Forum Forum prawneCywilne

Jak podzielić wspólne mieszkanie po rozwodzie

Jak podzielić wspólne mieszkanie po rozwodzie

infolinka / 2009-03-17 20:29
Witam,

Rozwiodłam się z mężem bez orzekania o winie. Przed rozwodem wyprowadziłam się ze wspólnego mieszkania i wynajęłam mieszkanie w innym mieście.

W czasie trwania małżeństwa wykupiliśmy mieszkanie komunalne na własność a następnie za wspólne oszczędności wykonałam w nim generalny remont, który podniósł standard i wartość mieszkania. Obecnie mamy do spłacenia niewielki kredyt.

Mój były mąż wymienił zamki do mieszkania i nie godzi się na zabranie z mieszkania niczego poza moimi rzeczami osobistymi i dokumentami powołując się na przepisy prawa.

W jaki sposób wystąpić o podział majątku?

Czy w sprawie o podział majątku po rozwodzie i zniesieniu współwłasności strona występująca o podział wnosi opłatę stanowiącą procent wartości majątku dochodzonego w drodze sądowej?

Jak długo może trwać sprawa o podział wspólnego majątku?

Jak wygląda pomoc adwokata i jakie dokumenty powinnam przygotować?

Kasia
Wyświetlaj:
Kamilajoa / 178.37.224.* / 2021-03-19 19:06
Z dobrym adwokatem wszystko da radę. Osobiście korzystałam przy podziale majątku po rozwodzie z pomocy kancelarii Cejrowski i jak najbardziej polecam.
KaLipka / 185.157.12.* / 2019-11-21 16:13
Mnie przy podziale majątku pomagał Pan Wieczorski z JST i byłam zadowolona ze współpracy. Konkretny, doświadczony z duża wiedzą. Umie dobrze doradzić.
Piterro / 171.25.230.* / 2019-11-21 02:55
Korzystałem z pomocy Kancelarii Wojas Pawlak z Gliwic i jeśli jesteś z okolic tego miasta jak najbardziej polecam. Podczas spotkania dowiedziałem się jakie dokumenty muszę zgromadzić, otrzymałem pomoc w złożeniu wniosku do Sądu Rejonowego i udało się wygrać i udowodnić, że to ja byłem pokrzywdzoną stroną w naszym małżeństwie.
alicjachmara / 89.64.34.* / 2019-11-20 18:40
Ja miałam świetnego adwokata, pana Cejrowskiego z tczewskiej kancelarii i podział mieszkania był mi niestraszny. Naprawdę świetnie reprezentował mnie w sądzie i wszystko poszło zgodnie z naszym założeniem.
AsiaK2312 / 185.157.12.* / 2019-10-17 18:04
No tak, rozwód nigdy nie jest łatwy. Myślę, że jeśli chodzi o podział majątku to warto jednak skorzystać z fachowej porady. Moje bratu np. przy podziale majątku pomagał Pan Wieczorski z JST i wiem, ze był bardzo zadowolony ze współpracy.
Katarzyna Nowacka / 79.187.206.* / 2019-06-28 10:29
również mogę polecić młodą prawniczkę, która pracuje w kancelarii zajmującymi się głównie rozwodami i prawem rodzinnym, pomogła mi gdy miałam ciężką sytuacją doradziła, napisała pozew i przede wszystkim za liczne rozmowy telefoniczne wzięła naprawdę symboliczne pieniądze. POLECAM w 100%

Z tego co wiem to pisze też wnioski o podział majątku, takie sprawy zależą w dużej mierze od byłego męża czy się zgodzi na sposób podziału, wartość nieruchomości
tel. 726-682-036
Wiejn / 91.221.27.* / 2019-05-21 12:06
Choć to nie są miłe sprawy, to na szczęście z moją poszło dość gładko. Wszystko dzięki adwokatowi, na którego postawiłem - panu Cejrowskiemu. Udało się zakończyć sprawę po mojej myśli.

Najnowsze wpisy