Forum Forum dla firmOprogramowanie

Jaki wybrać program do firmy? - POMOCY!

Jaki wybrać program do firmy? - POMOCY!

!_Mateusz_! / 85.128.82.* / 2008-09-15 13:03
Witam!

Mam założony sklep internetowy z akcesoriami turystycznymi. Potrzebuję jakiegoś prostego programu do wystawiania Faktur sprzedaży. Dodatkowo chciałbym mieć jakaś listę czy bazę klientów, żebym mógł łatwo to wszystko kontrolować :-)

Co możecie polecić?

Ps. Szukałem na innych forach ale nikt mi nie potrafił mi doradzić... :-/

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Amade0 / 83.19.22.* / 2011-08-19 10:41
Sprawdź AMADEO Market - bezpłatne demo jest dostępne na stronie producenta - F.I. PiM.
Spokojnie popracujesz na ładny kawał czasu.
Podstawy polikytki prowadzenia dokumentów wysyłają po zapytaniu.
Amade0 / 2012-01-25 12:08
Program do ściągnięcia na stronie www.pim.krakow.pl
Iwona / 217.113.234.* / 2011-08-10 10:47
Polecam firme PC Expertus.
Zajmuje sie symfonia.
Naprawde dobra i solidna firma.
Pol_luk / 79.186.169.* / 2011-06-03 12:41
w wyborze może pomocny będzie blog www.blog.exnui.com. zapraszam!
wert56 / 83.238.74.* / 2010-11-26 13:07
Jeżeli prosty program to polecam www.faktura24h.pl. Idealny do wystawiania faktur sprzedaży i posiada bazę klientów, więc nie trzeba powtórnie wpisywać. Atutem jest cena tylko 24zł na rok i brak ograniczenia co do liczby wystawianych faktur. Dla mnie idealny.
Zbyszek_PC / 95.48.6.* / 2010-10-11 11:21
z tego co ja orientowałem się w kwestii tego typu platform to mogę polecić tylko tą wfirma.pl, ale to dlatego, że nie znalazłem zadnego innego serwisu z księgowością online.
Daaria / 87.105.190.* / 2010-10-07 10:25
a ci od tej e-księgowości co piszą do tej zakładki? wfirma.pl?troche o nich czytałam na forach, podobno mają to co potrzebujesz, ale musisz sam sprawidzić.
ja mam normePRO, ale to już trochę kasy trzeba na to przeznaczyc :)
Clock_68 / 2010-10-08 14:25
polecam wfirma.pl
sam korzystam z nich, mam dokładnie te same potrzeby co Mateusz i serwis wfirma.pl doskonale spełnia te kryteria. szkoda tylko, że magazyn mają słabo rozbudowany
as73 / 94.42.62.* / 2010-07-12 11:25
spróbuj www.elaboro.pl
wfirma.pl / 87.105.190.* / 2010-05-12 10:08
to wszystko możesz znaleźć na http://wfirma.pl/
Grzegorz N / 83.3.138.* / 2010-05-10 15:22
Wszystkim, którzy są zainteresowani zakupem programu do zarządzania małą firmą polecam cykl bezpłatnych konferencji organizowanych przez Comarch pt. Rób swój biznes - resztę zostaw specjalistom. Konferencje poświęcone są oprogramowaniu dla firm i outsourcingowi usług księgowych.

Konferencja dla przedsiębiorców z wielkopolski odbędzie się 27 maja w Poznaniu. Więcej info na:
www.konferencja.ordersoft.com.pl
Piotr Jeżewski / 87.96.76.* / 2010-05-02 18:08
Witam
Prawdopodobnie osoba, która zapoczątkowała ten wątek, dawno rozwiązała już swój problem z wyborem programu. Jednak warto innym czytającym ten wątek zwrócić uwagę na kilka innych aspektów związanych z wyborem systemu dla firmy, niż tylko cena i prostota obsługi.

Taki system od momentu uruchomienia cały czas zbiera dane. Po pewnym czasie staje się trudny do wymiany na bardziej efektywny właśnie ze względu na zgromadzone w nim dane. Edytor tekstu można zmienić z dnia na dzień natomiast taki system nie. Wobec tego warto poważnie przemyśleć jego wybór.

1. W przypadku abonamentu za system warto sprawdzić czy po rezygnacji np. z płacenia abonamentu za system otrzymamy swoje dane w standardowym, otwartym formacie;
2. Przy wyborze systemu internetowego warto zastanowić się nad bezpieczeństwem i poufnościa danych handlowych. Nawet bankowe systemy czasem miewają problemy z nieograniczoną pomysłowością "osób trzecich" w przechwytywaniu haseł dostępu i innych;
3. Nie ma bezstratnych konwersji danych pomiędzy systemami różnych producentów (przynajmniej za rozsądną cenę). Po pewnym czasie dane handlowe są kapitałem firmy wobec tego warto zastanowić się czy nie warto wybrać systemu takiego producenta, którego stabilność gwarantuje ciągłość rozwoju jego systemów, szybkość reakcji na zmiany w przepisach, możliwość ewentualnego rozszerzania swojego systemu o nowe zintegrowane moduły, możliwość zmiany oprogramowania na tzw. "wyższą półkę" itd;
4. Nie zawsze system złożony z kilku dobrych, darmowych rozwiązań jest najtańszy w eksploatacji. Dla przykładu: dane pochodzące ze zbioru różnych aplikacji typu sklep internetowy, jakiś system zarządzania magazynami, program do fakturowania i inne trzeba w końcu zaksięgować w programie finansowo - księgowym. Przynajmniej dużą część danych trzeba będzie wprowadzić i księgować ręcznie lub w najlepszym przypadku półautomatycznie.
Natomiast system zarządzania sprzedażą i magazynem z zintegrowanym z nim w pełni sklepem internetowym współpracujący z dedykowanym programem finansowo-księgowym umożliwia automatyczny import dokumentów z jednoczesnym automatycznym dekretowaniem a to ma bezpośredni wpływ na ponoszony poziom kosztów obsługi księgowej.
Taki system powinien zamortyzować się w firmie po stosunkowo niedługim czasie pomijając, łatwość kontroli całego obrotu magazynowego, spójność danych i inne.
5. System zarządzania firmą to również urządzenia zewnętrzne mogące obniżyć koszty pracy nabytej jak; drukarki fiskalne, kolektory, wagi, czytniki kodów kreskowych i inne. Wobec tego prawdopodobnie warto zapoznać się z jakimi modelami / typami współpracuje wybrany przez nas system, i za ile dostępne są na rynku.
6. Czy jest wystarczająco elastyczny w dostosowaniu do specyfiki firmy i wiele innych

Zainteresowane osoby zachęcam do zapoznanie się z systemami produkcji Asseco Business Solutions SA z linii Asseco WAPRO - dla małych i średnich firm. Powstały, są rozwijane, niezawodność oraz wydajność została potwierdzona w oparciu o wieloletnie doświadczenia wielotysięcznych rzesz użytkowników.

Opisy produktów znajdują się na: www.assecobs.pl oraz www.assecowapro.pl, na stronie enigma-ksiegowi.pl znajdują się niedawno założone fora dyskusyjne użytkowników programów WF-MAG, WF-FAKIR oraz WF-GANG.

Osoby zainteresowane zapraszam na forum użytkowników WF-MAG'a gdzie odpowiem na ewentualne dodatkowe pytania związane z funkcjonalnością naszych systemów.

pozdrawiam,
Piotr Jeżewski
piter04 / 79.170.121.* / 2010-11-22 23:13
Panie Piotrze Jeżewski
W odpowiedzi na Pana lobbowanie n/t wa-pro:
-od 1997 roku używam Waszego pakietu
- w miarę potrzeb i naszej pamięci aktualizujemy oprogramowanie ( WF-Mag, WF-KaPer, WF-Gang ).
- ostatnio aktualizowane w tym 2010 roku - przepraszam, ale w tej chwili nie pamiętam, kiedy;
- po awarii komputera, po przeniesieniu programu i ponownej instalacji wystąpił błąd, po telefonie do "Pomocy", podaniu NIP i "rozmowie" z automatem odmówiono mi pomocy technicznej ze względu na brak bieżącej aktualizacji;
- po tej "rozmowie", analizie aktualnych ( szokujących ) cen, wyśrubowanych w górę pod kątem ilości stanowisk itp. , kosztów aktualizacji, przypomnieniu sobie, ile kasy przez 13 lat wydaliśmy w Waszej firmie doszedłem do wniosku, że NIE WARTO z Wami już współpracować ... Tak, wiem - takie czasy - czytać umowę ( regulamin ) ... ale nie jest miło być traktowanym tylko jak woreczek z pieniędzmi.
Chyba po tym przejęciu zaczęli u Was w firmie rządzić nowi, więcej zarabiający menadżerowie, ale powyższe opinie nie są tylko moimi, lecz i wielu moich znajomych i kontrahentów .
Życzę powodzenia w biznesie
Piotr
as73 / 94.42.62.* / 2010-07-12 11:23
ja polecam www.elaboro.pl i odpowiem przedmowcy

1) w elaboro jest opcja live ( taniej niż trzymanie tego u siebie na dysku )
2) dane są na serwerach o które w elaboro dbają fachowcy, a w windowsach ...jest różnie, na pewno system serwerowy jest znacznie lepiej zabezpieczony
3) w elaboro robią sprzęgi z innymi programami ... dość tanie i co ważne szybko
4) w elaboro jest praktycznie wszystko co trzeba w jednym systemie ... i to jeszcze TANIO !
5) drukarki posnet, a kolektory i drukarki zebra konfigurowalne
6) oceńcie to sami na demo.elaboro.pl

ja polecam www.elaboro.pl
9r2eS3k / 82.143.177.* / 2010-05-05 15:43
http://www.inforsystem.pl

lub
http://cafefirma.pl (stara nazwa przed polaczeniem dgcs-u z inforystemem)

polecam modul fakturowanie

aplikacja napisana w javie, mozna odpalac na windows, linux, unix, macos

baza danych na silniku firebird.

dla bezpieczenstwa mozna przerzucic baze danych na serwer zdalny, a aplikacje miec lokalnie...

hostning bazy firebird mamy np tutaj:

http://www.nq.pl/art/411
qba31 / 95.41.160.* / 2009-10-25 12:35
jak wystawianie faktur to www.mcsoftware.pl
pilotnik / 83.19.156.* / 2009-05-06 15:22
Proponuję Symfonię.
Mają duży wybór modułów, które w zupełności dostosowują się do działalności.
I jest przede wszystkim prosty w obsłudze i wiele rzeczy wystarczy na początku ustawić i wszystko później śmiga prawie samo!!!
hubus / 83.13.1.* / 2009-01-14 10:30
Moim zdaniem, wygodny i ekonomiczny sposób na wystawianie faktur sprzedaży i tworzenia baz danych w małej firmie oferuje ifirma. Na stronie mają demo, można sobie obejrzeć.
Jan Pietrasiński / 87.205.161.* / 2010-05-04 23:40
Obejrzałem. Funkcjonalność nie powala na kolana. Dostęp internetowy, którym się tak chwalą, jest przy oprogramowaniu stacjonarnym i tak możliwy - choćby przez usługi terminalowe, więc to żaden zysk. Na ile przydatna jest pomoc ekspertów - trzeba by zbadać w praktyce. Cena niby niska - ale łatwo wyliczyć, że przy oprogramowaniu za 300 zł po roku wychodzimy na to samo, a program i dane mamy u siebie.

A w tym wszystkim najważniejsze, że nie znalazłem zapisu, który by mi gwarantował dostęp do archiwalnej bazy danych po wygaśnięciu umowy. Czyli co? Jak zrezygnuję, to jeszcze mam potem płacić 5 lat, żeby mieć dostęp do danych?
as73 / 94.42.62.* / 2010-07-12 11:24
sprawdź elaboro.pl , jest dużo lepsze
AndrzejBed / 83.19.86.* / 2008-12-01 12:04
Witaj
Polecam OPTIMę firmy Comarch.
Co ważne OPTIMA ma w ofercie moduł sklepu internetowego co pozwala na automatyczną rejestrację w programie zamówień złożonych w sklepie.
Wiele innych funkcji możesz sprawdzić instalując wersję demo.
Pozdrawiam
zasad / 195.182.20.* / 2008-11-30 21:33
WF-MAG polecam, prosty czytelny
pablo5 / 82.210.184.* / 2008-12-01 11:46
Polecam, używam od 13 lat, najpierw w wersji dosowej, teraz windowsowej. Główny atut - prosta, intuicyjna obsługa. Niedrogi, cały czas rozwijany.
były użytkownik / 212.106.21.* / 2010-08-10 15:50
kitujesz WF mag to beznadzieja z minionej epoki
piojez / 2010-08-30 10:17
Witam

A potrafisz powiedzieć coś bardziej twórczego? Np. dlaczego nie zgadzasz się z opinią, którą komentujesz, dlaczego program WF-MAG jest beznadziejny i przestarzały.

Z przyjemnością poznam opinię eksperta. Poza tym dlaczego program nie spełnia wymagań jakie określił twórca wątku?

pozdrawiam
Piotr Jeżewski

Najnowsze wpisy