Forum Forum pracyDokumenty

Jak zostać zarządcą nieruchomości?

Jak zostać zarządcą nieruchomości?

Money.pl / 2016-10-07 10:14
Komentarze do wiadomości: Jak zostać zarządcą nieruchomości?.
Wyświetlaj:
adaaaa / 212.7.215.* / 2018-05-04 11:01
W Trójmieście wiem że taką obsługą zajmuje się Osiedle Zielone, oni zarządzają nieruchomościami na osiedlu gdzie mieszkanie podnajmuję. Dobry kontakt, można się dodzwonić o której bym nie telefonował, administrator jest zawsze dobrze zorientowany, nie trzeba wszystkiego po pieć razy tłumacyzć.
Necesarius / 212.126.28.* / 2018-04-17 08:57
Szkoda, że w tekście podano błędne informacje, np. " Nieprzestrzeganie zasad to ryzyko utraty licencji federacyjnej i brak możliwości wykonywania zawodu" , co jest oczywistą nieprawdą. Poza tym samo sformułowanie "licencja" jest formą nadużycia, ponieważ może sugerować podobieństwo do państwowej licencji zawodowej wydawanej przez MI do czasy wprowadzenia nieszczęsnej deregulacji. Warto podać informacje o kursach prowadzonych przez federacje. Jeżeli przed deregulacją kurs trwał 200 godzin po których należało odbyć kolejne 200 godzin praktyki, to jak mają się dzisiejsze kursy trwające średnio 60 godzin. Uważam, że obecna oferta federacji nie ma na celu kształcenia celem doprowadzenia do odpowiedniego poziomu wiedzy, a jedynie uzyskanie finansowania własnej działalności. Do czasu zjednoczenia idei zawodu zarządcy nieruchomości pod szyldem np. "cechu zawodowego" wprowadzenia jednolitych ogólnokrajowych standardów, nie ma szansy na wykwalifikowaną kadrę w nowym pokoleniu, pozostaje póki co "stara gwardia"
Witek182 / 213.156.124.* / 2017-12-22 15:39
Zarządcą może zostać każdy, ale nie każdy będzie to robił należycie. Z własnego doświadczenia wiem, że zarządzaniem budynkami najlepiej zajmują się profesjonalne firmy zarządcze, takie jak Progresline. Od lat korzystam z ich usług i jeszcze się nie zawiodłem.
zarządca / 94.141.153.* / 2017-05-27 00:11
Gowin zniszczył zawód zarządcy nieruchomości - dzisiaj wykonują go często młode osoby bez podstawowej wiedzy i przede wszystkim doświadczenia. Ceny spadają a fachowcy odchodzą od zawodu. Taka zmiana z dobrego na złe. A zarobki 4-5 tys. to chyba bardzo mocno przesadzone - jak za kamienice dostaje się 350 -500 zł. Koszty nawet 1 osobowej firmy to 5 tysięcy. Tak więc aby zostało nawet 4 tysiące to trzeba obsłużyć samemu 20 do 25 kamienic. Życzę powodzenia pomijając często delikatnie "pisząc" dziwaczne oczekiwania lokatorów. Teraz wiem dlaczego Gowin nie wykonuje tego zawodu - wystarczy że się ubezpieczy bo wiedza już mu nie jest potrzebna.
JacekK / 83.21.221.* / 2017-04-28 23:37
Myślę, że aby stać się dobrym specjalistą w tym zawodzie, trzeba mieć na prawdę wysoko rozwinięte umiejętności społeczne i sporą wiedzę. O le to drugie przy wytrwałej pracy można nabyć, to z tym pierwszym trzeba się niejako urodzić.
Jakub grzymałowski / 178.42.120.* / 2016-10-07 10:14
super Artykuł
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy