Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Jak PiS służbę zdrowia komercjalizuje

Jak PiS służbę zdrowia komercjalizuje

Money.pl / 2008-11-20 08:02
Komentarze do wiadomości: Jak PiS służbę zdrowia komercjalizuje.
Wyświetlaj:
keyser soze / 89.77.249.* / 2008-11-20 10:00
Nie rozumiem jak to jest, że istnieją szpitale świetnie prosperujące, nie posiadające długów i takie z dziesiątkami milionów pod kreską. Najciekawsze, że nikt nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności, nic tylko zostać dyrektorem szpitala. A tak na marginesie, szpital, to biznes jak każdy inny i do zarządzania potrzebny jest manago z prawdziwego zdarzenia, a nie internista, czy chirurg. I jeszcze tak sobie myślę, że taki np. Wieczerzak ( nota bene lekarz) sprywatyzowałby ten bajzel w cztery kwartały i raz na zawsze skończyłoby się babci sra......... .
Zofia10 / 83.30.203.* / 2008-11-22 15:17
Do tej pory nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Szpital to jednostka budżetowa, finansowana w całoci przez NFZ - takie chyba były założenia - więc nie jest do wypracowywania zysków - więc skąd długi . Przecież te długi spowodowane zostały brakiem środków np. na leki, zabiegi, operacje, energię, sprzęt medyczny itp.
Przecież w szpitalu nie robi się zapasów np. energii czy operacji ? Widać NFZ żle wycenia nasze zdrowie.
Wiem od wielu osób które mają związek ze służbą zdrowia że NFZ finansuje wg kontraktów tylko ok. 70 % rocznych wydatków na nasze leczenie. Dlaczego tak jest?
Zofia1 / 83.30.203.* / 2008-11-22 15:17
Do tej pory nie mogę zrozumieć jednej rzeczy. Szpital to jednostka budżetowa, finansowana w całoci przez NFZ - takie chyba były założenia - więc nie jest do wypracowywania zysków - więc skąd długi . Przecież te długi spowodowane zostały brakiem środków np. na leki, zabiegi, operacje, energię, sprzęt medyczny itp.
Przecież w szpitalu nie robi się zapasów np. energii czy operacji ? Widać NFZ żle wycenia nasze zdrowie.
Wiem od wielu osób które mają związek ze służbą zdrowia że NFZ finansuje wg kontraktów tylko ok. 70 % rocznych wydatków na nasze leczenie. Dlaczego tak jest?
Pilsener / 2008-11-20 11:34 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Bo zadłużanie szpitala to najprostsza droga do zwiększenia jego budżetu, natomiast za oszczędności są kary - za niewykorzystanie środków. To chory system, bo każdą jednostkę budżetową skazuje na degradację - każdy firma musi mieć minimalną dodatnią rentowność (zależną od branży) jeśli chce przetrwać w długim terminie.
man13 / 2008-11-20 10:57 / Tysiącznik na forum
Bo to nie jest kwestia odpowiedzialności "dyrektora". W tym przypadku właścicieldecydował i decyduje o wszystkich działaniach w tej placówce. Podobnie jest w wielu innych szpitalach. Właśnie reforma ma to zmienić i doprowadzić do odpowiedzialnego zarządzania.
Bankier_7 / 2008-11-20 09:14 / portfel / Punktator
Jak ktoś od pługa wyrwany może cokolwiek komercjalizować czy tam przekształcać.
To co się czyta powyżej to jakaś jawna kpina z Państwa!!!
Kto wreszcie zrobi z takimi matołami porządek - przecież nie można wiecznie trzymać nieuków nieprzygotowanych merytorycznie do piastowania ważnych posad nawet w jakiś zapyziałych wsiach gdzie psy dupą szczekają!!!
Jest tylu wykształconych ludzi w Polsce a tu klilkudziesięciu czy kilkuset takich pseudo-menegerów robi sobie żywnie co chce i jak chce a ja mam za to wiecznie płacić!
Aha i co wogóle ma znaczyć iż ministerstwo umywa ręce i nic nie może zrobić???
Jeśli to był sabotaż jak można domniemywać w tekście to rzeczywiście nieźle sobie to PIS wymyślił, tylko że teraz odbije się im to czkawką, bo tak sobie myślę iż niemożliwe jest by ktoś z ramienia PIS mógł zrobić coś takiego bez porozumienia ze swoimi zwierzchnikami partyjnymi.
man13 / 2008-11-20 10:53 / Tysiącznik na forum
Kaczyńscy, Leper, Giertych to ludzie pokroju Nejmana. W tej gminie i powiecie więcej jest takich "kwiatków". Od kilku lat stoi tam niedokończony szpital położniczy wybudowany niezgodnie z wymogami budowlanymi i niszczeje. Najciekawsze jest że właściciel nie przyznaje się do kilkunasto milionowej inwestycji
wołowianin / 90.129.121.* / 2008-11-22 10:53
Niedokończony niszczejący tzw szpital położniczy to pomnik skuteczności władz gminy Wołów która zaczęła inwestycje, który póżniej wskutek zmian prawnych ,,dostał'' się powiatowi który próbuje go sprzedać bezskutecznie... bo są chętni ale żeby przejąć a nie kupić .
Ani23 / 212.160.128.* / 2008-11-20 08:08
Kolejny atak na PiS??? A propos: skoro już udowodniono czym się konczy prywatyzacja to po co brnąć w to??? PO lepirj nie zrobi, może ukradnie przy okazji, ale lepiej na pewno nie...
taki tam / 87.205.71.* / 2008-11-20 09:11
Jeśli było to niezgodne z programem PiS, a zgodne z programem PO, to tytuł jest nadużyciem, bo starosta działał zgodnie z PO, a wbrew PiS.
Czyli tytuł powinien raczej brzmieć:
"DO CZEGO DOPROWADZI PÓJŚCIE ZA PROGRAMEM PO".
man13 / 2008-11-20 10:47 / Tysiącznik na forum
Tytuł stwierdza fakt. A fakty dla PiSuariatu są ........... niejasne.
maxymili / 2008-11-20 08:46 / Tysiącznik na forum
Atak na PiS? Przecież to PiS tu atakował sam siebie? Komercjalizuje służbę zdrowia i to na dodatek nieudolnie. Jest przeciw komercjalizacji bo by tego procesu nie umiał przeprowadzić i był by to argument za rządami PO.
taki tam / 87.205.71.* / 2008-11-20 09:04
Wyborca PO zwykle nie umie czytać tekstu pisanego.
Jest napisane jak wół: "wbrew stanowisku partii". Rozumiesz co to znaczy? I wiesz na czym polega analogia tego działania do programu PO?
maxymili / 2008-11-20 12:21 / Tysiącznik na forum
Ocho, wolne żarty, jest w PiS i tyle. Co mnie obchodzi, czy politycy PiS są zdyscyplinowani czy nie, jacy są zresztą wszyscy widzieliśmy kiedy rządzili. Niekompetencja na każdym kroku była i tyle.
polonek / 84.38.99.* / 2008-11-20 10:33
W Powiecie tczewskim tez rzadzi starosta z PiSu i tez zapowiedzial komercjalizacje szpitala i tez go popieraja radni z PiS. Tez wbrew stanowisku PiS? Ja dotad sadzilem ze stanowisko PiS jest takie jak wiekszosci czlonkow tej partii. Moze to bylo wbrew stanowisku Jarka, bo za rzadow PiSu skomercjalizowano 10% naszych szpitali. CBA przed wyborami ujawnila slowa Sawickiej -wymieniala ona tam nazwisko Religi -chciala krecic lody, ale kadencja sie niestety skonczyla (niestty dla niej).
FirezeuG / 2008-11-20 10:10 / Tysiącznik na forum
Żeby było bardziej obrazowo bo to chyba do ciebie trafia.
Całą sytuacje można porównać do wyścigu samochodowego (np Leon Cup) gdzie startują dokładnie takie same samochody, ale zwycięża tylko jeden.
W tym przypadku człowiek chyba działał w dobrej wierze (tak przynajmniej wynika z tekstu) bez względu na to z jakiej partii się wywodzi. Niestety nie przemyślał swoich działań, co doprowadziło do jeszcze gorszej sytuacji. Można powiedzieć że żaden z niego kierowik i tyle.
studentMIM / 2008-11-20 08:20 / Tysiącznik na forum
To nie jest dowód, czym kończy się prywatyzacja, a czym kończy się skrajna nieudolność
taki tam / 87.205.71.* / 2008-11-20 09:06
To jest dowód na to, że prywatyzacja kończy się również nieudolnością. Coś więcej masz do napisania?
man13 / 2008-11-20 10:46 / Tysiącznik na forum
To jest dowód na twoje ograniczenia .
taki tam / 87.205.71.* / 2008-11-20 22:41
Napisałem: "prywatyzacja kończy się również
nieudolnością".
Jeśli się tam dopatrywałeś kwantyfikatora ogólnego, to jest to poziom wyborcy PO.
Jacqb / 2008-11-20 09:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ja mam. Student ma absolutna racje. Chodzi o nieudolnośc, nie o prywatyację.
man13 / 2008-11-20 08:02 / Tysiącznik na forum
Kto odpowiada za finansowanie publicznej opieki medycznej ?
sadsd / 79.175.204.* / 2008-11-20 08:28
Sposobem jest uszczelnić system. Wprowadzić informatyzację. Ale nie taką jak w zusie tylko uczciwie zrobić przetarg. Wtedy koniec by było przekrętów i łatwo można by było policzyc gdzie idzie kasa. Tylko kto sie na to zgodzi :)
man13 / 2008-11-20 10:41 / Tysiącznik na forum
Sposoben na co?
Piotreq / 2008-11-20 09:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Takie cos istnieje..tylko w jednej kasie chorych ktora zostala przez to zniszczona - udowodnila ze obnizka cen lekow bedzie statystycznie podwyzka.
man13 / 2008-11-20 10:42 / Tysiącznik na forum
A Ty udowadziasz że xzarne to białe?
mm3m / 2008-11-20 13:02 / Bywalec forum
nieważne czy kot jest biały, czy czarny, ważne żeby łapał myszy
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy