryzyko strat i rachunek w domu maklerskim i kup sobie z 10 akcji spolek za 25% (3-5 z WIGu20), drugie 25% zostaw jak by bardzo spadly jeszcze zeby dokupic a 25% w Fundusze akcji (nastaw sie tylko na okres okolo 5 lat, i dobrze pogadac z kims jak sie chce na dluzszy okres kase trzymac zeby miec to pod parasolem), 15% tez zostaw zeby powoli dokupywac w razie jeszcze spadkow... a z 10% zrob jak uwazasz...(polecam kupic wczesniej jakies ksiazki na temat gieldy "gielda, wolnosc, Pieniadze" i na strefie inwestorow sciagnać darmowego pdfa o analizie wykresow bo w miare fajnie mozna przez ta jedna publikacje nauczyc sie ustalac moment wyjscia i ciecie strat). I musisz soebie uswiadomic cel tej inwestycji i nie byc zbyt łapczywym. Ale mysle ze nie bedzie źle jak zaryzykujesz w tym momencie. W razie W daje kontakt na maila: artur.cuf@o2.pl
hs2 / 2008-07-10 19:56 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jednomiesięczne odsetki zainwestuj w materiały do nauki inwestowania bo to umiejętność taka sama jak każda inna - szczera rada - nikt nie da ci tu bezinteresownie na to pytanie odpowiedzi i uważaj na super doradców dających pewny zysk 40 % czy więcej - każdy gdyby miał pewny system 40% zysków nie był by doradcą który szuka klientów o ile w ogóle był by doradcą :) Tyle ode mnie i połamania procentów :)
Vette / 79.188.225.* / 2008-07-10 15:28
Ja inwestuję od dwóch lat w domeny internetowe. Zysk przy sprzedaży na poziomie kilkuset % rocznie to nie mity, to fakty. Oczywiście trzeba mądrze zainwestować.
Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam do kontaktu.
SebastianDF / 212.76.37.* / 2008-07-10 14:21
Witam.
Mając 90 000zł i nie chcąc narażać się na duże ryzyko warto podzielić np. na dwie części. 40 000zł zainwestować w rynek niepubliczny, w ciągu roku czy dwóch bardzo duży zysk, natomiast 50 000zł warto zainwestować w rynek walutowy, zysk na poziomie 20-25% rocznie i dodatkowo pełen dostęp do środków bez ponoszenia opłat.
Jeżeli jest Pan zainteresowany szczegółami, proszę o mail: s_klos@poczta.onet.pl
Pozdrawiam
lepsoto / 2008-06-19 00:11
ostrzegam przed naganiaczami na FinRoyal i polecam ten link
http://lepsoto.blox.pl/2008/02/FINROYAL-a-sprawa-polska.html
bany / 2008-06-18 09:34
ten koleś z tym mailem na innym forum ogłasza się , ze zarobi 10% na miesiąc...
leiho / 2008-04-15 09:33 / "Tu Ne Cede Malis"
poczekaj az dolar opadnie do 80 yenów, bedzie interwencja (mzoe wczesniej). CHociaz to NIGDY nie jest pewne, w latach 90-tych przy kursie 79 yenów zrobili interwencje, udalo im sie, dzis jest forex bardzo płynny i to moze spalic na panewce. W zasadzie to nie wiem co doradzic, ja czekam z kasą az USA si wypalą w ciagu 2-3 lat w tym kryzysie, pozniej bedzie wielkie boom w góre.
casper / 2008-04-13 22:38
Masz gotówkę 90 tyś zł.

Pytania są takie:
-jaki okres inwestycji cię interesuje
-jaki zysk chcesz osiągnąć
-Jakie ryzyko jesteś w stanie podjąć, szybsze lub wolniejsze osiągnięcie założonego celu obarczone większym bądź mniejszym ryzykiem.

Wtedy lektura którą proponuje wesse11: money.pl, bankier.pl, funi.pl, UnionKlub.pl, biznesforum.pl, parkiet.com będzie już ukierunkowana.
weisse111 / 2008-04-12 21:30 / Bywalec forum
Złotówka będzie umacniała się jeszcze długo, a jest to związane przede wszystkim ze zbliżającym się końcem spłaty kredytu międzynarodowego zaciągniętego przez Polskę. RPP będzie robiła wiele aby nie dopuścić do osłabnięcia złotówki bo każdy, nawet 1 gr. straty na zł może spowodować wzrost kredytu w mln.....
więc inwestycja w waluty póki co może być mało opłacalna - takie jest moje zdanie.
weisse111 / 2008-04-12 21:34 / Bywalec forum
Natomiast co do inwestycji - to poczytaj trochę na forach internetowych i zdobędziesz więcej wiedzy teoretycznej w co zainwestować, jaki podjąć ryzyko - polecam w tym wypadku money.pl, bankier.pl, funi.pl, UnionKlub.pl, biznesforum.pl, parkiet.com.
Na forach również możesz trafić na osoby, które dysponują bardzo duża wiedzą z zakresu inwestycji i na pewno może być to dla Ciebie przydatne.
Pozdrawiam
zbynol / 80.240.162.* / 2008-07-10 18:11
Tylko fundusze strukturyzowane w odnawialne źródła energii i ochronę środowiska z gwarancją kapitału.
zbyszek61@op.pl
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy