Forum Forum podatkoweOdliczenia

Jak obliczyć koszty uzyskania przychodów z wielu stosunków pracy znajdujacych się poza miejscowością zamieszkania

Jak obliczyć koszty uzyskania przychodów z wielu stosunków pracy znajdujacych się poza miejscowością zamieszkania

iwooonek / 2015-02-16 18:13
Jak obliczyć koszty uzyskania przychodów z wielu stosunków pracy- czy można jest podwyższyć?
Mąż ma 4 umowy o pracę- na jednej jest kwota 111,25 pomimo ż miejsce pracy było poza miejsem zamoieszkania czyli według mnie powinno zostać zwiększone do kwoty 139,06, na pozostałych umowach jest kwota 278,12 i 834,36. I stąd moje pytanie- czy w/w kwoty naklezy tylko zsumować czy można jest podwyższyć z racji kosztów w wielu stosunków pracy. Dodam tylko że umowy te nie nachodziły na siebie tylko najpierw mąż pracował w jednej firmie przez miesiąc, pózniej miał przerwę dwómiesięczną i następnie pracował w danej firmie miesiąć, po czym przeszedł do następnej firmy w krórej pracuje do dnia dzisiejszego. Czy można te koszty zwiększyć adekwatnie do kwoty 2.502,56 i czy ta kwota dotyczy tylko sytuacji gdy pracuje się w tym samym czasie w kilku pracach. Będę wdzięczna za odpowiedz.
Wyświetlaj:
Agnieszka251 / 89.69.234.* / 2017-03-18 09:18
Dzień dobry,
mam podobny problem. W ubiegłym roku pracowałam w dwóch firmach na umowę o pracę. Zmieniłam pracę w połowie roku i przez tydzień byłam zatrudniona jednocześnie na 2 etatach.W oba miejsca musiałam dojeżdża, więc łapię się na PKUP. Tylko jaką kwotę mam wpisać w rozliczeniu z racji tego chwilowego pokrycia się dwóch umów?
wiwan / 2017-03-19 20:35
Jaka jest suma z PIT-ów 11 ?
Ile było miesięcy (0,1,2) w których nastąpiły wypłaty od obu pracodawców- starego i nowego ?
wiwan / 2015-02-16 22:11
To jakie PrKUP stosuje pracodawca jako płatnik wynika z oświadczenia, jakie mu pracownik składa.

Znaczenie ma jeszcze to, czy nie było dodatku za rozłąkę lub był nieopodatkowany zwrot kosztów dojazdu.

Jeśli takiej okoliczności nie było, a standardowe KUP u pierwszego pracodawcy wynikają z jego błędu lub po prostu z błędnego oświadczenia męża- może w PIT 37 uwzględnić koszty podwyższone.

Może więc przyjąć w PIT 37 sumę KUP 1251,54

2 502 zł 56 gr to limit, w sytuacji 'nakładania się' stosunków pracy.
obra / 89.77.189.* / 2015-03-19 21:58
Podobne pytanie. Córka pracowała w trzech różnych firmach. w sumie wyszło jej ponad 1500 zł. Nie było żadnej rozłąki, dojazdów, i prace się na siebie nie nakładały. Każda była w innym terminie. Mam je zsumować? Ale przecież max to 1335 zł. Jaką kwotę wpisać w deklaracji?
Ancia27 / 2017-03-09 01:35
Witam, mam ten sam problem. Mam 3umowy, które się nie nakładały na siebie, najpierw pracowalam przez 1agencje, później przez druga, następnie mam umowę przez firmę. Zakład jest w tej samej miejscowości co miejsce zamieszkania.. Koszty z uzyskania przychodu wynoszą 1557,50. Wiec w picie powinnam wpisać kwotę te która wychodzi z obliczeń 1557,50 czy 1335zl? Jak liczą w programie to wyskakuje mi komunikat, ze Muszę wpisać kwotę 1335zl. Help
wiwan / 2017-03-09 10:13
Suma KUP wskazuje na 14 KUP miesięcznych. Czy w rzeczywistości były jakieś dwa miesiące, w których otrzymała Pani dwie wypłaty z różnych umów np. na skutek tego, że z jednej wypłacano w tym samym miesiącu, za jaki była należna, a z drugiej- w miesiącu kolejnym ?
wiwan / 2015-03-20 08:57
Znaczenie ma jeszcze położenie miejsca pracy/zakładu w stosunku do miejsca zamieszkania. Jeśli były to inne miejscowości wtedy KUP miesięczne są wyższe- 139 zł 06 gr, a roczne 1 668 zł 72 gr.

Pisze Pani o braku dojazdów...
Czy wszystkie trzy prace to było zatrudnienie etatowe. Nie było zlecenia ?

Najnowsze wpisy