jaka firme zalozyc?

ryncio / 78.88.135.* / 2008-11-13 12:50
Witam wszystkich i dziekuje z gory za podpowiedzi : )
Jestem mlody 23 lata i zmeczony praca "dla kogos" razem z kolega planujemy zalozyc firme zajmujaca sie instalacjami nisko pradowymi czyli alarmy, monitoringi, sieci komputerowe i instalacje p.poz. Niestety nie wiem od czego zaczac tzn jaka to powinna byc dzialalnosc czy np. spolka cywilna, co nam sie bedzie najbardziej oplacalo z punktu widzenia oplat us, i ubezpieczen zus.
Czy jest szansa dostania dofinansowania z unii bez wkladu wlasnego choc taki wklad jest mozliwy 20-30 tys
Od razu chcialbym zaznaczyc ze kwestia "roboty" nie jest problemem zlecenia bedziemy miec chocby od wczoraj znajomosci reka reke myje i mafia za plecami:)
Jesli ktos ma chwilke czasu i chcialby mi ja poswiecic bede bardzo wdzieczny i pozdrawiam
Wyświetlaj:
navi / 2008-11-17 14:41 / Bywalec forum
Najłatwiej otworzyć po prostu zwykłą działalność gospodarczą na swoje nazwisko. Spółki cywilnej nie doradzam, bo różnie w życiu potem z tym koleżeństwem bywa. Lepiej po prostu zatrudnić kolegę u siebie lub niech też otworzy własną działalność. Jeśli zarobki są małe to lepiej kolegę zatrudnić u siebie, ( mniejszy zus, mniejszy podatek), jeśli duże to lepiej rozliczać się jak firma z firmą. Wtedy ZUS około 700 zł, ale dzięki Leszkowi Millerowi podatek tylko 19 % bez względu na wysokość zarobków. I to jest piękne.
wbrewka / 2008-11-14 15:47 / Wojciech Brewka, doradca klienta
Zapraszam do kontaktu z naszą firmą, wyjaśnimy wszystkie aspekty związane z rejestracją nowego podmiotu gospodarczego, jak również kwestie związane z pozyskaniem finansowania na startup.
aggatha. / 81.190.202.* / 2008-11-13 20:01
Są duże szanse dostania dofinansowania z UE z własnym wkładem ofc.
Tu również będziesz zobowiązany do przestrzegania praw i zasad Sanepidu z kodeksu pracy- zaszły zmiany z dn.17 listopada 2008 r.
Powodzenia!

Najnowsze wpisy