Forum Forum motoryzacyjneUżywane

jakie opłaty za uzywane auto z Niemiec?

jakie opłaty za uzywane auto z Niemiec?

pawel75h / 2009-09-08 17:05
Jakie muszę ponieść opłaty sprowadzając używane auto z Niemiec. Czy ktoś może mi powiedzieć jaki konkretnie to jest koszt i do jakich urzędów muszę sie udać?
Wyświetlaj:
krisssis / 213.92.148.* / 2011-07-17 21:54
jeden z lepszych polskich salonow dealerskich to http://start.polmotauto.pl​/pl/index,
czyli sprzedaz, ubezpiecznie, serwis i wyjatkowo wynajem aut
Pilsener / 2009-11-03 11:50 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
1. Urząd Skarbowy - po VAT jakiś tam, że nie jesteś watowcem - tu jest najprościej
2. Urząd Celny
3. Urząd Miasta - wydział komunikacji, stąd bierzesz wniosek o pierwszą rejestrację w kraju i tam zanosisz całą teczkę papierów. Musisz zrobić też badania techniczne, przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego dokumenty itp. W tym miejscu dowiesz się też, jakich dokumentów wymagają - warto to sprawdzić, bo często coś zmieniają, mogą też nieznacznie różnić się procedury :/

A koszt? Jak zrobisz wszystko sam to zamkniesz się w 2 tysiącach. Zależy oczywiście od samochodu.
PiterX / 217.96.4.* / 2009-11-03 12:01
tłumaczenie dokumentów auta i umowy kupna
Zaświadczenie z US że nie płaci sie VAT (chyba 160pln)
Akcyza - w zależności od pojemności silnika , do 2 litrów jest dużo mniej
Badania techniczne już nie są wymagane (od któregoś pażdziernika), ale muszą być ważne niemieckie (TUV)
Opłata środowiskowa 500 pln
Opłaty za: dowód rej, tablice, różne skarbowe.
ew. opłata za pełnomocnictwo, jeśli sam tego nie robisz, tylko jakaś osoba wskazana w tym pełnomocnictwie
andy2024 / 83.18.109.* / 2009-11-03 10:16
kupowałem dawno temu ale były to tłumacz przysięgły, badania techniczne, urząd skarbowy, urząd celny, starostwo. Z tego co wiem zostały dalej akcyza, karta pojazdu, doszła opłata środowiskowa, nie wiem jak z badaniami technicznymi z zagranicy, urzędy pewnie te same...
guuść / 95.50.43.* / 2009-10-16 08:58
kurcze mnustwo odp zyskałaeś,ja chce samam ściągnąć sobie autko z niemiec i jeśli chcesz kupic z komisu to tyle co rozmawiałam z jednym to oni pomagaja w papierkach

Najnowsze wpisy