Forum Forum dla firmOprogramowanie

Jak skutecznie reklamować się w internecie?

Jak skutecznie reklamować się w internecie?

Longer22 / 2013-05-20 14:33
Jak waszym zdaniem można w skuteczny sposób, zareklamować swoją firmę po przez internet? Co możecie polecić osobie która dopiero co otworzyła swój biznes i chciałaby go jakoś rozkręcić?
Wyświetlaj:
kinia1234 / 77.99.230.* / 2015-02-28 22:59
to zależy, czy coś sprzedajesz, czy świadczysz usługi. W obydwu przypadkach Google - tylko, że potrafi zjeść nie byle jaką sumę pieniędzy. www.sharemypixel.com najbardziej przydaje się jeśli chodzi o dożywotnią reklamę no i to, że zawsze widzi cię inna osoba. Ostatnia deska ratunku to pozycjonowanie, ale tutaj jeśli nic nie wiesz, to raczej proponowwałbym znalezienie kogoś, aby się tym zajął, bo zaczynanie samemu od podszewwki może przynieść więcej szkody niż pożytku.
abcd287 / 85.221.193.* / 2015-01-30 14:15
zamiast wypowiedzi są tu same reklamy.... szeptany marketing zbyt rzuca się tu w oczy....
ieifej / 83.6.20.* / 2015-06-20 01:26
no właśnie. są to przykłady, jak skutecznie reklamować się w Internecie
helios / 89.229.83.* / 2014-12-10 13:29
to musi być przemyślany, spójny proces. Trudno tak powiedzieć w krótkich słowach jak to wszystko zrobić, bo tu wchodzi i np. pozycjonowanie strony i modne ostatnio fanpage na facebook..
Pola31 / 37.248.254.* / 2014-12-01 19:38
Tak naprawdę nie ma magicznego narzędzia, które zawsze dla każdego działa. :) Jeśli nie masz kasy to możesz samemu spróbować reklamy na forach, blogach i w social mediach, Jeśli jednak zrobisz to nieumiejętnie to możesz zrazić swoich potencjalnych klientów, zamiast ich do siebie przyciągnąć. Możesz też dostać filtr od google i twoja strona może się nie pojawiać w wyszukiwarce. Nie ukrywam, że bardzo mocną strategią jest pozycjonowanie strony, ale to polecam powierzyć jakiejś firmie, która się na tym zna. Np.sklep.siteseo.pl ma fajna opcję wykupienia linków w swoich prywatnych bazach blogów (około 25 baz po jakieś 50-100 blogów)Możesz wtedy dopasować strony tematycznie no i zaoszczędzić, bo ominiesz pośredników. :)Jest to na pewno bezpieczniejsze od pozycjonowania w umowie, a już na pewno nie ryzykowałabym pozycjonowania samemu.
Waldek12345 / 86.111.110.* / 2014-11-29 00:57
tak naprawdę zaczęła się era kontentu, liczą się dobre treści na dobrych stronach, nadchodzi renesans takich stron jak na przykład publikuj.org - content is the king
woj-ciech / 89.229.79.* / 2014-10-12 13:46
musisz miec strone www, opcją jest fanpage (chociażby z podstawowymi informacjami, albo promocjami/rabatami). wpisy do katalogów, z czasem pozycjonowanie
wymownia / 2014-10-01 13:10
Witam serdecznie,
Osobiście - jako osoba początkująca, która nie chce na razie dużo płacić za reklamę - poradziłam sobie skutecznie z brakiem aktywności na stronie na kilka sposobów. Dodam, że jestem polonistką, a nie informatykiem. Chcę udowodnić, że BARDZO WIELE możemy zdziałać samodzielnie, nie płacąc za to specom od komputerów. Nie musimy mieć przy tym dużego doświadczenia w branży komputerowej. Przeciętny właściciel jakiejkolwiek firmy takiego doświadczenia przecież nie ma - zna się na budownictwie, handlu, różnych usługach, jakie oferuje jego firma. Ale specem od komputerów nie jest. Mój wpis byłby długi, pozwolę sobie zatem przytoczyć link do mojego artykułu: http://wymownia.blog.onet.pl/category/copywriting-2/by-wujek-google-nas-polubil-czyli-o-pozycjonowaniu-kilka-slow-kluczowych/
Może komuś te wskazówki się przydadzą. Moje dotychczasowe doświadczenie mówi mi, że naprawdę można zdziałać dla siebie wiele dobrego, nie wkładając w to dużo pieniędzy. Zapłaciłam tylko za kilka banerków w sieci (i to niewielkie kwoty), a resztę wykonałam samodzielnie. Uwierzcie mi proszę, że dla chcącego nic trudnego. Jeśli ja (polonistka) poradziłam sobie w świecie sieci bez zlecania usług reklamy innym, to Wy też możecie.
arturkosinski-pl / 83.24.160.* / 2014-09-21 14:52
Czy ktoś jeszcze potrzebuje darmowych praktycznych wskazówek na temat reklamowania firmy w internecie?

Jeśli tak, to zapraszam do zapisania się na darmowy 10-tygodniowy cykl wideo-poradników Marketing Praktycznie Dla Każdego.

Oto przykładowe tematy, jakie będą poruszane:


+ Jak bezpłatnie na bieżąco dostawać powiadomienia o nowych zleceniach w Twojej branży
+ Jak kupić profesjonalną stronę internetową za 299zł
+ Jakie zmiany szykuje wyszukiwarka Google i jak się na nie przygotować, aby Twój biznes nie ucierpiał
+ Jak prosto i tanio zwiększać liczbę klientów krok po kroku
+ Jak zautomatyzować sprzedaż przez internet
+ Od czego zacząć reklamę firmy w internecie
+ Jak unikać haczyków w umowach na pozycjonowanie, zakup sklepu internetowego…
i wielu innych wartościowych informacji?

Zapowiedź cyklu (wideo) i zapisy dostępne są na stronie http://arturkosinski.pl/prezent

Do usłyszenia!
stachu478 / 89.229.95.* / 2014-09-07 14:52
dobra strona www to podstawa, wg mnie lepiej na tym nie oszczędzać. do tego pomysł bloga jest ok, a w połączeniu z np. fanpage na fb mogłoby wypalić. nie wiem jaka branża, plus w sumie bedziesz miał troche roboty na poczatku to prowadzenie fanpage można zlecić. fb zdominował internet, firmy z IT swiadcza takie usługi, no i pozycjonowanie
ksiazeJarema / 78.30.84.* / 2014-08-30 13:12
obecnie najtańszą i najskuteczniejszą formą reklamy w internecie jest prowadzenie bloga i dodawanie artykułów na serwisy z przedrukami typu http://www.publikuj.org/
Rebek / 93.115.84.* / 2014-07-25 13:43
Samą stronę to można np. przez webwave cms założyć ale trzeba też ją wypozycjonować, żeby ją później można było łatwo znaleźć, bo inaczej to sama strona nic nam niestety nie da.
Janka555 / 46.238.112.* / 2014-07-22 10:30
Na początek polecam założenie własnej strony internetowej. Można zrobić to samemu lub zlecić profesjonalistom. Ja tak zrobiłam - zaufałam zespołowi ze Studia Desir w Poznaniu. Zaprojektowali piękną stronę www - polecam www.desir.pl. Generalnie najlepszą formą reklamy jest internet, to tam w pierwszej kolejności szukamy informacji o firmach/usługach. Warto zainwestować w wizerunek w sieci!
Marek www.inceptox.com / 91.212.165.* / 2014-05-20 09:48
Masz wiele możliwości - podajesz mało informacji o biznesie, aby wyciągnąć z tego jakieś rozsądne wnioski.

Myślę, że na początku rozważasz zapewne dwie opcje:
- promocja bez środków finansowych >> przede wszystkim social media z kreatywnym podejściem (jeżeli robisz to dobrze, to środki finansowe nie są potrzebne) oraz oczywiście pozycjonowanie strony internetowej na frazy najlepiej lokalne (w przeciwnym wypadku ciężko zrobić to bez kosztów)
- promocja z budżetem >> tutaj ilość narzędzi nie ma końca, najszybszym sposobem na uzyskanie sprzedaży są reklamy adwords, a jako kolejny krok nie polecam rozszerzania zakresu narzędzi, tylko skupienie się na efektywności sprzedaży.

W zwiększeniu efektywności pomaga marketing automation, jeżeli potrzebujesz pomocy zapraszam tutaj http://www.inceptox.com/oferta/marketing-automation/ chętnie opowiem więcej o tej funkcjonalności
abab1000 / 78.154.74.* / 2014-05-15 12:12
Skoro mowa o reklamie to ja polecam stronę agencji reklamowej http://www.quantumpress.pl :)
A co do pytania to oczywiście pozycjonowanie, ewentualnie adwords...
jimyy / 89.229.98.* / 2014-04-29 17:06
Podstawa to własna strona www. To przez nią często znajdują ciebie klienci. Stronę możesz nawet zrobić sam na webwavecms.com Jak już mas stronę zleć linki sponsorowane oraz pomyśl nad social media: facebook, twitter, blog itd.

Najnowsze wpisy