Forum Forum nieruchomościRynek nieruchomości

Jak przekształcić mieszkanie własnościowe na bezczynszowe?

Jak przekształcić mieszkanie własnościowe na bezczynszowe?

Łukasz462 / 95.40.255.* / 2012-12-04 00:11
Witam. Mam mieszkanie własnościowe w bloku. Jest wspólna klatka schodowa, oświetlenie, trawnik do koszenia, odśnieżanie itp, itd. Zastanawiam się nad przekształceniem tego mieszkania na mieszkanie bezczynszowe. Czy istnieje taka możliwość? Jak i gdzie załatwiać formalności z tym związane? Jakie są regulacje prawne i ile to kosztuje? Jeszcze jedno, blok jest stary a mieszkanie kupiłem kilka lat temu od osoby prywatnej i spłacam kredyt. Irytuje mnie płacenie czynszu stale podnoszonego, utrzymywanie prezesów i całego zarządu SM. Płacę, płacę, płacę i nic z tego nie ma. odśnieżają lokatorzy, SM kosi trawniki dwa razy w sezonie a klatka schodowa była malowana po pożarze temu. Proszę o radę i pomoc w tym temacie.
Daro329 / 188.33.57.* / 2012-12-04 14:54
Z tekstu wnioskuje, że to blok spółdzielni, więc jeśli w ogóle "prezesunio" zgodzi się na takie rozwiązanie to będzie przesyłał faktury obciążeniowe za utrzymanie części wspólnej. Będą nieadekwatne do realnie wykonanych prac, a w ogólnym rozrachunku nie wyjdzie to taniej. Bezczynszowy nie oznacza bezkosztowy.

Najnowsze wpisy